در طول ظهور COVID-19، “استانداردهای مراقبت از بحران” شامل انتخاب های دردناکی بود

[ad_1]

این گفتگو مجموعه‌ای از گزارش‌ها را از پزشکان و محققانی که در خط مقدم همه‌گیری ویروس کرونا کار می‌کنند، آغاز می‌کند. شما می توانید تمام داستان ها را در اینجا پیدا کنید.

از آنجایی که نوع Omicron موج جدیدی از عدم اطمینان و ترس را به ارمغان می آورد، نمی توانم به مارس 2020 برگردم، زمانی که کارکنان مراقبت های بهداشتی ایالات متحده با وحشت شاهد سیل کووید-19 در نیویورک بودند.

بیمارستان ها مملو از بیماران مریض و در حال مرگ بودند و دستگاه های تنفس مصنوعی و تجهیزات حفاظت فردی مفقود شده بودند. بیماران ساعت ها یا روزها در آمبولانس ها و راهروها می نشستند و منتظر باز شدن تخت بیمارستان بودند. برخی از آنها هرگز به بخش مراقبت های ویژه مورد نیاز خود نرسیدند.

من یک متخصص بیماری های عفونی و متخصص اخلاق زیستی در پردیس پزشکی Anschutz در دانشگاه کلرادو هستم. من از مارس تا ژوئن 2020 بدون وقفه با یک تیم کار کردم و به بیمارستان و کارکنان خود کمک کردم تا برای هجوم عظیم موارد COVID-19 که انتظار داشتیم سیستم مراقبت‌های بهداشتی ما را سیل کند آماده شوند.

زمانی که سیستم‌های بهداشتی به سمت شرایط بحرانی پیش می‌روند، اولین قدم‌هایی که برمی‌داریم این است که هر کاری ممکن است برای حفظ و توزیع مجدد منابع کمیاب انجام دهیم. با امید به ادامه ارائه خدمات با کیفیت – علیرغم کمبود فضا، پرسنل و چیزها – کارهایی مانند لغو جراحی های انتخابی، انتقال کارکنان جراحی به بخش های بستری برای ارائه مراقبت و نگهداری بیماران در بخش اورژانس پس از تکمیل بیمارستان انجام می دهیم. به این اقدامات “پیش بینی نشده” می گویند. اگرچه ممکن است برای بیماران ناراحت کننده باشد، اما امیدواریم که بیماران از آنها آسیب نبینند.

اما زمانی که بحران به حدی بالا می‌رود که به سادگی نمی‌توانیم خدمات لازم را به همه کسانی که به آنها نیاز دارند ارائه دهیم، مجبور می‌شویم تریاژ بحران را انجام دهیم. در این مرحله، مراقبت های ارائه شده به برخی از بیماران بدون شک کمتر از کیفیت بالا است – گاهی اوقات بسیار کمتر.

مراقبت ارائه شده در چنین سطوح شدید کمبود منابع، “استانداردهای مراقبت از بحران” نامیده می شود. استانداردهای بحران می تواند بر استفاده از هر منبعی که بسیار کمیاب است، از کارکنان (مانند پرستاران یا درمانگران تنفسی) گرفته تا چیزهایی (مانند پنکه یا ماسک N95) و فضا (مانند تخت های مراقبت های ویژه) تأثیر بگذارد.

و از آنجایی که مراقبت‌هایی که می‌توانیم در طول بحران ارائه کنیم برای برخی از بیماران بسیار کمتر از حد معمول است، این روند باید کاملاً شفاف و به طور رسمی توسط دولت مجاز باشد.

تریاژ در عمل چگونه است؟

در بهار 2020، برنامه‌های ما بدترین چیزها را پیش‌بینی می‌کردند – این که برای همه افرادی که مطمئناً بدون یک طرفدار می‌میرند، طرفداران کافی نخواهیم داشت. بنابراین ما روی چگونگی تصمیم گیری اخلاقی در مورد اینکه چه کسی باید آخرین طرفدار را بگیرد تمرکز کردیم، گویی هر تصمیمی می تواند اخلاقی باشد.

اما یک واقعیت کلیدی در مورد تریاژ این است که این چیزی نیست که شما تصمیم بگیرید آن را انجام دهید یا نه. اگر این کار را نکنید، پس تصمیم می‌گیرید طوری رفتار کنید که انگار همه چیز عادی است، و وقتی تعداد طرفداران شما تمام شود، نفر بعدی که می‌آید، یکی نخواهد داشت. این هنوز هم نوعی تریاژ است.

حال تصور کنید که همه فن ها گرفته شده و نفر بعدی که به یکی نیاز دارد، زن جوانی است که در زایمان نوزادش عارضه دارد.

