“سرکوب رای دهندگان چگونه به نظر می رسد”: درخواست های رای گیری رد شده پس از قانون جدید رای گیری در گرجستان 400 درصد افزایش یافته است.

[ad_1]

مقامات انتخابات جورجیا درخواست‌های رأی‌گیری غایب در انتخابات شهرداری ایالتی این ماه را بیش از چهار برابر بیشتر از چرخه انتخابات 2020 رد کردند که عمدتاً در نتیجه محدودیت‌های رأی‌گیری جدید تصویب شده توسط قانون‌گذاران جمهوری‌خواه ایالات متحده بود.

بر اساس تجزیه و تحلیل The Atlanta Journal-Constitution، مقامات انتخاباتی 4 درصد از برگه های رأی غایب را قبل از انتخابات 2 نوامبر رد کردند، در حالی که این رقم در سال 2020 کمتر از یک درصد بود. اکثر درخواست‌های غایبی که در سال گذشته رد شده‌اند، تکرار درخواست‌هایی بودند که قبلاً ارسال شده بودند، اغلب به این دلیل که گروه‌های رأی‌دهی یا مقامات محلی فرم‌های متعددی را برای رأی‌دهندگان ارسال می‌کردند.

قانون جدید گرجستان، SB 202، الزام می کند که برگه های رای غایب حداقل 11 روز قبل از انتخابات ارائه شود، در حالی که مهلت قبلی جمعه قبل از روز انتخابات بود. داده ها نشان می دهد که 52 درصد از درخواست های رد شده به دلیل اینکه طبق قانون جدید خیلی دیر ارسال شده اند، رد شده اند. 15 درصد دیگر به دلیل گم شدن یا نادرست بودن اطلاعات هویتی طبق قانون جدید رد شدند.

اکثر این افراد در نهایت اصلاً رای نیاوردند. بر اساس تجزیه و تحلیل AJC، تنها حدود 26 درصد از افرادی که برگه های رای آنها به دلیل ضرب الاجل رد شده بود، شخصاً در روز انتخابات رای دادند.

“سرکوب رای دهندگان به این شکل است” متهم سن ایالتی میشل او، دموکرات

مطالب مرتبط: گروه های محافظه کار برای سرکوب رای دهندگان لایحه هایی می نویسند – و میلیون ها دلار برای تصویب آنها خرج می کنند

گرچه اطلاعات کامل پرونده‌های رأی‌دهندگان تا سال آینده توسط ایالت منتشر نخواهد شد، طبق گفته صندوق اقدام پروژه نیو جورجیا، گروه حقوق رأی، 19 درصد از افرادی که درخواست رأی‌گیری غیابی کرده‌اند، قبل از افتتاح شعبه‌های رأی‌گیری در روز انتخابات، یک مورد را ارسال نکرده‌اند. آکلیما هوندوکر، مدیر حقوقی ارشد گروه، در مقابل سالن گفت: براساس روندهای سال 2020، این گروه تخمین می‌زند که 13 درصد از افرادی که درخواست رای‌گیری غیرحضوری داشتند در این سال اصلاً رای ندادند، که تقریباً دو برابر درصد سال 2020 است. .

داده ها نشان می دهد که “قانون سرکوب رای دهندگان طبق برنامه عمل می کند”. توییت ها هیلاری کلینتون نامزد سابق دموکرات ریاست جمهوری.

جمهوری خواهان جورجیا پس از روی کار آمدن جو بایدن در نوامبر گذشته این قانون را تصویب کردند و دموکرات ها در هر دو دور دوم انتخابات مجلس سنای ایالات متحده در بحبوحه گسترش رای گیری عدم مشارکت در طول همه گیری کووید، پیروز شدند. رکورد 1.3 میلیون رای دهنده گرجستان در انتخابات 2020 رای ممتنع دادند و دو سوم به جو بایدن رئیس جمهور این کشور رای دادند.

این قانون همچنین صندوق‌های رای را محدود می‌کند، الزامات هویتی جدیدی را تحمیل می‌کند و شامل مقرراتی است که به گفته منتقدان می‌تواند به قانون‌گذاران جمهوری‌خواه اجازه دهد تا انتخابات را تضعیف کنند.

مقامات انتخابات محلی همچنین ابراز نگرانی کردند که ممکن است رای دهندگان تا مهلت جدید از حق رای محروم شوند.

