دیوان عالی واکسیناسیون اجباری را در سال 1905 تایید کرد. در سال 2022 چه تغییری کرده است؟

[ad_1]

وقتی اولین بار گزارش‌هایی منتشر شد که قاضی نیل گورسوچ از پوشیدن ماسک در دادگاه امتناع می‌کرد و در نتیجه، قاضی دادگاه عالی او، سونیا سوتومایور، مجبور شد با زوم کار کند، واکنش سریع و غافلگیرکننده نبود. بدون شک، دادگاه و نمایندگان آن برای حفظ شهرت خود به عنوان یک بدنه باشکوه در مورد اختلافات جزئی چریکی، به سرعت شروع به از بین بردن شایعات کردند. اگرچه هنوز مشخص نیست دقیقاً چه اتفاقی افتاده است، اما داوران مایلند باور کنید که همه به همدیگر احترام می‌گذارند، در حالی که شک‌ها و افشاگری‌ها اصرار دارند که تنش‌ها به بالاترین حد خود رسیده است.

در نهایت، چنین گزارش‌هایی نشان می‌دهد که یک مشکل عمیق‌تر با حزب‌گرایی در دادگاه عالی کشور وجود دارد. این همان مشکلی است که با عواقب بسیار جدی‌تر و آشکارتر، در تصمیم اخیر دادگاه در مورد مأموریت رئیس جمهور جو بایدن برای واکسن آشکار شد. ما در عصری زندگی می‌کنیم که تصمیم‌های مهم بهداشت عمومی با چنان حزب‌گرایی شدیدی انجام می‌شود که حتی مردان و زنان تحصیل‌کرده در قدرتمندترین دادگاه آمریکا، عمداً خود را بی‌سواد می‌کنند تا موقعیت‌های خود را حفظ کنند. این امر در تصمیم برای لغو دستورات واکسن دیده می شود – و شاید به طور مؤثر در تقابل با روشی که دادگاه عالی با چنین پرونده ای بیش از یک قرن پیش از آن برخورد کرده است، نشان داده شود.

داستان در سال 1902 آغاز می شود، زمانی که شورای بهداشت کمبریج، ماساچوست، به شهروندانش دستور داد که برای جلوگیری از همه گیری آبله، واکسینه یا واکسینه شوند. هنینگ جاکوبسون، کشیش که هنگام واکسینه شدن اجباری علیه این بیماری در زادگاهش سوئد، دچار عوارض جانبی شدید شد، از واکسینه شدن در این مناسبت خودداری کرد و 5 دلار جریمه شد. یاکوبسون با این باور که حقوقش نقض شده است، اصولاً با این پرونده مبارزه کرد و آن را تا دیوان عالی کشور برد. نتیجه حکومت معروف آنها در سال 1905 بود جاکوبسون علیه ماساچوست.

«البته حوزه‌ای وجود دارد که در آن فرد می‌تواند از برتری اراده خود دفاع کند و این حق را داشته باشد که اقتدار هر حکومت انسانی، به‌ویژه هر دولت آزاد را که بر اساس قانون اساسی مکتوب وجود دارد، به چالش بکشد تا در اعمال قانون مداخله کند. قاضی جان مارشال هارلان در تصمیم 7-2 توضیح داد. “اما این به همان اندازه درست است که در هر جامعه منظمی که وظیفه حفاظت از ایمنی اعضای خود را بر عهده دارد، حقوق فرد نسبت به آزادی خود ممکن است گاهی تحت فشار خطرات بزرگ، مشمول چنین محدودیت هایی شود. از مقررات معقول. همانطور که ممکن است به ایمنی عموم مردم نیاز داشته باشد.”

وی افزود که حفظ آزادی نه تنها شامل محافظت از آنچه که می تواند انجام دهد، بلکه حصول اطمینان از این است که اقدامات فرد حقوق دیگران را محدود نمی کند. آزادی واقعی نمی تواند «بر اساس اصل یک اصل که حق هر فردی را برای استفاده از آزادی خود به رسمیت می شناسد وجود داشته باشد [liberty]اعم از شخص یا دارایی او، صرف نظر از هر گونه خسارتی که ممکن است به دیگران وارد شود.»

مرتبط: مرگ سیاه نیز مانند COVID-19 حرکت “واقعی” خود را داشت.

