خرید کتاب زبان اصلی

خرید کتاب زبان اصلی دنیای سوفی

یوستین گُردر یا این که یوستاین و یاستین گوردر , نویسندۀ نروژی و استاد فلسفه است که آوازه خرید کتاب زبان اصلی کتاب «دنیای سوفی» وی درصورتی که بیشتر از خودش نباشد , کمتر نیست ; تا حدی که او‌را گهگاه به جای نام , تحت عنوان «نویسندۀ دنیای سوفی» معرفی می نمایند .

یوستین گردر , علم آموختۀ فن فلسفه , الهیات , و ادبیات از کالج اسلو است که به‌مدت روستا ‌سال به‌ درس دادن «تاریخ عقاید» در دبیرستان‌ها پرداخته و در حال‌ حاضر تحت عنوان تالیف کننده , در کنار همسر و دو پسرش در اسلو معاش میکند . کتاب داستان دارای اسم و رسم او به‌نام دنیای سوفی در سال ۱۹۹۱ میلادی منتشر شد . این کتاب تا کنون به ۵۹ لهجه متعدد برگردانده شده و میلیون‌ها جلد آن در فروشگاه خرید کتاب زبان اصلی به‌فروش رفته‌است . از دنیای سوفی , فیلمی هم به ‌همین اسم ساخته‌اند . مولف سال ۱۹۹۷ به همراه همسرش سیری دانویگ , جایزه «سوفی» را بنیان ارگان . این جایزه که نامش را از خرید کتاب زبان اصلی  کتاب داستان دنیای سوفی گرفته , جایزه بین‌المللی برای پاسداشت حامیان فضای سبز و بسط و جایزۀ آن به مبلغ ۷۷هزار پوند است . بد نیست نگاهی به بعضا از اثرها این تالیف کننده داشته باشیم و امید کنیم روزی نویسندگان اهل ایران هم بتوانند مورخ فکر , اندیشه و فلسفه اهل ایران و اسلامی را در قالب قصه و کتاب داستان برای جوان ها دنیا ارائه نمایند چرا‌که نبود جدی‌ روز جاری نوجوان ها و جوان ها اهل ایران چنین اثراتی است .

خرید کتاب زبان اصلی سوفی

خرید کتاب زبان اصلی «دنیای سوفی» که مورخ فلسفه را به لهجه معمولی تشریح می کند , نخستین دفعه حسن کامشاد به پارسی ترجمه و تکثیر نیلوفر منتشر کرده‌است . چهار ترجمه دیگر از این کتاب و نسخه‌ای با خط نابینایان برای نابینایان و نسخه‌ای صوتی هم از آن منتشر شده است . قصه , راجع‌به دختری به اسم سوفی است که در شروع پانزده سالگی نامه‌های جذاب و نوارهای ویدئویی از فردی به اسم آلبرتو ناکس اخذ می نماید که در آن ها سؤالاتی نظیر «جهان چه گونه پدید آمده‌است؟» که آغاز گر روش یادگرفتن مورخ فلسفه ‌است , خرید کتاب زبان اصلی مطرح مینماید . این طومار ‌ها در بالا مطالبی راجع‌به یونان باستان , سقراط و سؤالات حیاتی معاش بشری را طرح میکند . بعداز اخذ چندین طومار , سوفی و آلبرتو یکدیگر را ملاقات میکنند . مورد سخن ‌های آنها عمدتا نظرها فلاسفه یونان باستان , امپراتوری روم , قرن ها وسطی , رنسانس , عصر روشنگری و موضوعاتی زیرا انقلاب‌های بزرگ تا مساله روز جاری بشری است . به نوعی می‌توان این کتاب را خلاصه‌ای از مورخ فلسفه غرب در قالب خرید کتاب زبان اصلی دانست .

خرید کتاب زبان اصلی معاش کوتاه است

خرید کتاب زبان اصلی «زندگی کوتاه است» در سال ۱۳۸۱ با ترجمه مهرداد بازیاری و سعی انتشار هرمس در اختیار علاقه‌مندان قرار گرفته است . کتاب با مقدمه‌ای از فرید رائد با اسم در رنگ و نیرنگ عشق و علاقه به چاپ رسیده است . گردر در بوئنوس آیرس پایتخت آرژانتین یک ورژن دست خط کهن به اسم دفترچه یادداشت فلوریا ( به لاتین : Codex Floriae ) را از یک کتاب‌فروشی خرید کتاب زبان اصلی خریداری می نماید که در آن «فلوریا آملیا» نتیجه ها یک‌سری سال معاش خویش با آگوستین را در نامه‌ای عاشقانه به او می‌نویسد . آگوستین که نزدیک به سال ۴۰۰ میلادی کتابی به اسم اعترافات را متن بود با برشمردن گناهان و خطاهای خویش اشاراتی ضمنی به زنی دارااست که دوازده سال از زندگی‌اش را فارغ از برگزاری جشن و پای کوبی تزویج با وی گذرانده بود اما او‌را ترک می‌نماید تا از همگی لذات این جهانی دیده بپوشد و به رستگاری روحی و نجات معنوی رسد . کتاب «زندگی کوتاه است» نتایج نامه‌های عاشقانه فلوریا به آگوستین است .

خرید کتاب زبان اصلی رمز فال ورق

خرید کتاب زبان اصلی «راز فال ورق» در ۵۳ فصل مندرج و هریک از فصل‌های آن به اسم یکی برگ‌های ورق نام‌گذاری شده‌است . این اثر با ترجمه عباس مخبر و بوسیله انتشارات راس در ۳۸۶ ورقه روانه بازار انتشار شده‌است . همینطور ترجمه دیگری هم از مهرداد بازیاری برای این اثر پخش شده شده‌است . قصه کتاب راجع‌به مسافرت بابا و پسری به اسم هانس توماس است که از شمال اروپا به یونان می روند تا در ادامه نزدیکانشان بگردند و مامان خویش را بیابند . در حین مسافرت هانس توماس با ماجراهای عجیبی رو به رو می شود و پی به رازهای عمیقی میبرد که خیر فقط به او بلکه به آخر و عاقبت همگی انسان‌ها مربوط میگردد .

ابتدا مردی ریز جثه و فراوان خیره کننده به وی یک عینک ذره‌بینی می دهد و میگوید که به آن نیاز خواهد داشت . بعد در یک مهمان‌خانه در روستایی در کوه‌پایه‌های آلپ , پیرمردی نانوا به وی کلوچه‌ای میدهد که در آن کتابی زیاد کوچک موجود هست و کتاب یک روایت موازی دیگر در خرید کتاب زبان اصلی است.