سال نو است، اما هوا در آمریکا خراب است. آیا ما می توانیم از این وضعیت بهبود پیدا کنیم؟

[ad_1]

سال نو مبارک. امیدوارم “Auld Lang Syne” و دیگر آهنگ های تسکین و حواس پرتی خود را منتشر کنید – و شاید حتی یک شکایت.

در آغاز سال 2022، ما با فاشیسم در حال افزایش، یک فاجعه آب و هوایی جهانی، یک طاعون بی امان، نابرابری شدید و بسیاری از مشکلات وجودی دیگر روبرو هستیم.

فاشیسم قاتل ذهن، ویرانگر واقعیت ها و واقعیت ها باقی می ماند و به دنبال بازسازی آنها در تصویر خود است. در وضعیت فعلی ما از واقعیت بدخیم، جو بایدن ممکن است رئیس جمهور شود، اما نفوذ بدخواهانه دونالد ترامپ همچنان ادامه دارد. ما به خرد نیاز داریم تا ما را در این وضعیت گیج کننده و دردناک وجود راهنمایی کند. ایناهاش میچیکو کاکوتانی، منتقد ادبی، در مقاله‌ای در سال ۲۰۱۸ برای گاردین:

هیچ ابزار آسانی برای محافظت وجود ندارد، اما برای شهروندان مهم است که با بدبینی و آشتی که خودکامگان و سیاستمداران تشنه قدرت برای تضعیف مقاومت به آن وابسته هستند، مخالفت کنند. بدون حقایق پذیرفته شده عمومی – نه حقایق جمهوری خواهی و واقعیت های دموکراتیک. نه حقایق بدیل دنیای سیلوهای امروزی – هیچ بحث منطقی در مورد سیاستها، هیچ ابزار اساسی برای ارزیابی نامزدهای مناصب سیاسی و هیچ راهی برای پاسخگو کردن مقامات منتخب در برابر مردم وجود ندارد. بدون حقیقت، دموکراسی شکسته می شود.

هانا آرنت، در اثر اصلی خود، ریشه های توتالیتاریسم، می نویسد که قبل از اینکه استبدادها از قدرت استفاده کنند تا واقعیت را با دروغ های خود آشتی دهند، تبلیغات آنها با تحقیر مطلق آنها نسبت به واقعیات مشخص می شد، زیرا آنها معتقد بودند که این واقعیت کاملاً به واقعیت بستگی دارد. قدرت مردی که می تواند آن را بسازد. «آرند در نقاط مختلف همان کار این هشدار را صادر کرد:

در جهانی غیرقابل درک و دائماً در حال تغییر، توده‌ها به نقطه‌ای رسیده بودند که همزمان به همه چیز و هیچ چیز باور می‌کردند و فکر می‌کردند که هر چیزی ممکن است و هیچ چیز درست نیست. … [U]در چنین شرایطی می‌توان مردم را روزی شگفت‌انگیزترین گفته‌ها را باور کرد و باور داشت که اگر روز دیگر دلیل انکارناپذیری برای دروغ‌هایشان به آنها داده شود، به بدبینی پناه خواهند برد. آنها به جای ترک رهبرانی که به آنها دروغ گفته اند، اعتراض خواهند کرد که از همیشه می دانستند این ادعا دروغ است و رهبران را به خاطر حیله گری تاکتیکی برترشان تحسین خواهند کرد.

او در پاسخ به رژیم‌های هیتلر و استالین نوشت، اما این حکمت تقریباً 80 سال بعد هنوز معتبر است.

فاشیسم تجاوز به واقعیت و به تعبیری تلاشی برای قطع زمان است. زمان بیش از اندازه گیری در ثانیه، دقیقه، ساعت، روز، ماه و سال است. همچنین موقتی است: معنایی که به زمان و درک ما از آن می‌دهیم.

مرتبط: با ظهور فاشیسم، آمریکا پاسخ داد: LOL چه کسی اهمیت می دهد؟ بیایید نتفلیکس و آرام باشیم

خیلی چیزها در حال حاضر اتفاق می افتد، اما این احساس وجود دارد که هیچ چیز تغییر نمی کند. دام سرنوشت ابدی است در این بحران های جاری – چه سیاسی، اقتصادی، زیست محیطی، اجتماعی، شخصی یا وجودی- این حس جمعی وجود دارد که هر لحظه ممکن است هر اتفاقی بیفتد.