در اوایل سال 2020 باید در مورد این موضوع صحبت می کردیم. من و همکارانم زیاد نخوابیدیم.

برای جلوگیری از این سناریو، بیمارستان ما و بسیاری دیگر، سیستم ارزیابی را پیشنهاد کرده‌اند که تعداد آسیب‌دیدگی و میزان بدی اندام‌های بیمار را در نظر می‌گیرد. این به این دلیل است که احتمال زنده ماندن افراد مبتلا به چندین عضو آسیب کمتر است، به این معنی که اگر کسی که شانس بیشتری دارد به آن نیاز داشته باشد، نباید آخرین فن را به آنها داد.

خوشبختانه، قبل از اینکه مجبور شویم از این سیستم مرتب سازی در آن بهار استفاده کنیم، مهلت گرفتیم. پوشیدن ماسک، فاصله گذاری اجتماعی و تعطیلی مشاغل اجرایی شد و کارساز شد. منحنی را پیچاندیم. در آوریل 2020، کلرادو چندین روز با تقریبا 1000 مورد COVID-19 در روز داشت. اما در ابتدای ژوئن، نرخ‌های روزانه ما کمتر از 100 بود. موارد کووید-19 از اوایل ماه اوت افزایش می‌یابد، زیرا البته این اقدامات کاهش یافته است. و پرش در کلرادو در دسامبر 2020 بسیار دشوار بود، اما ما این امواج بعدی را با همان اقدامات اولیه بهداشت عمومی سرکوب کردیم.

تعداد بیماران مبتلا به کووید-19 بستری شده در بیمارستان از 24 فوریه 2020 تا 20 دسامبر 2021 دنیای ما در Data.org، CC BY

و سپس آنچه در آن زمان معجزه به نظر می رسید اتفاق افتاد: یک واکسن ایمن و مؤثر در دسترس قرار گرفت. در ابتدا فقط برای افرادی بود که در معرض بالاترین خطر قرار داشتند، اما بعداً در بهار 2021 برای همه بزرگسالان در دسترس قرار گرفت. ما کمی بیش از یک سال در همه گیری بودیم و مردم احساس کردند که پایان در پیش است. بنابراین ماسک ها رفتند.

معلوم شد خیلی زود است.

یادآوری نگران کننده برای سال 2020

اکنون، در دسامبر 2021، اینجا در کلرادو، بیمارستان‌ها بار دیگر پر شده‌اند. برخی از آنها اخیراً حتی بیش از 100 درصد ظرفیت دارند و یک سوم بیمارستان ها انتظار کمبود تخت مراقبت های ویژه را در هفته های آخر سال 2021 دارند. بهترین تخمین این است که تا پایان ماه ما بیش از حد شلوغ خواهیم شد و تخت های مراقبت های ویژه تمام می شود. در کل کشور .

اما امروزه برخی از اعضای جامعه حوصله کمی برای پوشیدن ماسک یا دوری از جمعیت زیاد ندارند. افرادی که واکسینه شده اند فکر نمی کنند عادلانه باشد که مجبور شوند برنامه های تعطیلات را لغو کنند، در حالی که بیش از 80 درصد از افرادی که برای COVID-19 در بیمارستان بستری شده اند واکسینه نشده اند. و کسانی که واکسینه نشده اند، به نظر می رسد، بسیاری معتقدند که آنها به سادگی در معرض خطر نیستند، که نمی تواند دور از واقعیت باشد.

بنابراین بیمارستان‌های ایالت ما بار دیگر روزانه با تصمیم‌های تریاژ مانند مواجه می‌شوند.

از چند جهت مهم، وضعیت تغییر کرده است. امروزه بیمارستان‌های ما دستگاه‌های تنفس مصنوعی زیادی دارند، اما نیروی کافی برای کارکرد آن‌ها وجود ندارد. استرس و فرسودگی شغلی تاثیر خود را می گذارد.

بنابراین کسانی از ما در سیستم مراقبت های بهداشتی دوباره به نقطه شکست رسیده ایم. و وقتی بیمارستان ها پر می شوند، مجبور می شویم تصمیمات تریاژ بگیریم.

دوراهی های اخلاقی و گفتگوهای دردناک

سیستم مراقبت های بهداشتی کلرادو ما اکنون تخمین می زند که تا پایان ماه دسامبر، ما می توانیم در تمام بیمارستان هایمان، هم در بخش مراقبت های ویژه و هم در طبقات معمولی، 10 درصد از ظرفیت خود فراتر برویم. در اوایل سال 2020، برای حفظ ونتیلاتور به دنبال بیمارانی بودیم که با یا بدون دستگاه تنفس مصنوعی جان خود را از دست می دادند. امروز تیم برنامه ریزی ما به دنبال افرادی است که بتوانند خارج از بخش مراقبت های ویژه زنده بمانند. و از آنجایی که این بیماران به یک تخت در طبقات اصلی نیاز خواهند داشت، ما همچنین مجبور هستیم افرادی را روی تخت های بیمارستان پیدا کنیم که زودتر به خانه فرستاده شوند، اگرچه ممکن است آنطور که ما می خواهیم ایمن نباشد.

