دموکراسی علیه فاشیسم، بخش اول: این کلمات به چه معنا هستند – و آیا آنها این لحظه را توصیف می کنند؟

[ad_1]

این روزها درباره «دموکراسی» و «فاشیسم» به عنوان قطب هایی که قرار است جامعه ما بین آن ها معلق باشد، صحبت های زیادی می شود. اما این کلمات در واقع چه معنایی دارند؟ اگر همانطور که فکر می کنم باید بپذیریم که در هر دو مورد آنچه روی جعبه نوشته شده دقیقاً همان چیزی نیست که داخل آن است – که اینها تقریب، خلاصه یا اصطلاحات هنری هستند – آیا واقعاً به ما کمک می کنند تا واقعیت این تاریکی و تاریکی را درک کنیم. لحظه تاریخی گیج کننده یا فقط دخالت می کنند؟

جوآن دیدیون سعی می کرد این سوالات را بپرسد و به آنها پاسخ دهد. همه ما باید شکایت کنیم که او این مبارزه را رهبری نخواهد کرد، کاملاً آگاه هستیم که ممکن است از نتایج لذت نبرده باشیم. دیدیون بیش از هر چیز فهمید که بی دقتی زبان، عدم دقت اندیشه را آشکار می کند و اینکه شکست در “مشاهده مشاهده شده” – جمله معروف او به روزنامه نگاران – خبرنگاران و نویسندگان را از تلاش واقعی برای گفتن حقیقت (هرچند مشروط و ناخوشایند) دور می کند. ممکن است باشد) و در حوزه های خودپسندانه فانتزی، تبلیغات و اسطوره ها.

متصل: حالت طلایی ریاکاری: مصاحبه با جوآن دیدیون

می ترسم اینجاست که ما با «دموکراسی» در برابر «فاشیسم» هستیم. دموکراسی که به آمریکایی ها آموزش داده شده است که به آن احترام بگذارند و بسیاری از ما اکنون در تلاش برای دفاع از آن هستیم، یک پدیده تاریخی محدود و خاص است که حداقل برای 30 سال در مسیر نزولی فروپاشی آهسته و فلج خزنده بوده است. یکی از مشکلات عمده ای که حزب دمکرات و بسیاری از کاست های سیاسی و رسانه ای تمایلی به مواجهه مستقیم با آن ندارند این است که حفاظت از نهادهایی که به وضوح کار نمی کنند، موضع ضعف اسفناکی است، نه به شکست تقریباً قطعی.

در مورد جنبش اقتدارگرای داخلی، که برخی از ما آن را فاشیسم تعریف می کنیم، بیشتر شبیه یک عفونت فرصت طلبانه است. قیام ترامپ بحران مشروعیت دموکراتیک را برانگیخت و نتوانست به این سرعت در یک دموکراسی کارآمد غلبه کند یا گسترش یابد. در حالی که مطمئناً برخی از نشانه‌های فاشیسم کلاسیک قرن بیستم – مفاهیم مبهم خلوص نژادی، قبیله‌ای، یا مذهبی، و فانتزی از دوران طلایی گمشده – را دارد – فاقد بسیاری دیگر است، و در هر صورت هیتلر و موسولینی اختراع نکرده‌اند. آنها این قیام پوپولیستی خاص، هم چیز جدیدی در سیاست آمریکاست – از این نظر نشانه‌ای از یک قدرت جهانی در انحطاط شدید – و هم چیزی بسیار قدیمی، بقایای درگیری‌های عمیق‌تری که مدت‌ها قبل از مفاهیم دموکراسی و فاشیسم، یا آمریکا بود.

این جوآن دیدیون بود که به ما گفت – دهه‌ها پیش، در مقاله‌هایی خیلی زودتر از زمان خود، آنها را پروازهای فانتزی ادبی می‌دانستند – که گفتن اینکه سیاست زیرگروهی از تجارت نمایشی است، دقیق‌تر از برعکس است. که کنوانسیون های سیاسی آمریکا به منظره های منظره شبه دموکراسی تبدیل شده اند که از نظر رسمی و ساختاری شبیه به انتخابات تقلبی در اتحاد جماهیر شوروی است. او این مشاهدات را هنگام پوشش تبلیغات انتخابات ریاست جمهوری 1988 بیان کرد.

