شباهت های نگران کننده بین دهه 2020 و 1940 در ایالات متحده

[ad_1]

هیئت تحریریه خوانندگان با وسواس من نسبت به دوران سیاسی آشنا هستند – یا اینکه چگونه یک حزب و ایده هایش در میان اکثریت آمریکایی ها برای چهار یا پنج دهه پیش از سقوط در دوره گذار که پس از آن حزب دیگر و ایده هایش غالب شد، غالب شد.

اما بیشتر آنها نمی دانند چرا من وسواس دارم. من به تو خواهم گفت. این به این دلیل است که احساس ناامیدی می کردم. از اینکه احساس ناامیدی کنم متنفرم دانستن اینکه تاریخ ثابت نیست – دانستن اینکه در چرخه های تکراری حرکت می کند، نه در یک خط مستقیم با آغاز و پایان – خوب، این به من امید می دهد. این به من امیدواری می دهد که بدانم، خوب یا بد، هیچ چیز ثابت نمی ماند.

بیش از یک سال است که این «پارادایم‌ها» یک موضوع دائمی بحث بین من بوده است جی ویکسلبام. او یک نویسنده و مورخ تجارت است که یک مینی سریال استریمینگ درباره زمانی که یک جاسوس نازی به تاجران آمریکایی پیوست تا در هتلی در منهتن، در حالی که یک مامور یهودی FBI در حال تحقیق بود، برای سقوط فرانسه برپا کرد، تهیه کرد.

پروژه جی نام دارد نازی ها در وال استریت. (شما می توانید در اینجا کمک مالی کنید.) در طول گفتگوی ما، او توضیح داد که چرا معتقد است ما به سمت یک پارادایم جدید حرکت می کنیم و به نظر می رسد که چگونه انتخابات دهه 1940 منعکس کننده انتخابات 2020 است. آن وقت می توانستیم کاملاً فاشیست شویم. امیدواریم الان این کار را نکنیم.

خواندن: ضد واکسور معروف QAnon که خواستار اعدام آنتونی فائوچی بود، بر اثر کووید-19 درگذشت.

در تاپیک اخیر شما گفته اید که قیام J6 نقطه عطفی بین «پارادایم ها» بود. میشه توضیح بدید منظورتون از “پارادایم” چیه؟ J6 چه ربطی به آنها دارد؟

“تغییر پارادایم” یک تغییر بزرگ در زندگی ما را توصیف می کند. اصطلاح «وضعیت موجود» زمانی را توصیف می‌کند که ما درک مشترکی از نحوه عملکرد سیاست، نحوه عملکرد اقتصاد و نحوه عملکرد فرهنگ داریم. هنگامی که یک تغییر پارادایم رخ می دهد، وضعیت موجود تغییر می کند.

تغییر پارادایم می‌تواند سال‌ها طول بکشد، و اعتقاد من این است که می‌دانیم زمانی که نه تنها دانشمندان به این موضوع اشاره می‌کنند – بلکه وقتی همه آن را می‌بینند و احساس می‌کنند، در یکی هستیم. 6 ژانویه چنین لحظه ای بود.

بسیاری از مورخان اشاره می کنند که حزب جمهوری خواه از زمان تصویب قانون حقوق مدنی در دهه 1960 در رد آرمان های دموکراتیک مشغول بوده است. آنها نمی خواستند دموکراسی را با افرادی که فکر می کردند کمتر از آنها هستند به اشتراک بگذارند.

واترگیت بخشی از آن بود. انتخابات 2000 و انتخابات 2016 نقاط عطف دیگری از سقوط حزب جمهوری خواه به رد کامل دموکراسی آمریکایی بودند. من J6 را به عنوان نقطه اوج می بینم.

آیا می‌توانید الگوی را که ما از آن خارج می‌شویم و شاید همانی که وارد می‌شویم مشخص کنید؟

پارادایم ها انباشته ای از هرج و مرج در سیستم های سیاسی، اقتصادی و اجتماعی ما هستند، زیرا مسائل حل نشده از یکدیگر تغذیه می کنند. در زمان‌های پر هرج و مرج، حتی رویدادهای کوچک می‌توانند تأثیر زیادی داشته باشند. ما درست وسط شیفت هستیم، بنابراین دیدن اینکه به کجا می رویم دشوار است.

