روحیه شگفت انگیز تشویق کننده اجلاس آب و هوای سازمان ملل

[ad_1]

از دیدگاه من، نشست ماه گذشته سازمان ملل متحد در آب و هوا در گلاسکو (شاید بهتر به عنوان COP26 شناخته شود) یک اتاق عمل نبود، چیزی که برای درمان و معالجه جهانی در حال مرگ طراحی شده بود. بیشتر شبیه یک کلینیک بود و به بیمار این امکان را می داد که بفهمد پیش آگهی چقدر بد است. خواندن بین خطوط COP26 معمولاً سازگارتر از توافق نامه های رسمی است. یک ماه بعد می‌توانیم ببینیم که این موضوع برای COP26 به‌طور باورنکردنی صادق است. و پیام بزرگ برای همه ما این است که کاری که فردا انجام می دهیم برای بهبود آب و هوا بسیار مهم است.

پیش آگهی قوی این است: آب و هوا به شدت آسیب دیده است، اما می توان با کمی کار سخت آن را بازیابی کرد. بسیاری از تحلیل‌های جدید برای اولین بار نشان می‌دهند که هدف اصلی محدود کردن گرمایش جهانی به ۲ درجه سانتی‌گراد در صورتی می‌تواند محقق شود که هر کشور به تعهدات موجود و جدید خود در COP26 عمل کند. ریستاد، یک تحلیلگر ارشد در صنعت نفت، پیشنهاد کرد که ما در مسیری هستیم که می تواند انتشار گازهای گلخانه ای را تا 1.6 درجه سانتیگراد محدود کند – نزدیک به هدف 1.5 درجه پاریس. اما این ارقام دلگرم‌کننده با گزارشی از سوی دانشمندان اقلیم توسط دولت بریتانیا تضعیف شده است که هشدار می‌دهند اگر گرمایش به ۲ درجه سانتی‌گراد برسد، بشریت در مشکل عمیقی قرار خواهد گرفت. تعداد افرادی که در معرض استرس گرمایی شدید قرار می گیرند 10 برابر افزایش می یابد و به یک میلیارد خواهد رسید.

این گزارش ها باید بحثی را در مورد اینکه آیا خیلی دیر شده است یا اینکه برای دستیابی به اهداف اقلیمی ما نیاز به فداکاری غیرقابل باوری است، ایجاد می کند. وعده‌های کنونی، که می‌تواند ما را به گرمایش 1.6 تا 1.9 درجه برساند، حتی کشورها را ملزم به خروج سریع نیروگاه‌های زغال‌سنگ نمی‌کند – حتی زمانی که گران‌تر از منابع انرژی تجدیدپذیر هستند که می‌توانند جایگزین شوند!

مرتبط: کشورهای فقیر به 5 تا 10 برابر بیشتر بودجه نیاز دارند تا خود را با خطرات آب و هوایی که ایجاد نکرده اند سازگار کنند.

بنابراین، اگر به 1.5 درجه سانتیگراد نزدیک می شویم، چرا روی فردا تمرکز می کنم؟

اول، انتشار کربن امروزی برای حدود 1000 سال باقی خواهد ماند – به این معنی که انتشار فردا یک تهدید همیشگی است. اما یک جنبه تشویق کننده برای حرکت سریع برای سرمایه گذاری سریع در انرژی کم کربن در همه جا وجود دارد. تامین مالی فراوان اولیه می تواند قیمت انرژی پاک را با افزایش سهم بازار از صرفه جویی در مقیاس کاهش دهد. بنابراین، از آنجایی که سرمایه ارزان فراوان در مراحل اولیه به پروژه های انرژی پاک سرازیر می شود، قیمت انرژی در کوتاه مدت و بلندمدت کاهش می یابد. اینها اولین 50 گیگاوات انرژی پاک هستند که تهیه آن برای اقتصاد نوظهور دشوار است، زیرا هنوز هیچ سیستم و زنجیره تامینی برای ساخت ارزان آنها وجود ندارد. به عبارت دیگر، سطح سرمایه گذاری فردا که آینده را هدایت می کند.

