دانشگاه علوم پزشکی تهران

درباره TUMS
مقدمه
طرح تاریخی
ویژگی های سریع در مورد T.U.M.S.
بررسی اجمالی دانشگاهی

مقدمه · این مقاله اطلاعات اساسی در مورد دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی تهران (T.U.M.S.) ارائه می دهد. دوره های ارائه شده ، شرایط لازم برای پذیرش ، طعم زندگی در دانشگاه و امکانات دانشگاهی ، ورزشی و اجتماعی موجود است. این باید یک مرور کلی ارائه دهد و به شما در تشخیص مزایا و مزایای تحصیل در اینجا کمک کند. هر ساله صدها نفر از محققان و دانشجویان جدید شغل خود را در این دانشگاه شروع می کنند. با انجام این کار آنها به سفری می روند که چالش برانگیز و پاداش دهنده است ، و مهمتر از همه ، آنها از دیدگاه قوانین اخلاقی و روحی بالایی برخوردار خواهند بود. .T.U.M.S. متعهد به فراهم کردن محیط کار و یادگیری است. همه اعضای دانشگاه وظیفه دارند از استفاده از امکانات مختلف اطمینان حاصل کنند و در هر شکایت مشروع از شما تشویق و پشتیبانی می شوند.

نقشه تاریخی: اولین مرکز مدرن آموزش پزشکی در ایران در سال 1851 تأسیس شد. این بخشی از انستیتوی آموزش عالی (دارالفنون) بود. دانشکده پزشکی به عنوان بخشی از دانشگاه تهران در سال 1934 تأسیس شد. پس از انقلاب اسلامی ، بخش های پزشکی و مرتبط از وزارت آموزش عالی جدا شدند و در وزارت بهداشت ، درمان و آموزش پزشکی گنجانیده شدند. بر این اساس ، از سال 1986 ، کلیه دانشکده های پزشکی و وابسته دانشگاه تهران فعالیت خود را به طور مستقل به عنوان دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی و درمانی تهران (T.U.M.S.) انجام داده اند.

چهره های سریع درباره T.U.M.S. قدیمی ترین و برجسته ترین مرکز پزشکی در I.R. ایران ؛ · یکی از دانشگاه های برتر تحقیقاتی کشور است که سالانه بالغ بر 300 میلیارد ریال کمک مالی از دولت دریافت می کند. · فقط از معتبرترین دانش آموختگان دبیرستان ایرانی که قبلاً در آزمون ورودی ملی و دانش آموزان بسیار برتر از خارج از کشور گذر کرده اند ، متقاضی می شوند. · بیش از سایر مؤسسات آموزش عالی ایران در دوره های پزشکی مستقر است. · دارای بزرگترین دانشکده های پزشکی ، دندانپزشکی ، داروسازی ، توانبخشی ، علوم پزشکی متفقین ، بهداشت عمومی ، پرستاری و مامایی در ایران؛ · دارای 1300 دانشگاهی در هشت مدرسه و مرکز تحقیقاتی است ؛ · بیش از 13.000 دانش آموز (40٪ از آنها زن) هستند. · بیش از 2.000 متخصص در بیش از 80 برنامه تحصیلات تکمیلی از جمله کارشناسی ارشد ، دکتری ، بورس تحصیلی و اقامت را آموزش می دهد ؛ تعداد زیادی از افراد در هر سنی را به دوره های عصرانه جذب می کند. · دارای 12 مرکز تحقیقاتی: علوم و فناوری در پزشکی ، روماتولوژی ، شنوایی ، بیماری هضم ، بیماری های پوستی و کبد ، تروما ، خونریزی و آنکولوژی ، بیماری های قلبی و عروقی ، غدد درون ریز و متابولیسم ، بهداشت باروری ، ارولوژی ، ایمونولوژی ، آسم و آلرژی ؛ · 11 مرکز تحقیقات آموزشی و بهداشتی در 10 استان؛ · فرصتهای عالی برای تحقیقات (داروهای پیشگیری و درمان) در بسیاری از بیماریهای استثنایی در ایران یافت می شود ؛ · دارای 15 بیمارستان آموزشی با 4400 تختخواب: امام ، سینا ، شریعتی ، ولیعصر ، امیرآلام ، ضیاییان و بهارلو است. و بیمارستانهای ارجاع ، بیمارستانهای تبی-کودکان و بهرامی مراکز کودکان ، بیمارستان فارابی مرکز ویژه چشم پزشکی ، بیمارستان رازی اختصاص به درماتولوژی ، بیمارستان روزبه مرکز روانپزشکی است ، آرش و میرزا بیمارستانهای ویژه زنان و زایمان ، زنان و زایمان است. و مؤسسه مرج مرجع بیماری های سرطانی است. · دارای بیش از 40 کتابخانه در مدارس ، مراکز تحقیقاتی و بیمارستانهای دارای کتابخانه مرکزی واقع در دانشکده پزشکی ؛ · دارای امکانات ورزشی عالی برای دانشگاهیان و دانش آموزان است ؛ · این عوامل به همراه توانایی ها و رانندگی متخصصان آن ، دانشگاه علوم پزشکی تهران TUMS ساخته اند یک مرکز مهم شهرت بالا در خاورمیانه و آسیای مرکزی.

نمای آکادمیک: یکی از اولین مواردی که می خواهید بدانید این است که آیا دانشگاه دوره هایی را در موضوع یا موضوعاتی که مورد علاقه شما هستند ارائه می دهد. T.U.M.S. دانشگاه بسیار بزرگی است یکی از مزایای زیادی که در اندازه آن وجود دارد این است که می تواند دوره های بسیار گسترده ای را ارائه دهد. · پذیرش در T.U.M.S. بدون توجه به سن ، نژاد ، رنگ ، مذهب ، جنس ، معلولیت یا منشأ ملی اعطا می شود. · T.U.M.S. براساس رشته تحصیلی و مدرک تحصیلی پذیرفته می شود ، و هنگام درخواست ، باید علاقه خود را به مدرسه و مدرک نشان دهید. در واقع مدارس ، گروه های اداری ادارات هستند. · هشت مدرسه وجود دارد که مدارک تخصصی کارشناسی و کارشناسی ارشد را ارائه می دهند. · یک کارشناسی ارشد این دوره در 4 سال ارائه می شود ، کارشناسی ارشد. دوره در 2 سال ، یک دوره کارشناسی ارشد در 7 سال ، D.D.S. و Pharm.D. دوره ها در 6 سال ، دکتری دوره در 4 سال برنامه های اقامت و کمک هزینه تحصیلی با مدت زمان مختلف (2-6 سال) ارائه می شود. · تحصیل در T.U.M.S. بر اساس برنامه ترم است. ترم پاییز از ماه سپتامبر آغاز می شود و تقریباً در اواسط فوریه به پایان می رسد.