تونی آدامز، ناظر انتخابات در هرد، گفت: “دوره 11 روزه قبل از روز انتخابات بسیار طولانی است تا بتواند به طور کافی به رای دهندگان خدمات ارائه دهد، به ویژه زمانی که برای رای دهندگان غیرقابل پیش بینی که اندکی قبل از روز انتخابات متوجه می شوند که نمی توانند شخصا رای دهند، هیچ شرطی وجود ندارد.” شهرستان جورجیا در یک سوگندنامه در حمایت از به چالش کشیدن قانون گفت.

بیش از نیم دوجین پرونده قضایی برای اعتراض به این قانون تنظیم شده است، از جمله شکایتی که توسط وزارت عدلیه تنظیم شده است. مریک گارلند، دادستان کل گرجستان، در ماه ژوئن گفت که قانون گرجستان “به منظور رد یا محدود کردن” حقوق رای دهندگان سیاهپوست با نقض قانون حق رای تصویب شده است.


آیا می خواهید همه اخبار و نظراتی که سالن ارائه می دهد مرور روزانه داشته باشید؟ در خبرنامه صبحگاهی ما، دوره تصادف، مشترک شوید.


وزارت دادگستری در بیانیه ای اعلام کرد: «در طول انتخابات عمومی نوامبر 2020، رای دهندگان سیاه پوست بیشتر از سفیدپوستان خواستار اخذ رأی غیابی بین ده تا چهار روز قبل از روز انتخابات هستند. علاوه بر این، از میان آرای غیابی اعلام شده در این مدت، آرای صادر شده و شمارش شده به صورت نامتناسب توسط رای دهندگان سیاه پوست صادر شده است.

هوندوکر از قانون‌گذاران جمهوری‌خواه خواست بدون «تحلیل تأثیر نژادی» در لایحه عجله کنند و استدلال کرد که افزایش نرخ رد «نشان می‌دهد که این نوع سهل انگاری چقدر می‌تواند برای جوامع رنگین پوست مضر باشد».

“زیرا می دانیم که رای دهندگان سیاه پوست در گرجستان بیشتر از رای دهندگان سفیدپوست در سال های 2018، 2020 و 5 ژانویه درخواست برگه های رای غایب داشتند. [U.S. Senate] «خوندوکر در بیانیه‌ای به سالن گفت: دور دوم، محدودیت‌های رأی‌گیری پستی آشکارا بر این رأی‌دهندگان تأثیر می‌گذارد.

برخی از مدافعان غایب از این قانون حمایت کردند و استدلال کردند که مهلت پنج روزه قبلی برای اجازه دادن به بسیاری از رای دهندگان برای بازگرداندن برگه های رای بسیار کوتاه بود.

امبر مک‌رینولدز، مدیر اجرایی مؤسسه ملی رأی‌گیری خانگی، به AJC گفت: «همانطور که قبلاً بود، تقریباً رأی دهندگان را شکست دادید». “در واقع بهترین کار این است که آن را قطع کنیم تا رای دهندگان در واقع برگه رای را با زمان کافی برای بازگرداندن آن به دست آورند.”

اما مک رینولدز در توییتر نوشت از آنجایی که قانون گرجستان نیز امکان انصراف را محدود می کند، وقفه 11 روزه باید “بازبینی” شود تا “مهلت مناسبی برای اطمینان از اینکه رای دهندگان زمان کافی برای دریافت، رای دادن و سپس بازگرداندن برگه های رای خود دارند” تعیین شود.

سارا تیندال غزال، نماینده دموکرات جورجیا، دموکرات، گفت مهلت باید بین پنج تا هفت روز قبل از روز انتخابات باشد.

او به AJC گفت: “بسیاری از رای دهندگان در نهایت از حق رای محروم می شوند.” این بدان معناست که بسیاری از رای دهندگان درخواست های خود را رد می کنند و به هیچ وجه به برگه های رای خود دسترسی ندارند.”

مارک الیاس، یک وکیل برجسته دموکرات که شکایتی را برای به چالش کشیدن قانون تنظیم کرد. گفت که افزایش نرخ امتناع “ویژگی” قانون است، نه یک “مضر”.

در بیانیه ای از گروه مدافع الیاس، Democracy Docket، آمده است: “این قانون همانطور که جمهوری خواهان می گویند برای “یکپارچگی انتخاباتی” طراحی نشده است – بلکه برای دشوارتر کردن رای دهندگان به پای صندوق های رای طراحی شده است.

