دولت بایدن از تامین بودجه راه حل های پلاستیکی “جعلی” انتقاد کرده است

[ad_1]

وزارت انرژی ایالات متحده یا DOE این هفته اعلام کرد که 13.4 میلیون دلار در بودجه تحقیقاتی برای رسیدگی به سهم صنعت پلاستیک در آلودگی و تغییرات آب و هوایی سرمایه گذاری خواهد کرد. اما در حالی که آژانس این سرمایه‌گذاری را فرصتی برای مقابله با مسائل زیست‌محیطی فوری و ایجاد «هجوم مشاغل تولید پاک برای کارگران آمریکایی» می‌دانست، متخصصان محیط‌زیست گفتند که این رویکرد اشتباهی بود.

جودیت انک، مدیر منطقه ای سابق آژانس حفاظت از محیط زیست و بنیانگذار گروه حمایت از Beyond Plastics، گفت: “این ضرر دلارهای مالیاتی است.” او با تمرکز بر تمرکز بودجه بر «استفاده مجدد» و پلاستیک‌های زیست تخریب‌پذیر، گفت که این کمک هزینه «تصمیمات جعلی» را تداوم می‌بخشد که ایالات متحده را به پلاستیک‌های یکبار مصرف وابسته نگه می‌دارد و برای کاهش اشباع بیش از حد زباله‌های پلاستیکی که هر ساله وارد اقیانوس‌ها می‌شوند، کار چندانی انجام نمی‌دهد.

دیدگاه انک به شدت از لحن تعیین شده توسط بیانیه مطبوعاتی DOE منحرف می شود، که می گوید هر کدام تا 2.5 میلیون دلار به هفت پروژه تحقیقاتی پلاستیکی تحت رهبری شرکت ها و دانشگاه ها کمک می کند. این مقاله بر نیاز به “ایجاد یک اقتصاد انرژی پاک و اطمینان از اینکه ایالات متحده تا سال 2050 به انتشار خالص کربن صفر می رسد” تاکید می کند و به تمجید از سناتورهای دموکرات الیزابت وارن و اد مارکی از ماساچوست اشاره می کند.

اما کارشناسان محیط زیست می گویند که بیشتر پروژه هایی که توسط وزارت انرژی تامین می شود – “شیمی انحصاری بی پایان قابل بازیافت”، “تجزیه کاتالیستی پلاستیک های یکبار مصرف پلاسما به مواد شیمیایی با ارزش افزوده” – صرفاً فرآیندهای صنعتی هستند. فرآیندی که به عنوان “بازیافت شیمیایی” شناخته می شود. این فرآیند که از نظر تئوری پلاستیک را در مولکول‌های تشکیل‌دهنده آن ذوب می‌کند تا بتوان آن را به محصولات جدید پلاستیکی تخصیص داد، به عنوان رویایی برای صنعت مورد انتقاد قرار گرفته است. به دلیل مشکلات فنی و اقتصادی، اکثر تاسیسات بازیافت مواد شیمیایی، پلاستیک های استفاده شده را ذوب می کنند تا به نفت و گاز بسوزانند. یک تجزیه و تحلیل برای سال 2020 توسط اتحاد جهانی غیردولتی برای جایگزین های زباله سوز یا GAIA نشان داد که از 37 تأسیسات بازیافت شیمیایی پیشنهاد شده در ایالات متحده از سال 2000، تنها سه مورد عملیاتی هستند و هیچ تخصصی در تبدیل مواد شیمیایی پلاستیکی در پلاستیک ندارند.

طبق گزارش GAIA، صنعت پلاستیک چندین دهه صرف تحقیق در مورد بازیافت مواد شیمیایی کرده است، بدون اینکه چیز زیادی نشان دهد. طرفدارانی مانند Tok Oyewole، سیاست‌گذاری و هماهنگ‌کننده تحقیقات GAIA برای ایالات متحده و کانادا، معتقد نیستند که بودجه تحقیقاتی بیشتر به وعده صنعت در مورد سیستم بازیافت شیمیایی حلقه بسته عمل کند، چه رسد به بحران سریع پلاستیک. آلودگی او گفت: «این ناصادقانه است که بگوییم این فناوری ها راه حل درستی هستند.

