سال بدی برای جهان بود: اما بله، 10 چیز خوب در سال 2021 وجود داشت

[ad_1]

این سال 2021 زمانی که دونالد ترامپ قدرت را ترک کرد، با احساس آرامش زیادی آغاز شد. ما امیدوار بودیم که از ویرانی کووید رهایی پیدا کنیم، حساب جامعی از Build Back Better (BBB) ​​داشته باشیم و بودجه پنتاگون را کاهش دهیم. اما، متأسفانه، ما در 6 ژانویه با شورش ناسیونالیست‌های سفیدپوست مواجه شدیم، دو جهش جدید در COVID، یک لایحه BBB که کار نمی‌کرد، و بودجه پنتاگون که در واقع افزایش یافت.

سال واقعاً فاجعه‌باری بود، اما چندین دلیل برای خوشحالی داریم:

  1. ایالات متحده از اولین کودتای بزرگ خود در 6 ژانویه جان سالم به در برد و گروه های کلیدی جناح راست در آستانه انقراض هستند. از آنجایی که شورشیان متهم شده اند و برخی با احکام زندان قابل توجهی روبرو هستند، تلاش های بسیج جدید – از جمله تجمع عدالت برای J6 در سپتامبر – شکست خورده است. در مورد ترامپ، به یاد بیاوریم که در اوایل سال 2021 او دوباره استیضاح شد، سخنگوی اصلی خود، توییتر را از دست داد و به نظر می رسد تلاش او برای ایجاد یک سرویس رسانه اجتماعی رقابتی متوقف شده است. QAnon رو به زوال است – هشتگ های اصلی آن از بین رفته اند و توییتر حدود 70000 حساب Q را بسته است. ممکن است همچنان شاهد یک تجدید حیات باشیم (از جمله تلاش دیگری از سوی ترامپ برای تسلط بر کاخ سفید)، اما در حال حاضر به نظر می رسد که شورش به اوج خود رسیده و در حال فروکش است.
  2. آمریکای لاتین در حال تغییری عظیم به سمت دولت های مترقی است. گابریل بوریک، جوان ترقی‌خواه شیلیایی که برای اصلاحات گسترده، از جمله مراقبت‌های بهداشتی همگانی و حداقل دستمزد بالاتر مبارزه می‌کند، در ماه دسامبر به پیروزی بزرگی دست یافت. پیروزی او به دنبال پیروزی های شیومارا کاسترو در هندوراس در نوامبر، پدرو کاستیو در پرو در ژوئن و لوئیس آرس در بولیوی در اکتبر 2020 است. در برزیل، رئیس جمهور سابق لولا داسیلوا ممکن است به زودی از طریق انتخابات سال آینده به ریاست جمهوری بازگردد. همه اینها برای سیاست هایی که به نفع مردم آمریکای لاتین است و برای همبستگی بیشتر با کوبا، ونزوئلا، نیکاراگوئه و دیگر کشورهای مورد هدف ایالات متحده مفید است.
  3. مبارزه برای عدالت نژادی و مسئولیت‌پذیری منجر به پیروزی‌های بزرگی در سال 2021 شد. درک شووین افسر پلیس سابق در هر سه اتهام مربوط به قتل جورج فلوید مجرم شناخته شد و در نسخه فدرال پرونده حقوق مدنی به جرم خود اقرار کرد. سه مرد گرجی که احمد آربری را به جرم دویدن به قتل رساندند نیز محکوم شدند. دادستان‌های منطقه‌ای مترقی در شهرها و شهرستان‌های کشور برای پایان دادن به قرار وثیقه و دستورات عدم ضربه، حبس دسته‌جمعی و حداقل احکام اجباری مبارزه می‌کنند. ما شاهد واکنش علیه این DAها هستیم، مانند لس آنجلس و سانفرانسیسکو، اما آنها از حمایت جامعه قوی برخوردار هستند.
  4. نیروهای آمریکایی افغانستان را ترک کردند و به یک مداخله مرگبار 20 ساله پایان دادند. برخی از ما در ابتدا مخالف این تهاجم آمریکا بودیم و 20 سال اصرار داشتیم که نیروهایمان بروند. خروج به همان شیوه شرم آور و پر هرج و مرج مانند جنگ 20 ساله انجام شد و ایالات متحده بار دیگر مردم افغانستان را هدف قرار می دهد و میلیاردها دالر پول افغانی را که در بانک های خارج از کشور ذخیره شده بود مسدود می کند. به همین دلیل است که ما به تلاش ها برای آب شدن افغانستان پیوسته ایم. اما ما می دانیم که خروج نیروهای آمریکایی برای توانمند ساختن افغان ها برای شکل دادن به آینده شان، توقف هزینه 300 میلیون دالر در روز برای یک جنگ شکست خورده و پایان دادن به نظامی گری ایالات متحده ضروری بود.
  5. کووید برای انتقام بازگشت، اما ما در نبرد با سایر بیماری‌های کشنده پیروز شدیم. مالاریا که سالانه نیم میلیون نفر را عمدتاً در آفریقا می کشد، می تواند به لطف یک واکسن انقلابی شکست بخورد، اولین واکسن در تاریخ علیه یک بیماری انگلی. در زمینه HIV، یک واکسن جدید نرخ پاسخ 97 درصدی را در آزمایشات بالینی فاز I نشان داد. نزدیک به 40 میلیون نفر در سال 2020 با اچ‌آی‌وی زندگی می‌کردند و سالانه صدها هزار نفر بر اثر ایدز جان خود را از دست می‌دهند. اگرچه واکسن هنوز در مرحله آزمایشی فاز اول است، اما این یک نشانه بسیار دلگرم کننده برای سال 2022 است.
