دسی آرناز بودن: «نابغه ناکافی» که «ریکاردوس بودن» نشان نمی دهد – یا ببین

[ad_1]

این دعواها را می شنوید؟ طرفداران هالیوود قدیمی “ریکاردو بودن” آرون سورکین را زنده می کنند، قوی ترین صداها در مورد کفایت تبدیل نیکول کیدمن به اسطوره کمدی لوسیل بال. نیکول کیدمن لوسیل بال را در اولین تریلر کامل «ریکاردوس بودن» به تصویر می کشد، تیتر اول هالیوود ریپورتر در 10 نوامبر بود، اما اکنون که فیلم را دیدم، می توانم بگویم که تغییر شکل خاویر باردم شگفت انگیزتر است – سخنرانی او. وقاحت او، توانایی او در فرماندهی یک اتاق – در همسر بال و همکارش از “من لوسی را دوست دارم”، دسی آرناز.

با توجه به اینکه ریکاردوس بودن پرتره ای از یک ازدواج پر دردسر هالیوود است، چرا به نظر می رسد که مانند فیلم بولشوی اسلش-کیدمن قاب شده باشد؟ من برای گفتن این حرف روی کارگردانی کیدمن سایه نمی‌اندازم، اما وقتی تماشا می‌کردم، متوجه شدم که خوانندگی، دزدیدن باردم، یک شخصیت بازیگر که به گونه‌ای رفتار می‌کند که خطر تضعیف همدردی تماشاگران را دارد، کار سختی را انجام می‌دهد. چقدر مناسب است، نمی توانم فکر نکنم، با توجه به اینکه احتمالاً آرناز واقعی کار سخت «من لوسی را دوست دارم» انجام می داد.

هیچ چیز جایگزین بولا به عنوان یک استاد کمدی فیزیکی نمی شود، اما «من لوسی را دوست دارم» تجربه تماشایی متفاوتی را با نگاهی به لنز دیسی ارائه می دهد، همان طور که چند سال پیش زمانی که برای «یک کتاب، آرناز» نوشتم کمدی کمدی را تماشا کردم. زندگی نامه زشت و تقریباً دائماً مفرح از سال 1976. من از آنچه در آن زمان نوشتم حمایت می کنم: “کاری که او روی صفحه نمایش انجام می داد به طرز فریبنده ای پیچیده بود: مخالفت با لوسیل بال، ساختن یک قهرمان قاتل دلسوز، برای اینکه شما را باور کنید که هرگز طلاق نخواهد گرفت. همسر دیوانه‌اش و حقوقش را حفظ کند، گاهی تا زمانی که آتشی به زبان اسپانیایی روشن می‌کند.

مطالب مرتبط: 16 برنامه تلویزیونی نوستالژیک کلاسیک برای تماشای همراه با بچه ها

با این حال، چیز زیادی در مورد بازی آرناز در نقش ریکی ریکاردو نوشته نشده است. او باید از این عصبانی بوده باشد که تنها کسی از چهار کارگردان I Love Lucy بود که برای این سریال نامزد جایزه امی نشد. می توان امیدوار بود که تشویق دستاوردهای او در پشت صحنه تا حدودی این نیش را جبران کند: آرناز نه تنها یک مجری شکننده در Desilu بود، شرکت تولید تلویزیونی که با بال شروع به کار کرد، بلکه او فناوری دوربین سه دوربین را اختراع کرد. به هر حال، این نوآوری ناشی از ضرورت بود: به این معنی بود که او و بال مجبور نبودند برای اجرای «من لوسی را دوست دارم» به نیویورک بروند. آنها می توانستند این نمایش را در کالیفرنیا فیلمبرداری کنند، جایی که آنها تشکیل خانواده می دادند و سعی می کردند ازدواجی را که قبلاً از هم پاشیده بود، حل کنند.

