دفاع های دروغین فمینیستی گیسلین ماکسول و الیزابت هلمز توهین به #MeToo است.

[ad_1]

در میان همه آشفتگی‌های پیرامون بیماری همه‌گیر و سایر بلایای سیاسی جاری، به راحتی می‌توان لحظه تاریخی دیگری را که در حال حاضر اتفاق می‌افتد نادیده گرفت: گیسلین ماکسول و الیزابت هولمز، متهمان دو دادگاه بدنام این هفته کشور، هر دو زن. .

جنایاتی که این دو متهم هستند بسیار متفاوت است. قربانیان ادعایی ماکسول، دختران نوجوان بی گناهی هستند که او متهم به قاچاق جنسی برای دوست پسرش جفری اپستین است. از سوی دیگر، قربانیان ادعا شده در پرونده هولمز، کمتر دلسوز هستند – سرمایه گذاران ثروتمندی که ظاهراً به دلیل غرور و قضاوت ضعیف شخصیت خود مورد تعرض قرار گرفته اند. (شرکت هولمز، ترانوس، همچنین به افراد عادی که آزمایش‌های جعلی دریافت کرده‌اند که نتایجی مانند سرطان سینه یا اچ‌آی‌وی را دریافت کرده‌اند، آسیب می‌زند، اما از نظر فنی آنها قربانی یک پرونده کلاهبرداری دولتی نیستند.) اما در جامعه‌ای که مردان سه برابر بیشتر احتمال دارد به این بیماری مبتلا شوند. بودن. متهم به ارتکاب جرم نسبت به زنان، قابل توجه است که وجه مشترک دو جنایتکار متهمی که در حال حاضر در حال محاکمه هستند، جنسیت آنهاست.

البته وجوه مشترک دیگری هم دارند.

هر دو زن سفیدپوست درجه یک هستند. جنایات ادعایی آنها در دنیای افراد مشهور و ثروتمند اتفاق می افتد. به نظر می رسد هر دو جذابیت خاصی دارند که متهم به استفاده از آن برای دستکاری مردم هستند. و نگران‌کننده‌ترین چیز این است که هر دو از حمایت‌های قانونی برخوردارند که بر شکلی درخشان و نادرست از فمینیسم تکیه دارند.

مطالب مرتبط: کلاهبرداری تمام آمریکایی الیزابت هلمز: “مخترع” HBO علم کلاهبرداری را آشکار می کند

چه کارساز باشد چه نه، فمینیست ها باید نگران این استراتژی دفاعی باشند، زیرا این پتانسیل را دارد که جامعه را در مورد اینکه فمینیسم چیست و چیست – و اینکه آیا زنان باید واقعاً برابر با مردان رفتار شوند، گیج کند، حتی اگر چنین باشد. به این معنی است که آنها را به همان اندازه مسئول رفتارشان بدانیم.

بابی استرنهایم وکیل ماکسول در سخنرانی افتتاحیه خود در روز دوشنبه گفت: «از زمانی که اوا متهم به اغوای آدام با سیب شد، زنان به خاطر کارهایی که مردان انجام داده اند سرزنش شدند. او مکسول را “بزغاله” خواند و افزود: “او جفری اپستاین نیست. او چیزی شبیه جفری اپستین نیست.”

این هفته، هولمز سرانجام دفاعیاتی را که تیم حقوقی‌اش در طول دادگاه به آن اشاره کرده بود، فاش کرد: اینکه او مسئول کلاهبرداری نبود زیرا قربانی بدبختی خشونت مردانه بود. روز دوشنبه، هولمز برای اولین بار شهادت داد که در کالج مورد تجاوز جنسی قرار گرفته است، و نشان داد که این دلیلی بود که او در 19 سالگی استنفورد را ترک کرد و Theranos را راه اندازی کرد. با این حال، هولمز قبل از متهم شدن به کلاهبرداری از سرمایه گذاران، اخراج خود را کاملاً مثبت نشان داد. او به طور معمول با دیگر چهره‌های دره سیلیکون – به ویژه شخصیت او، مدیر عامل اپل، استیو جابز – که به دلیل اینکه نبوغ فرضی آن‌ها با کسالت آموزش سنتی کنترل نمی‌شد، ترک تحصیل کرده بودند، برابری می‌کردند.