  6. معاهده منع تسلیحات هسته‌ای سازمان ملل که در سال 2017 به تصویب رسید، در سال جاری پس از برآورده شدن الزامات تصویب شده توسط حداقل 50 کشور، لازم‌الاجرا شد. آمریکا و دیگر قدرت‌های هسته‌ای جهان این معاهده را امضا نکرده‌اند و سازوکار اجرایی ندارد. اما برای اولین بار در تاریخ، سلاح های هسته ای بر اساس قوانین بین المللی غیرقانونی هستند. با 86 امضاکننده تاکنون، این معاهده به مشروعیت زدایی سلاح های هسته ای و تقویت هنجارهای جهانی علیه استفاده از آنها کمک می کند. در زمانی که نتیجه مذاکرات هسته ای با ایران نامشخص است و درگیری ها با روسیه و چین بر سر اوکراین و تایوان در حال تشدید است، چنین یادآوری بسیار مهم است.
  7. در ایالات متحده، کارگران در میان ویرانی کووید در واقع در حال به دست آوردن قدرت هستند. دستمزدها در حال افزایش است و اتحادیه ها شروع به ظهور مجدد کرده اند. با توجه به اینکه میلیون ها کارگر شغل خود را به دلیل فرسودگی شغلی یا برآورد بیش از حد اهداف زندگی (به نام “استعفای بزرگ”) ترک می کنند، کمبود نیروی کار به کارگران فضای بیشتری برای مطالبه دستمزد، مزایا و شرایط کاری بهتر داده است. بیش از 300 اعتصاب از بیمارستان ها از طریق نیروگاه های زغال سنگ به دانشگاه ها صورت گرفته است که بسیاری از آنها موفقیت آمیز بوده است. کارگران استارباکس در بوفالو موفق شدند اولین اتحادیه را در فروشگاه استارباکس در ایالات متحده تشکیل دهند کارگران آمازون در بسمر، آلاباما، تلاش خود را برای تشکیل اولین اتحادیه آمازون شکست دادند، اما شورای ملی کار به دلیل رفتار نادرست دستور برگزاری انتخابات جدید داد. بنابراین سال 2022 می تواند سال مهمی برای حقوق کارگران و اتحادیه های کارگری باشد.
  8. اگرچه کافی نبود، اما زمانی که بایدن دوره خود را با ورود مجدد به توافقنامه آب و هوای پاریس آغاز کرد، مزایای زیست محیطی کلیدی داشت. نشست COP26 نیاز فوری برای تشدید اقدامات زیست محیطی را روشن کرد، با فعالان محیط زیست در سراسر جهان که بر دولت های خود فشار می آورند تا اقدامات خود را افزایش دهند. حدود 44 کشور قبلاً متعهد شده اند که به استفاده از زغال سنگ پایان دهند و G7 متعهد شده است که بودجه بیشتری برای نیروگاه های زغال سنگ تولید نکند. در اینجا در ایالات متحده، به لطف ادامه فعالیت های زیست محیطی، خطوط لوله Keystone XL و PennEast رسما لغو شدند و دولت بایدن حفاری نفت و گاز در خاک فدرال را ممنوع کرد. تأسیسات انرژی های تجدیدپذیر در سطح بالایی قرار دارند و مزارع بادی در امتداد کل سواحل ایالات متحده برنامه ریزی شده اند. یکی دیگر از آلاینده‌های بزرگ، چین، در حال ساخت بزرگترین نیروگاه تاریخ است، با انرژی باورنکردنی 100 گیگاوات انرژی بادی و خورشیدی (کل ظرفیت انرژی خورشیدی در ایالات متحده تا سال 2021) و قصد دارد یک منطقه جنگلی به اندازه بلژیک در هر سال احداث کند. سال جلوتر
  9. بله، در واقع امسال در انتخاب بانوان پیشرفت هایی حاصل شده است. وقتی به قانون جنجالی ضد سقط جنین در تگزاس که به شهروندان خصوصی حق شکایت از ارائه دهندگان سقط جنین را می دهد نگاه می کنیم، می بینیم که بسیاری از کشورها در بقیه جهان در جهت مخالف حرکت می کنند. در سال 2021، سقط جنین در کره جنوبی، تایلند و آرژانتین قانونی شد، در حالی که دسترسی ایمن در نیوزلند، اکوادور و اروگوئه افزایش یافت. یک پیروزی بزرگ در یک کشور بسیار کاتولیک در سپتامبر به دست آمد، زمانی که دادگاه عالی مکزیک آن را جرم زدایی کرد. آیا این طعنه آمیز نیست که قبل از روو علیه وید، هزاران زن آمریکایی در مرز مکزیک برای سقط جنین (غیرقانونی) وارد مکزیک می شدند؟ حالا می توانند دوباره بروند و این بار برای سقط جنین قانونی.
  10. دلیل دیگری برای جشن گرفتن: سال 2021 به پایان رسیده است. و سال 2022 در واقع می تواند سالی باشد که کووید را شکست می دهیم و در دستور کار کاملی از مسائل مبرم، از جمله فشار آوردن به کنگره برای تصویب نسخه ای از لایحه برای ساخت بهتر، به جلو حرکت می کنیم. اصرار بر تصویب قانونی در مورد حق رای، که جلوی ظلم مفتضحانه رای دهندگان در سراسر کشور را بگیرد. بسیج علیه راست افراطی – و بازگشت ترامپ یا ترامپ نور. پایان دادن به جنگ سرد با چین؛ جلوگیری از درگیری نظامی با روسیه در اوکراین؛ و کاهش بودجه ظالمانه پنتاگون برای سرمایه گذاری در سلامت مردم و کره زمین.