دیدیون هرگز درباره دونالد ترامپ و جنبش به اصطلاح او چیزی ننوشته است، بنابراین به خودم اجازه نمی دهم بدانم او چه فکر می کند. بدتر شدن سلامتی در سال های اخیر تنها بخشی از دلیل آن بوده است. به گفته برادرزاده اش، ج به کارگردانی گریفین دانکارگردان فیلم مستند نتفلیکس در سال 2017، جوآن دیدیون: مرکز دوام نخواهد آورد، او ترامپ را چندان جالب ندید:

من با او با جزئیات زیادی در مورد آن صحبت نکرده‌ام، اما فکر می‌کنم شخصی مانند ترامپ برای او چهره کمتر جالبی است، زیرا واقعاً هیچ متن فرعی وجود ندارد. او خیلی تکان دهنده است و همه چیز از پیشانی اش بیرون می آید. چیزی که او در هنگام نوشتن در مورد سیاست در آن تخصص دارد، پیامی بود که سیاستمداران سعی در ارسال آن داشتند و پیام واقعاً چه بود. او آنجا با ترامپ نیست و حتی سازگار نیست.

هر روزنامه نگار تا حدی صادق، و همچنین بسیاری از غیرنظامیان، می تواند با این موضوع ارتباط برقرار کند: فقدان زیرمتن، معانی رمزگذاری شده یا پنهان دقیقاً همان چیزی است که ریاست جمهوری ترامپ را بسته به دیدگاه شما و اینکه چرا او بسیار اعتیاد آور و/یا خشمگین کرده است. تقریباً یک سال پس از ترک کاخ سفید در مرکز جذابیت رسانه ها باقی ماند. (این به سختی یک راز تجاری است، اما حتی در سالن، داستان های ترامپ تمایل دارند تا خوانندگان بیشتری را نسبت به داستان های جو بایدن جذب کنند، و این بدیهی است که بر اساس ترجیحات سیاسی نیست.)

اما تلاش برای رمزگشایی دوتایی مفروض (یا شاید دیالکتیک) «دموکراسی» در برابر «فاشیسم»، به این امید که این اصطلاحات چه چیزی را پنهان می‌کنند یا چه چیزی را آشکار می‌کنند، بدون تردید پروژه‌ای مانند دیدیون است. آنچه ما در چارچوب تلاش‌های جنبش ترامپ برای سرنگونی آن «دموکراسی» می‌نامیم، با قوانین منسوخ شده نمایندگی، یک سیستم فدرال ناجور، و یک دوگانگی چریکی ریشه‌دار ساخته شده است که عملاً منجر به نتایج غیردموکراتیک یا ضد دموکراتیک فزاینده‌ای می‌شود.

برای مشاهده آنچه می بینم، مجبورم به این نکته اشاره کنم که تقریباً نیمی از جمعیت آمریکا – عمدتاً فقیر و طبقه کارگر – معمولاً رای نمی دهند و اکثر این افراد یا با بیزاری بدبینانه به نظام سیاسی می نگرند یا آن را نادیده می گیرند. در مجموع

متصل: بزرگترین حزب سیاسی در آمریکا که هرگز نامش را نشنیده اید

هیچ یک از جزمات مشترک لیبرال ها به اندازه تمایل کثیف به سرزنش افراد غیر رای برای شکست دموکرات ها باعث خشم من نمی شود. این امر ناگزیر توسط کادر خیالی رادیکال‌های سفید طبقه متوسط ​​شکل گرفت که برای رای دادن به هیلاری کلینتون یا ال گور (یا هر کسی دیگر) بیش از حد خالص بودند، اما آنها باید بهتر می دانستند. تا زمانی که این گروه وجود دارد، ناچیز است، در حالی که گروه افراد با درآمد کمتر و فقرا که هرگز رای – که از تمام مرزهای ممکن نژادی و منطقه ای عبور می کند – بسیار بزرگ است و تا حد زیادی یکی از ویژگی های تعیین کننده “دموکراسی” آمریکایی است. لیبرال هایی که دست خود را فشار می دهند، به ویژه تمایلی به بحث در مورد این گروه آخر ندارند: از نظر سیاسی ناخوشایند است که این افراد را به ممتنع متهم کنیم، اما پذیرفتنی نیست که امتناع آنها از مشارکت در نظامی که آنها را نمایندگی نمی کند، اینطور نیست. غیر منطقی