از این پرونده، چندین جزئیات برجسته می شود. اولاً، این تصمیم در زمانی اتخاذ شد که مقامات این امر را مسلم می‌دانستند که ایالت‌ها، نه دولت فدرال، مسئول این نوع تصمیمات بهداشت عمومی هستند، نگرشی که در زمان جورج واشنگتن منعکس شد (او همچنین از اجباری بودن حمایت می‌کرد. واکسیناسیون) در زمینه های مختلف). این بدان معناست که دادگاه این فرصت را نداشته است که در مورد دولت فدرال برای مقابله با بیماری های همه گیر تصمیم بگیرد. بنابراین تفکر او را می توان از مواردی از این دست به بهترین نحو استنباط کرد.

دوم، برخلاف طرفداران امروزی واکسن، جاکوبسون در عصری زندگی می‌کرد که تلقیح خطرناک‌تر بود و بنابراین ترس‌های او از مشروعیت علمی بیشتری برخوردار بود. با این وجود، فناوری به حدی پیشرفت کرده بود که مزایای واکسیناسیون اجباری برای کل جامعه بر خطراتی که هر فرد در دریافت واکسن‌ها متحمل می‌شود برتری داشت.

در نهایت، و مهمتر از همه، قضات این را مسلم دانستند که باید به اجماع علمی گوش دهند. آنها اذعان داشتند که تجربه آنها در تئوری حقوقی است نه علم، و مسئولیت آنها این بود که استدلال خود را با سوابق قانونی مطابقت دهند، نه خواسته های حزب.

البته این که پرونده مورد بحث اتهام سیاسی نداشت کمک زیادی کرد.


آیا می خواهید داستان های سلامتی و علمی بیشتری در صندوق پستی خود داشته باشید؟ در خبرنامه هفتگی دانشمند مبتذل مشترک شوید.


لارنس ترایب، استاد دانشکده حقوق هاروارد، به سالن گفت: «هیچ تفکیک آشکاری بین دموکرات‌ها و جمهوری‌خواهان بر سر تأثیر عمیق مقررات دولتی بر محل کار یا تمامیت بدنی وجود نداشت». «اینها چیزهایی بود که از خطوط حزب عبور کرد. چیزی که ما الان داریم، ایدئولوژی سیاسی زیادی با وابستگی چریکی است و دادگاه را داریم که وقتی مقررات OSHA را رد می کند، در جهت این نگرش ایدئولوژیک و چریکی حرکت کنیم.»

ارجاع قبیله به OSHA، یا اداره ایمنی و بهداشت شغلی، به موضوع اصلی در مورد دستورات واکسن می پردازد. در صورت فدراسیون ملی تجارت مستقل در مقابل اداره ایمنی و بهداشت شغلی، دادگاه عالی باید بررسی می کرد که آیا OSHA این قدرت را دارد که شرکت های خصوصی را وادار کند که کارمندان خود را ملزم به واکسینه کنند. آنها استدلال می کنند که همه گیری COVID-19 یک خطر عمومی گسترده است تا یک خطر خاص در محل کار، و بنابراین آژانس قدرتی برای تحمیل دستورات واکسن ندارد. (آنها یک استثنا پیدا کردند و شرط کردند بایدن علیه میسوری برای انجام این کار، قضات محافظه کار – به ویژه گورسوچ، کلارنس توماس و ساموئل آلیتو – تهدید ناشی از COVID-19 و اثربخشی واکسن ها و ماسک ها را دست کم می گیرند. در غیر این صورت، بدیهی است که بگوییم این موضوع ایمنی در کار نیست، پوچ خواهد بود.

لارنس گوستین، استاد حقوق جورج تاون که متخصص بهداشت عمومی است و در مورد این پرونده از طریق ایمیل به سالن می‌نویسد، می‌گوید: “قاضی دادگاه عالی در هر سنی درک بسیار کمی از علم و سلامت عمومی دارند.” اما دادگاه جاکوبسون متوجه شد که تجربه علمی کمی دارد، بنابراین به تصمیم سازمان‌های بهداشت عمومی روی آورد. دادگاه عالی مدرن از غرور رنج می برد که در سال 1905 آشکار نبود. آنها با گستاخی قضاوت خود را با قضاوت سازمان های با تجربه بهداشت عمومی جایگزین کردند. دادگاه در استدلالات شفاهی خود اشتباهات فاحشی در مورد انتقال کووید و واکسیناسیون مرتکب شد.»