اگر بتوانیم در سالی بدتر از سال 2021 به سود برسیم، فقط به این فکر کنید که در سال 2022 چه کاری می توانیم انجام دهیم.

بیشتر بخوانید از مدیا بنیامین در مورد مبارزه جهانی برای عدالت:

[ad_2]

https://20khababr.ir
https://afkharebartar.ir
https://akhabarebartar.ir
https://andnews.ir
https://avatefepak.ir
https://baranmajale.ir
https://behtaringam.ir
https://daltek.ir
https://elmitarin.ir
https://fardayeashena.ir
https://forbos.ir
https://foxirani.ir
https://gisoon.ir
https://hodhodirani.ir
https://iranisard.ir
https://kahkashani.ir
https://lasttimes.ir
https://lilaki.ir
https://livejame.ir
https://magirani.ir
https://majaleiranian.ir
https://mervina.ir
https://mineralnews.ir
https://modirezard.ir
https://momon.ir
https://moniseh.ir
https://nationaliran.ir
https://netcrafti.ir
https://news-single.ir
https://newsexpress.ir
https://newslife.ir
https://newsspot.ir
https://newsteen.ir
https://nikmag.ir
https://officemag.ir
https://okaziyon.ir
https://one-news.ir
https://pandamag.ir
https://parsroids.ir
https://patris-fun.ir
https://senatornews.ir
https://seratmag.ir
https://sibala.ir
https://sohanian.ir
https://sosokan.ir
https://tazekhabari.ir
https://technoirani.ir
https://timesirani.ir
https://yamorani.ir
https://yandexkhabari.ir
https://abdoosnews.ir
https://zehnenoandinsh.ir
https://abestanews.ir
https://abtinnews.ir
https://akhbarebartaaar.ir
https://akhbaremaaaa.ir
https://akhbareshomaaa.ir
https://akhshijnews.ir
https://atrinnews.ir
https://atroticnews.ir
https://atshnews.ir
https://bashariatemrooz.ir
https://dastesalamatt.ir
https://dostemansalam.ir
https://elementorsite.ir
https://emrooztafahom.ir
https://ensanedirooooooz.ir
https://etelaresankhabar.ir
https://examplenews.ir
https://fardaalefba.ir
https://gisooyekhabar.ir
https://halohekayatha.ir
https://hashtadonoh.ir
https://hekayatfardayeemaaa.ir
https://honarmandkhabar.ir
https://istgaheshomareyek.ir
https://ketabkhoooon.ir
https://kimyagaaaar.ir
https://markazeakhbar.ir
https://masternewss.ir
https://mohamadrezasite.ir
https://morvarideasia.ir
https://mramins.ir
https://naserinews.ir
https://nasermr.ir
https://newsamins.ir
https://newsatropat.ir
https://newscenterals.ir
https://newsmineral.ir
https://newsouls.ir
https://newspishgamannn.ir
https://newssalam.ir
https://newsshans.ir
https://newsworlds.ir
https://parinews.ir
https://patris-music.ir
https://poshtibannews.ir
https://powernewss.ir
https://recordejadid.ir
https://salamnewws.ir
https://23ncfst.ir/
https://amiran-carpet.ir/
https://armanenergytec.ir/
https://blogenews.ir/
https://blogkhoon.ir/
https://bvfars.ir/
https://charsounews.ir/
https://chsnews.ir/
https://dezfil.ir/