کریستین کلارک، اولین زن سیاه پوستی که ریاست دپارتمان حقوق مدنی وزارت دادگستری را بر عهده گرفت، در یک کنفرانس خبری در اوایل سال جاری گفت که بسیاری از مقررات این قانون “بر اساس تبعیض آمیز” در زمانی که جمعیت سیاهپوست ایالت و سهم آن برگه های رای ارسال شده از طریق پست به رای دهندگان سیاه پوست همچنان در حال افزایش است.

کلارک گفت: “مقرراتی که ما به چالش می کشیم، دسترسی به رای گیری غایب را در هر مرحله از فرآیند کاهش می دهد و رای دهندگان سیاه پوست بیشتری را مجبور می کند شخصاً رای دهند، جایی که سفیدپوستان بیشتر با صف های طولانی مواجه می شوند.” “سپس SB 202 موانع دیگری را برای رای دادن شخصاً ایجاد می کند.”

جورجیا تنها یکی از تعداد فزاینده ایالت های تحت رهبری جمهوری خواهان است که در میان سیل تئوری های توطئه بی اساس درباره شکست دونالد ترامپ در انتخابات امسال قوانین محدودکننده رای گیری را تصویب کرد. گارلند متعهد شد از “قوانینی که به دنبال محدود کردن دسترسی رای دهندگان” در سایر ایالت ها هستند، پیروی کند، اما اذعان کرد که وزارت دادگستری دارای اختیارات محدودی است مگر اینکه کنگره قانون جان لوئیس را برای ارتقای حقوق رای تصویب کند، که الزامات قانون حقوق رای را بازگرداند. ایالت هایی که سابقه تبعیض نژادی دارند تا از قبل هرگونه تغییر انتخاباتی را با وزارت دادگستری روشن کنند. این لایحه پس از اینکه جمهوری‌خواهان این لایحه را کنار گذاشتند، در کنگره متوقف شد و دموکرات‌هایی مانند سناتور جو مانچین و کرستن سینما با درخواست‌ها برای اصلاح قانون فیلی‌باستر برای تصویب قانون حق رای مخالفت کردند.

گارلند گفت: «اگر گرجستان هنوز تحت شرایط مجوز قبلی بود، احتمالاً SB 202 هرگز لازم‌الاجرا نمی‌شد».

بیشتر در مورد نبردها برای حق رای در سال 2021:[ad_2]