Oyewole گفت که سایر پروژه های خوش صدا که برای تامین مالی توسط DOE مشخص شده اند – مانند توسعه “فیلم های زیست تخریب پذیر” برای بسته بندی مواد غذایی – تجربیات بد مشابهی داشته اند. او استدلال می کند که DOE بهتر می تواند پول مالیات دهندگان را با سرمایه گذاری در استراتژی هایی برای کاهش تولید پلاستیک و افزایش جایگزین های پلاستیکی خرج کند.

کلی اسپیکس باکمن، دستیار ارشد دفتر کارایی انرژی و انرژی های تجدیدپذیر وزارت انرژی، گفت که مقابله با آلودگی پلاستیکی نیازمند یک “رویکرد چند بعدی” است و بازیافت مواد شیمیایی می تواند بخشی از این رویکرد باشد. اسپیکس باکمن در بیانیه‌ای گفت: طراحی پلاستیک‌ها به گونه‌ای که راحت‌تر قابل بازیافت یا زیست تخریب‌پذیر باشند و توسعه مسیرهای بازیافت پایدار، گام‌های مهمی در جهت کاهش ضایعات پلاستیکی، استفاده‌های جدید از پلاستیک و انتشارات مرتبط است که می‌تواند همراه با راه‌حل‌های بالقوه دیگر دنبال شود. به گریست.

دانشمندان و گروه‌های مدافع مدت‌هاست که کاهش تولید پلاستیک را تشویق کرده‌اند. تاسیسات تولید پلاستیک بار نامتناسبی را بر روی جوامع کم درآمد و غیرسفیدپوست ناشی از آلودگی هوای سمی وارد می کند و ایالات متحده تنها بخش بسیار اندکی از 42 میلیون تن زباله پلاستیکی تولید شده در سال را بازیافت می کند. کارشناسان می گویند که حذف تدریجی تولید پلاستیک – همانطور که ماه گذشته توسط آکادمی های ملی عالی علوم توصیه شد – اولین گام منطقی برای حذف آلودگی است. همانطور که ملیسا والیانت، مدیر ارشد ارتباطات Oceana، به Grist گفت، ایالات متحده باید آلودگی پلاستیکی را “در منبع در نقطه تولید” متوقف کند.

قبلاً قانون پیشنهادی در ایالات متحده وجود دارد که به دنبال انجام این کار است. قانون امداد پلاستیک، که در ماه مارس توسط سناتور اورگان جف مرکلی و آلن لوونتال کالیفرنیا، هر دو دموکرات، معرفی شد، توقف فوری تاسیسات پتروشیمی جدید را اعمال می کند و عملاً گسترش پلاستیک در انتظار بررسی تاثیر صنعت بر محیط زیست را متوقف می کند.

به گفته کیم وارنر، یک دانشمند ارشد در Oceana، DOE – یا آژانس دولتی دیگری مانند آژانس حفاظت از محیط زیست – می تواند این تلاش را با هدایت پول به سمت جایگزین های پلاستیکی که به سرعت در حال افزایش است، هماهنگ کند. در حال حاضر شرکت‌های زیادی وجود دارند که ظروف، بسته‌بندی، پوشک و غیره قابل استفاده مجدد تولید می‌کنند و بودجه عمومی می‌تواند به آنها کمک کند تا محصولات خود را به طور گسترده‌تر در دسترس قرار دهند.

