رای دهندگان جمهوری خواه واقعا دروغ بزرگ 6 ژانویه را “باور” نمی کنند – آنها در حال تقلب هستند.

[ad_1]

از 725 نفری که تاکنون برای قیام 6 ژانویه که توسط دونالد ترامپ جرقه زده شده است، دستگیر شده اند، شاید یکی از برجسته ترین آنها مربوط به اولین محکوم، آنا مورگان-لوید باشد. در فیس بوک، نگرش مورگان-لوید به مشارکت در تلاش خشونت آمیز برای سرنگونی دموکراسی شادی آور بود و آن را “بهترین روز تاریخ” اعلام کرد. اما وقتی با احتمال زندان مواجه شد، با تظاهر به اصلاح، استادانه از مجازات فرار کرد. مورگان-لوید بعد از اینکه درباره اهمیت دموکراسی و بدی های فاشیسم به همه درباره مطالعه ای که در زندان انجام داد گفت – حتی ادعا کرد که فهرست شیندلر را تماشا کرده است – مورگان-لوید لوله کشی را روشن کرد.

عمل کار کرد. مورگان-لوید با ضربه ای به مچ دست آزاد شد و بدون حبس مشروط شد. به نظر می رسد قاضی صمیمانه به داستان او معتقد است که او فریب فاشیسم را خورده و از طریق جادوی یادگیری رستگاری یافته است. به همین دلیل بود که بعداً وقتی فهمید که پشیمانی بی‌حس‌کننده مورگان-لوید بی‌معنی است عصبانی شد. در واقع، فقط یک روز پس از محکومیت سبک به او، مورگان-لوید به فاکس نیوز دروغ گفت و گفت که “می بیند که هیچ کس کار اشتباهی انجام نداده است” و شورشیان “در واقع بسیار مودب بودند.”

مطالب مرتبط: وقت آن رسیده است که دموکرات ها به جمهوری خواهان یادآوری کنند: حزب جمهوری خواه بسیار در اقلیت است.

در واقع، شورشیان 1.5 میلیون دلار خسارت وارد کردند، نزدیک به 140 افسر پلیس را مجروح کردند و آنقدر از کنترل خارج شدند که پنج نفر در دم جان باختند. بسیاری از افسرانی که از کاپیتول در برابر اوباش خشن دفاع کردند، هنوز یک سال بعد بهای آن را می پردازند. شش ماه پس از قیام، 17 نفر هنوز به دلیل جراحات در مرخصی بودند. چهار نفر در سال گذشته خودکشی کرده اند. همانطور که افسر مایکل فانون به آن روز شهادت داد، “مطمئنم که داشتم جیغ می زدم، اما فکر نمی کنم حتی صدای خودم را بشنوم.”

پس مورگان-لوید اشتباه می کرد؟ مگه چشم تو سرش نبود؟ آیا او نتوانست خشونت را به وضوح در حجم عظیم شواهد ویدئویی و عکاسی آن روز ببیند؟ البته که نه. همانطور که قاضی که او را مجرم شناخته بود بعداً هنگام صدور حکم شدیدتر برای شورشی دیگر خاطرنشان کرد، امیدها که پشیمانی واقعی او بود به سرعت از بین رفت.


آماندا مارکوت بیشتر برای سیاست می خواهید؟ در خبرنامه او فقط اتاق ایستاده مشترک شوید.


درس اینجا روشن است و باید روشن بماند: فاشیست ها دروغ می گویند. این ماهیت ایدئولوژی اقتدارگرا است که برای گفتمان با حسن نیت در یک دموکراسی ارزشی قائل نیست. در واقع، آنها به دموکراسی تف می کنند یا، همانطور که گفته می شود شورشیان کاپیتول انجام می دادند، آن را به هم ریختند. تمام آنچه فاشیست ها به آن احترام می گذارند قدرت و سلطه است. دروغ، اگر هر چیز دیگری باشد، در ایدئولوژی استبدادی ارزش دارد زیرا دروغ بیان قدرت است. دروغ گفتن به دیگری – قاضی، روزنامه نگار، افراد تصادفی در رسانه های اجتماعی – مظهر تسلط بر آنها و تحقیر وابستگی جزئی آنها به ارزش های روشنگری است.