برای بسیاری از افراد، حس قابل پیش بینی بودن از بین رفته است. آنها در مکان و زمان احساس قطع ارتباط می کنند. از بسیاری جهات، مردم آمریکا به طور جمعی خواب بیداری را تجربه می کنند. برای برخی، در واقع برای بسیاری، این یک کابوس است.

همچنین این حس وجود دارد که آمریکا با آنچه آنتونیو گرامشی مارکسیست ایتالیایی به عنوان «دولت بین‌الملل» توصیف می‌کند، مواجه است، دوره‌ای که در آن جهان قدیم می‌میرد و مبارزات جدید برای تولد می‌یابد. اکنون زمان هیولاها است.

همانطور که در مقاله قبلی Salon نوشتم: “چنین لحظات بحرانی چالش بزرگی برای نحوه تفکر مردم در مورد نقش خود در جامعه است.”

وقتی نشانه های جامعه پاک می شود و ستارگان نورانی یا چراغ های راهنمای آن از آسمان حذف می شوند، سردرگمی و سرگردانی جمعی – حتی جنون – می تواند فروکش کند. سؤالات اصلی هویت شخصی مطرح می شود: من در حال حاضر کیستم؟ چگونه می توانم همه اینها را درک کنم؟ آیا من اصلا زنده خواهم ماند؟ من پیر هستم؟ آیا زندگی من معنایی دارد؟

به درجات مختلف و به طرق مختلف، این نوع سوالات هم توسط نخبگان آمریکایی و هم مردم عادی مطرح می شود. هیچ پاسخ آسانی وجود ندارد، اما خطرات زیاد است: انتخاب آمریکا بین فاشیسم و ​​آزادی.

به هر حال، چیزی در آمریکا عمیقاً اشتباه است. ما مدتهاست که این را می دانیم. بسیاری از آنها به دلیل این همه جا بودن احساس ناتوانی می کنند. چنین است مسیر قدرت هژمونیک در جامعه ای که در محاصره نئوفاشیسم و ​​سایر نیروهای ضد بشری و ضد اجتماعی قرار دارد.


آیا می خواهید همه اخبار و نظراتی که سالن ارائه می دهد مرور روزانه داشته باشید؟ در خبرنامه صبحگاهی ما، دوره تصادف، مشترک شوید.


امت اشر-پرین در پستی در Tor.com (سایت علمی تخیلی)، این انرژی را بر روی مقاله ای انتقادی در مورد فیلم جدید رستاخیز ماتریکس متمرکز کرد:

رستاخیز در نهایت داستان آنچه را که بعد از عواقب حاصل می شود به ما می گوید، و این کار را با اندازه گیری دقیق و ترسناکی از ضعف های ما، چه عملی و چه وجودی، انجام می دهد. واقعاً چند نفر اگر فرصت داشتند این قرص قرمز را مصرف می کردند؟ چقدر راحت می‌توانیم دستکاری کنیم، مجبور کنیم، حتی در حضور واقعیت‌ها، از خود راضی کنیم؟ و چرا بسیاری از ما می دانیم که در وضعیت کنونی چیزی به طرز وحشتناکی اشتباه است؟ …

همچنین طعنه آمیز است که به نئو، به صراحت گفته شده است که این بار او باید برای حق زندگی خود بجنگد. و اینکه او واقعاً باید بجنگد – اما نه آنطور که انتظار می رود. این وضعیتی است که تقریباً نشان می‌دهد که اکثر ما در این برهه زمانی در کجا هستیم، اگر از آن دسته افرادی باشیم که اذعان می‌کنیم در شرایط ناپایدار وجود داریم.

برای حفظ این حالت اضطراب و درماندگی آموخته شده، فاشیست هایی مانند دونالد ترامپ و پیروانش از سلاح های سیاسی موسوم به “سادوپولیسم” برای آسیب رساندن به جامعه استفاده کردند. سادوپوپولیسم بخشی از حلقه بازخورد است، جایی که فاشیست ها و عوامل آنها دردی را ایجاد می کنند و سپس قول می دهند که برای آن درمانی ارائه کنند. این چرخه تا زمانی ادامه می یابد که جنبش فاشیستی از بین برود یا جامعه ای را که به آن پناه می دهد – یا هر دو را نابود کند.