دلیل اینکه من تحقیقاتم را در مورد بازرگانان آمریکایی که در سال 1940 با نازی‌ها کار می‌کردند در یک مینی سریال استریم اقتباس کردم این بود که در سال 1940 واقعاً مشخص نبود اوضاع به کدام سمت پیش می‌رود. این یک تغییر پارادایم نیز بود.

خواندن: بازمانده فرقه توضیح می دهد که چگونه ترامپ تاکتیک «ما علیه آنها» «رهبر فرقه» را «سلاح» می کند.

ما با داستان های یک آمریکای پیروز که در جنگ جهانی دوم پیروز شد بزرگ شدیم، اما در سال 1940 اصلاً مشخص نبود که تاریخ چگونه خواهد گذشت. من می‌خواهم مردم آمریکا این را درک کنند، به‌ویژه زمانی که ناگزیر به گذشته نگاه می‌کنیم و به لحظه حال فکر می‌کنیم.

همانطور که 2020 یک سال تعیین کننده بود. من معتقدم که سال 2022 سرنوشت ما را برای دوره بعدی، مهم نیست که چقدر طولانی باشد، رقم خواهد زد. دموکرات ها در کنگره روند تغییر فیلیباستر را برای تصویب قانونی در مورد حق رای آغاز می کنند این هفته، که پاسخ مستقیم قانونگذاران جمهوری خواه است که قوانینی را تصویب می کنند تا میلیون ها رای را که ممکن است دوست نداشته باشند به صندوق بیاندازند. رهبران دموکرات آن را “عاقبت ششم ژانویه” می نامند.

این بسیار مهم است و ما نمی دانیم که چگونه توسعه خواهد یافت.

یکی دیگر از عوامل مهم و غیرقابل پیش بینی همه گیری است. من فکر می‌کنم مورخان آینده (به شرط زنده ماندن بشریت) در مورد اینکه چگونه کووید به بیرون راندن رئیس‌جمهور قبلی از قدرت کمک کرد، به ویژه عدم توانایی او برای مقابله مؤثر، بحث خواهند کرد.

سومین عامل اصلی، ضرب الاجل های میانی است. بله، وضعیت قبلی پیش بینی می کرد که حزبی که کاخ سفید را در اختیار دارد متحمل ضرر خواهد شد. اما اگر به وضعیت موجود جدید برویم، ممکن است قوانین دیگر اعمال نشوند.

کمک های مالی شرکت ها به نامزدهای مجلس GOP تقریباً نیمی از آنچه بود است. و گریتماندرینگ، در حالی که هنوز یک تهدید بزرگ برای دموکراسی است، پس از سرشماری سال 2020 به آن بدی که می توانست پیشرفت نکرده است.

علاوه بر این، بسته به اینکه چگونه دادگاه عالی در مورد انتخاب های باروری تصمیم می گیرد، این می تواند به شدت بر میزان مشارکت تأثیر بگذارد.

بنابراین هنوز مجموعه ای از ناشناخته ها وجود دارند که می توانند تأثیر زیادی بر این نقطه عطف حیاتی داشته باشند.

این از چه زمانی شروع شد؟ با ارتجاع سفید علیه حقوق شهروندی؟

دوران حقوق مدنی، و به ویژه فمینیسم، و همچنین دشمنی با نیو دیل، راست را احیا کرد. آنها در دهه 1970 جناح‌های مذهبی و ظاهراً آزادی‌خواه را تشکیل دادند که در انقلاب ریگان متحد شدند، انقلابی که پس از آن می‌توانست برای چهار دهه تشدید شود.

تاریخ همیشه رویدادی است که از یکدیگر منتج می شود. مطمئناً پیشینیان در حزب جمهوریخواه از دهه 1920 و 1930 وجود دارد. او از جاسوسان نازی به معنای واقعی کلمه پول می گرفت تا سعی کند FDR را از قدرت خارج کند.

دولت ما می دانست که این اتفاق می افتد. مبارزه شدید و اغلب بی‌سابقه‌ای برای مقاومت در برابر این ائتلاف راست‌گرای نازی-آمریکایی وجود داشت.