اگر از اصطلاح مارکسیستی استفاده کنیم – کاری که جوآن دیدیون احتمالا هرگز انجام نخواهد داد – سیستم ما یک “دموکراسی بورژوایی” است که اکنون با لحظه اجتناب ناپذیر بحران روبرو است. این یک اصطلاح توصیفی است، نه توهین: دموکراسی بورژوایی حول حاکمیت حقوق مالکیت، “بازار آزاد” و آزادی های فردی ساختار یافته است، همه مفاهیمی که واقعاً قبل از روشنگری قرن 18 وجود نداشتند. در تحلیل مارکسیستی کلاسیک، دموکرات‌ها و جمهوری‌خواهان منافع جناح‌های رقیب در طبقات متوسط ​​و بالا را که مالک دارایی هستند، نمایندگی می‌کنند. در زمینه گسترده‌تر تاریخ سیاسی آمریکا، این بسیار ساده‌سازی است. اما با توجه به حدود نیم قرن اخیر و اینکه چگونه به آنچه امروز هستیم رسیده ایم، آشکارا اشتباه نیست.

مقاله دیگر، کمی دقیق تر از عقاید لیبرال یا مترقی – و تا همین اواخر بسیار متقاعدکننده تر – این است اگر فقرا باید در تعداد بسیار بیشتری رای می دادند، دموکرات ها در هر انتخابی پیروز می شدند و جمهوری خواهان مجبور می شدند با تغییرات رادیکال یا محکومیت سیاسی روبرو شوند. این جزم ممکن است هنوز در معنای وسیع‌تری صحیح باشد. مطمئناً به طور سیستماتیک آزمایش نشده است. اما شگفتی بزرگ انتخابات 2020 (که در مقیاس کوچکتر در انتخابات 2021 در ویرجینیا و نیوجرسی تکرار شد) این بود که مشارکت بیشتر رای دهندگان به رکود جمعیتی منجر نشد، بلکه به یک چشم انداز سیاسی گیج تر منجر شد. پیروزی جو بایدن بسیار قوی تر از آن چیزی بود که تحقیقات نشان می داد. دموکرات ها انتظار داشتند کرسی های مجلس نمایندگان را به دست آورند، اما در نهایت 13 کرسی را از دست دادند – و تنها به لطف هیاهوی تحریک آمیز دونالد ترامپ در دور دوم انتخابات گرجستان، با 50 بر 50 (من استدلال می کنم) سنا را “بردند” کردند.

متصل: آیا درس های واقعی ویرجینیا می تواند دموکرات ها را در سال 2022 نجات دهد؟ قطعا ارزش امتحان کردن را دارد

با بازگشت دوباره به دکترین مشاهده پذیری چیزهای قابل مشاهده، این سرنخ های مهمی از دو پدیده متفاوت اما نزدیک به هم به ما ارائه می دهد: وضعیت فعلی حزب دمکرات و کلاس های شخصیت از قیام ترامپ بحث های زیادی در مورد موضوع اول وجود دارد، اما موضوع دوم تقریباً به همان دلیلی که جمعیتی که رای نمی دهند به عنوان یک ویژگی آشتی ناپذیر و غیرقابل انکار چشم انداز تلقی می شود، عملاً غیرقابل لمس شده است (حداقل از “چپ” لیبرال- مترقی). . هر دو موضوع، اگر به دقت مورد بررسی قرار گیرند، نه تنها ثبات مفروض نظام دموکراتیک مفروض را تضعیف خواهند کرد، بلکه داستان هایی را که ما به یکدیگر درباره نحوه عملکرد این دموکراسی و حتی درباره چگونه می توان آن را بهبود بخشید، درست نیستند.