https://20khababr.ir
https://afkharebartar.ir
https://akhabarebartar.ir
https://andnews.ir
https://avatefepak.ir
https://baranmajale.ir
https://behtaringam.ir
https://daltek.ir
https://elmitarin.ir
https://fardayeashena.ir
https://forbos.ir
https://foxirani.ir
https://gisoon.ir
https://hodhodirani.ir
https://iranisard.ir
https://kahkashani.ir
https://lasttimes.ir
https://lilaki.ir
https://livejame.ir
https://magirani.ir
https://majaleiranian.ir
https://mervina.ir
https://mineralnews.ir
https://modirezard.ir
https://momon.ir
https://moniseh.ir
https://nationaliran.ir
https://netcrafti.ir
https://news-single.ir
https://newsexpress.ir
https://newslife.ir
https://newsspot.ir
https://newsteen.ir
https://nikmag.ir
https://officemag.ir
https://okaziyon.ir
https://one-news.ir
https://pandamag.ir
https://parsroids.ir
https://patris-fun.ir
https://senatornews.ir
https://seratmag.ir
https://sibala.ir
https://sohanian.ir
https://sosokan.ir
https://tazekhabari.ir
https://technoirani.ir
https://timesirani.ir
https://yamorani.ir
https://yandexkhabari.ir
https://abdoosnews.ir
https://zehnenoandinsh.ir
https://abestanews.ir
https://abtinnews.ir
https://akhbarebartaaar.ir
https://akhbaremaaaa.ir
https://akhbareshomaaa.ir
https://akhshijnews.ir
https://atrinnews.ir
https://atroticnews.ir
https://atshnews.ir
https://bashariatemrooz.ir
https://dastesalamatt.ir
https://dostemansalam.ir
https://elementorsite.ir
https://emrooztafahom.ir
https://ensanedirooooooz.ir
https://etelaresankhabar.ir
https://examplenews.ir
https://fardaalefba.ir
https://gisooyekhabar.ir
https://halohekayatha.ir
https://hashtadonoh.ir
https://hekayatfardayeemaaa.ir
https://honarmandkhabar.ir
https://istgaheshomareyek.ir
https://ketabkhoooon.ir
https://kimyagaaaar.ir
https://markazeakhbar.ir
https://masternewss.ir
https://mohamadrezasite.ir
https://morvarideasia.ir
https://mramins.ir
https://naserinews.ir
https://nasermr.ir
https://newsamins.ir
https://newsatropat.ir
https://newscenterals.ir
https://newsmineral.ir
https://newsouls.ir
https://newspishgamannn.ir
https://newssalam.ir
https://newsshans.ir
https://newsworlds.ir
https://parinews.ir
https://patris-music.ir
https://poshtibannews.ir
https://powernewss.ir
https://recordejadid.ir
https://salamnewws.ir
https://23ncfst.ir/
https://amiran-carpet.ir/
https://armanenergytec.ir/
https://blogenews.ir/
https://blogkhoon.ir/
https://bvfars.ir/
https://charsounews.ir/
https://chsnews.ir/
https://dezfil.ir/
https://dmwebmaster.ir/
https://dota2news.ir/
https://erfanhd.ir/
https://etminan110.ir/
https://faratarazkhabar.ir/
https://farsgardi20.ir/
https://footynews.ir/
https://goto98.ir/
https://ilyarkhabar.ir/
https://ir2khabar.ir/
https://iranalmanac.ir/
https://irandaryafest.ir/
https://khabarehaft.ir/
https://khabarontime.ir/
https://lolsms.ir/
https://maadgig.ir/
https://masoudtb.ir/
https://mp3news.ir/
https://music-ha.ir/
https://nakhlestankhabar.ir/
https://newcharge.ir/
https://news-links.ir/
https://news180.ir/
https://pimn.ir/
https://prmf.ir/
https://pvnews.ir/
https://rejawnews.ir/
https://sahab-co.ir/
https://samanbarg.ir/
https://semanews.ir/
https://shirinonews.ir/
https://soheilesonghor.ir/
https://tacity.ir/
https://taktanews.ir/
https://tarabaranmag.ir/
https://telegram-persian.ir/
https://tfcenter.ir/
https://trika.ir/
https://velninews.ir/
https://vidnaz.ir/
https://wajnews.ir/
https://your-news.ir/
https://zangannews.ir/
https://2016downloadnew.ir/
https://paxsolomusic.ir/
https://daryamedia.ir/
https://andikakhabar.ir/
https://seo-pbn.ir/
https://ghezelwich.ir
https://panaztebtabriz.ir
https://shayna-net.ir
https://kanooneslamshahr.ir
https://raynuts.ir
https://honare2.ir
https://itsama.ir
https://flingpet.ir
https://foreverpro.ir
https://fraeesi.ir
https://gkhabar.ir
https://18amlak.ir
https://pooyesh-khabar.ir
https://matsef.ir
https://photo-land.ir
https://tabarestan118.ir
https://disachain.ir
https://chikaapp.ir
https://mahestan18.ir
https://radyaabkala.ir
https://c-civil.ir
https://saeeed.ir
https://copytops.ir
https://modirsearch.ir
https://shz1music.ir
https://m-khosravi.ir
https://iranhayashi.ir
https://iranian-dress.ir
https://gigblog.ir
https://basitcg.ir
https://mashhadhekmat.ir
https://rahetamin.ir
https://radolyamani.ir
https://bnemati.ir
https://face-wood.ir
https://tourvare.ir
https://centertasisat.ir
https://bidarirafsanjan.ir
https://namahaa.ir
https://30pp.ir
https://script-tabadol-link.ir
https://simayesarbedar.ir
https://pakdashtiha.ir
https://rentacars.ir
https://2019movies.ir
https://ekar24.ir
https://saber-ramezani.ir
https://teb-saharsina.ir

ایندکسر

hacklink al hd film izle php shell indir siber güvenlik türkçe anime izle Fethiye Escort android rat duşakabin fiyatları fud crypter hack forum mobil ödeme bozdursu tesisatçısıMobil Ödeme Bozdurma beğeni satın alMobil Ödeme Nakite ÇevirmeTürk Telekom Mobil Ödeme BozdurmaMobil Ödeme Bozdur 7/24html nullednulled themes1xbet-girişbuy instagram followersMobil Ödeme BozdurmakronosslotkronosslotkronosslotkronosslotkronosslotkronosslotViagraMobil Ödeme BozdurmaMobil Ödeme Nakite ÇevirmeMobil Ödeme Nakite Çevirme