آیا این شعبه دهه 40 است که در مورد آن صحبت کردید؟

بله دقیقا. همانند سایر تغییرات پارادایم، سال‌ها ساخت و ساز تاکنون و سال‌ها از آن زمان بوده است. جاسوسان نازی در دهه 1930 در ایالات متحده فعالیت می کردند. اف بی آی وظیفه ردیابی آنها را داشت. در همین حال، شرکت های آمریکایی در آلمان نازی تجارت داشتند.

فراتر از این فعالیت‌های کمتر شناخته شده، گروه‌ها و افراد راست‌گرا در مقابل چشم میلیون‌ها آمریکایی از آرمان نازی‌ها حمایت کردند. بسیاری از آمریکایی ها این ایدئولوژی را وسوسه انگیز می دانستند. مقصر مشکلات مهاجران آسان است. بسیاری از آمریکایی ها معتقد بودند که ایالات متحده باید از امور اروپا دور بماند. برخی از آمریکایی ها پس از جنگ جهانی اول با آلمان همدردی کردند. کشیش رادیو چارلز کوفلین این دیدگاه ها را به میلیون ها نفر منتقل می کند. او مانند راش لیمبو زمان خود بود.

نفوذ نازی ها در ایالات متحده در راهپیمایی و تظاهرات گسترده در نیویورک در سال 1939 به اوج خود رسید. هزاران نفر در مدیسون اسکوئر گاردن گرد هم آمدند تا به سخنرانی های فاشیست های آشکار زیر پرچم های جورج واشنگتن که با صلیب های شکسته تزئین شده بود گوش دهند.

در سال 1940، FDR دستورالعمل جدیدی برای آزار و اذیت نازی ها صادر کرد. FBI یک ستاد مخفی جاسوسی در ساختمان 30 Rock ایجاد کرده است تا از فعالیت های نازی ها در سراسر جهان جاسوسی کند، به ویژه در آمریکای جنوبی، جایی که آنها می توانند مواد خامی را تهیه کنند که یک ماشین نظامی باید از آن موثر باشد.

بدون خلاصه کردن تاریخ جنگ جهانی دوم، علیرغم اینکه گروه‌های نازی پول را برای کمپین چارلز لیندبرگ هزینه می‌کردند، FDR دوباره انتخاب شد. FDR شروع به کمک به بریتانیا و آماده شدن برای جنگ علیه فاشیسم کرد. بنابراین، تغییر پارادایم شروع به شامل وقایع سال 1940 کرد.

رئیس جمهور ترامپ را مقصر J6 دانست. هیچ رئیس‌جمهوری فعلی در زندگی من حتی یک اینچ نداشته است که سلف خود را خائن خطاب کند. به نظر می رسد این نشان دهنده یک تغییر پارادایم است، اینطور نیست؟

کاملا. من فکر نمی کنم حداقل از زمان جنگ داخلی چنین چیزی را ندیده باشیم. شواهد آنقدر گسترده است که فکر می‌کنم بایدن برای درآوردن دستکش‌هایش روی یک پایه سیاسی محکم بود.

همچنین توجه به این نکته مهم است که خشونت فاشیستی اغلب با جنگ علیه حقیقت آغاز می شود. بایدن به صراحت گفت که دروغ های فاشیستی را دفع می کند.

من خرابکاری جمهوری خواهان برای بهبودی از یک بیماری همه گیر را نوعی خشونت فاشیستی می نامم، اما این فقط من هستم.

من فکر می کنم این نیز یک مشاهده منصفانه است. فاشیسم به عنوان شکلی از حکومت ناپایدار است. ذاتاً غیرمنطقی و مخرب است. این یک شکل افراطی از پوپولیسم است که مبتنی بر احساسات است – به ویژه احساس رنجش. این ذاتاً مبنایی ناپایدار برای تلاش برای اداره یک جامعه است.

اقتصادها به ثبات نیاز دارند. رژیم های سیاسی برای ماندگاری در درازمدت به ثبات اقتصادی نیاز دارند. اما فاشیست ها در دراز مدت اهمیتی نمی دهند. آنها مراقبت از اعتیاد به شکایت را پرورش می دهند. آنها در حال ایجاد یک سیاست در این زمینه هستند.

شاید این مربوط به مشاهده شما از «جنگ داخلی» باشد. قربانی کردن دستوری که اکثر مردم آن را رد می کنند ضروری است.

