در قرارداد ورشکستگی Purdue Pharma، بسیاری از قربانیان OxyContin ممکن است اصلاً چیزی دریافت نکنند.

[ad_1]

زمانی که از سوی وزارت دادگستری منصوب شدم تا در کمیته طلبکاران در ورشکستگی قابل توجه پوردو فارما کار کنم، می دانستم که دستیابی به عدالت طولانی ترین راه است. این شرکت که در حال مقابله با بحران مصرف بیش از حد مواد افیونی در آمریکا است، در سپتامبر 2019 اعلام ورشکستگی کرد تا بیش از 2700 پرونده قضایی به دلیل نقش خود در جذب میلیون ها نفر به محصولات مخدر خود را حل و فصل کند. به عنوان فردی که در حال بهبودی طولانی مدت از اعتیاد به مواد افیونی بود که با OxyContin، یک محصول پوردو شروع شد، من یک دعوت اخلاقی برای کمک به حذف پوردو احساس کردم. گوز تقریباً زندگی من را خراب کرد. آنها قطعاً تعداد بیشماری دیگر را نابود کردند. خدمت در این کمیته تنها فرصت من برای اطمینان از اینکه جامعه من – جامعه ای متشکل از بازماندگان، قربانیان و خانواده ها – غرامت مستقیم برای ویرانی وصف ناپذیری که ما از طریق حرص و آز پوردو تجربه کردیم دریافت می کند، که در آن زمان متعلق به اعضای خانواده بدنام Sackler بود.

با این حال به زودی متوجه شدم که کمیته طلبکاران قدرت بسیار کمتری نسبت به آنچه که من تصور می کردم دارد. بیش از دو سال است که کمیته طلبکاران به دلیل COVID-19 در عمل تشکیل جلسه داده است و ساعت های بی شماری را صرف تلاش برای رسیدن به توافق کرده است. متأسفانه، قربانیان در کمیسیون بر منافع شرکت برتری داشتند (پنج عضو شرکت به ازای هر چهار عضو قربانی).

این همچنین به این معنی بود که منافع قربانیان نیز به طور نابرابر نمایندگی می شد. در واقع، بسیاری از قربانیان پوردو پس از سال ها تلاش برای پرداخت هزینه های درمان، درخواست کمک پزشکی برای اعتیاد و دفن اعضای خانواده تقریباً ورشکست شده اند. ما قلب شکسته ای داریم و بسیاری از ما برای مرگ عزیزانمان عزادار هستیم. ما منتظر اوردوز بعدی یا دسته ای از فنتانیل غیرقانونی هستیم تا دوستانمان را بکشند. و ما زیر بار ننگ اعتیاد هستیم که ما را از دریافت کمکی که بسیاری از ما برای آن در حال مرگ هستیم باز می دارد.

در 16 دسامبر 2021، قاضی Colleen McMahon از دادگاه منطقه ای ایالات متحده برای منطقه جنوبی نیویورک، طرح توافقنامه داروسازی Purdue Pharma را لغو کرد. این طرح که در ماه سپتامبر توسط قاضی ورشکستگی رابرت دی درین تصویب شد، مالکان میلیاردر پردو، اعضای خانواده ساکلر، را از مسئولیت مدنی در پرونده های مواد افیونی در ازای مشارکت 4.5 میلیارد دلاری برای حل و فصل اختلافات آزاد کرد. تصمیم قاضی مک ماهون برای لغو این طرح بر اساس اظهارات اعتراض آمیز خانواده ساکلر مبنی بر ارائه مصونیت مدنی، تصمیم درستی بود، اما جبران خسارت به قربانیان هزینه زیادی داشت. با شروع مذاکرات بر سر یک توافق جدید احتمالی، غرامت مستقیم به قربانیان باید اول باشد، نه آخرین.

من به عنوان رئیس مشترک سابق کمیته رسمی طلبکاران بدون وثیقه در پرونده پوردو، تنها نهاد حقوقی با بیش از 600000 ادعا علیه پوردو، در خط مقدم مذاکرات سخت کوش بودم. وقتی نوبت به غرامت مستقیم می رسید، قربانیان بارها و بارها به پشت خط رانده شدند، پشت منافع شرکت ها و دولت. افرادی که همه چیز خود را به دلیل OxyContin – محصولی که توسط Purdue ایجاد شده و مخاطبان ناآگاه را تحت فشار قرار می دهد – از دست داده اند، باید تنها 7.5٪ از کل پرداخت را دریافت کنند. 92.5 درصد باقی مانده برای منافع دولتی و شرکتی است.