https://dmwebmaster.ir/
https://dota2news.ir/
https://erfanhd.ir/
https://etminan110.ir/
https://faratarazkhabar.ir/
https://farsgardi20.ir/
https://footynews.ir/
https://goto98.ir/
https://ilyarkhabar.ir/
https://ir2khabar.ir/
https://iranalmanac.ir/
https://irandaryafest.ir/
https://khabarehaft.ir/
https://khabarontime.ir/
https://lolsms.ir/
https://maadgig.ir/
https://masoudtb.ir/
https://mp3news.ir/
https://music-ha.ir/
https://nakhlestankhabar.ir/
https://newcharge.ir/
https://news-links.ir/
https://news180.ir/
https://pimn.ir/
https://prmf.ir/
https://pvnews.ir/
https://rejawnews.ir/
https://sahab-co.ir/
https://samanbarg.ir/
https://semanews.ir/
https://shirinonews.ir/
https://soheilesonghor.ir/
https://tacity.ir/
https://taktanews.ir/
https://tarabaranmag.ir/
https://telegram-persian.ir/
https://tfcenter.ir/
https://trika.ir/
https://velninews.ir/
https://vidnaz.ir/
https://wajnews.ir/
https://your-news.ir/
https://zangannews.ir/
https://2016downloadnew.ir/
https://paxsolomusic.ir/
https://daryamedia.ir/
https://andikakhabar.ir/
https://seo-pbn.ir/
https://ghezelwich.ir
https://panaztebtabriz.ir
https://shayna-net.ir
https://kanooneslamshahr.ir
https://raynuts.ir
https://honare2.ir
https://itsama.ir
https://flingpet.ir
https://foreverpro.ir
https://fraeesi.ir
https://gkhabar.ir
https://18amlak.ir
https://pooyesh-khabar.ir
https://matsef.ir
https://photo-land.ir
https://tabarestan118.ir
https://disachain.ir
https://chikaapp.ir
https://mahestan18.ir
https://radyaabkala.ir
https://c-civil.ir
https://saeeed.ir
https://copytops.ir
https://modirsearch.ir
https://shz1music.ir
https://m-khosravi.ir
https://iranhayashi.ir
https://iranian-dress.ir
https://gigblog.ir
https://basitcg.ir
https://mashhadhekmat.ir
https://rahetamin.ir
https://radolyamani.ir
https://bnemati.ir
https://face-wood.ir
https://tourvare.ir
https://centertasisat.ir
https://bidarirafsanjan.ir
https://namahaa.ir
https://30pp.ir
https://script-tabadol-link.ir
https://simayesarbedar.ir
https://pakdashtiha.ir
https://rentacars.ir
https://2019movies.ir
https://ekar24.ir
https://saber-ramezani.ir
https://teb-saharsina.ir

ایندکسر

hacklink al hd film izle php shell indir siber güvenlik türkçe anime izle Fethiye Escort android rat duşakabin fiyatları fud crypter hack forum mobil ödeme bozdursu tesisatçısıMobil Ödeme Bozdurma beğeni satın alMobil Ödeme Nakite ÇevirmeTürk Telekom Mobil Ödeme BozdurmaMobil Ödeme Bozdur 7/24html nullednulled themes1xbet-girişbuy instagram followersMobil Ödeme BozdurmakronosslotkronosslotkronosslotkronosslotkronosslotkronosslotViagraMobil Ödeme BozdurmaMobil Ödeme Nakite ÇevirmeMobil Ödeme Nakite Çevirme