راست مسیحی تا زمانی که سقط جنین انجام نشده بود علاقه ای به سقط جنین نداشتند

[ad_1]

حداقل زمانی که صحبت از تاریخچه این جنبش ها در ایالات متحده می شود، شباهت جالبی بین مخالفان جناح راست با حقوق سقط جنین و جنگ صلیبی برای جلوگیری از کنترل تسلیحات وجود دارد. اکثر جمهوری خواهان به شدت با سقط جنین و اسلحه مخالف هستند – و برای توجیه این مواضع به روایت های تاریخی خاصی تکیه می کنند. طرفداران حقوق اسلحه مرتباً به قانون اساسی استناد می کنند و به تفسیری مدرن از متمم دوم استناد می کنند که آن را به عنوان تنها نظر «صحیح» ارائه می کنند. در مورد جنبش ضد سقط جنین، آنها بر این فرض عمل می‌کنند که استدلال‌های اخلاقی مدرن علیه سقط جنین صرفاً بخشی از تداومی با سنت‌های سیاسی و مذهبی دیرینه است.

واقعیت ها بسیار بسیار ظریف تر هستند. با توجه به حقوق سقط جنین، همانطور که کارول جوفه، جامعه شناس و فعال حقوق باروری در ایمیلی به سالن گفت، در نیمه دوم قرن بیستم با یک “اقلیت تعیین کننده” آغاز شد – یکی با هدف انگ زدن به سقط جنین. در حالی که ایالت ها به لغو حقوق سقط جنین ادامه می دهند و دادگاه عالی در حال آماده شدن برای لغو آن است رو در مقابل وید – تصمیم قابل توجه سال 1973 که محدودیت های دولت را بر انتخاب های فیزیکی زنان باردار محدود می کند – جای این است که بپرسیم که چگونه جنبش ضد سقط جنین تا این حد موفق بوده و تا این حد با قانون مرتبط بوده است.

جوفه گفت: “پاسخ من به جنبش های اجتماعی دهه 1960 – فمینیسم، حقوق همجنس گرایان، حقوق مدنی، ضد جنگ – و واکنش محافظه کاران به این جنبش ها برمی گردد.” فمینیست ها و دیگر لیبرال ها خواستار تغییر در وضعیت موجود سیاست سقط جنین شده اند، جایی که رویکردهای کشورها برای تنظیم این عمل آن را خطرناک می کند. زنان بی‌شماری از رویه‌های ناکارآمد رنج برده‌اند، مجروح شده‌اند و یا حتی جان خود را از دست داده‌اند. با این حال، گروهی از محافظه‌کاران رادیکال وجود داشتند که معتقد بودند زنان برای شرارت سقط جنین می‌کنند و استدلال می‌کردند که سقط جنین به معنای واقعی کلمه همان قتل است.

زمانی که رهبر محافظه‌کار پل وایریش و جری فالول، واعظ انجیلی، راست مسیحی را در دهه 1970 تأسیس کردند، متوجه شدند که موضوع سقط جنین مسیحیان راست‌گرا را درگیر می‌کند که در غیر این صورت ممکن است علاقه‌ای به سیاست نداشته باشند. علاوه بر این، آنها دریافتند که بسیاری از کاتولیک‌های محافظه‌کار مایلند با پروتستان‌های محافظه‌کار – گروهی که ممکن است از نظر تاریخی درباره آنها مشکوک بوده‌اند – در مورد این موضوع اجتماعی بپیوندند.

پاتریشیا میلر، خبرنگار و نویسنده ارشد دین در کتاب خود، کاتولیک های خوب: نبرد برای سقط جنین در کلیسای کاتولیک، توضیح می دهد که چگونه شخصیت های مذهبی محافظه کار کاتولیک در پاسخ به چالش های مواضع خود نه تنها در مورد سقط جنین، بلکه در جنبش ضد سقط جنین نفوذ کرده اند. همچنین پیشگیری از بارداری اسقف ها جنبش ضد سقط جنین را تحت تأثیر قرار داده اند تا به طور خاص برای کاتولیک ها جذابیت داشته باشد و سقط جنین را مخالف کاتولیک توصیف می کنند، اگرچه این موضوع قبل از اواسط تا اواخر قرن بیستم به طور برجسته توسط کلیسا مورد بحث قرار نمی گرفت. (نه عهد عتیق و نه عهد جدید مستقیماً در مورد سقط جنین چیزی نمی گویند، اگرچه در مورد بدن زن چیزی می توان گفت؛ علاوه بر این، دانشمندان ادیان ابراهیمی از 2000 سال پیش در مورد ماهیت دقیق سقط جنین مدت ها بحث کرده اند). به عنوان انتخاب یا “برای زندگی” تعریف می شود، اصطلاحی که توسط جنبش ضد سقط جنین استفاده می شود تا به این معنی باشد که مخالفان آنها می خواستند نوزادان را بکشند. از آنجا که جنبش زندگی به خوبی توسط کلیسا و اهداکنندگان مذهبی ثروتمند سازماندهی شده بود، آنها توانستند سقط جنین را به موضوعی کلیدی در چشم انداز سیاسی آمریکا تبدیل کنند.