این طرح در نهایت لغو شد. اما طرح جدید ممکن است بدتر باشد – و قربانیان اکنون در خطر بازگشت دست خالی به خانه هستند.

بسیاری از ما که زندگی‌شان در اثر جنایات پوردو ویران شده است، هرگز نخواسته‌ایم ببینیم اعضای خانواده ساکلر – که باعث درد، مرگ و ویرانی زیادی برای خانواده‌ها و جوامع ما شده‌اند – با میلیاردها دلار دست‌نخورده خود را ترک کنند. ما همچنین نمی‌خواهیم سهم خود را از تسویه حساب به طلبکاران دولت‌های ایالتی و فدرال که در حال حاضر در حال مذاکره مجدد درباره طرح ورشکستگی پوردو هستند و مرز بین غرامت مستقیم قربانیان و بودجه برای ارائه درمان اعتیاد در آینده را محو کرده‌اند، واگذار کنیم.

بحث مصونیت مدنی دادگاه ورشکستگی Sacklers نیست. این انتخاب بین آزادی Sacklers یا رها کردن محله کوچکی است که قربانیان سزاوار آن هستند. قربانیان گروگان گرفته شدند – در حالی که، در واقع، ما باید بتوانیم ساکلرز را پاسخگو کنیم و همچنین از غرامت مستقیم قربانیان محافظت کنیم.


آیا می خواهید داستان های سلامتی و علمی بیشتری در صندوق پستی خود داشته باشید؟ در خبرنامه هفتگی دانشمند مبتذل مشترک شوید.


از امروز، حذف نشریات ساکلر 750 میلیون دلار را نیز حذف کرد که باید بین بیش از 138000 طلبکار قربانی تقسیم می شد. بدون کمک مالی قابل توجه Sacklers در حل و فصل کلی اختلاف، هیچ تضمینی وجود ندارد که قربانیان برای خسارات جانی که متحمل شده اند، غرامت دریافت کنند. وزارت دادگستری ایالات متحده موظف است از ادعاهای قربانیان محافظت کند و اعضای خانواده ساکلر را به دلیل ارتکاب جرم تحت پیگرد قانونی قرار دهد، در غیر این صورت قربانیان هم توافق خود را از دست خواهند داد و هم هرگونه شانسی برای عدالت معنادار.

روند ادعای قربانیان دشوار بود. برخلاف دادستان‌ها، قربانیان فردی باید «شواهدی» دال بر آسیب ارائه می‌کردند، از جمله سوابق پزشکی، رسیدها و گواهی‌های فوت، که ارتباط علی مستقیمی را با پوردو ایجاد می‌کرد. قربانیان تحت یک محاکمه تحقیرآمیز قرار گرفتند که مستلزم اثبات مرگ، هزینه باورنکردنی درمان اعتیاد یا به دنیا آوردن فرزندی بود که در دوران بارداری در معرض اکسی کانتین قرار گرفته بود. بسیاری از ما، از جمله من، به سختی “اثبات” ارتباط مستقیم بین اعتیاد تهدید کننده زندگی خود به مواد افیونی و پوردو را داشته ایم و احتمالاً حداقل پرداخت 3500 دلار را دریافت خواهیم کرد. کسانی که با این رسیدها بیرون آمدند، بخش کوچکی بیشتر دریافت خواهند کرد – بسیار کمتر از آنچه استحقاق آنهاست.

با توجه به هزینه درمان اعتیاد، تشییع جنازه، صورت‌حساب‌های اضطراری و سایر پیامدهایی که قربانیان متحمل شده‌اند، میانگین مبلغ 5400 دلار برای هر قربانی منصفانه نیست. حتی به صداقت هم نزدیک نیست. این یک توهین است.

اما حتی همین مقدار ناچیز نیز خطر محو شدن در لجن قانونی را دارد. غرامت قربانی، همانطور که در ابتدا توافق شده بود، از 3500 تا 48000 دلار متغیر است. حتی در واجد شرایط ترین موارد، مورد دوم برای پوشش قبوض پزشکی و هزینه های تشییع جنازه یک عزیز کافی نیست. مطمئناً برای جبران از دست دادن یک عزیز کافی نیست. قاضی مک ماهون حکم داد که ساکلرها مصونیت مدنی خود را دریافت نخواهند کرد. در نتیجه، بدون یافتن پول از منبعی غیر از Sacklers، پولی نیز برای ادعای قربانیان باقی نمی ماند. افرادی که بدترین ها را تحمل کرده اند هرگز یک پنی از پولی که لیاقتش را دارند نخواهند دید.

