حمایت بازیکنان دورتموند از جورج فلوید

حمایت بازیکنان دورتموند از جورج فلوید

[ad_1]

 به گزارش گروه ورزشی خبرگزاری دانشجو، اقدام نژاد پرستانه پلیس آمریکایی در قبال جورج فلوید شهروند سیاه پوست که به طرز فجیعی به قتل رسید گستره اعتراضی فراوانی داشته و دامنه آتش آن اغلب شهر‌های آمریکا را در برگرفته است.

در این میان ورزشکاران هم در کمپین اجرای عدالت برای احقاق حق این شهروند مقتول آمریکایی ورود کرده‌اند و خواستار محاکمه عاملان این قتل شده‌اند.

در تازه‌ترین اقدام اعضای تیم فوتبال بورسیا دورتموند پیش از آغاز تمرینات خود با زانو زدن در مستطیل سبز به این مقتول آمریکایی ادای احترام کردند.

حمایت بازیکنان دورتموند از جورج فلوید
پیش از این سانچو و حکیمی دو بازیکن تاثیرگذار دورتموند با نوشته‌ای بر روی پیراهن خود به حمایت از جورج فلوید پرداختند.

به گزارش فارس، در روز‌های اخیر در رقابت‌های بوندس لیگا بازیکنان بورسیا مونشن گلادباخ و بورسیا دورتموند پس از گلزنی به این کشته شده آمریکایی ادای احترام کردند و خواهان برقراری عدالت شدند.

جورج فلوید ۴۶ ساله روز دوشنبه در اثر برخورد خشن و غیرانسانی پلیس آمریکا جان باخت.

در فیلمی که از صحنه مرگ او منتشر شده است، پلیس سفید پوست آمریکا زانوی خود را روی گردن جورج فلوید قرارداده و این در شرایطی بود که این فرد به سختی نفس می‌کشید و در نهایت جان خود را از دست داد.

[ad_2]

Source link

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>