جنگ داخلی دوم: یک سال پس از قیام خشونت آمیز ترامپ، چقدر باید نگران باشیم؟

[ad_1]

در کمال تعجب، دونالد ترامپ می خواست از سالگرد قیام 6 ژانویه برای تحریک خشونت بیشتر استفاده کند. ترامپ به مناسبت روزی که او گروهی خشن را به ساختمان کنگره فرستاد تا مایک پنس، معاون رئیس جمهور وقت آمریکا را بترساند تا از تأیید پیروزی جو بایدن در انتخابات خودداری کند، یک کنفرانس مطبوعاتی در مار-آ-لاگو برنامه ریزی کرد. پیش‌بینی محتوا کار سختی نبود: ادعاهای خودسوزانه مبنی بر اینکه او برنده «واقعی» انتخابات 2020 است، القائات نژادپرستانه مبنی بر نامشروع بودن رای‌دهندگان رنگین پوست که از بایدن حمایت می‌کنند و تحریک خشونت بیشتر، ستایش شورشیان به عنوان شهید و زندانی سیاسی. همه چیز باعث تشویق رسانه ها در عدم پخش مستقیم تحریک ترامپ به خشونت علیه مسئولیت پوشش این رویداد مهم خبری شد.

سپس ناگهان ترامپ کنفرانس مطبوعاتی را لغو کرد. او به طور متناقض “سوگیری و عدم صداقت کامل کمیته منتخب 6 ژانویه دموکرات ها، دو جمهوری خواه شکست خورده و رسانه های خبری جعلی” را مسئول این تصمیم دانست. طولی نکشید که حقیقت آشکار شد: رهبران جمهوری خواه از او التماس کردند که این کار را نکند. Axios گزارش می دهد که «چند متحد کلیدی – از جمله مجری هاردکور فاکس نیوز، لورا اینگرام و سناتور لیندسی گراهام (RS.C.) – به صراحت اعلام کرده اند که فکر می کنند دعوت از رسانه ملی به Mar-a-Lago ایده بدی است. نشانه یک شورش مرگبار است.»

مرتبط: چرا دونالد ترامپ کایل ریتنهاوس را بزرگ می کند: هیچ چیز مانند خشونت نیست

گراهام این گزارش را به Axios تأیید کرد و استدلال او کاملاً آشکار بود: “[T]در اینجا ممکن است در برگزاری یک کنفرانس مطبوعاتی خطری وجود داشته باشد. … بهتر است بر اصلاحات انتخاباتی تمرکز کنید. “(“اصلاحات انتخاباتی” یکی از تعبیرهای بسیاری است که جمهوری خواهان برای بازنویسی قوانین برای تسهیل دزدی انتخابات استفاده می کنند.) مبارزه استراتژی داخلی در جمهوری خواهان.

جمهوری خواهان نهادی به طور کامل به طرح ترامپ برای دزدیدن انتخابات 2024 پیوسته اند. اما آنها همچنان با ترامپ بر سر اینکه آیا خشونت بهترین راه برای تحقق آن است یا خیر، در تضاد هستند. ترامپ درگیر خیال‌پردازی‌های خشونت‌آمیز خود شده است، که به درستی معتقد است بسیاری از پایگاه‌های او در آن سهیم هستند. با این حال، رهبران جمهوری خواه معتقدند که این نتیجه معکوس دارد. استدلال هایی مانند آنچه گراهام ارائه کرد نشان می دهد که آنها معتقدند پایان دادن به دموکراسی با اسناد به جای سلاح آسان تر خواهد بود. آنها مشغول بازنویسی قوانین انتخابات ایالتی هستند تا بتوانند هر نتیجه ای را که ناخوشایند می دانند دور بریزند، در حالی که در مقابل رسانه ها وانمود می کنند که یک حزب سیاسی عادی هستند تا برای آن فراخوان نشوند. ایده این است که دموکراسی را به گونه‌ای نابود کنیم که اکثریت آمریکایی‌ها حتی از وقوع آن خبر نداشته باشند. خشونت در این طرح تداخل دارد.

اکثر مردم، از جمله روزنامه نگاران، معتقدند که سلاح و بمب چیزی است که کودتا را به یک کودتا تبدیل می کند. یک کودتای بدون خونریزی، در واقع، کاملاً محتمل است که به عنوان یک کودتا سرپوش گذاشته شود – و بنابراین احتمال بیشتری وجود دارد که عموم مردم، هر چند با اکراه، آن را بپذیرند.