مشکل چیه؟

اگر انرژی های تجدیدپذیر در حال حاضر ارزان تر از زغال سنگ و گاز در بیشتر نقاط جهان است، چرا تامین مالی آب و هوا در بسیاری از نقاط مانع است؟

برای بسیاری از سرمایه گذاران، پروژه های انرژی تجدیدپذیر بخش های سرمایه گذاری جدید و ناآشنا هستند. و در بسیاری از کشورها، سرمایه گذاری در تولید برق در مقیاس بزرگ خطرناک است. دلیل آن این است: حتی اگر مثلاً توربین‌های بادی آنها الکترون تولید کنند، فضای شبکه ممکن است قابل اعتماد نباشد و شرکت‌های برق ممکن است قبض‌های خود را به موقع پرداخت نکنند. خطرات بین المللی به خصوص نوسانات ارزی نیز وجود دارد. مقامات محلی باید پرداخت برای پروژه های جدید بادی و خورشیدی را تضمین کنند. جامعه جهانی باید بیمه ای مقرون به صرفه در برابر نوسانات ارز ارائه دهد. اما اگر پروژه‌های انرژی‌های تجدیدپذیر در مراحل اولیه بدون ریسک مالی به سرمایه‌گذاران ارائه شوند – شاید از طریق برخی تضمین‌های جامعه جهانی – انرژی پاک تقریباً در همه جا تقریباً بلافاصله ارزان‌تر از ظرفیت فسیلی موجود خواهد بود.


آیا می خواهید داستان های سلامتی و علمی بیشتری در صندوق پستی خود داشته باشید؟ در خبرنامه هفتگی دانشمند مبتذل مشترک شوید.


مشکلاتی هم وجود دارد که برخی به آن «مرغ و تخم مرغ» می گویند. اگر کشورها شبکه‌های شارژ EV را در اختیار نداشته باشند، مشتریان مدل‌های برقی را نخواهند خرید و خودروسازان آن‌ها را ارائه نخواهند داد. اگر انتقال مدرنیزه نشود و ذخیره انرژی در دسترس باشد، انرژی باد و خورشید، هر چند ارزان، نمی توانند جای زغال سنگ و گاز را بگیرند.

دولت های ملی برای رسیدگی به این نوع مشکلات به حمایت گسترده نیاز دارند. کسب‌وکارها، شهرها، ایالت‌ها و جامعه مدنی باید آزاد شوند، توانمند شوند و سرمایه‌گذاری شوند تا کارهایی را که برای دهه‌ها می‌دانیم ضروری است، شروع کنند. با این حال، بسیاری از شهرها در حال حاضر دارای رتبه بندی اعتباری یا حتی اختیار قانونی برای استفاده از ابزارهای مالی نیستند که برای پیشرفت کربن زدایی سرمایه بالا ضروری است.

پس چگونه از فسیل ها خارج شویم؟

جریان سرمایه فردا، نه آن بیست سال آینده، مهم است. اما همه سرمایه گذاری های کوتاه مدت به یک اندازه گزارش نمی شوند. قیمت سوخت‌های فسیلی در حال حاضر در حال افزایش است – و نیروگاه‌ها و خودروهای موجود هنوز با هزینه‌های بالاتر تغذیه می‌شوند. اما توسعه‌های جدید بادی و خورشیدی، که به شدت برای جایگزینی زغال‌سنگ، نفت و گاز مورد نیاز است، هنوز در بسیاری از نقاط جهان تامین مالی نشده است.

همسویی سرمایه و سرمایه گذاری به میزان 1.5 درجه، در درجه اول به معنای افزایش سریع و قابل اعتماد سرمایه گذاری در انرژی پاک است. سرمایه گذاران تنها زمانی از زغال سنگ، نفت و گاز دست می کشند که ببینند سهم بازار انرژی پاک سودآوری سوخت های فسیلی را از بین می برد.

با توجه به این امر ضروری، نامزد من برای یکی از ناگفته‌ترین داستان‌های COP مربوط به ائتلاف اولین جابه‌جایی‌ها است، گروه جدیدی از کسب‌وکارها در زنجیره‌های تامین مانند فولاد، هوانوردی و کشتی‌رانی در «برق‌کردن» مشکل هستند. آنها موثرترین گامی را که ما می شناسیم در مورد سرعت بخشیدن به کربن زدایی در بخش های خود وعده دادند: ایجاد بازار تضمین شده برای نوآوری.