آماندا مارکوت بیشتر برای سیاست می خواهید؟ در خبرنامه او فقط اتاق ایستاده مشترک شوید.


سپس هولمز در قلب دفاع او قرار گرفت و شریک تجاری و دوست پسرش رامش، سانی بالوانی را متهم کرد که او را کنترل و سوء استفاده کرده است. هولمز شهادت داد که بالوانی، 20 سال از او بزرگتر، به او یاد داد که یک برنامه سخت روزانه را بپذیرد، به او دیکته کرد که چگونه حرکات بدنش را کنترل کند و مانند یک تاجر رفتار کند، و او را مجبور کرد که با او رابطه جنسی داشته باشد، “زیرا او گفت که می‌خواست من بدانم که هنوز هم مرا دوست دارد.”

همه اینها ممکن است درست باشد، هرچند بالوانی آن را رد می کند. اما توضیح اینکه چرا هولمز به طور مکرر به نظر می رسد سرمایه گذاران را گمراه می کند، جای تامل دارد. در عوض، مانند اظهارات مقدماتی در پرونده ماکسول، به نظر می رسد که دفاع به شدت بر فرضیات جنسیتی تکیه می کند که زنان به سادگی حق ندارند رهبران جنایتکار واقعی باشند و مردان باید تنها مسئول این نوع رفتار باشند. . بدتر این است که در هر دو مورد، این فرض جنسیتی به عنوان نوعی فمینیسم در دوران #MeToo دوباره بسته بندی شده است.

مطالب مرتبط: نوبت به روایت گیسلین ماکسول در مجموعه مستند “جفری اپستاین بازمانده” رسیده است.

این ناامیدکننده است زیرا درست است که بسیاری از زنانی که به دلیل جرایم مختلف در زندان هستند، احتمالاً شایستگی حضور در آنجا را ندارند، زیرا جنایات آنها واکنش مستقیمی به سوء استفاده یا نتیجه اجبار مردان خشن است. اما این نوع جرایم، مانند مصرف مواد مخدر یا فحشا، اغلب جرایم بدون قربانی هستند. در موارد دیگر، زنان به معنای واقعی کلمه به دلیل تلاش برای محافظت از خود در برابر مردان بدسرپرست در زندان هستند.

مکسول، از سوی دیگر، متهم است که دختران زیر سن قانونی را برای استثمار جنسی اپستین خریداری کرده و حتی خودش را نیز درگیر کرده است. هولمز متهم شده است که به سرمایه گذاران در مورد آنچه دستگاه های پزشکی Theranos می توانند انجام دهند، دروغ گفته است. اینها موقعیت‌هایی نیستند که کسی برای مقابله با ضربه از مواد مخدر استفاده کند یا مجبور شود در رابطه جنسی کار کند. رفتار آنها به معنای واقعی کلمه برای سالها مورد توجه قرار گرفته است، که به سادگی نمی توان آن را با این ایده که آنها فاقد آزادی هستند و تحت نوعی کنترل مردانه بوده اند مقایسه کرد.


آماندا مارکوت بیشتر برای سیاست می خواهید؟ در خبرنامه او فقط اتاق ایستاده مشترک شوید.


این نوع دفاع ها علیرغم ویژگی هایی که دارند واقعاً نوعی فمینیسم نیستند. آنها بیشتر مدیون باورهای دیرینه جنسیتی هستند که زنان را به سادگی ناتوان از تصمیم گیری خوب یا بد نشان می دهند و در عوض می پذیرند که همه انتخاب های زنان به طور مخفیانه توسط مردان کنترل می شود. در حالی که این کلیشه ممکن است برای این دو زن در دفاع از آنها مفید باشد، اما به طور کلی برای زنان بسیار بد است. برای مثال، امتناع از برخورد با زنان به‌عنوان انتخاب‌های مشروع، برای انکار حقوق باروری زنان، ارتقای شغلی یا حتی فرصتی برای رهبری سیاسی استفاده می‌شود. اجازه دادن به زنان برای داشتن توانایی انتخاب به معنای پذیرش این است که گاهی اوقات آنها را بد – یا حتی جنایتکار می کنند.