آماندا مارکوت بیشتر برای سیاست می خواهید؟ در خبرنامه او فقط اتاق ایستاده مشترک شوید.


پنج شنبه مصادف با سالگرد شورش کنگره است که در آن پنج نفر کشته و ده ها افسر زخمی شدند که برخی به شدت زخمی شدند. پوشش این سالگرد عمدتاً بر تهدید خشونت در آینده متمرکز است. نشریات متعددی برای سنجش تمایل جمهوری‌خواهان به خشونت، نظرسنجی‌هایی را انجام دادند و نتایج – با 30 درصد از جمهوری‌خواهان پیشنهاد می‌کردند که برای خشونت‌های آینده آماده هستند – عناوین نگران‌کننده زیادی ایجاد کرد. ماه ها داستان طولانی درباره معضل فعلی ما – مانند قطعه ای با عنوان “چگونه به پایان می رسد؟” نوشته زک بوشام از Vox و “کودتای بعدی ترامپ از قبل شروع شده است” توسط بارتون گلمن از آتلانتیک – مملو از نقل قول های نگران کننده از دانشمندان علوم سیاسی است. نگران جنگ داخلی خونین همسایگان کانادایی ما حتی آشکارا نگران احتمال خشونت آمیز شدن ایالات متحده هستند.

خطر خشونت سیاسی، اشتباه نکنید، بسیار واقعی است. با این حال، من همچنان شک دارم که ایالات متحده شاهد چیزی شبیه به یک جنگ داخلی کامل باشد. به هر حال، اکثریت قریب به اتفاق آمریکایی ها برای مدت طولانی فانتزی جنگ داخلی را پرورش داده اند. اغلب، آنها به آن عمل نمی‌کنند، نه شجاعت انجام این کار را دارند و نه هیچ احساسی از این که چنین خشونتی واقعاً چه دستاوردی دارد. و واقعیت این است که اکثر جمهوری خواهان آنقدر پیر و راحت هستند که تصور کنند همه چیز را برای یک انقلاب خشونت آمیز دور می اندازند. حتی شورشیان 6 ژانویه فقط به این دلیل عمل کردند که به وضوح متوجه نبودند که عواقب قانونی در پی خواهد داشت. اکثر آنها حتی اسلحه های خود را در خانه گذاشته بودند و فکر می کردند که این تنها چیزی است که با آن مشکل دارند. جمهوری خواهان ممکن است بیشتر سلاح ها را در اختیار داشته باشند، اما به خوبی می دانند که مخالفان سیاسی آنها به طور متوسط ​​جوان تر و سالم تر هستند. این آنها را در درگیری فیزیکی در یک نقطه ضعف بزرگ قرار می دهد.

مطالب مرتبط: فاکس نیوز از 6 ژانویه با مشکل مواجه شده است: پیامک های شان هانیتی به وضوح همدستی او را نشان می دهد.

مهمتر از آن، مشخص نیست که خشونت گسترده واقعاً چه دستاوردی دارد جز اینکه ترامپ را خوشحال کند در حالی که در امن خانه خود نشسته است و مردم را به خطر انداختن جان خود تماشا می کند. برعکس، هنوز در سیاست آمریکا این قانون وجود دارد که کسانی که به خشونت متوسل می شوند در نهایت حمایت خود را از دست می دهند. فاکس نیوز موارد بسیار نادری از خشونت را در جریان اعتراضات «جان سیاه‌پوستان مهم است» افزایش داد، دقیقاً به این دلیل که می‌دانستند این بهترین راه برای بی‌اعتبار کردن جنبش است. نظرسنجی ها نشان می دهد که اکثریت آمریکایی ها قیام کنگره را تایید نمی کنند. به همین دلیل است که رهبران و کارشناسان جمهوری خواه سخت تلاش می کنند تا خشونت روز را کاهش دهند و زمانی که نمی توانند، تظاهر به مخالفت با آن می کنند. جمهوری خواهان می دانند که بهترین راه آنها برای به دست گرفتن قدرت تکیه بر مطبوعات است که از عادی سازی آنها ناامید هستند و از خشونت 6 ژانویه فاصله می گیرند.


آماندا مارکوت بیشتر برای سیاست می خواهید؟ در خبرنامه او فقط اتاق ایستاده مشترک شوید.