به عنوان مثال، اعضای حمل و نقل، از جمله یونایتد، ولوو، آمازون و مرسک، متعهد هستند که تا سال 2030 5 درصد انرژی یا سوخت حمل و نقل خود را از منابع کربن صفر خریداری کنند. ناگهان بانکداری قابل اعتماد، مقرون به صرفه و بازار جهانی بسیار بزرگی برای چنین مواردی ایجاد می شود. فن آوری ها

اینها انواع نوآوری هایی هستند که باید به آنها تکیه کنیم. زیرا هنگامی که فناوری هایی وجود داشته باشند که 5 درصد از این بازارها را برآورده می کنند، دیگر تمیز کردن آنها خیلی سخت تلقی نمی شود.

درست است که جهان نیازی به معادن زغال سنگ یا میدان های نفتی بیشتری ندارد و نمی تواند بپردازد. بنابراین سرمایه گذاران باهوش خواهند بود که از آنها دوری کنند. اما این مهم به اندازه تأمین بودجه برای تزریق فناوری های انرژی پاک در اقتصاد و در سراسر جهان نیست.

همانطور که اقتصاد سوخت فسیلی موروثی خود را رها می کنیم، با برخی مشکلات انتقال وحشیانه مواجه می شویم. کربن زدایی اولیه در حال حاضر زنجیره تامین سوخت فسیلی را مختل می کند، بی ثباتی را افزایش می دهد و جریمه اقتصادی اقتصاد سوخت فسیلی را افزایش می دهد. این معنای واقعی «بحران انرژی» امسال است. همچنین رفتار افزایش قیمت تولیدکنندگان سوخت فسیلی را تقویت می کند و تمایل آنها به بازی کوتاه و نه طولانی را افزایش می دهد. روسیه و عربستان سعودی هر زمان که بتوانند واردکنندگان کربن را تحت فشار قرار خواهند داد. جهش قیمت در این زمستان فقط حدود یک است.

به طور کلی، COP26 چند شاخص مهم – و به طور کلی تشویق کننده – به ما ارائه کرد. در حالی که تغییر اقلیم یک مشکل بزرگ و پرهزینه جهانی است، راه حل های آن اغلب کوچک، دقیق و بسیار سودآور هستند. در اصل، ما می دانیم که چگونه تقریباً هر بخش از اقتصاد خود را با نوآوری پاکسازی کنیم. بزرگترین سؤال این است که آیا می‌توانیم به سرعت حرکتی را به دست آوریم تا همانطور که شرایط آب و هوایی اقتضا می‌کند – که در مورد مسیری که رفاه فردا را به بهترین نحو بهبود می‌بخشد نیز صادق است.

بیشتر در مورد بحران آب و هوایی قریب الوقوع:

[ad_2]