این غیر قابل قبول است. جلوگیری از آسیب های آینده، مانند تأمین بودجه برای برنامه های درمانی آینده، با جبران خسارت گذشته یکسان نیست. ایالت ها جریان های مالی دیگری برای اجرای برنامه های درمانی خود دارند – مانند مالیات هایی که ما به عنوان شهروندان می پردازیم – و نیازی به محروم کردن قربانیان از سهم قانونی خود در طرح ورشکستگی ندارند. ما باید Sacklers را مسئول بدانیم و در عین حال اطمینان حاصل کنیم که قربانیان آنچه از 750 میلیون دلاری که به آنها اختصاص داده شده است را از دست نمی دهند.

قربانیان باید در جلو و در مرکز باشند. هر درخواستی در پرونده پوردو بر اساس رنج قربانیان است، اما خود قربانیان به دلیل منافع بیشتر کنار گذاشته شده اند. اکنون که ساکلرهای 4.5 میلیارد دلاری دیگر روی میز نیستند، طلبکاران دولتی باید پای میز مذاکره بیایند تا اطمینان حاصل کنند که تحت هر طرح جدید، غرامت مستقیم به قربانیان محافظت می شود.

توافقنامه وزارت دادگستری (DOJ) در اکتبر 2020 با پردو این فرصت را برای بزرگترین طلبکار ورشکستگی فراهم می کند تا در نهایت برای کوچکترین طلبکار قیام کند. پس از سال ها تلاش سخت اف بی آی و شرکای آن در مبارزه با بحران مصرف بیش از حد مواد افیونی در ایالات متحده، وزارت دادگستری یک راه حل جهانی برای تحقیقات خود علیه Purdue Pharma اعلام کرده است. پوردو موافقت کرد که به سه جنایت اعتراف کند: یک اتهام توطئه مضاعف برای کلاهبرداری از ایالات متحده و یکی به دلیل نقض قانون غذا، دارو و لوازم آرایشی، و دو اتهام توطئه برای نقض قانون فدرال تلافی جویانه. این قطعنامه شامل بزرگترین جریمه هایی است که تا به حال بر یک تولید کننده دارو تحمیل شده است، از جمله جریمه 3.544 میلیارد دلاری و 2 میلیارد دلار مصادره. پوردو همچنین با یک تسویه حساب مدنی 2.8 میلیارد دلاری برای تسویه مسئولیت مدنی خود موافقت کرد. خانواده ساکلر با پرداخت 225 میلیون دلار غرامت موافقت کردند. تقریباً 1.35 میلیارد دلار از این جریمه ها در دادگاه ورشکستگی به عنوان یک ادعای اولویت “فوق العاده” بر پوردو تحمیل شد – به این معنی که وقتی دلارهای ورشکستگی در نهایت توزیع شد ابتدا وزارت دادگستری پرداخت خواهد شد.

این قطعنامه فقط شامل جریمه می شود – و وزارت دادگستری امکان تعقیب اعضای خانواده ساکلر را رد نمی کند، اگرچه آنها هنوز قصد خود را برای طرح اتهامات رسمی نشان نداده اند.

مرتبط: ساکلر طرحی برای مخفی کردن قدرت OxyContin از پزشکان، شهادت مهر و موم شده اتخاذ می کند

بخشی از توافق این بود که وزارت دادگستری از ادعای اولویت “فوق العاده” خود به مبلغ 1.35 میلیارد دلار برای ورشکستگی برای ارائه خدمات درمان اعتیاد به ایالت ها و مقامات محلی استفاده کند. اکنون که این طرح توسط دادگاه منطقه لغو شده است، دولت فدرال آماده است تا آن پول را نگه دارد یا در مورد شرایط یک طرح ورشکستگی جدید مذاکره کند.