لوسی آرناز بازیگر و دختر لوسی و دسی فکر نمی کند که پدرش به آنچه که لیاقتش را داشت رسیده باشد. (من متوجه شدم که نوار بی‌پایان مصاحبه‌های یوتیوب با اسطوره‌های قدیمی هالیوود و نوادگان آنها در بدترین روزهای همه‌گیری، من را متنعم کرده است.) باید موافق باشم. یک حقیقت شرم‌آور برای فمینیست‌های خشن مانند من این است که اگرچه داستان زن ناشناس پشت مرد معروف‌ترش معمولی‌تر است (به Foss / Verdun، How I Became Hetty Jones و غیره مراجعه کنید)، نمونه‌هایی از تغییر دامن برای در حداقل چنین مرد با استعدادی تحت الشعاع دوست دخترش قرار گرفته است.

ریکاردوس بودن باعث صرفه جویی در زمان صفحه نمایش برای بدبختی دسی می شود که دستیار لوسی در نظر گرفته می شود. در یک صحنه، تلاش‌هایی برای راضی کردن موز دوم کتک خورده دسی با وام گرفتن از یک تهیه‌کننده اجرایی برای «I Love Lucy» انجام می‌شود. همچنین داستان های واقعی در مورد تضعیف روحیه او وجود دارد. با توجه به پادکست TCM “The Plot Thickens” که فصل سوم خود را به بال اختصاص می دهد (و اینطور نیست، با توجه به آزادی های روایی که سورکین در فیلمش ایجاد می کند، نتیجه گیری منطقی نیست)، دسی در سال 1959 مهر خود را ترک کرد در حالی که او پس از دریافت بسته ای خطاب به آقای بال، با لوسی در تعطیلات بود. این حادثه، به گفته یکی از بستگان لوسی، مشروب خواری او را تشدید کرده است.

در The Story Thickens، لوسی آرناز اشاره می کند که وقتی صحبت از دست کم گرفتن دسی به میان می آید، والدین او در خط مقدم بودند. او در سال 1917 در سانتیاگو دو کوبا، شهری که پدرش زمانی شهردار بود، به دنیا آمد. در جریان انقلاب باتیستا در دهه 1930، خانواده ثروتمند آرناز همه چیز خود را از دست دادند و نوجوان دسی و پدرش برای شروع دوباره به میامی گریختند. ظهور دسی – نوازنده‌ای که رهبر گروه شد، بازیگر شد، شرکت تولیدی را با یک برنامه تلویزیونی موفق با بازی او تأسیس کرد – از نظر عینی چشمگیر بود، اما برای آرنازهای مسن‌تر این کافی نبود. در داستان غلیظ می شود، لوسی آرناز می گوید که پدرش استرس پس از سانحه ناشی از انقلاب و والدینی که هرگز نگفتند، “می دانید چیست؟ تو خارق العاده ای کاری که او انجام داد، دیدنی بود.» گفتند: «همین است؟ آیا این تمام چیزی است که ما داریم؟ آیا چیزی درون من هست؟


آیا می خواهید همه اخبار و نظراتی که سالن ارائه می دهد مرور روزانه داشته باشید؟ در خبرنامه صبحگاهی ما، دوره تصادف، مشترک شوید.


در سال 1977 در یک مصاحبه تلویزیونی با باربارا والترز در طول دوره فیلیس دیلر در بال، او اعتراف کرد که آرناز به دلیل مشارکتش در صنعت شناخته نشده است و منشا او در این صنعت نقش داشته است: “حتی در هنگام ساختن، نمی توان باور کرد که او ساخته می شود. و او با موفقیت در حال ساختن یک امپراتوری بسیار خوب بود. بازیگری بازی کردم و بچه دار شدم. من شرکت نکردم – خیلی بعد آن را گرفتم. اما من می دانستم که او چه رنج هایی را متحمل شده است – واقعاً. و چقدر لیاقتش را نداشت. و فقط به این دلیل که او کوبایی بود و زمانی یک بازیکن بانگو بود، دلیلی وجود نداشت که او را با این نام ها صدا کنیم.

