سبک های مختلف در طراحی ویلا

یک سبک دیگر نیز وجود دارد. این سبک طرفداران خاص خود را دارد. به آن سبک مراکشی می گویند که بسیار جذاب است. البته بیشتر در نمای ساختمان ویلا استفاده می شود.

۱- طراحی ویلا مدرن

همانطور که می دانید سلیقه همه افراد با هم یکسان نیست. سبک مدرن یکی از سبک های طراحی ویلا می باشد که امروزه طرفدار زیادی دارد. اگر ویلای شما فضای کمی دارد؛ سبک مدرن می تواند بهترین گزینه باشد.

برای مطالعه و بررسی طراحی نمای مدرن کلیک کنید. همچنین چند نمونه نمای مدرن را ببینید. بعضی ها به نمای آجری علاقه دارند. این نیز می تواند ایده ی بسیار خوبی باشد.

گاهی نیاز است انواع نمای ترکیبی و تلفیقی را برای نتیجه دلخواه بررسی کرد.

در هر سایتی که در مورد سبک طراحی مدرن تحقیق کنید، طوماری از تاریخ برایتان شرح می دهند. اینجا خبری از تاریخ نیست و قرار است در مورد خصوصیات سبک مدرن صحبت کنیم.

در طراحی ویلا به سبک مدرن رنگ های خنثی استفاده می شود. همچنین تا جای ممکن جزئیات غیر ضروری حذف می گردند. به طور خلاصه اگر عاشق سبک منظم و ساده هستید، سبک مدرن گزینه خوبی برای طراحی است.

ویژگی های یک ویلای مدرن

هماهنگی میان رنگ ها

بزرگتر نشان دادن فضا

صرفه جویی در هزینه های اضافی

برخورداری از فضای باز و پرنور

طراحی ویلا مدرن یک طبقه

اگر یک فضای امن و راحت برای خود و خانواده می خواهید، فقط به طراحی ویلا مدرن یک طبقه فکر کنید. برای ساخت ویلا مدرن یک طبقه باید نکات زیادی را مورد توجه قرار دهید. از مهم ترین ویژگی های ساخت ویلا مدرن یک طبقه عدم محدودیت در استفاده مصالح می باشد.

شیشه معروف ترین نمایی است که در این نوع سبک مورد استفاده قرار می گیرد. خبر خوب این که در ویلا مدرن یک طبقه دیگر از فضاهای تاریک و مرده خبری نیست.با توجه به معماری که در ساخت ویلا مدرن یک طبقه به کار گرفته می شود، در پایان صاحب یک ویلا مملو از آرامش خواهید شد.

 

طراحی ویلا اروپایی

همانطور که از اسم آن مشخص است، این نوع سبک معماری بیشتر در خارج از کشور مورد استفاده قرار می گیرد. در طراحی ویلا به سبک اروپایی از کمترین فضا بهترین استفاده می شود.

از مهم ترین ویژگی هایی که طراحی ویلا اروپایی دارد، زیبایی و آرامش حاکم بر آن است.

نوع نورپردازی از مهم ترین موارد در سبک اروپایی می باشد. همچنین در این سبک از رنگ های روشن و خنثی استفاده می شود تا نما بزرگتر به نظر برسد.

 

طراحی ویلا ایتالیایی

طراحی ویلا ایتالیایی هم مانند اروپایی سرشار از زیبایی و سادگی می باشد. اگر فضای خیلی کمی در اختیار دارید، استفاده سبک ایتالیایی مناسب تر از اروپایی می باشد.در اکثر ویلاهایی که به سبک ایتالیایی طراحی می شوند، منظره باغ در قسمت جلویی قرار می گیرد که زیبایی کار را دو چندان خواهد کرد.

 

۲- طراحی ویلا کلاسیک

در طراحی ویلا به سبک کلاسیک، وجود مجسمه با ارتفاع زیاد و طاق های بلند خودنمایی می کنند. اگر جزو افرادی می باشید که عاشق خانه های مجلل و باشکوه هستید، انتخاب سبک کلاسیک بهترین گزینه است.

نورپردازی مناسب از مهمترین اصول در طراحی سبک کلاسیک تلقی می شود. همچنین طراحی نمای کلاسیک بسیار زیبا است.

جالب است بدانید که در نمای ویلا به سبک کلاسیک بیشتر از سنگ استفاده می شود که بر زیبایی کار می افزاید.

ایندکسر

دیدگاهتان را بنویسید