درست است. من فکر می کنم پتانسیل خشونت و تخریب بسیار زیاد است. اما من این را در درازمدت نمی‌بینم، زیرا مردم تحمل نمی‌کنند که اقتصاد مصرف‌کننده به‌شدت توسط خشونت و اختلال مختل شود.

دانشمندان آلمان نازی این را دیدند. نازی ها درست تحت جسارت جعلی خود از مشکلات اقتصادی وحشت زده شدند. اگر رژیم نازی یک انتخاب نظامی احمقانه انجام نمی داد، هرگز نمی دانستیم که چگونه کار می کرد، اما کاملاً واضح است که اوضاع کاملاً بی ثبات بود.

من فکر می کنم که حزب جمهوری خواه توانسته است دقیقاً بر ضد دموکراسی و فاشیسم تمرکز کند، زیرا هنوز بر اساس نظم لیبرال دمکراتیک است. از شر این خلاص شوید و این یک وضعیت جدید است

موافقم. این انگلی است.

آره! فاشیسم انگل لیبرال دموکراسی است، اما می تواند میزبان خود را بکشد. سپس همه شرط‌بندی‌ها در مورد مدت زمان ماندگاری آن حذف می‌شوند.

چه می گویید که دستورات موقت آتی با دوره های قبلی متفاوت است؟

حفظ دموکراسی یک مسئله کلیدی سیاسی است. این یک نکته سیاسی خاص خواهد بود که در تعدادی از کمپین های موقت مورد بحث قرار گرفته است. این معمولاً بهداشت، سلاح، آب و هوا و غیره است. دموکراسی به عنوان سیاست یک هنجار جدید است.

اینکه به مردم بگوییم که اکنون باید رای دهند یا در آینده نمی توانند به رای اعتماد کنند، کاملاً شدید است و من می گویم یک تحول جدید. ما او را در سال 2020 دیدیم. او در سال 2022 اینجا خواهد بود.[ad_2]