انتخابات ریاست جمهوری 1980، که نظم محافظه کار کنونی را در سیاست آمریکا ایجاد کرد، به ویژه برای حقوق سقط جنین اهمیت داشت.


آیا می خواهید داستان های سلامتی و علمی بیشتری در صندوق پستی خود داشته باشید؟ در خبرنامه هفتگی دانشمند مبتذل مشترک شوید.


«این جنبش جدید برای انتخاب بسیار سخت کار می کند [Ronald] جوفه توضیح داد که ریگان در سال 1980 و زمانی که پیروز شد، موقعیت های برجسته ای را در دولت خود به دست آورد و سنت “آزمایش تورنسل” قضات و سایرین برای حمایت از یا مخالف سقط جنین متولد شد. حملات سیاسی به سقط جنین، از طریق برخی مقررات ایالتی و فدرال (مانند اصلاحیه هاید)، به خشونت و آزار و اذیت فزاینده در سایت های کلینیک پیوسته است.» جوفه افزود که انتخاب سقط جنین به عنوان یک انتخاب پزشکی قابل قبول، تبلیغ کنندگان را تحریم کردند. این نمایش، بیشتر نشان می دهد که سنگ محک اصلی در جنگ های فرهنگی خواهد بود (برای مدت طولانی، تصمیم نمادین سقط جنین رو در مقابل وید یک سال بعد منتشر شد.) پس از اینکه ریگان جیمی کارتر را در مسابقات شکست داد و انتخابات 1980 انجام شد. عملاً غیرممکن است که یک جمهوری خواه در حالی که طرفدار انتخابات است، برای ریاست جمهوری نامزد شود.

شایان ذکر است که از دیدگاه کاملاً پزشکی، رو در مقابل وید این یک موفقیت بود تخمین زده می شود که تعداد سقط جنین های غیرقانونی از 130000 در سال 1972 به 17000 در سال 1974 کاهش یافته است و مرگ و میر ناشی از آن نیز از 39 به 5 مورد کاهش یافته است. در سال های بعد. رو در مقابل وید با حصول اطمینان از اینکه زنانی که می خواهند حاملگی خود را خاتمه دهند می توانند این کار را در یک محیط امن با متخصصان پزشکی واجد شرایط انجام دهند، جان هزاران نفر را نجات دهید. این تصمیم همچنین تنظیم سقط جنین را برای ایالت‌ها آسان‌تر کرد، مانند هر روش پزشکی دیگر. همچنین تأثیر مثبت غیرقابل انکار اما مستندی بر زنانی دارد که توانسته اند با اتخاذ تصمیمات مهم و تغییر دهنده زندگی خود را بدون دخالت دولت توانمند سازند – اگرچه جنبش زندگی به دروغ ادعا می کند که زنانی که سقط جنین می کنند اغلب از مشکلات سلامت روان رنج می برند. نتیجه رویه

“این تصور غلط وجود دارد که سقط جنین باعث مشکلات سلامت روان می شود. جولیا رنه اشتاینبرگ، استاد علوم خانواده در دانشگاه مریلند، در مقابل سالن از طریق ایمیل گفت: “علم نشان می دهد که اینطور نیست.” اشتاینبرگ افزود که «بررسی های دقیق توسط انجمن های دانشگاهی و حرفه ای[s]همه آنها به این نتیجه رسیدند که سقط جنین خطر ابتلای زنان به مشکلات سلامت روان را افزایش نمی دهد و باعث مشکلات سلامت روانی نمی شود.