برای روشن بودن، فقط به این دلیل که بعید است شاهد یک جنگ داخلی کامل باشیم، به این معنا نیست که خشونت یک تهدید نیست. بسیاری از رهبران – از جمله ترامپ – وجود دارند که به انجام کارهایی مانند قهرمان کردن افراد هوشیار مانند کایل ریتنهاوس بسیار علاقه مند هستند. ما باید برای طبل مداوم تروریسم خودگردان در جناح راست آماده باشیم که بیشتر آنها از نظر سیاسی ناسازگار و بی فایده در پیگیری اهداف سیاسی ترامپ هستند، مانند تیراندازی دسته جمعی در دنور در طول تعطیلات که منجر به کشته شدن پنج نفر شد. اما ارتش‌های سازمان‌یافته یاهوهای راست‌گرا به جای واقعیت، یک خیال باقی خواهند ماند.

مرتبط: مظنون تیراندازی در دنور به دلیل “سکس قبل از ازدواج زن” و “خشونت ناموسی مرد” خشمگین شد

در عوض، تهدید واقعی همان چیزی است که لیندسی گراهام پیشنهاد می کند: یک کودتای سند.

همانطور که Beauchamp در کار خود ادعا می کند، ما می خواهیم چیزی شبیه به آنچه که در زمان تسلط اقتدارگرایان بر مجارستان اتفاق افتاد را ببینیم. او با اشاره به اینکه فاشیست های بلندپایه ای مانند تاکر کارلسون مجارستان را الگوی ایده آل می دانستند، نوشت: «تغییر ظریف و آهسته بود – حکاکی تدریجی دموکراسی به جای تخریب آن». جذابیت کودتای کاغذی این است که می توان به دموکراسی پایان داد بدون اینکه رسانه های جریان اصلی اصلاً بیرون بیایند و به مردم بگویند که این اتفاق افتاده است. در عوض، داستان‌هایی با نقل قول‌هایی از دموکرات‌ها دریافت می‌کنید که هشدار می‌دهند دموکراسی علیه جمهوری‌خواهانی که می‌گویند در تلاش برای «نجات» آن هستند، رو به پایان است. خبرنگاران ترسو به جای اینکه مستقیماً به خوانندگان بگویند که جمهوری خواهان فقط دروغ می گویند، دستان خود را بالا می برند و وانمود می کنند که هیچ راهی برای دانستن اینکه چه کسی حقیقت را می گوید وجود ندارد.

حتی ترامپ هم این را می‌بیند، بنابراین با اکراه موافقت کرد که تعطیلات 6 ژانویه را لغو کند. او عاشق یک منظره بی رحمانه است، اما قدرت را بیشتر دوست دارد. بنابراین او خشونت گسترده را برای راهپیمایی های خود حفظ خواهد کرد و به جمهوری خواهان اجازه خواهد داد که وانمود کنند روزنامه نگار هستند که با ترامپ برای سرنگونی دموکراسی نقشه نمی کشند.

از بسیاری جهات، استراتژی حزب جمهوری خواه بسیار شوم تر از حمایت آشکار از سرنگونی اجباری دموکراسی است. در نهایت، یک کودتای بدون خون به احتمال بسیار زیاد جواب می دهد.

[ad_2]