این واقعیت که بد نیت زبان فاشیسم است، مشاهده جدیدی نیست. ژان پل سارتر خاطرنشان کرد که فاشیست ها به دروغ به عنوان یک ترول خوش طعم نگاه می کنند، “زیرا دشمن آنها کسی است که باید از کلمات به طور مسئولانه استفاده کند زیرا به کلمات اعتقاد دارد.” به همین دلیل است که وقتی جمهوری‌خواهان می‌گویند که دروغ‌های مختلف درباره کودتای ترامپ را «باور» می‌کنند، از ادعای «دزدیده شدن» انتخابات گرفته تا توجیه رفتار شورشیان در آن روز، مهم است که آن را بدیهی نگیریم. هیچ کدام از آن ها.

مطالب مرتبط: آیا رای دهندگان جمهوری خواه واقعاً به دروغ بزرگ ترامپ در مورد انتخابات “تقلب” اعتقاد دارند؟ اینطوری رفتار نمیکنن

متأسفانه، کلمه “باور” همچنان به مزخرفات مختلفی که رای دهندگان جمهوری خواه در مورد کودتا می گویند چسبیده است. روزنامه واشنگتن پست صبح دوشنبه با تحلیل یک مطالعه جدید درباره آنچه آمریکایی ها در مورد قیام می گویند، نوشت: «جمهوری خواهانی که فاکس نیوز را تماشا می کنند، احتمال بیشتری دارد که نظریه های نادرست درباره 6 ژانویه را باور کنند. فیلیپ بامپ در پاراگراف آغازین نوشت: «چه چیزی باعث می‌شود کسی فکر کند انتخابات 2020 دزدیده شده است؟»

با این حال، توجه به این نکته مهم است که دلایل خوبی برای این باور وجود دارد که جمهوری خواهان واقعاً معتقد نیستند که انتخابات به سرقت رفته است. وقتی به جامعه شناسان دروغ هایی مانند «ترامپ او را تحریک نکرده است» یا «این ضدفا است» یا «معترضان مسالمت آمیز هستند» یا «حمله موجه است» به جامعه شناسان می گویند نباید از نظر قانونی فریب خورده باشند. همانطور که هدر دیگبی پارتون روز دوشنبه خاطرنشان کرد، “78 درصد از جمهوری خواهان اکنون بر این باورند که ترامپ مسئولیت کمی در قبال این حمله دارد یا اصلاً مسئولیتی ندارد، که بحث برانگیز است زیرا آنها همچنین معتقدند که اوباش از دموکراسی دفاع می کنند.”


آماندا مارکوت بیشتر برای سیاست می خواهید؟ در خبرنامه او فقط اتاق ایستاده مشترک شوید.


این تناقضات بین باورهای اعلام شده منعکس کننده دروغ های متناقضی است که از فاکس نیوز سرچشمه می گیرد. تاکر کارلسون، سرسخت‌ترین کپی‌نویس در تاریخ کودتا، بی‌وقفه بین انکار شورش بودن شورش، ادعای اینکه قیام یک «پرچم دروغین» سازمان‌دهی شده توسط اف‌بی‌آی و آنتی‌فا بود، و ادعای موجه بودن شورشیان تغییر می‌کند. این واقعیت که هر یک از این گفته ها با دیگری در تضاد است بی ربط است، زیرا کارلسون به هیچ یک از او و همچنین بینندگانش اعتقاد ندارد. آنها درگیر یک عمل دسته جمعی فریبکاری و گاز دادن هستند و عمداً گفتمان را پر از سروصدا می کنند تا هرگز مجبور به دفاع از باورهای واقعی خود در مورد قیام نشوند.

پس این باور واقعی چیست؟ گفتن با این همه سروصدا دشوار است، اما به احتمال زیاد دموکراسی تهدیدی برای برتری سفیدپوستان است، بنابراین دموکراسی باید متوقف شود. این ایمان عمیق تر و غیرقابل بیان هر از گاهی نمایان می شود. وقتی کارلسون استدلال می‌کند که مخالفت با کودتا و قیام حمله به «آمریکایی‌های موروثی» است، این را می‌بینیم، آخرین تعبیر ناشیانه او برای سفیدپوستان محافظه‌کار، که معتقد است باید با آنها به عنوان تنها آمریکایی‌های مشروع رفتار شود.