دانشمندان همچنین مشخص نیست که چه زمانی می توان این میوه را “زنده” در نظر گرفت. بخشی از مشکل این است که خود “زندگی”، همانطور که به طور معمول درک می شود، نیازمند آگاهی است – و دانشمندان به طور ناموفقی برای تعیین کمیت واحد ناملموس که به عنوان آگاهی برای هزاران سال شناخته می شود، تلاش کرده اند. تا آنجا که در مورد “شخصیت” جنین درک می شود، این به شدت نشان می دهد که آنها هوشیار نیستند. اسکات اف. گیلبرت، زیست شناس تکاملی و مورخ زیست شناسی، در مقاله ای در سال 2008 در ژورنال Congenital Defects, Part C, Embryo Today: Reviews توضیح داد که هیچ اتفاق نظر علمی در مورد زمان شروع زندگی وجود ندارد، اگرچه مطالعات زیادی وجود دارد که نشان می دهد جنین ها این کار را نمی کنند. آنچه را که ما برای مدتی در بارداری آگاه می دانیم داشته باشیم. به عنوان مثال، اگر کسی معتقد باشد که زندگی با وجود یک مدل EEG مغز نشان داده می شود (همانطور که کشورهایی مانند ایالات متحده به طور قانونی پایان زندگی انسان را تعیین می کنند)، این او را در حدود هفته 24 تا 28 بارداری قرار می دهد. گیلبرت همچنین خاطرنشان کرد که تهدیداتی برای جنین هایی که مورد توجه عموم قرار نمی گیرند، مانند مواد شیمیایی جنین سمی وجود دارد.

این واقعیت آخر ما را به مقایسه بین جنبش برای زندگی و جنبش برای سلاح بازمی گرداند. به هر حال، تحقیقات نشان می دهد که سیاست هایی مانند تاخیر اجباری در خرید اسلحه می تواند جان انسان ها را نجات دهد، همانطور که تحقیقات نشان می دهد که اجازه سقط جنین برای زنان سالم تر است. با این حال، در هر دو مورد، گروه‌هایی وجود دارند که به داستان‌های خاصی وابسته هستند تا سیاست‌های سیاستمداران را در پیگیری سیاست‌های بهداشت عمومی مانند حفاظت از استقلال بدنی زنان و تنظیم سلاح‌ها سخت‌تر کنند. خود داستان ها به طور عینی گمراه کننده هستند – آنها کاملاً اشتباه نیستند، به این معنا که می توان به طور قطعی ثابت کرد که هر بنیانگذار با NRA مخالفت می کند یا هر مسیحی اولیه از حقوق سقط جنین حمایت می کند. آنها گمراه می‌کنند، زیرا دلالت بر بسته بودن موضوع دارند و به گونه‌ای است که بدون شک به نفع استدلال محافظه‌کارانه است، در حالی که در واقع چنین نیست.

صرف نظر از سیاست هایی که فرد ترجیح می دهد، داستان ها حداقل باید دقیق باشند.

[ad_2]