هولمز، به ویژه، توانایی دستکاری امیدهای فمینیستی و کلیشه های جنسیتی را برای رسیدن به آنچه می خواست نشان داد. زمانی که گفته می‌شود توسط سرمایه‌گذاران فریب خورده بود، لباس می‌پوشید و رفتاری مردانه از خود نشان می‌داد و به فرضیات جنسیتی در مورد اینکه چگونه آنها “باهوش” و “توانا” به نظر می‌رسند تمایل داشت. با این حال، اکنون که به نفع اوست که کمتر شایستگی به نظر برسد، با این حال، مدل مو و لباس زنانه تری را در پیش گرفته است. به طور مشابه، ماکسول متهم است که از جنسیت و فرضیات خود مبنی بر “امن” بودن زنان برای فریب دادن قربانیان اپشتین استفاده می کند.

هر دو مورد قطعاً بر استدلال های فمینیستی در مورد اینکه چگونه جنسیت یک عملکرد است تا یک واقعیت بیولوژیکی تأکید می کند. اما هر دو دفاع بستگی به این دارد که هیئت منصفه این موضوع را درک نکرده و در عوض بپذیرند که زنان ذاتاً توانایی کمتری نسبت به مردان دارند.

آیا کار خواهد کرد؟

زمان مشخص خواهد کرد، اما دلیل خوبی برای فمینیست ها وجود دارد که امیدوار باشند این اتفاق نیفتد. برابری زنان صرفاً به معنای پذیرش این نیست که زنان از نظر هوش و شایستگی با مردان برابر هستند. این همچنین به این معنی است که فرض کنیم درصد کمی از زنان، مانند درصد کمی از مردان، از این مهارت‌ها برای اهداف بد استفاده می‌کنند. تصور کلیشه ای از زنان به عنوان کودکانی ناراضی که نمی توانند مسئول رفتار خود باشند، به خوبی به فمینیسم کمک نمی کند. امتحانات علیه هولمز و ماکسول به عنوان یک آزمون جالب برای اینکه آیا این دیدگاه ظریف تر از معنای واقعی برابری زنان در جامعه فرو رفته است یا خیر.

[ad_2]