روانشناسان و سایر محققین به تفصیل توضیح داده اند چگونه چنین احساسات عمومی از درد و آسیب، نحوه درک افراد و گروه ها از زمان و واقعیت را تحریف می کند. سینتیا باوم-بایکر، روانشناس بالینی، در مقاله ای که در پاییز گذشته منتشر شد، در Psychology Today نوشت:

حس زمان ما خاموش است. ممکن است به نظر منحل شده باشد، اگرچه ساختار دقیقه-ساعت روز یکسان باقی مانده است. معلق در حال حرکت، چرا زمان حال جدا از تداوم زمان به نظر می رسد؟ علل فراتر از تغییرات در روال‌ها و ساختارهای روزمره ما است که COVID-19 ایجاد می‌کند.

تهدید نامرئی COVID-19 و انتخابات ریاست جمهوری آینده یکی دو ضربه به احساس امنیت ما است. ما دیگر فرضیات واهی خود را نداریم که آینده مشخص و قابل پیش بینی است. چه کسی بیمار خواهد شد؟ سرنوشت دموکراسی ما چه خواهد شد؟ آیا انتقال مسالمت آمیز قدرت صورت خواهد گرفت؟ محققان دریافته‌اند که بدون توهم در مورد آینده‌ای معین، ما در زمان حال بیشتر زندگی می‌کنیم. و لحظه حال ما – همان چیزی که جای خالی آینده ناشناخته را پر می کند – با استرس نفوذ می کند.

ادراک تغییر یافته از زمان «تجزیه موقت» یا «وقفه موقت» نامیده می شود و نشان داده شده است که با خلق و خوی مرتبط است. … برخلاف شنوایی، بینایی یا چشایی، حس زمان توسط یک اندام حسی خاص واسطه نمی شود، بلکه به شیوه ای جامع تر «تجسم» می شود. نشان داده شده است که در سیگنال های بدن کنترل شده توسط اینسولا، قطعه ای از قشر مغز که در اعماق هر لوب مغز تا شده است، رمزگذاری می کند. حس زمان به طور کامل بر ما غلبه می کند زیرا در مغز ما زندگی می کند.

دفاع‌های روان‌شناختی ناخودآگاه نیز می‌توانند به تغییر حس زمان ما کمک کنند. در حالت اضافه بار، دفاع روانی از گسست اغلب به صورت ناخودآگاه ایجاد می شود. گسستگی یعنی احساس اینجا بودن و نبودن همزمان. این حس غیر واقعی از زمان مشابه سیستم الکتریکی است که هنگام بارگذاری بیش از حد گرم می شود. در یک سیستم کارآمد، گرمای بیش از حد مدارشکن را قبل از اینکه خیلی داغ شود فعال می کند. تفکیک به ما کمک می کند تا در مواقع استرس زیاد – اضافه بار – تا حد امکان عملکردی داشته باشیم.

با توجه به اینکه ما در ترومای جمعی زندگی می کنیم، آیا تعجبی ندارد که بسیاری از ما دچار وقفه زمانی می شویم؟

در شب سال نو، مثل همیشه، به سالی که گذشت فکر کردم. برای سال آینده هم کمی امید دادم. نیمه شب بیرون رفتم و همانطور که سال ها انجام می دادم بر ماه زوزه کشیدم و فریاد زدم. این به اندازه خداحافظی با سال گذشته بود، به همان اندازه که ما لحظاتی تسکین دهنده برای تمام ناامیدی شخصی و جمعی خود از وضعیت آمریکا و جهان داشتیم. لازم نیست سوالات به همان اندازه بد باشند. اگر جامعه ای این گونه زندگی می کند به این دلیل است که انتخاب کرده است.

به دوستان و خانواده ام گفتم که آنها را دوست دارم و از آنها قدردانی می کنم. به قول معروف من به گل دادن به مردم تا زنده اند اعتقاد دارم.