پس از تماشای ریکاردوس بودن، به این فکر کردم که اگر دسی برای دیدن او زنده بود، آیا فیلم را به عنوان نوعی جبران می پذیرفت. به لوسی آرناز ایمیل زدم، یکی از افرادی که احتمالاً دسی را بهتر می شناخت. (او در سال 1986 هنگامی که پدرش بر اثر سرطان ریه درگذشت، او در کنار پدرش بود، پس از اینکه سرانجام مدت کوتاهی قبل از تشخیص او به بازپروری الکل رفت.) لوسی که تهیه کننده اجرایی Being the Ricardos است و ویدیویی از خود منتشر کرد که ریکاردوها را صدا می کند. فیلم “لعنتی” به من گفت: “هر دو، مطمئنم [would have been] من از نحوه نمایش آنها در عکس بسیار راضی هستم. پدرم با احترام حرفه ای و عشق زیادی به تصویر کشیده شد. تا حد زیادی، من فکر می کنم آرون سورکین امیدوار است که مردم او را به خاطر بسپارند: نابغه کافی نیست.

عیب مهلک دسی ضعف او در برابر زنان بود و رابطه عاشقانه او ریشه در جدایی او از لوسی در سال 1960، پس از دو دهه ازدواج بود. ریکاردوس بودن به این موضوع نمی پردازد که آیا خیانت مزمن دسی مبنای روانشناختی داشت (اصرار برای صدمه زدن به لوسی؟ خود خرابکاری؟) یا اینکه ریاکاری او ممکن است منعکس کننده یک هنجار فرهنگی تزلزل ناپذیر باشد. (از کتاب: “داشتن دو خانه و دو گروه فرزند در بین مردان آمریکایی لاتین با امکانات بسیار رایج بود، و زنان لاتین این را درک می کردند و هیچ سروصدایی در مورد آن ایجاد نمی کردند.” محدوده یک فیلم زندگینامه ای سریع مانند ریکاردوس بودن. با این حال، تحریف فیلم من را عصبانی می کند. اگرچه شامل لحظاتی از دیدگاه لوسی است – مثلاً آن صحنه کلیدی در هنگام شستشو وجود دارد – من صحنه هایی از دیدگاه دسی را به خاطر نمی آورم. اگر فقط صحنه دسی بود، چه چیزی می توانست نشان دهد؟ دسی چگونه بود، نه تنها زمانی که دوربین ها نمی چرخیدند، بلکه زمانی که هیچ کس او را تماشا نمی کرد؟

داستان های بیشتری که ممکن است دوست داشته باشید:

[ad_2]