اکنون، از طریق فرآیند مذاکره مجدد، قربانیان ممکن است چیزی به دست نیاورند. صفر زیپ. برای من، این به معنای یک دهه بدبختی، بیماری و ناامیدی نسبت به پوردو است، بدون اینکه چیزی به خاطر جنایات آنها به من بدهکار باشم. هر بار که از آن استفاده می کردم، زندگی ام به خطر می افتاد. من شغلم را از دست دادم، بی خانمان بودم و مجبور شدم هزینه نسخه OxyContin را بپردازم. هیچ بهایی برای رنجی که کشیده ام وجود ندارد. خیلی از دوستانم خیلی بیشتر از من از دست دادند.

بنابراین، هرگونه توافق جدید از سوی وزارت دادگستری باید قبل از پرداخت هر دلاری برای جلوگیری از خسارات آتی، مطالبات قربانیان در پرونده را پوشش دهد. در حال حاضر بیش از 138000 قربانی پس از ورشکستگی شرکت Purdue Pharma مسیری واقع بینانه برای جبران خسارت دارند. به جای هل دادن قربانیان به پشت خط، ما باید اول باشیم. ادعاهای همه گروه های دیگر بر اساس رنج ما است، اما زمانی که ما سهم عادلانه خود را بخواهیم با ما به عنوان شهروند درجه دوم رفتار می شود.

ما باید Sacklers را در برابر هیئت منصفه ای متشکل از همکاران خود مسئول بدانیم و اطمینان حاصل کنیم که قربانیان تحت تأثیر این تصمیم اخیر قرار نخواهند گرفت. وقت آن است که وزارت دادگستری مداخله کند و از قربانیان محافظت کند. آنها قدرت مذاکره در مورد شرایط را در دعاوی تسویه حساب و ورشکستگی خود دارند. آنها می توانند اطمینان حاصل کنند که 750 میلیون دلار برای غرامت مستقیم به قربانیان کنار گذاشته شده و به هر قیمتی از آن محافظت می شود. آنها باید این کار را انجام دهند، حتی اگر این به معنای از دست دادن برخی از ادعای اولویت “فوق العاده” خود به مبلغ 1.35 میلیارد دلار باشد.

مردم، نه منافع شرکتی یا دولتی، باید در اولویت باشند. یک کشور تنها فرزند خود را دفن نمی کند. و یک شرکت بیمه برای بهترین دوست خود غصه نمی خورد. دولت مثل ما آسیب نمی بیند. قربانیان بار سنگین جنایات پوردو را برای مدت طولانی متحمل شده اند و ما مستحق غرامت برای این رنج هستیم. با توجه به ریشه کنی اخیر طرح قبلی، این مسئولیت دولت فدرال است که مردم را در اولویت قرار دهد. آخر قرار دادن ما فقط به زندگی های بیشتر پایان می دهد – و تلفات غم انگیزی را که قبلاً متحمل شده ایم تداوم می بخشد.

درباره OxyContin و Purdue Pharma بیشتر بخوانید:

[ad_2]