من هم مانند میلیون ها آمریکایی دیگر، ماراتن گرگ و میش سال نو را تماشا کردم. در چند سال گذشته، بارها به این فکر کرده ام که راد سرلینگ با توجه به نبوغ، شفافیت اخلاقی و گفتن حقیقت در مورد بی عدالتی ها، شرارت ها و اسرار شرایط انسانی با این لحظه چه می کند؟

شب سال نوم را با تماشای یکی از قسمت‌های مورد علاقه‌ام از «Babylon 5»، سریال علمی تخیلی کلاسیک جی. مایکل استراچینسکی در پایان اپیزود «زحادوم». آندریاس کاتزولاس، که قهرمان Gkar را به تصویر کشیده است، مونولوگ زیر را ارائه می دهد:

دورو بر ما … انگار کائنات نفس خود را حبس کرده است. در انتظار.

کل زندگی را می توان به لحظه های گذار یا لحظات تقسیم کرد … از وحی. این حس هر دو بود… تاریکی بزرگتر از تاریکی است که ما با آن می جنگیم. این تاریکی روح است که راه خود را گم کرده است.

جنگی که ما داریم علیه آن نیست نیروها و حاکمیت ها او مخالف هرج و مرج است … و ناامیدی.

بزرگتر از مرگ جسم مرگ امید است مرگ رویاها ما هرگز نمی توانیم تسلیم این خطر شویم.

آینده در اطراف ماست. انتظار در لحظات انتقال به دنیا آمدن در لحظات ظهور هیچ کس شکل این آینده را نمی داند یا ما را به کجا خواهد برد. ما فقط می دانیم که همیشه با درد به دنیا می آید.

مردم آمریکا با انتقام روبرو هستند. آنها باید تصمیم بگیرند که تسلیم نئوفاشیسم شوند یا آن و باتلاقی را که از آن رشد کرده پاکسازی کنند. چالش و پارادوکس بزرگی وجود دارد که در چنین تصمیمی باید بر آن غلبه کرد: زمان ما رو به پایان است – تا زمانی که در چند سال گذشته معنای کامل زمان را از دست داده ایم.

امسال ممکن است یکی از مهم‌ترین سال‌ها در تاریخ آمریکا باشد، با جنگ داخلی، جنگ جهانی دوم، و دهه 1960 آشفته، زمانی که سومین تأسیس آمریکا «در پیروزی‌های جنبش» بود. حقوق مدنی و مبارزه برای آزادی سیاه‌پوستان. مردم آمریکا پس از گم شدن در زمان در سال‌های اخیر، آماده تحمل درد و رنجی هستند که برای یافتن دوباره خود لازم است، یا اکنون تعداد زیادی این وضعیت از دست رفته و ویران شده را به عنوان یک حالت عادی جدید پذیرفته‌اند؟

سال 2022 برای ما پاسخ هایی برای بهتر یا بد به ارمغان خواهد آورد.

درباره لحظه “فاشیسم” آمریکا بیشتر بخوانید:

[ad_2]