اگرچه وسوسه‌انگیز است که آن را “جنگ علیه علم” توصیف کنیم، اما هدف در اینجا رشته علم یا حتی ایده‌های لزوماً پزشکی نیست که در حال حاضر بحث‌برانگیز هستند. قضات نه به دلیل خصومت با علم، بلکه به دلیل تمایل به ایده ای که در محافل سیاسی محافظه کار مدرن ترین است. هدف علم پشت توقف بیماری های عفونی نیست. این یک نظاره گر است

گوستین گفت: «فکر می‌کنم اعتقاد دیوان عالی به حقوق ایالتی و فدرالیسم در مرکز تصمیم آن بود. “با این حال، همانطور که گوستین اشاره کرد، کووید-19 به ما آموخت که ایالت هایی که به تنهایی عمل می کنند نمی توانند همه گیری را محدود کنند. ما به قوانین ملی قوی نیاز داریم. لغو دستور OSHA برای پاسخ ایالات متحده به کووید ویرانگر بوده است. -19 “.

تریب افزود: «دادگاه واکسن در این مورد کاملاً نسبت به علم ناشنوا بود. «دادگاه موضعی ضد واکسن اتخاذ نکرد. برعکس، او تنها در ماه‌های اخیر تعدادی از دستورات دولتی را تأیید کرده است، بنابراین اصلاً اینطور نیست که دادگاه امروز در موردی مانند جیکوبسوندر همان زمان، در حالی که دادگاه در سال 1905 موفق شد با تمایلات ضد نظارتی زمان خود برای نجات جان افراد از یک بیماری مرگبار مقابله کند، دادگاه در سال 2022 گروگان گروگان‌های سیاسی خود بود.

تریب به سالون گفت: «در این مورد، دادگاه فقط با ایدئولوژی شنا می کرد. «جریان ایدئولوژیکی که او در هم شکسته بود، اکنون مقررات دولتی را دفع می کند. او این آیین‌نامه را در راستای همین روند لغو کرد، اگرچه در سطح ایالتی مقرراتی را حفظ می‌کرد.»

این بدان معنا نیست که فقط سیاست تصمیم قضات را توضیح می دهد. مانند همه مردم، آنها تحت تأثیر محیط و منشاء خود هستند و بنابراین تمایل دارند به جهان به گونه ای نگاه کنند که توسط این عوامل تحریف شده است.

گوستین در پاسخ به این سوال که چه چیزی در دادگاه بین سال‌های 1905 تا 2022 تغییر کرده است، به سالن نوشت: «من معتقدم که بسیاری از قضات مغرور و بی‌ربط هستند، زیرا آنها چنین زندگی ممتازی داشتند. احترام زیادی برای آنها این داوران نیز ممکن است احساس برتری کنند. به طور کلی، بسیاری از قضات از محیط‌هایی نمی‌آیند که برای شفقت و درک زندگی دیگرانی که مجبور به مبارزه بوده‌اند و اغلب بی‌عدالتی و کرامت را تجربه کرده‌اند، مناسب نیست.»

درباره تاریخچه طاعون و همه گیری ها بیشتر بخوانید:

[ad_2]