https://20khababr.ir
https://afkharebartar.ir
https://akhabarebartar.ir
https://andnews.ir
https://avatefepak.ir
https://baranmajale.ir
https://behtaringam.ir
https://daltek.ir
https://elmitarin.ir
https://fardayeashena.ir
https://forbos.ir
https://foxirani.ir
https://gisoon.ir
https://hodhodirani.ir
https://iranisard.ir
https://kahkashani.ir
https://lasttimes.ir
https://lilaki.ir
https://livejame.ir
https://magirani.ir
https://majaleiranian.ir
https://mervina.ir
https://mineralnews.ir
https://modirezard.ir
https://momon.ir
https://moniseh.ir
https://nationaliran.ir
https://netcrafti.ir
https://news-single.ir
https://newsexpress.ir
https://newslife.ir
https://newsspot.ir
https://newsteen.ir
https://nikmag.ir
https://officemag.ir
https://okaziyon.ir
https://one-news.ir
https://pandamag.ir
https://parsroids.ir
https://patris-fun.ir
https://senatornews.ir
https://seratmag.ir
https://sibala.ir
https://sohanian.ir
https://sosokan.ir
https://tazekhabari.ir
https://technoirani.ir
https://timesirani.ir
https://yamorani.ir
https://yandexkhabari.ir
https://abdoosnews.ir
https://zehnenoandinsh.ir
https://abestanews.ir
https://abtinnews.ir
https://akhbarebartaaar.ir
https://akhbaremaaaa.ir
https://akhbareshomaaa.ir
https://akhshijnews.ir
https://atrinnews.ir
https://atroticnews.ir
https://atshnews.ir
https://bashariatemrooz.ir
https://dastesalamatt.ir
https://dostemansalam.ir
https://elementorsite.ir
https://emrooztafahom.ir
https://ensanedirooooooz.ir
https://etelaresankhabar.ir
https://examplenews.ir
https://fardaalefba.ir
https://gisooyekhabar.ir
https://halohekayatha.ir
https://hashtadonoh.ir
https://hekayatfardayeemaaa.ir
https://honarmandkhabar.ir
https://istgaheshomareyek.ir
https://ketabkhoooon.ir
https://kimyagaaaar.ir
https://markazeakhbar.ir
https://masternewss.ir
https://mohamadrezasite.ir
https://morvarideasia.ir
https://mramins.ir
https://naserinews.ir
https://nasermr.ir
https://newsamins.ir
https://newsatropat.ir
https://newscenterals.ir
https://newsmineral.ir
https://newsouls.ir
https://newspishgamannn.ir
https://newssalam.ir
https://newsshans.ir
https://newsworlds.ir
https://parinews.ir
https://patris-music.ir
https://poshtibannews.ir
https://powernewss.ir
https://recordejadid.ir
https://salamnewws.ir
https://23ncfst.ir/
https://amiran-carpet.ir/
https://armanenergytec.ir/
https://blogenews.ir/
https://blogkhoon.ir/
https://bvfars.ir/
https://charsounews.ir/
https://chsnews.ir/
https://dezfil.ir/
https://dmwebmaster.ir/
https://dota2news.ir/
https://erfanhd.ir/
https://etminan110.ir/
https://faratarazkhabar.ir/
https://farsgardi20.ir/
https://footynews.ir/
https://goto98.ir/
https://ilyarkhabar.ir/
https://ir2khabar.ir/
https://iranalmanac.ir/
https://irandaryafest.ir/
https://khabarehaft.ir/
https://khabarontime.ir/
https://lolsms.ir/
https://maadgig.ir/
https://masoudtb.ir/
https://mp3news.ir/
https://music-ha.ir/
https://nakhlestankhabar.ir/
https://newcharge.ir/
https://news-links.ir/
https://news180.ir/
https://pimn.ir/
https://prmf.ir/
https://pvnews.ir/
https://rejawnews.ir/
https://sahab-co.ir/
https://samanbarg.ir/
https://semanews.ir/
https://shirinonews.ir/
https://soheilesonghor.ir/
https://tacity.ir/
https://taktanews.ir/
https://tarabaranmag.ir/
https://telegram-persian.ir/
https://tfcenter.ir/
https://trika.ir/
https://velninews.ir/
https://vidnaz.ir/
https://wajnews.ir/
https://your-news.ir/
https://zangannews.ir/
https://2016downloadnew.ir/
https://paxsolomusic.ir/
https://daryamedia.ir/
https://andikakhabar.ir/
https://seo-pbn.ir/
https://ghezelwich.ir
https://panaztebtabriz.ir
https://shayna-net.ir
https://kanooneslamshahr.ir
https://raynuts.ir
https://honare2.ir
https://itsama.ir
https://flingpet.ir
https://foreverpro.ir
https://fraeesi.ir
https://gkhabar.ir
https://18amlak.ir
https://pooyesh-khabar.ir
https://matsef.ir
https://photo-land.ir
https://tabarestan118.ir
https://disachain.ir
https://chikaapp.ir
https://mahestan18.ir
https://radyaabkala.ir
https://c-civil.ir
https://saeeed.ir
https://copytops.ir
https://modirsearch.ir
https://shz1music.ir
https://m-khosravi.ir
https://iranhayashi.ir
https://iranian-dress.ir
https://gigblog.ir
https://basitcg.ir
https://mashhadhekmat.ir
https://rahetamin.ir
https://radolyamani.ir
https://bnemati.ir
https://face-wood.ir
https://tourvare.ir
https://centertasisat.ir
https://bidarirafsanjan.ir
https://namahaa.ir
https://30pp.ir
https://script-tabadol-link.ir
https://simayesarbedar.ir
https://pakdashtiha.ir
https://rentacars.ir
https://2019movies.ir
https://ekar24.ir
https://saber-ramezani.ir
https://teb-saharsina.ir

ایندکسر