https://20khababr.ir
https://afkharebartar.ir
https://akhabarebartar.ir
https://andnews.ir
https://avatefepak.ir
https://baranmajale.ir
https://behtaringam.ir
https://daltek.ir
https://elmitarin.ir
https://fardayeashena.ir
https://forbos.ir
https://foxirani.ir
https://gisoon.ir
https://hodhodirani.ir
https://iranisard.ir
https://kahkashani.ir
https://lasttimes.ir
https://lilaki.ir
https://livejame.ir
https://magirani.ir
https://majaleiranian.ir
https://mervina.ir
https://mineralnews.ir
https://modirezard.ir
https://momon.ir
https://moniseh.ir
https://nationaliran.ir
https://netcrafti.ir
https://news-single.ir
https://newsexpress.ir
https://newslife.ir
https://newsspot.ir
https://newsteen.ir
https://nikmag.ir
https://officemag.ir
https://okaziyon.ir
https://one-news.ir
https://pandamag.ir
https://parsroids.ir
https://patris-fun.ir
https://senatornews.ir
https://seratmag.ir
https://sibala.ir
https://sohanian.ir
https://sosokan.ir
https://tazekhabari.ir
https://technoirani.ir
https://timesirani.ir
https://yamorani.ir
https://yandexkhabari.ir
https://abdoosnews.ir
https://zehnenoandinsh.ir
https://abestanews.ir
https://abtinnews.ir
https://akhbarebartaaar.ir
https://akhbaremaaaa.ir
https://akhbareshomaaa.ir
https://akhshijnews.ir
https://atrinnews.ir
https://atroticnews.ir
https://atshnews.ir
https://bashariatemrooz.ir
https://dastesalamatt.ir
https://dostemansalam.ir
https://elementorsite.ir
https://emrooztafahom.ir
https://ensanedirooooooz.ir
https://etelaresankhabar.ir
https://examplenews.ir
https://fardaalefba.ir
https://gisooyekhabar.ir
https://halohekayatha.ir
https://hashtadonoh.ir
https://hekayatfardayeemaaa.ir
https://honarmandkhabar.ir
https://istgaheshomareyek.ir
https://ketabkhoooon.ir
https://kimyagaaaar.ir
https://markazeakhbar.ir
https://masternewss.ir
https://mohamadrezasite.ir
https://morvarideasia.ir
https://mramins.ir
https://naserinews.ir
https://nasermr.ir
https://newsamins.ir
https://newsatropat.ir
https://newscenterals.ir
https://newsmineral.ir
https://newsouls.ir
https://newspishgamannn.ir
https://newssalam.ir
https://newsshans.ir
https://newsworlds.ir
https://parinews.ir
https://patris-music.ir
https://poshtibannews.ir
https://powernewss.ir
https://recordejadid.ir
https://salamnewws.ir
https://23ncfst.ir/
https://amiran-carpet.ir/
https://armanenergytec.ir/
https://blogenews.ir/
https://blogkhoon.ir/
https://bvfars.ir/
https://charsounews.ir/
https://chsnews.ir/
https://dezfil.ir/
https://dmwebmaster.ir/
https://dota2news.ir/
https://erfanhd.ir/
https://etminan110.ir/
https://faratarazkhabar.ir/
https://farsgardi20.ir/
https://footynews.ir/
https://goto98.ir/
https://ilyarkhabar.ir/
https://ir2khabar.ir/
https://iranalmanac.ir/
https://irandaryafest.ir/
https://khabarehaft.ir/
https://khabarontime.ir/
https://lolsms.ir/
https://maadgig.ir/
https://masoudtb.ir/
https://mp3news.ir/
https://music-ha.ir/
https://nakhlestankhabar.ir/
https://newcharge.ir/
https://news-links.ir/
https://news180.ir/
https://pimn.ir/
https://prmf.ir/
https://pvnews.ir/
https://rejawnews.ir/
https://sahab-co.ir/
https://samanbarg.ir/
https://semanews.ir/
https://shirinonews.ir/
https://soheilesonghor.ir/
https://tacity.ir/
https://taktanews.ir/
https://tarabaranmag.ir/
https://telegram-persian.ir/
https://tfcenter.ir/
https://trika.ir/
https://velninews.ir/
https://vidnaz.ir/
https://wajnews.ir/
https://your-news.ir/
https://zangannews.ir/
https://2016downloadnew.ir/
https://paxsolomusic.ir/
https://daryamedia.ir/
https://andikakhabar.ir/
https://seo-pbn.ir/
https://ghezelwich.ir
https://panaztebtabriz.ir
https://shayna-net.ir
https://kanooneslamshahr.ir
https://raynuts.ir
https://honare2.ir
https://itsama.ir
https://flingpet.ir
https://foreverpro.ir
https://fraeesi.ir
https://gkhabar.ir
https://18amlak.ir
https://pooyesh-khabar.ir
https://matsef.ir
https://photo-land.ir
https://tabarestan118.ir
https://disachain.ir
https://chikaapp.ir
https://mahestan18.ir
https://radyaabkala.ir
https://c-civil.ir
https://saeeed.ir
https://copytops.ir
https://modirsearch.ir
https://shz1music.ir
https://m-khosravi.ir
https://iranhayashi.ir
https://iranian-dress.ir
https://gigblog.ir
https://basitcg.ir
https://mashhadhekmat.ir
https://rahetamin.ir
https://radolyamani.ir
https://bnemati.ir
https://face-wood.ir
https://tourvare.ir
https://centertasisat.ir
https://bidarirafsanjan.ir
https://namahaa.ir
https://30pp.ir
https://script-tabadol-link.ir
https://simayesarbedar.ir
https://pakdashtiha.ir
https://rentacars.ir
https://2019movies.ir
https://ekar24.ir
https://saber-ramezani.ir
https://teb-saharsina.ir

ایندکسر