به عنوان مثال، بیمار مبتلا به کتواسیدوز دیابتی یا DKA – قند خون بسیار بالا همراه با اختلالات مایعات و الکترولیت را در نظر بگیرید. DKA خطرناک است و معمولاً برای تزریق مداوم انسولین به مراقبت های ویژه نیاز دارد. اما بیماران مبتلا به DKA به ندرت نیاز به تهویه مکانیکی دارند. بنابراین، در شرایط تریاژ بحران، می‌توانیم آنها را به تخت‌های کف بیمارستان منتقل کنیم تا چندین تخت در بخش مراقبت‌های ویژه برای بسیاری از بیماران مبتلا به COVID-19 آزاد شود.

اما از کجا می‌توانیم اتاق‌های معمولی بیمارستان را برای این بیماران DCA در زمانی که پر هستند تهیه کنیم؟ کاری که می‌توانیم انجام دهیم این است: افراد مبتلا به عفونت‌های جدی به دلیل استفاده از داروهای IV به طور منظم در بیمارستان در حالی که دوره‌های طولانی آنتی‌بیوتیک IV دریافت می‌کنند، نگهداری می‌شوند. زیرا استفاده از کاتتر IV برای تزریق دارو در خانه می تواند بسیار خطرناک و حتی کشنده باشد. اما در شرایط تریاژ، اگر قول عدم استفاده از خط تزریق داخل وریدی دارو را بدهند، می‌توانیم اجازه دهیم به خانه بروند.

بدیهی است که این کاملاً ایمن نیست. بدیهی است که این استاندارد معمول مراقبت نیست – اما استاندارد مراقبت از بحران است.

از همه بدتر انتظار صحبت با بیماران و خانواده هایشان است. این چیزی است که من بیشتر از همه از آن می ترسم و در چند هفته آخر سال 2021 مجبور شدیم دوباره تمرین آنها را شروع کنیم. چگونه باید به بیماران این خبر را بگوییم که مراقبتی که دریافت می‌کنند آن چیزی نیست که ما می‌خواهیم، ​​زیرا ما غرق شده‌ایم؟ در اینجا چیزی است که می توانیم بگوییم:

… افراد زیادی بیمار به یکباره به بیمارستان ما می آیند و ما به اندازه کافی برای مراقبت از همه بیماران آنطور که دوست داریم نداریم …

در این مرحله معقول است که یک درمان آزمایشی فن را به مدت 48 ساعت انجام دهید تا ببینید ریه‌های پدرتان چگونه واکنش نشان می‌دهند، اما پس از آن باید دوباره ارزیابی کنیم…

… متاسفم، پدر شما از بقیه در بیمارستان بیمارتر است و درمان آنطور که ما انتظار داشتیم کار نمی کند.»

زمانی که یک سال پیش واکسن ها در افق ظاهر شدند، امیدوار بودیم که هرگز به این گفتگوها نیاز نداشته باشیم. پذیرش اینکه اکنون دوباره به آنها نیاز است دشوار است.


متیو وینیا، مدیر مرکز اخلاق زیستی و علوم انسانی، پردیس پزشکی آنشوتز، دانشگاه کلرادو

این مقاله توسط The Conversation با مجوز Creative Commons بازنشر شده است. مقاله اصلی را بخوانید.

[ad_2]