https://20khababr.ir
https://afkharebartar.ir
https://akhabarebartar.ir
https://andnews.ir
https://avatefepak.ir
https://baranmajale.ir
https://behtaringam.ir
https://daltek.ir
https://elmitarin.ir
https://fardayeashena.ir
https://forbos.ir
https://foxirani.ir
https://gisoon.ir
https://hodhodirani.ir
https://iranisard.ir
https://kahkashani.ir
https://lasttimes.ir
https://lilaki.ir
https://livejame.ir
https://magirani.ir
https://majaleiranian.ir
https://mervina.ir
https://mineralnews.ir
https://modirezard.ir
https://momon.ir
https://moniseh.ir
https://nationaliran.ir
https://netcrafti.ir
https://news-single.ir
https://newsexpress.ir
https://newslife.ir
https://newsspot.ir
https://newsteen.ir
https://nikmag.ir
https://officemag.ir
https://okaziyon.ir
https://one-news.ir
https://pandamag.ir
https://parsroids.ir
https://patris-fun.ir
https://senatornews.ir
https://seratmag.ir
https://sibala.ir
https://sohanian.ir
https://sosokan.ir
https://tazekhabari.ir
https://technoirani.ir
https://timesirani.ir
https://yamorani.ir
https://yandexkhabari.ir
https://abdoosnews.ir
https://zehnenoandinsh.ir
https://abestanews.ir
https://abtinnews.ir
https://akhbarebartaaar.ir
https://akhbaremaaaa.ir
https://akhbareshomaaa.ir
https://akhshijnews.ir
https://atrinnews.ir
https://atroticnews.ir
https://atshnews.ir
https://bashariatemrooz.ir
https://dastesalamatt.ir
https://dostemansalam.ir
https://elementorsite.ir
https://emrooztafahom.ir
https://ensanedirooooooz.ir
https://etelaresankhabar.ir
https://examplenews.ir
https://fardaalefba.ir
https://gisooyekhabar.ir
https://halohekayatha.ir
https://hashtadonoh.ir
https://hekayatfardayeemaaa.ir
https://honarmandkhabar.ir
https://istgaheshomareyek.ir
https://ketabkhoooon.ir
https://kimyagaaaar.ir
https://markazeakhbar.ir
https://masternewss.ir
https://mohamadrezasite.ir
https://morvarideasia.ir
https://mramins.ir
https://naserinews.ir
https://nasermr.ir
https://newsamins.ir
https://newsatropat.ir
https://newscenterals.ir
https://newsmineral.ir
https://newsouls.ir
https://newspishgamannn.ir
https://newssalam.ir
https://newsshans.ir
https://newsworlds.ir
https://parinews.ir
https://patris-music.ir
https://poshtibannews.ir
https://powernewss.ir
https://recordejadid.ir
https://salamnewws.ir
https://23ncfst.ir/
https://amiran-carpet.ir/
https://armanenergytec.ir/
https://blogenews.ir/
https://blogkhoon.ir/
https://bvfars.ir/
https://charsounews.ir/
https://chsnews.ir/
https://dezfil.ir/
https://dmwebmaster.ir/
https://dota2news.ir/
https://erfanhd.ir/
https://etminan110.ir/
https://faratarazkhabar.ir/
https://farsgardi20.ir/
https://footynews.ir/
https://goto98.ir/
https://ilyarkhabar.ir/
https://ir2khabar.ir/
https://iranalmanac.ir/
https://irandaryafest.ir/
https://khabarehaft.ir/
https://khabarontime.ir/
https://lolsms.ir/
https://maadgig.ir/
https://masoudtb.ir/
https://mp3news.ir/
https://music-ha.ir/
https://nakhlestankhabar.ir/
https://newcharge.ir/
https://news-links.ir/
https://news180.ir/
https://pimn.ir/
https://prmf.ir/
https://pvnews.ir/
https://rejawnews.ir/
https://sahab-co.ir/
https://samanbarg.ir/
https://semanews.ir/
https://shirinonews.ir/
https://soheilesonghor.ir/
https://tacity.ir/
https://taktanews.ir/
https://tarabaranmag.ir/
https://telegram-persian.ir/
https://tfcenter.ir/
https://trika.ir/
https://velninews.ir/
https://vidnaz.ir/
https://wajnews.ir/
https://your-news.ir/
https://zangannews.ir/
https://2016downloadnew.ir/
https://paxsolomusic.ir/
https://daryamedia.ir/
https://andikakhabar.ir/
https://seo-pbn.ir/
https://ghezelwich.ir
https://panaztebtabriz.ir
https://shayna-net.ir
https://kanooneslamshahr.ir
https://raynuts.ir
https://honare2.ir
https://itsama.ir
https://flingpet.ir
https://foreverpro.ir
https://fraeesi.ir
https://gkhabar.ir
https://18amlak.ir
https://pooyesh-khabar.ir
https://matsef.ir
https://photo-land.ir
https://tabarestan118.ir
https://disachain.ir
https://chikaapp.ir
https://mahestan18.ir
https://radyaabkala.ir
https://c-civil.ir
https://saeeed.ir
https://copytops.ir
https://modirsearch.ir
https://shz1music.ir
https://m-khosravi.ir
https://iranhayashi.ir
https://iranian-dress.ir
https://gigblog.ir
https://basitcg.ir
https://mashhadhekmat.ir
https://rahetamin.ir
https://radolyamani.ir
https://bnemati.ir
https://face-wood.ir
https://tourvare.ir
https://centertasisat.ir
https://bidarirafsanjan.ir
https://namahaa.ir
https://30pp.ir
https://script-tabadol-link.ir
https://simayesarbedar.ir
https://pakdashtiha.ir
https://rentacars.ir
https://2019movies.ir
https://ekar24.ir
https://saber-ramezani.ir
https://teb-saharsina.ir

ایندکسر

hacklink al hd film izle php shell indir siber güvenlik türkçe anime izle Fethiye Escort Fethiye Escort Marmaris Escort android rat istanbul duşakabin fud crypter hack forum kuşadası escortmobil ödeme bozdurbirthday giftkameralı su tesisatçısıyün cami halısı