همانطور که Media Matters در اواخر دسامبر مستند کرد، فاکس نیوز، و به خصوص کارلسون، بیشتر سال 2021 را صرف گسترش نظریه نئونازی در مورد “جایگزینی بزرگ” کردند. این نظریه بر این فرض استوار است که محافظه‌کاران سفیدپوست حق دارند طبقه مسلط در ایالات متحده باشند. از آنجا، تغییرات جمعیتی به عنوان یک توطئه غول پیکر علیه سفیدپوستان بازسازی می شود. نئونازی ها به صراحت می گویند که یهودیان در حال توطئه هستند تا افراد رنگین پوست را که قرار است قادر به کنترل باشند، «جایگزین» مسیحیان سفید پوست شوند. تیم فاکس نیوز این را به عنوان «نخبگان» یا «جهانی گرایان» به رسمیت شناخته است. در هر صورت، همان تئوری توطئه در حال گسترش در فضای رسانه‌ای راست‌گرا و ایجاد ساختاری است که به سفیدپوستان محافظه‌کار اجازه می‌دهد تا تنوع نژادی را به‌عنوان یک عمل پرخاشگرانه عمدی در نظر بگیرند. از آن برای توجیه پذیرش فاشیسم و ​​خشونت به عنوان اقدامی برای دفاع از خود استفاده می شود. این همان بازی‌ای است که نازی‌ها با متهم کردن یهودیان به توطئه‌های مخفیانه انجام دادند – و همین هدف مشترک را دارد.

به همین دلیل است که بسیار مهم است که این امید را کنار بگذاریم که جمهوری خواهان وقتی دروغ بزرگ را دنبال می کنند به سادگی گمراه می شوند. همانطور که متأسفانه قاضی که آنا مورگان-لوید را مجرم شناخته است، دریافته است، اقتدارگرایان آنچه را که فکر می کنند برای اجتناب از مسئولیت نیاز دارند، می گویند، خواه عواقب آن به شکل یک حکم زندان باشد یا فقط فردی که اظهار کند که نژادپرست هستند. فاشیست ها دروغ می گویند، به ویژه جامعه شناسانی که خود را بخشی از طبقه “نخبگان” نیروهای طرفدار دموکراسی می دانند که سعی در تخریب دارند. دیدن آنها همانطور که هستند اولین قدم برای یک مبارزه موثر است.[ad_2]