انک افزود که در این زمینه فضایی برای خلاقیت وجود دارد – راه حل ها می توانند فراتر از مواد قابل استفاده مجدد باشند و راه های مختلف مصرف اشیا را تصور کنند. او خرید سوداستریم توسط پپسی در سال 2018 را به عنوان یک مثال خوب ذکر می کند. دستگاه سوداستریم که به مشتریان امکان می دهد آب گازدار در خانه درست کنند و آن را با شربت های خریداری شده در فروشگاه طعم دار کنند، می تواند به طور بالقوه از استفاده و دفع صدها بطری نوشابه در سال جلوگیری کند. انک گفت: «این همان نوع نوآوری است که ما به آن نیاز داریم. برای ایده‌های بیشتر، او به دولت فدرال پیشنهاد داد تا فهرستی از پروژه‌های تامین‌شده را که استفاده مجدد و شارژ مجدد را تشویق می‌کنند، درخواست کند. سپس، او گفت، “شما لیست بسیار متفاوتی از پروژه های امروزی را دریافت خواهید کرد.”

یکی دیگر از گزینه‌های بودجه فدرال، تمرکز بر مواد شیمیایی مضر در پلاستیک‌های اساسی است – چیزهایی مانند تجهیزات پزشکی و قطعات هواپیما که در واقع هیچ جایگزین خوبی برای آنها وجود ندارد. وارنر پرسید: «چگونه می‌توان پلاستیک‌ها را که برای آینده ما کاملاً ضروری هستند، با مواد شیمیایی مضر کمتر ساخت؟» و پیشنهاد کرد که DOE برای یافتن پاسخ به محققان پول بدهد. او همچنین به نیاز به بودجه تحقیقاتی اشاره کرد تا اطمینان حاصل شود که پلاستیک های قابل استفاده مجدد می توانند در برابر شستشوی مکرر در دمای بالا بدون انتشار مواد شیمیایی مضر مقاومت کنند.

هر کاری که DOE انجام دهد، مدافعان می گویند که این آژانس نقشی در نشان دادن تعهد ایالات متحده به راه حل هایی دارد که فراتر از فناوری بازیافت است – و به ویژه فراتر از کار سخت صنعت سوخت های فسیلی برای انجام بازیافت مواد شیمیایی.

انک گفت: «کاری که این بودجه انجام می‌دهد این است که وابستگی ما به پلاستیک‌های یکبار مصرف را تداوم می‌بخشد. و برای محیط زیست خوب نیست، برای سلامتی و عدالت زیست محیطی خوب نیست.»

[ad_2]