https://20khababr.ir
https://afkharebartar.ir
https://akhabarebartar.ir
https://andnews.ir
https://avatefepak.ir
https://baranmajale.ir
https://behtaringam.ir
https://daltek.ir
https://elmitarin.ir
https://fardayeashena.ir
https://forbos.ir
https://foxirani.ir
https://gisoon.ir
https://hodhodirani.ir
https://iranisard.ir
https://kahkashani.ir
https://lasttimes.ir
https://lilaki.ir
https://livejame.ir
https://magirani.ir
https://majaleiranian.ir
https://mervina.ir
https://mineralnews.ir
https://modirezard.ir
https://momon.ir
https://moniseh.ir
https://nationaliran.ir
https://netcrafti.ir
https://news-single.ir
https://newsexpress.ir
https://newslife.ir
https://newsspot.ir
https://newsteen.ir
https://nikmag.ir
https://officemag.ir
https://okaziyon.ir
https://one-news.ir
https://pandamag.ir
https://parsroids.ir
https://patris-fun.ir
https://senatornews.ir
https://seratmag.ir
https://sibala.ir
https://sohanian.ir
https://sosokan.ir
https://tazekhabari.ir
https://technoirani.ir
https://timesirani.ir
https://yamorani.ir
https://yandexkhabari.ir
https://abdoosnews.ir
https://zehnenoandinsh.ir
https://abestanews.ir
https://abtinnews.ir
https://akhbarebartaaar.ir
https://akhbaremaaaa.ir
https://akhbareshomaaa.ir
https://akhshijnews.ir
https://atrinnews.ir
https://atroticnews.ir
https://atshnews.ir
https://bashariatemrooz.ir
https://dastesalamatt.ir
https://dostemansalam.ir
https://elementorsite.ir
https://emrooztafahom.ir
https://ensanedirooooooz.ir
https://etelaresankhabar.ir
https://examplenews.ir
https://fardaalefba.ir
https://gisooyekhabar.ir
https://halohekayatha.ir
https://hashtadonoh.ir
https://hekayatfardayeemaaa.ir
https://honarmandkhabar.ir
https://istgaheshomareyek.ir
https://ketabkhoooon.ir
https://kimyagaaaar.ir
https://markazeakhbar.ir
https://masternewss.ir
https://mohamadrezasite.ir
https://morvarideasia.ir
https://mramins.ir
https://naserinews.ir
https://nasermr.ir
https://newsamins.ir
https://newsatropat.ir
https://newscenterals.ir
https://newsmineral.ir
https://newsouls.ir
https://newspishgamannn.ir
https://newssalam.ir
https://newsshans.ir
https://newsworlds.ir
https://parinews.ir
https://patris-music.ir
https://poshtibannews.ir
https://powernewss.ir
https://recordejadid.ir
https://salamnewws.ir
https://23ncfst.ir/
https://amiran-carpet.ir/
https://armanenergytec.ir/
https://blogenews.ir/
https://blogkhoon.ir/
https://bvfars.ir/
https://charsounews.ir/
https://chsnews.ir/
https://dezfil.ir/
https://dmwebmaster.ir/
https://dota2news.ir/
https://erfanhd.ir/
https://etminan110.ir/
https://faratarazkhabar.ir/
https://farsgardi20.ir/
https://footynews.ir/
https://goto98.ir/
https://ilyarkhabar.ir/
https://ir2khabar.ir/
https://iranalmanac.ir/
https://irandaryafest.ir/
https://khabarehaft.ir/
https://khabarontime.ir/
https://lolsms.ir/
https://maadgig.ir/
https://masoudtb.ir/
https://mp3news.ir/
https://music-ha.ir/
https://nakhlestankhabar.ir/
https://newcharge.ir/
https://news-links.ir/
https://news180.ir/
https://pimn.ir/
https://prmf.ir/
https://pvnews.ir/
https://rejawnews.ir/
https://sahab-co.ir/
https://samanbarg.ir/
https://semanews.ir/
https://shirinonews.ir/
https://soheilesonghor.ir/
https://tacity.ir/
https://taktanews.ir/
https://tarabaranmag.ir/
https://telegram-persian.ir/
https://tfcenter.ir/
https://trika.ir/
https://velninews.ir/
https://vidnaz.ir/
https://wajnews.ir/
https://your-news.ir/
https://zangannews.ir/
https://2016downloadnew.ir/
https://paxsolomusic.ir/
https://daryamedia.ir/
https://andikakhabar.ir/
https://seo-pbn.ir/
https://ghezelwich.ir
https://panaztebtabriz.ir
https://shayna-net.ir
https://kanooneslamshahr.ir
https://raynuts.ir
https://honare2.ir
https://itsama.ir
https://flingpet.ir
https://foreverpro.ir
https://fraeesi.ir
https://gkhabar.ir
https://18amlak.ir
https://pooyesh-khabar.ir
https://matsef.ir
https://photo-land.ir
https://tabarestan118.ir
https://disachain.ir
https://chikaapp.ir
https://mahestan18.ir
https://radyaabkala.ir
https://c-civil.ir
https://saeeed.ir
https://copytops.ir
https://modirsearch.ir
https://shz1music.ir
https://m-khosravi.ir
https://iranhayashi.ir
https://iranian-dress.ir
https://gigblog.ir
https://basitcg.ir
https://mashhadhekmat.ir
https://rahetamin.ir
https://radolyamani.ir
https://bnemati.ir
https://face-wood.ir
https://tourvare.ir
https://centertasisat.ir
https://bidarirafsanjan.ir
https://namahaa.ir
https://30pp.ir
https://script-tabadol-link.ir
https://simayesarbedar.ir
https://pakdashtiha.ir
https://rentacars.ir
https://2019movies.ir
https://ekar24.ir
https://saber-ramezani.ir
https://teb-saharsina.ir

ایندکسر