https://20khababr.ir
https://afkharebartar.ir
https://akhabarebartar.ir
https://andnews.ir
https://avatefepak.ir
https://baranmajale.ir
https://behtaringam.ir
https://daltek.ir
https://elmitarin.ir
https://fardayeashena.ir
https://forbos.ir
https://foxirani.ir
https://gisoon.ir
https://hodhodirani.ir
https://iranisard.ir
https://kahkashani.ir
https://lasttimes.ir
https://lilaki.ir
https://livejame.ir
https://magirani.ir
https://majaleiranian.ir
https://mervina.ir
https://mineralnews.ir
https://modirezard.ir
https://momon.ir
https://moniseh.ir
https://nationaliran.ir
https://netcrafti.ir
https://news-single.ir
https://newsexpress.ir
https://newslife.ir
https://newsspot.ir
https://newsteen.ir
https://nikmag.ir
https://officemag.ir
https://okaziyon.ir
https://one-news.ir
https://pandamag.ir
https://parsroids.ir
https://patris-fun.ir
https://senatornews.ir
https://seratmag.ir
https://sibala.ir
https://sohanian.ir
https://sosokan.ir
https://tazekhabari.ir
https://technoirani.ir
https://timesirani.ir
https://yamorani.ir
https://yandexkhabari.ir
https://abdoosnews.ir
https://zehnenoandinsh.ir
https://abestanews.ir
https://abtinnews.ir
https://akhbarebartaaar.ir
https://akhbaremaaaa.ir
https://akhbareshomaaa.ir
https://akhshijnews.ir
https://atrinnews.ir
https://atroticnews.ir
https://atshnews.ir
https://bashariatemrooz.ir
https://dastesalamatt.ir
https://dostemansalam.ir
https://elementorsite.ir
https://emrooztafahom.ir
https://ensanedirooooooz.ir
https://etelaresankhabar.ir
https://examplenews.ir
https://fardaalefba.ir
https://gisooyekhabar.ir
https://halohekayatha.ir
https://hashtadonoh.ir
https://hekayatfardayeemaaa.ir
https://honarmandkhabar.ir
https://istgaheshomareyek.ir
https://ketabkhoooon.ir
https://kimyagaaaar.ir
https://markazeakhbar.ir
https://masternewss.ir
https://mohamadrezasite.ir
https://morvarideasia.ir
https://mramins.ir
https://naserinews.ir
https://nasermr.ir
https://newsamins.ir
https://newsatropat.ir
https://newscenterals.ir
https://newsmineral.ir
https://newsouls.ir
https://newspishgamannn.ir
https://newssalam.ir
https://newsshans.ir
https://newsworlds.ir
https://parinews.ir
https://patris-music.ir
https://poshtibannews.ir
https://powernewss.ir
https://recordejadid.ir
https://salamnewws.ir
https://23ncfst.ir/
https://amiran-carpet.ir/
https://armanenergytec.ir/
https://blogenews.ir/
https://blogkhoon.ir/
https://bvfars.ir/
https://charsounews.ir/
https://chsnews.ir/
https://dezfil.ir/
https://dmwebmaster.ir/
https://dota2news.ir/
https://erfanhd.ir/
https://etminan110.ir/
https://faratarazkhabar.ir/
https://farsgardi20.ir/
https://footynews.ir/
https://goto98.ir/
https://ilyarkhabar.ir/
https://ir2khabar.ir/
https://iranalmanac.ir/
https://irandaryafest.ir/
https://khabarehaft.ir/
https://khabarontime.ir/
https://lolsms.ir/
https://maadgig.ir/
https://masoudtb.ir/
https://mp3news.ir/
https://music-ha.ir/
https://nakhlestankhabar.ir/
https://newcharge.ir/
https://news-links.ir/
https://news180.ir/
https://pimn.ir/
https://prmf.ir/
https://pvnews.ir/
https://rejawnews.ir/
https://sahab-co.ir/
https://samanbarg.ir/
https://semanews.ir/
https://shirinonews.ir/
https://soheilesonghor.ir/
https://tacity.ir/
https://taktanews.ir/
https://tarabaranmag.ir/
https://telegram-persian.ir/
https://tfcenter.ir/
https://trika.ir/
https://velninews.ir/
https://vidnaz.ir/
https://wajnews.ir/
https://your-news.ir/
https://zangannews.ir/
https://2016downloadnew.ir/
https://paxsolomusic.ir/
https://daryamedia.ir/
https://andikakhabar.ir/
https://seo-pbn.ir/
https://ghezelwich.ir
https://panaztebtabriz.ir
https://shayna-net.ir
https://kanooneslamshahr.ir
https://raynuts.ir
https://honare2.ir
https://itsama.ir
https://flingpet.ir
https://foreverpro.ir
https://fraeesi.ir
https://gkhabar.ir
https://18amlak.ir
https://pooyesh-khabar.ir
https://matsef.ir
https://photo-land.ir
https://tabarestan118.ir
https://disachain.ir
https://chikaapp.ir
https://mahestan18.ir
https://radyaabkala.ir
https://c-civil.ir
https://saeeed.ir
https://copytops.ir
https://modirsearch.ir
https://shz1music.ir
https://m-khosravi.ir
https://iranhayashi.ir
https://iranian-dress.ir
https://gigblog.ir
https://basitcg.ir
https://mashhadhekmat.ir
https://rahetamin.ir
https://radolyamani.ir
https://bnemati.ir
https://face-wood.ir
https://tourvare.ir
https://centertasisat.ir
https://bidarirafsanjan.ir
https://namahaa.ir
https://30pp.ir
https://script-tabadol-link.ir
https://simayesarbedar.ir
https://pakdashtiha.ir
https://rentacars.ir
https://2019movies.ir
https://ekar24.ir
https://saber-ramezani.ir
https://teb-saharsina.ir

ایندکسر

hacklink al hd film izle php shell indir siber güvenlik türkçe anime izle Fethiye Escort android rat duşakabin fiyatları fud crypter hack forum mobil ödeme bozdursu tesisatçısıMobil Ödeme Bozdurma beğeni satın alMobil Ödeme Nakite ÇevirmeTürk Telekom Mobil Ödeme BozdurmaMobil Ödeme Bozdur 7/24html nullednulled themes1xbet-girişbuy instagram followersMobil Ödeme BozdurmakronosslotkronosslotkronosslotkronosslotkronosslotkronosslotViagraMobil Ödeme BozdurmaMobil Ödeme Nakite ÇevirmeMobil Ödeme Nakite Çevirme