البته این درست است که تمرکز انحصاری یا اولیه بر طبقات در سیاست آمریکا گاهی برای کم اهمیت جلوه دادن یا به تأخیر انداختن اهمیت نژادپرستی و برتری سفیدپوستان به کار رفته است. فیلم روزنامه‌نگاران جریان اصلی که پس از انتخابات 2016 مداخلات مردم‌شناختی را در اغذیه‌فروشی‌ها سازماندهی کردند و صحبت از “اضطراب اقتصادی” در میان طبقه کارگر سفیدپوست را مطرح کردند، به درستی به دلیل ناآگاهی و اغماض مورد تمسخر قرار گرفت. نژاد و طبقه هرگز در تاریخ آمریکا یا حداقل از اوایل قرن هفدهم متغیر مستقلی نبوده اند. هیچ راهی برای نگاه کردن به یکی بدون دیگری وجود ندارد. اصطکاک و تعامل بین آنها تا حد زیادی، است تاریخ تاریخ آمریکا

متصل: دموکرات ها و جاده تاریک پیش رو: امیدی وجود دارد – اگر به سال 2022 (و شاید 2024) توجه کنیم.

نتیجه این نیست که برای اصلاح نژادپرستی، ما باید همه ملاحظات طبقاتی را کنار بگذاریم، اگرچه این موضوع باعث ایجاد یک بحث داخلی بیهوده و مخرب در حزب دمکرات می شود. قطعاً این نتیجه نمی‌شود که نقش تضاد طبقاتی در تاریخ به درک جنبش (راستاً نژادپرستانه) MAGA بی‌ربط است، جنبشی که نمی‌توان آن را بر اساس وضعیت اجتماعی-اقتصادی فعلی یا باورهای غیرمنطقی و آزاردهنده‌اش تعریف کرد.

در مقاله بعدی خود در مورد پیوند آشفته بین “دموکراسی” و “فاشیسم”، من به این مشکل از خط سوم سیاست آمریکا می پردازم و پیشنهاد می کنم که ماهیت طبقاتی شورش ترامپ عمیق تر از آن است که ما به راحتی درک کنیم. از یک سو، ما واقعاً با یک زیرگروه طبقه کارگر عمدتاً سفیدپوست و عمدتاً روستایی روبرو هستیم که آنچه را که ما اکنون «لیبرالیسم» می‌نامیم (یا توسط آن رها شده است) را رها کرده است. از سوی دیگر، ما با یک مدل تثبیت شده روبرو هستیم که بسیار فراتر از ابداع چنین اصطلاحاتی است، تا همان آغاز سرمایه داری، زمانی که “دهقانان” احتمالاً در کنار پادشاهان و اشراف در برابر انقلابیون بورژوازی قرار می گیرند که به آنها دیدگاه جدیدی ارائه می دهند. . “آزادی” که آنها (با کمی انصاف) به این نتیجه رسیدند یک ترفند است.

[ad_2]