https://20khababr.ir
https://afkharebartar.ir
https://akhabarebartar.ir
https://andnews.ir
https://avatefepak.ir
https://baranmajale.ir
https://behtaringam.ir
https://daltek.ir
https://elmitarin.ir
https://fardayeashena.ir
https://forbos.ir
https://foxirani.ir
https://gisoon.ir
https://hodhodirani.ir
https://iranisard.ir
https://kahkashani.ir
https://lasttimes.ir
https://lilaki.ir
https://livejame.ir
https://magirani.ir
https://majaleiranian.ir
https://mervina.ir
https://mineralnews.ir
https://modirezard.ir
https://momon.ir
https://moniseh.ir
https://nationaliran.ir
https://netcrafti.ir
https://news-single.ir
https://newsexpress.ir
https://newslife.ir
https://newsspot.ir
https://newsteen.ir
https://nikmag.ir
https://officemag.ir
https://okaziyon.ir
https://one-news.ir
https://pandamag.ir
https://parsroids.ir
https://patris-fun.ir
https://senatornews.ir
https://seratmag.ir
https://sibala.ir
https://sohanian.ir
https://sosokan.ir
https://tazekhabari.ir
https://technoirani.ir
https://timesirani.ir
https://yamorani.ir
https://yandexkhabari.ir
https://abdoosnews.ir
https://zehnenoandinsh.ir
https://abestanews.ir
https://abtinnews.ir
https://akhbarebartaaar.ir
https://akhbaremaaaa.ir
https://akhbareshomaaa.ir
https://akhshijnews.ir
https://atrinnews.ir
https://atroticnews.ir
https://atshnews.ir
https://bashariatemrooz.ir
https://dastesalamatt.ir
https://dostemansalam.ir
https://elementorsite.ir
https://emrooztafahom.ir
https://ensanedirooooooz.ir
https://etelaresankhabar.ir
https://examplenews.ir
https://fardaalefba.ir
https://gisooyekhabar.ir
https://halohekayatha.ir
https://hashtadonoh.ir
https://hekayatfardayeemaaa.ir
https://honarmandkhabar.ir
https://istgaheshomareyek.ir
https://ketabkhoooon.ir
https://kimyagaaaar.ir
https://markazeakhbar.ir
https://masternewss.ir
https://mohamadrezasite.ir
https://morvarideasia.ir
https://mramins.ir
https://naserinews.ir
https://nasermr.ir
https://newsamins.ir
https://newsatropat.ir
https://newscenterals.ir
https://newsmineral.ir
https://newsouls.ir
https://newspishgamannn.ir
https://newssalam.ir
https://newsshans.ir
https://newsworlds.ir
https://parinews.ir
https://patris-music.ir
https://poshtibannews.ir
https://powernewss.ir
https://recordejadid.ir
https://salamnewws.ir
https://23ncfst.ir/
https://amiran-carpet.ir/
https://armanenergytec.ir/
https://blogenews.ir/
https://blogkhoon.ir/
https://bvfars.ir/
https://charsounews.ir/
https://chsnews.ir/
https://dezfil.ir/
https://dmwebmaster.ir/
https://dota2news.ir/
https://erfanhd.ir/
https://etminan110.ir/
https://faratarazkhabar.ir/
https://farsgardi20.ir/
https://footynews.ir/
https://goto98.ir/
https://ilyarkhabar.ir/
https://ir2khabar.ir/
https://iranalmanac.ir/
https://irandaryafest.ir/
https://khabarehaft.ir/
https://khabarontime.ir/
https://lolsms.ir/
https://maadgig.ir/
https://masoudtb.ir/
https://mp3news.ir/
https://music-ha.ir/
https://nakhlestankhabar.ir/
https://newcharge.ir/
https://news-links.ir/
https://news180.ir/
https://pimn.ir/
https://prmf.ir/
https://pvnews.ir/
https://rejawnews.ir/
https://sahab-co.ir/
https://samanbarg.ir/
https://semanews.ir/
https://shirinonews.ir/
https://soheilesonghor.ir/
https://tacity.ir/
https://taktanews.ir/
https://tarabaranmag.ir/
https://telegram-persian.ir/
https://tfcenter.ir/
https://trika.ir/
https://velninews.ir/
https://vidnaz.ir/
https://wajnews.ir/
https://your-news.ir/
https://zangannews.ir/
https://2016downloadnew.ir/
https://paxsolomusic.ir/
https://daryamedia.ir/
https://andikakhabar.ir/
https://seo-pbn.ir/
https://ghezelwich.ir
https://panaztebtabriz.ir
https://shayna-net.ir
https://kanooneslamshahr.ir
https://raynuts.ir
https://honare2.ir
https://itsama.ir
https://flingpet.ir
https://foreverpro.ir
https://fraeesi.ir
https://gkhabar.ir
https://18amlak.ir
https://pooyesh-khabar.ir
https://matsef.ir
https://photo-land.ir
https://tabarestan118.ir
https://disachain.ir
https://chikaapp.ir
https://mahestan18.ir
https://radyaabkala.ir
https://c-civil.ir
https://saeeed.ir
https://copytops.ir
https://modirsearch.ir
https://shz1music.ir
https://m-khosravi.ir
https://iranhayashi.ir
https://iranian-dress.ir
https://gigblog.ir
https://basitcg.ir
https://mashhadhekmat.ir
https://rahetamin.ir
https://radolyamani.ir
https://bnemati.ir
https://face-wood.ir
https://tourvare.ir
https://centertasisat.ir
https://bidarirafsanjan.ir
https://namahaa.ir
https://30pp.ir
https://script-tabadol-link.ir
https://simayesarbedar.ir
https://pakdashtiha.ir
https://rentacars.ir
https://2019movies.ir
https://ekar24.ir
https://saber-ramezani.ir
https://teb-saharsina.ir

ایندکسر