https://20khababr.ir
https://afkharebartar.ir
https://akhabarebartar.ir
https://andnews.ir
https://avatefepak.ir
https://baranmajale.ir
https://behtaringam.ir
https://daltek.ir
https://elmitarin.ir
https://fardayeashena.ir
https://forbos.ir
https://foxirani.ir
https://gisoon.ir
https://hodhodirani.ir
https://iranisard.ir
https://kahkashani.ir
https://lasttimes.ir
https://lilaki.ir
https://livejame.ir
https://magirani.ir
https://majaleiranian.ir
https://mervina.ir
https://mineralnews.ir
https://modirezard.ir
https://momon.ir
https://moniseh.ir
https://nationaliran.ir
https://netcrafti.ir
https://news-single.ir
https://newsexpress.ir
https://newslife.ir
https://newsspot.ir
https://newsteen.ir
https://nikmag.ir
https://officemag.ir
https://okaziyon.ir
https://one-news.ir
https://pandamag.ir
https://parsroids.ir
https://patris-fun.ir
https://senatornews.ir
https://seratmag.ir
https://sibala.ir
https://sohanian.ir
https://sosokan.ir
https://tazekhabari.ir
https://technoirani.ir
https://timesirani.ir
https://yamorani.ir
https://yandexkhabari.ir
https://abdoosnews.ir
https://zehnenoandinsh.ir
https://abestanews.ir
https://abtinnews.ir
https://akhbarebartaaar.ir
https://akhbaremaaaa.ir
https://akhbareshomaaa.ir
https://akhshijnews.ir
https://atrinnews.ir
https://atroticnews.ir
https://atshnews.ir
https://bashariatemrooz.ir
https://dastesalamatt.ir
https://dostemansalam.ir
https://elementorsite.ir
https://emrooztafahom.ir
https://ensanedirooooooz.ir
https://etelaresankhabar.ir
https://examplenews.ir
https://fardaalefba.ir
https://gisooyekhabar.ir
https://halohekayatha.ir
https://hashtadonoh.ir
https://hekayatfardayeemaaa.ir
https://honarmandkhabar.ir
https://istgaheshomareyek.ir
https://ketabkhoooon.ir
https://kimyagaaaar.ir
https://markazeakhbar.ir
https://masternewss.ir
https://mohamadrezasite.ir
https://morvarideasia.ir
https://mramins.ir
https://naserinews.ir
https://nasermr.ir
https://newsamins.ir
https://newsatropat.ir
https://newscenterals.ir
https://newsmineral.ir
https://newsouls.ir
https://newspishgamannn.ir
https://newssalam.ir
https://newsshans.ir
https://newsworlds.ir
https://parinews.ir
https://patris-music.ir
https://poshtibannews.ir
https://powernewss.ir
https://recordejadid.ir
https://salamnewws.ir
https://23ncfst.ir/
https://amiran-carpet.ir/
https://armanenergytec.ir/
https://blogenews.ir/
https://blogkhoon.ir/
https://bvfars.ir/
https://charsounews.ir/
https://chsnews.ir/
https://dezfil.ir/
https://dmwebmaster.ir/
https://dota2news.ir/
https://erfanhd.ir/
https://etminan110.ir/
https://faratarazkhabar.ir/
https://farsgardi20.ir/
https://footynews.ir/
https://goto98.ir/
https://ilyarkhabar.ir/
https://ir2khabar.ir/
https://iranalmanac.ir/
https://irandaryafest.ir/
https://khabarehaft.ir/
https://khabarontime.ir/
https://lolsms.ir/
https://maadgig.ir/
https://masoudtb.ir/
https://mp3news.ir/
https://music-ha.ir/
https://nakhlestankhabar.ir/
https://newcharge.ir/
https://news-links.ir/
https://news180.ir/
https://pimn.ir/
https://prmf.ir/
https://pvnews.ir/
https://rejawnews.ir/
https://sahab-co.ir/
https://samanbarg.ir/
https://semanews.ir/
https://shirinonews.ir/
https://soheilesonghor.ir/
https://tacity.ir/
https://taktanews.ir/
https://tarabaranmag.ir/
https://telegram-persian.ir/
https://tfcenter.ir/
https://trika.ir/
https://velninews.ir/
https://vidnaz.ir/
https://wajnews.ir/
https://your-news.ir/
https://zangannews.ir/
https://2016downloadnew.ir/
https://paxsolomusic.ir/
https://daryamedia.ir/
https://andikakhabar.ir/
https://seo-pbn.ir/
https://ghezelwich.ir
https://panaztebtabriz.ir
https://shayna-net.ir
https://kanooneslamshahr.ir
https://raynuts.ir
https://honare2.ir
https://itsama.ir
https://flingpet.ir
https://foreverpro.ir
https://fraeesi.ir
https://gkhabar.ir
https://18amlak.ir
https://pooyesh-khabar.ir
https://matsef.ir
https://photo-land.ir
https://tabarestan118.ir
https://disachain.ir
https://chikaapp.ir
https://mahestan18.ir
https://radyaabkala.ir
https://c-civil.ir
https://saeeed.ir
https://copytops.ir
https://modirsearch.ir
https://shz1music.ir
https://m-khosravi.ir
https://iranhayashi.ir
https://iranian-dress.ir
https://gigblog.ir
https://basitcg.ir
https://mashhadhekmat.ir
https://rahetamin.ir
https://radolyamani.ir
https://bnemati.ir
https://face-wood.ir
https://tourvare.ir
https://centertasisat.ir
https://bidarirafsanjan.ir
https://namahaa.ir
https://30pp.ir
https://script-tabadol-link.ir
https://simayesarbedar.ir
https://pakdashtiha.ir
https://rentacars.ir
https://2019movies.ir
https://ekar24.ir
https://saber-ramezani.ir
https://teb-saharsina.ir

ایندکسر

hacklink al hd film izle php shell indir siber güvenlik türkçe anime izle Fethiye Escort Fethiye Escort Marmaris Escort android rat istanbul duşakabin fud crypter hack forum kuşadası escortmobil ödeme bozdurbirthday giftkameralı su tesisatçısıyün cami halısı