https://20khababr.ir
https://afkharebartar.ir
https://akhabarebartar.ir
https://andnews.ir
https://avatefepak.ir
https://baranmajale.ir
https://behtaringam.ir
https://daltek.ir
https://elmitarin.ir
https://fardayeashena.ir
https://forbos.ir
https://foxirani.ir
https://gisoon.ir
https://hodhodirani.ir
https://iranisard.ir
https://kahkashani.ir
https://lasttimes.ir
https://lilaki.ir
https://livejame.ir
https://magirani.ir
https://majaleiranian.ir
https://mervina.ir
https://mineralnews.ir
https://modirezard.ir
https://momon.ir
https://moniseh.ir
https://nationaliran.ir
https://netcrafti.ir
https://news-single.ir
https://newsexpress.ir
https://newslife.ir
https://newsspot.ir
https://newsteen.ir
https://nikmag.ir
https://officemag.ir
https://okaziyon.ir
https://one-news.ir
https://pandamag.ir
https://parsroids.ir
https://patris-fun.ir
https://senatornews.ir
https://seratmag.ir
https://sibala.ir
https://sohanian.ir
https://sosokan.ir
https://tazekhabari.ir
https://technoirani.ir
https://timesirani.ir
https://yamorani.ir
https://yandexkhabari.ir
https://abdoosnews.ir
https://zehnenoandinsh.ir
https://abestanews.ir
https://abtinnews.ir
https://akhbarebartaaar.ir
https://akhbaremaaaa.ir
https://akhbareshomaaa.ir
https://akhshijnews.ir
https://atrinnews.ir
https://atroticnews.ir
https://atshnews.ir
https://bashariatemrooz.ir
https://dastesalamatt.ir
https://dostemansalam.ir
https://elementorsite.ir
https://emrooztafahom.ir
https://ensanedirooooooz.ir
https://etelaresankhabar.ir
https://examplenews.ir
https://fardaalefba.ir
https://gisooyekhabar.ir
https://halohekayatha.ir
https://hashtadonoh.ir
https://hekayatfardayeemaaa.ir
https://honarmandkhabar.ir
https://istgaheshomareyek.ir
https://ketabkhoooon.ir
https://kimyagaaaar.ir
https://markazeakhbar.ir
https://masternewss.ir
https://mohamadrezasite.ir
https://morvarideasia.ir
https://mramins.ir
https://naserinews.ir
https://nasermr.ir
https://newsamins.ir
https://newsatropat.ir
https://newscenterals.ir
https://newsmineral.ir
https://newsouls.ir
https://newspishgamannn.ir
https://newssalam.ir
https://newsshans.ir
https://newsworlds.ir
https://parinews.ir
https://patris-music.ir
https://poshtibannews.ir
https://powernewss.ir
https://recordejadid.ir
https://salamnewws.ir
https://23ncfst.ir/
https://amiran-carpet.ir/
https://armanenergytec.ir/
https://blogenews.ir/
https://blogkhoon.ir/
https://bvfars.ir/
https://charsounews.ir/
https://chsnews.ir/
https://dezfil.ir/
https://dmwebmaster.ir/
https://dota2news.ir/
https://erfanhd.ir/
https://etminan110.ir/
https://faratarazkhabar.ir/
https://farsgardi20.ir/
https://footynews.ir/
https://goto98.ir/
https://ilyarkhabar.ir/
https://ir2khabar.ir/
https://iranalmanac.ir/
https://irandaryafest.ir/
https://khabarehaft.ir/
https://khabarontime.ir/
https://lolsms.ir/
https://maadgig.ir/
https://masoudtb.ir/
https://mp3news.ir/
https://music-ha.ir/
https://nakhlestankhabar.ir/
https://newcharge.ir/
https://news-links.ir/
https://news180.ir/
https://pimn.ir/
https://prmf.ir/
https://pvnews.ir/
https://rejawnews.ir/
https://sahab-co.ir/
https://samanbarg.ir/
https://semanews.ir/
https://shirinonews.ir/
https://soheilesonghor.ir/
https://tacity.ir/
https://taktanews.ir/
https://tarabaranmag.ir/
https://telegram-persian.ir/
https://tfcenter.ir/
https://trika.ir/
https://velninews.ir/
https://vidnaz.ir/
https://wajnews.ir/
https://your-news.ir/
https://zangannews.ir/
https://2016downloadnew.ir/
https://paxsolomusic.ir/
https://daryamedia.ir/
https://andikakhabar.ir/
https://seo-pbn.ir/
https://ghezelwich.ir
https://panaztebtabriz.ir
https://shayna-net.ir
https://kanooneslamshahr.ir
https://raynuts.ir
https://honare2.ir
https://itsama.ir
https://flingpet.ir
https://foreverpro.ir
https://fraeesi.ir
https://gkhabar.ir
https://18amlak.ir
https://pooyesh-khabar.ir
https://matsef.ir
https://photo-land.ir
https://tabarestan118.ir
https://disachain.ir
https://chikaapp.ir
https://mahestan18.ir
https://radyaabkala.ir
https://c-civil.ir
https://saeeed.ir
https://copytops.ir
https://modirsearch.ir
https://shz1music.ir
https://m-khosravi.ir
https://iranhayashi.ir
https://iranian-dress.ir
https://gigblog.ir
https://basitcg.ir
https://mashhadhekmat.ir
https://rahetamin.ir
https://radolyamani.ir
https://bnemati.ir
https://face-wood.ir
https://tourvare.ir
https://centertasisat.ir
https://bidarirafsanjan.ir
https://namahaa.ir
https://30pp.ir
https://script-tabadol-link.ir
https://simayesarbedar.ir
https://pakdashtiha.ir
https://rentacars.ir
https://2019movies.ir
https://ekar24.ir
https://saber-ramezani.ir
https://teb-saharsina.ir

ایندکسر

hacklink al hd film izle php shell indir siber güvenlik türkçe anime izle Fethiye Escort Fethiye Escort Marmaris Escort su tesisatçısıkuşadası escortbetroad