https://20khababr.ir
https://afkharebartar.ir
https://akhabarebartar.ir
https://andnews.ir
https://avatefepak.ir
https://baranmajale.ir
https://behtaringam.ir
https://daltek.ir
https://elmitarin.ir
https://fardayeashena.ir
https://forbos.ir
https://foxirani.ir
https://gisoon.ir
https://hodhodirani.ir
https://iranisard.ir
https://kahkashani.ir
https://lasttimes.ir
https://lilaki.ir
https://livejame.ir
https://magirani.ir
https://majaleiranian.ir
https://mervina.ir
https://mineralnews.ir
https://modirezard.ir
https://momon.ir
https://moniseh.ir
https://nationaliran.ir
https://netcrafti.ir
https://news-single.ir
https://newsexpress.ir
https://newslife.ir
https://newsspot.ir
https://newsteen.ir
https://nikmag.ir
https://officemag.ir
https://okaziyon.ir
https://one-news.ir
https://pandamag.ir
https://parsroids.ir
https://patris-fun.ir
https://senatornews.ir
https://seratmag.ir
https://sibala.ir
https://sohanian.ir
https://sosokan.ir
https://tazekhabari.ir
https://technoirani.ir
https://timesirani.ir
https://yamorani.ir
https://yandexkhabari.ir
https://abdoosnews.ir
https://zehnenoandinsh.ir
https://abestanews.ir
https://abtinnews.ir
https://akhbarebartaaar.ir
https://akhbaremaaaa.ir
https://akhbareshomaaa.ir
https://akhshijnews.ir
https://atrinnews.ir
https://atroticnews.ir
https://atshnews.ir
https://bashariatemrooz.ir
https://dastesalamatt.ir
https://dostemansalam.ir
https://elementorsite.ir
https://emrooztafahom.ir
https://ensanedirooooooz.ir
https://etelaresankhabar.ir
https://examplenews.ir
https://fardaalefba.ir
https://gisooyekhabar.ir
https://halohekayatha.ir
https://hashtadonoh.ir
https://hekayatfardayeemaaa.ir
https://honarmandkhabar.ir
https://istgaheshomareyek.ir
https://ketabkhoooon.ir
https://kimyagaaaar.ir
https://markazeakhbar.ir
https://masternewss.ir
https://mohamadrezasite.ir
https://morvarideasia.ir
https://mramins.ir
https://naserinews.ir
https://nasermr.ir
https://newsamins.ir
https://newsatropat.ir
https://newscenterals.ir
https://newsmineral.ir
https://newsouls.ir
https://newspishgamannn.ir
https://newssalam.ir
https://newsshans.ir
https://newsworlds.ir
https://parinews.ir
https://patris-music.ir
https://poshtibannews.ir
https://powernewss.ir
https://recordejadid.ir
https://salamnewws.ir
https://23ncfst.ir/
https://amiran-carpet.ir/
https://armanenergytec.ir/
https://blogenews.ir/
https://blogkhoon.ir/
https://bvfars.ir/
https://charsounews.ir/
https://chsnews.ir/
https://dezfil.ir/
https://dmwebmaster.ir/
https://dota2news.ir/
https://erfanhd.ir/
https://etminan110.ir/
https://faratarazkhabar.ir/
https://farsgardi20.ir/
https://footynews.ir/
https://goto98.ir/
https://ilyarkhabar.ir/
https://ir2khabar.ir/
https://iranalmanac.ir/
https://irandaryafest.ir/
https://khabarehaft.ir/
https://khabarontime.ir/
https://lolsms.ir/
https://maadgig.ir/
https://masoudtb.ir/
https://mp3news.ir/
https://music-ha.ir/
https://nakhlestankhabar.ir/
https://newcharge.ir/
https://news-links.ir/
https://news180.ir/
https://pimn.ir/
https://prmf.ir/
https://pvnews.ir/
https://rejawnews.ir/
https://sahab-co.ir/
https://samanbarg.ir/
https://semanews.ir/
https://shirinonews.ir/
https://soheilesonghor.ir/
https://tacity.ir/
https://taktanews.ir/
https://tarabaranmag.ir/
https://telegram-persian.ir/
https://tfcenter.ir/
https://trika.ir/
https://velninews.ir/
https://vidnaz.ir/
https://wajnews.ir/
https://your-news.ir/
https://zangannews.ir/
https://2016downloadnew.ir/
https://paxsolomusic.ir/
https://daryamedia.ir/
https://andikakhabar.ir/
https://seo-pbn.ir/
https://ghezelwich.ir
https://panaztebtabriz.ir
https://shayna-net.ir
https://kanooneslamshahr.ir
https://raynuts.ir
https://honare2.ir
https://itsama.ir
https://flingpet.ir
https://foreverpro.ir
https://fraeesi.ir
https://gkhabar.ir
https://18amlak.ir
https://pooyesh-khabar.ir
https://matsef.ir
https://photo-land.ir
https://tabarestan118.ir
https://disachain.ir
https://chikaapp.ir
https://mahestan18.ir
https://radyaabkala.ir
https://c-civil.ir
https://saeeed.ir
https://copytops.ir
https://modirsearch.ir
https://shz1music.ir
https://m-khosravi.ir
https://iranhayashi.ir
https://iranian-dress.ir
https://gigblog.ir
https://basitcg.ir
https://mashhadhekmat.ir
https://rahetamin.ir
https://radolyamani.ir
https://bnemati.ir
https://face-wood.ir
https://tourvare.ir
https://centertasisat.ir
https://bidarirafsanjan.ir
https://namahaa.ir
https://30pp.ir
https://script-tabadol-link.ir
https://simayesarbedar.ir
https://pakdashtiha.ir
https://rentacars.ir
https://2019movies.ir
https://ekar24.ir
https://saber-ramezani.ir
https://teb-saharsina.ir

ایندکسر