https://20khababr.ir
https://afkharebartar.ir
https://akhabarebartar.ir
https://andnews.ir
https://avatefepak.ir
https://baranmajale.ir
https://behtaringam.ir
https://daltek.ir
https://elmitarin.ir
https://fardayeashena.ir
https://forbos.ir
https://foxirani.ir
https://gisoon.ir
https://hodhodirani.ir
https://iranisard.ir
https://kahkashani.ir
https://lasttimes.ir
https://lilaki.ir
https://livejame.ir
https://magirani.ir
https://majaleiranian.ir
https://mervina.ir
https://mineralnews.ir
https://modirezard.ir
https://momon.ir
https://moniseh.ir
https://nationaliran.ir
https://netcrafti.ir
https://news-single.ir
https://newsexpress.ir
https://newslife.ir
https://newsspot.ir
https://newsteen.ir
https://nikmag.ir
https://officemag.ir
https://okaziyon.ir
https://one-news.ir
https://pandamag.ir
https://parsroids.ir
https://patris-fun.ir
https://senatornews.ir
https://seratmag.ir
https://sibala.ir
https://sohanian.ir
https://sosokan.ir
https://tazekhabari.ir
https://technoirani.ir
https://timesirani.ir
https://yamorani.ir
https://yandexkhabari.ir
https://abdoosnews.ir
https://zehnenoandinsh.ir
https://abestanews.ir
https://abtinnews.ir
https://akhbarebartaaar.ir
https://akhbaremaaaa.ir
https://akhbareshomaaa.ir
https://akhshijnews.ir
https://atrinnews.ir
https://atroticnews.ir
https://atshnews.ir
https://bashariatemrooz.ir
https://dastesalamatt.ir
https://dostemansalam.ir
https://elementorsite.ir
https://emrooztafahom.ir
https://ensanedirooooooz.ir
https://etelaresankhabar.ir
https://examplenews.ir
https://fardaalefba.ir
https://gisooyekhabar.ir
https://halohekayatha.ir
https://hashtadonoh.ir
https://hekayatfardayeemaaa.ir
https://honarmandkhabar.ir
https://istgaheshomareyek.ir
https://ketabkhoooon.ir
https://kimyagaaaar.ir
https://markazeakhbar.ir
https://masternewss.ir
https://mohamadrezasite.ir
https://morvarideasia.ir
https://mramins.ir
https://naserinews.ir
https://nasermr.ir
https://newsamins.ir
https://newsatropat.ir
https://newscenterals.ir
https://newsmineral.ir
https://newsouls.ir
https://newspishgamannn.ir
https://newssalam.ir
https://newsshans.ir
https://newsworlds.ir
https://parinews.ir
https://patris-music.ir
https://poshtibannews.ir
https://powernewss.ir
https://recordejadid.ir
https://salamnewws.ir
https://23ncfst.ir/
https://amiran-carpet.ir/
https://armanenergytec.ir/
https://blogenews.ir/
https://blogkhoon.ir/
https://bvfars.ir/
https://charsounews.ir/
https://chsnews.ir/
https://dezfil.ir/
https://dmwebmaster.ir/
https://dota2news.ir/
https://erfanhd.ir/
https://etminan110.ir/
https://faratarazkhabar.ir/
https://farsgardi20.ir/
https://footynews.ir/
https://goto98.ir/
https://ilyarkhabar.ir/
https://ir2khabar.ir/
https://iranalmanac.ir/
https://irandaryafest.ir/
https://khabarehaft.ir/
https://khabarontime.ir/
https://lolsms.ir/
https://maadgig.ir/
https://masoudtb.ir/
https://mp3news.ir/
https://music-ha.ir/
https://nakhlestankhabar.ir/
https://newcharge.ir/
https://news-links.ir/
https://news180.ir/
https://pimn.ir/
https://prmf.ir/
https://pvnews.ir/
https://rejawnews.ir/
https://sahab-co.ir/
https://samanbarg.ir/
https://semanews.ir/
https://shirinonews.ir/
https://soheilesonghor.ir/
https://tacity.ir/
https://taktanews.ir/
https://tarabaranmag.ir/
https://telegram-persian.ir/
https://tfcenter.ir/
https://trika.ir/
https://velninews.ir/
https://vidnaz.ir/
https://wajnews.ir/
https://your-news.ir/
https://zangannews.ir/
https://2016downloadnew.ir/
https://paxsolomusic.ir/
https://daryamedia.ir/
https://andikakhabar.ir/
https://seo-pbn.ir/
https://ghezelwich.ir
https://panaztebtabriz.ir
https://shayna-net.ir
https://kanooneslamshahr.ir
https://raynuts.ir
https://honare2.ir
https://itsama.ir
https://flingpet.ir
https://foreverpro.ir
https://fraeesi.ir
https://gkhabar.ir
https://18amlak.ir
https://pooyesh-khabar.ir
https://matsef.ir
https://photo-land.ir
https://tabarestan118.ir
https://disachain.ir
https://chikaapp.ir
https://mahestan18.ir
https://radyaabkala.ir
https://c-civil.ir
https://saeeed.ir
https://copytops.ir
https://modirsearch.ir
https://shz1music.ir
https://m-khosravi.ir
https://iranhayashi.ir
https://iranian-dress.ir
https://gigblog.ir
https://basitcg.ir
https://mashhadhekmat.ir
https://rahetamin.ir
https://radolyamani.ir
https://bnemati.ir
https://face-wood.ir
https://tourvare.ir
https://centertasisat.ir
https://bidarirafsanjan.ir
https://namahaa.ir
https://30pp.ir
https://script-tabadol-link.ir
https://simayesarbedar.ir
https://pakdashtiha.ir
https://rentacars.ir
https://2019movies.ir
https://ekar24.ir
https://saber-ramezani.ir
https://teb-saharsina.ir

ایندکسر