https://20khababr.ir
https://afkharebartar.ir
https://akhabarebartar.ir
https://andnews.ir
https://avatefepak.ir
https://baranmajale.ir
https://behtaringam.ir
https://daltek.ir
https://elmitarin.ir
https://fardayeashena.ir
https://forbos.ir
https://foxirani.ir
https://gisoon.ir
https://hodhodirani.ir
https://iranisard.ir
https://kahkashani.ir
https://lasttimes.ir
https://lilaki.ir
https://livejame.ir
https://magirani.ir
https://majaleiranian.ir
https://mervina.ir
https://mineralnews.ir
https://modirezard.ir
https://momon.ir
https://moniseh.ir
https://nationaliran.ir
https://netcrafti.ir
https://news-single.ir
https://newsexpress.ir
https://newslife.ir
https://newsspot.ir
https://newsteen.ir
https://nikmag.ir
https://officemag.ir
https://okaziyon.ir
https://one-news.ir
https://pandamag.ir
https://parsroids.ir
https://patris-fun.ir
https://senatornews.ir
https://seratmag.ir
https://sibala.ir
https://sohanian.ir
https://sosokan.ir
https://tazekhabari.ir
https://technoirani.ir
https://timesirani.ir
https://yamorani.ir
https://yandexkhabari.ir
https://abdoosnews.ir
https://zehnenoandinsh.ir
https://abestanews.ir
https://abtinnews.ir
https://akhbarebartaaar.ir
https://akhbaremaaaa.ir
https://akhbareshomaaa.ir
https://akhshijnews.ir
https://atrinnews.ir
https://atroticnews.ir
https://atshnews.ir
https://bashariatemrooz.ir
https://dastesalamatt.ir
https://dostemansalam.ir
https://elementorsite.ir
https://emrooztafahom.ir
https://ensanedirooooooz.ir
https://etelaresankhabar.ir
https://examplenews.ir
https://fardaalefba.ir
https://gisooyekhabar.ir
https://halohekayatha.ir
https://hashtadonoh.ir
https://hekayatfardayeemaaa.ir
https://honarmandkhabar.ir
https://istgaheshomareyek.ir
https://ketabkhoooon.ir
https://kimyagaaaar.ir
https://markazeakhbar.ir
https://masternewss.ir
https://mohamadrezasite.ir
https://morvarideasia.ir
https://mramins.ir
https://naserinews.ir
https://nasermr.ir
https://newsamins.ir
https://newsatropat.ir
https://newscenterals.ir
https://newsmineral.ir
https://newsouls.ir
https://newspishgamannn.ir
https://newssalam.ir
https://newsshans.ir
https://newsworlds.ir
https://parinews.ir
https://patris-music.ir
https://poshtibannews.ir
https://powernewss.ir
https://recordejadid.ir
https://salamnewws.ir
https://23ncfst.ir/
https://amiran-carpet.ir/
https://armanenergytec.ir/
https://blogenews.ir/
https://blogkhoon.ir/
https://bvfars.ir/
https://charsounews.ir/
https://chsnews.ir/
https://dezfil.ir/
https://dmwebmaster.ir/
https://dota2news.ir/
https://erfanhd.ir/
https://etminan110.ir/
https://faratarazkhabar.ir/
https://farsgardi20.ir/
https://footynews.ir/
https://goto98.ir/
https://ilyarkhabar.ir/
https://ir2khabar.ir/
https://iranalmanac.ir/
https://irandaryafest.ir/
https://khabarehaft.ir/
https://khabarontime.ir/
https://lolsms.ir/
https://maadgig.ir/
https://masoudtb.ir/
https://mp3news.ir/
https://music-ha.ir/
https://nakhlestankhabar.ir/
https://newcharge.ir/
https://news-links.ir/
https://news180.ir/
https://pimn.ir/
https://prmf.ir/
https://pvnews.ir/
https://rejawnews.ir/
https://sahab-co.ir/
https://samanbarg.ir/
https://semanews.ir/
https://shirinonews.ir/
https://soheilesonghor.ir/
https://tacity.ir/
https://taktanews.ir/
https://tarabaranmag.ir/
https://telegram-persian.ir/
https://tfcenter.ir/
https://trika.ir/
https://velninews.ir/
https://vidnaz.ir/
https://wajnews.ir/
https://your-news.ir/
https://zangannews.ir/
https://2016downloadnew.ir/
https://paxsolomusic.ir/
https://daryamedia.ir/
https://andikakhabar.ir/
https://seo-pbn.ir/
https://ghezelwich.ir
https://panaztebtabriz.ir
https://shayna-net.ir
https://kanooneslamshahr.ir
https://raynuts.ir
https://honare2.ir
https://itsama.ir
https://flingpet.ir
https://foreverpro.ir
https://fraeesi.ir
https://gkhabar.ir
https://18amlak.ir
https://pooyesh-khabar.ir
https://matsef.ir
https://photo-land.ir
https://tabarestan118.ir
https://disachain.ir
https://chikaapp.ir
https://mahestan18.ir
https://radyaabkala.ir
https://c-civil.ir
https://saeeed.ir
https://copytops.ir
https://modirsearch.ir
https://shz1music.ir
https://m-khosravi.ir
https://iranhayashi.ir
https://iranian-dress.ir
https://gigblog.ir
https://basitcg.ir
https://mashhadhekmat.ir
https://rahetamin.ir
https://radolyamani.ir
https://bnemati.ir
https://face-wood.ir
https://tourvare.ir
https://centertasisat.ir
https://bidarirafsanjan.ir
https://namahaa.ir
https://30pp.ir
https://script-tabadol-link.ir
https://simayesarbedar.ir
https://pakdashtiha.ir
https://rentacars.ir
https://2019movies.ir
https://ekar24.ir
https://saber-ramezani.ir
https://teb-saharsina.ir

ایندکسر

hacklink al hd film izle php shell indir siber güvenlik türkçe anime izle Fethiye Escort android rat duşakabin fiyatları fud crypter hack forum mobil ödeme bozdursu tesisatçısıMobil Ödeme Bozdurma beğeni satın alMobil Ödeme Nakite ÇevirmeTürk Telekom Mobil Ödeme BozdurmaMobil Ödeme Bozdur 7/24html nullednulled themes1xbet-girişbuy instagram followersMobil Ödeme BozdurmakronosslotkronosslotkronosslotkronosslotkronosslotkronosslotViagraMobil Ödeme BozdurmaMobil Ödeme Nakite ÇevirmeMobil Ödeme Nakite ÇevirmeMobil Ödeme Bozdurma 1xbetistanbul escort, elit escort, maltepe escort, sahne escort, istanbulun en iyi escortları, mükemmel escort sitesi, güvenilir escort, hatun escort