https://20khababr.ir
https://afkharebartar.ir
https://akhabarebartar.ir
https://andnews.ir
https://avatefepak.ir
https://baranmajale.ir
https://behtaringam.ir
https://daltek.ir
https://elmitarin.ir
https://fardayeashena.ir
https://forbos.ir
https://foxirani.ir
https://gisoon.ir
https://hodhodirani.ir
https://iranisard.ir
https://kahkashani.ir
https://lasttimes.ir
https://lilaki.ir
https://livejame.ir
https://magirani.ir
https://majaleiranian.ir
https://mervina.ir
https://mineralnews.ir
https://modirezard.ir
https://momon.ir
https://moniseh.ir
https://nationaliran.ir
https://netcrafti.ir
https://news-single.ir
https://newsexpress.ir
https://newslife.ir
https://newsspot.ir
https://newsteen.ir
https://nikmag.ir
https://officemag.ir
https://okaziyon.ir
https://one-news.ir
https://pandamag.ir
https://parsroids.ir
https://patris-fun.ir
https://senatornews.ir
https://seratmag.ir
https://sibala.ir
https://sohanian.ir
https://sosokan.ir
https://tazekhabari.ir
https://technoirani.ir
https://timesirani.ir
https://yamorani.ir
https://yandexkhabari.ir
https://abdoosnews.ir
https://zehnenoandinsh.ir
https://abestanews.ir
https://abtinnews.ir
https://akhbarebartaaar.ir
https://akhbaremaaaa.ir
https://akhbareshomaaa.ir
https://akhshijnews.ir
https://atrinnews.ir
https://atroticnews.ir
https://atshnews.ir
https://bashariatemrooz.ir
https://dastesalamatt.ir
https://dostemansalam.ir
https://elementorsite.ir
https://emrooztafahom.ir
https://ensanedirooooooz.ir
https://etelaresankhabar.ir
https://examplenews.ir
https://fardaalefba.ir
https://gisooyekhabar.ir
https://halohekayatha.ir
https://hashtadonoh.ir
https://hekayatfardayeemaaa.ir
https://honarmandkhabar.ir
https://istgaheshomareyek.ir
https://ketabkhoooon.ir
https://kimyagaaaar.ir
https://markazeakhbar.ir
https://masternewss.ir
https://mohamadrezasite.ir
https://morvarideasia.ir
https://mramins.ir
https://naserinews.ir
https://nasermr.ir
https://newsamins.ir
https://newsatropat.ir
https://newscenterals.ir
https://newsmineral.ir
https://newsouls.ir
https://newspishgamannn.ir
https://newssalam.ir
https://newsshans.ir
https://newsworlds.ir
https://parinews.ir
https://patris-music.ir
https://poshtibannews.ir
https://powernewss.ir
https://recordejadid.ir
https://salamnewws.ir
https://23ncfst.ir/
https://amiran-carpet.ir/
https://armanenergytec.ir/
https://blogenews.ir/
https://blogkhoon.ir/
https://bvfars.ir/
https://charsounews.ir/
https://chsnews.ir/
https://dezfil.ir/
https://dmwebmaster.ir/
https://dota2news.ir/
https://erfanhd.ir/
https://etminan110.ir/
https://faratarazkhabar.ir/
https://farsgardi20.ir/
https://footynews.ir/
https://goto98.ir/
https://ilyarkhabar.ir/
https://ir2khabar.ir/
https://iranalmanac.ir/
https://irandaryafest.ir/
https://khabarehaft.ir/
https://khabarontime.ir/
https://lolsms.ir/
https://maadgig.ir/
https://masoudtb.ir/
https://mp3news.ir/
https://music-ha.ir/
https://nakhlestankhabar.ir/
https://newcharge.ir/
https://news-links.ir/
https://news180.ir/
https://pimn.ir/
https://prmf.ir/
https://pvnews.ir/
https://rejawnews.ir/
https://sahab-co.ir/
https://samanbarg.ir/
https://semanews.ir/
https://shirinonews.ir/
https://soheilesonghor.ir/
https://tacity.ir/
https://taktanews.ir/
https://tarabaranmag.ir/
https://telegram-persian.ir/
https://tfcenter.ir/
https://trika.ir/
https://velninews.ir/
https://vidnaz.ir/
https://wajnews.ir/
https://your-news.ir/
https://zangannews.ir/
https://2016downloadnew.ir/
https://paxsolomusic.ir/
https://daryamedia.ir/
https://andikakhabar.ir/
https://seo-pbn.ir/
https://ghezelwich.ir
https://panaztebtabriz.ir
https://shayna-net.ir
https://kanooneslamshahr.ir
https://raynuts.ir
https://honare2.ir
https://itsama.ir
https://flingpet.ir
https://foreverpro.ir
https://fraeesi.ir
https://gkhabar.ir
https://18amlak.ir
https://pooyesh-khabar.ir
https://matsef.ir
https://photo-land.ir
https://tabarestan118.ir
https://disachain.ir
https://chikaapp.ir
https://mahestan18.ir
https://radyaabkala.ir
https://c-civil.ir
https://saeeed.ir
https://copytops.ir
https://modirsearch.ir
https://shz1music.ir
https://m-khosravi.ir
https://iranhayashi.ir
https://iranian-dress.ir
https://gigblog.ir
https://basitcg.ir
https://mashhadhekmat.ir
https://rahetamin.ir
https://radolyamani.ir
https://bnemati.ir
https://face-wood.ir
https://tourvare.ir
https://centertasisat.ir
https://bidarirafsanjan.ir
https://namahaa.ir
https://30pp.ir
https://script-tabadol-link.ir
https://simayesarbedar.ir
https://pakdashtiha.ir
https://rentacars.ir
https://2019movies.ir
https://ekar24.ir
https://saber-ramezani.ir
https://teb-saharsina.ir

ایندکسر