https://20khababr.ir
https://afkharebartar.ir
https://akhabarebartar.ir
https://andnews.ir
https://avatefepak.ir
https://baranmajale.ir
https://behtaringam.ir
https://daltek.ir
https://elmitarin.ir
https://fardayeashena.ir
https://forbos.ir
https://foxirani.ir
https://gisoon.ir
https://hodhodirani.ir
https://iranisard.ir
https://kahkashani.ir
https://lasttimes.ir
https://lilaki.ir
https://livejame.ir
https://magirani.ir
https://majaleiranian.ir
https://mervina.ir
https://mineralnews.ir
https://modirezard.ir
https://momon.ir
https://moniseh.ir
https://nationaliran.ir
https://netcrafti.ir
https://news-single.ir
https://newsexpress.ir
https://newslife.ir
https://newsspot.ir
https://newsteen.ir
https://nikmag.ir
https://officemag.ir
https://okaziyon.ir
https://one-news.ir
https://pandamag.ir
https://parsroids.ir
https://patris-fun.ir
https://senatornews.ir
https://seratmag.ir
https://sibala.ir
https://sohanian.ir
https://sosokan.ir
https://tazekhabari.ir
https://technoirani.ir
https://timesirani.ir
https://yamorani.ir
https://yandexkhabari.ir
https://abdoosnews.ir
https://zehnenoandinsh.ir
https://abestanews.ir
https://abtinnews.ir
https://akhbarebartaaar.ir
https://akhbaremaaaa.ir
https://akhbareshomaaa.ir
https://akhshijnews.ir
https://atrinnews.ir
https://atroticnews.ir
https://atshnews.ir
https://bashariatemrooz.ir
https://dastesalamatt.ir
https://dostemansalam.ir
https://elementorsite.ir
https://emrooztafahom.ir
https://ensanedirooooooz.ir
https://etelaresankhabar.ir
https://examplenews.ir
https://fardaalefba.ir
https://gisooyekhabar.ir
https://halohekayatha.ir
https://hashtadonoh.ir
https://hekayatfardayeemaaa.ir
https://honarmandkhabar.ir
https://istgaheshomareyek.ir
https://ketabkhoooon.ir
https://kimyagaaaar.ir
https://markazeakhbar.ir
https://masternewss.ir
https://mohamadrezasite.ir
https://morvarideasia.ir
https://mramins.ir
https://naserinews.ir
https://nasermr.ir
https://newsamins.ir
https://newsatropat.ir
https://newscenterals.ir
https://newsmineral.ir
https://newsouls.ir
https://newspishgamannn.ir
https://newssalam.ir
https://newsshans.ir
https://newsworlds.ir
https://parinews.ir
https://patris-music.ir
https://poshtibannews.ir
https://powernewss.ir
https://recordejadid.ir
https://salamnewws.ir
https://23ncfst.ir/
https://amiran-carpet.ir/
https://armanenergytec.ir/
https://blogenews.ir/
https://blogkhoon.ir/
https://bvfars.ir/
https://charsounews.ir/
https://chsnews.ir/
https://dezfil.ir/
https://dmwebmaster.ir/
https://dota2news.ir/
https://erfanhd.ir/
https://etminan110.ir/
https://faratarazkhabar.ir/
https://farsgardi20.ir/
https://footynews.ir/
https://goto98.ir/
https://ilyarkhabar.ir/
https://ir2khabar.ir/
https://iranalmanac.ir/
https://irandaryafest.ir/
https://khabarehaft.ir/
https://khabarontime.ir/
https://lolsms.ir/
https://maadgig.ir/
https://masoudtb.ir/
https://mp3news.ir/
https://music-ha.ir/
https://nakhlestankhabar.ir/
https://newcharge.ir/
https://news-links.ir/
https://news180.ir/
https://pimn.ir/
https://prmf.ir/
https://pvnews.ir/
https://rejawnews.ir/
https://sahab-co.ir/
https://samanbarg.ir/
https://semanews.ir/
https://shirinonews.ir/
https://soheilesonghor.ir/
https://tacity.ir/
https://taktanews.ir/
https://tarabaranmag.ir/
https://telegram-persian.ir/
https://tfcenter.ir/
https://trika.ir/
https://velninews.ir/
https://vidnaz.ir/
https://wajnews.ir/
https://your-news.ir/
https://zangannews.ir/
https://2016downloadnew.ir/
https://paxsolomusic.ir/
https://daryamedia.ir/
https://andikakhabar.ir/
https://seo-pbn.ir/
https://ghezelwich.ir
https://panaztebtabriz.ir
https://shayna-net.ir
https://kanooneslamshahr.ir
https://raynuts.ir
https://honare2.ir
https://itsama.ir
https://flingpet.ir
https://foreverpro.ir
https://fraeesi.ir
https://gkhabar.ir
https://18amlak.ir
https://pooyesh-khabar.ir
https://matsef.ir
https://photo-land.ir
https://tabarestan118.ir
https://disachain.ir
https://chikaapp.ir
https://mahestan18.ir
https://radyaabkala.ir
https://c-civil.ir
https://saeeed.ir
https://copytops.ir
https://modirsearch.ir
https://shz1music.ir
https://m-khosravi.ir
https://iranhayashi.ir
https://iranian-dress.ir
https://gigblog.ir
https://basitcg.ir
https://mashhadhekmat.ir
https://rahetamin.ir
https://radolyamani.ir
https://bnemati.ir
https://face-wood.ir
https://tourvare.ir
https://centertasisat.ir
https://bidarirafsanjan.ir
https://namahaa.ir
https://30pp.ir
https://script-tabadol-link.ir
https://simayesarbedar.ir
https://pakdashtiha.ir
https://rentacars.ir
https://2019movies.ir
https://ekar24.ir
https://saber-ramezani.ir
https://teb-saharsina.ir

ایندکسر

hacklink al hd film izle php shell indir siber güvenlik türkçe anime izle Fethiye Escort Fethiye Escort Marmaris Escort android rat istanbul duşakabin fud crypter hack forum kuşadası escortmobil ödeme bozdurbirthday giftkameralı su tesisatçısıyün cami halısı