“جلیقه زردها” بدون عذرخواهی از منطق YA پیروی می کند، از رقص بزرگ تا خیانت های تلخ.


او «پسر شاعری بود با موهای کوتاه و چشمان غمگین که مجله مدرسه را اداره می کرد… تا بلند شدیم مثل رقیبان کامل بودیم».

شان (ملانی لینسکی) این را به تایسا (سرو تاونی) اعتراف می‌کند، و تصور می‌کند که زندگی آن‌ها ممکن است چگونه باشد، کسی که ممکن است دوستش داشته باشند، در حالی که برای تایسا یک تخت می‌سازد تا زیر پوستری بخوابد که روی آن نوشته شده بود: «آرام باش». شما هنوز هم می توانید با هری ازدواج کنید.”

ممکن است صحنه‌ای از یک رمان پرفروش برای بزرگسالان جوان باشد، اما از سری جلیقه‌های زرد است، سریال Showtime درباره اتفاقی که می‌افتد وقتی یک هواپیمای کوچک حامل یک تیم فوتبال دخترانه دبیرستانی در یک منطقه کوهستانی دورافتاده سقوط می‌کند بدون اینکه رستگاری ببیند. چیزی که اتفاق می افتد این است که (کمیت آن کاهش می یابد) مردم از مودب بودن دست می کشند و شروع به واقعی شدن می کنند. علاوه بر آدمخواری

«جلیقه زردها» از همان ابتدا نوجوانی غیر قابل توجیه بوده است. و نه یک نوجوان از Sweet Valley High با آنی “آسان” در تشویق کننده ها، و اوه نه، تاد یک موتور سیکلت گرفت – او در پارکینگ مشروب فروشی نوشید و برای یک نوجوان با سینی صبحانه دارو گرفت. وقتی بیشتر بازیگران دختران نوجوان باشند، صحنه‌هایی از خاطرات و مهمانی‌ها وجود خواهد داشت. اما جلیقه‌های زرد با صحنه‌هایی از قاعدگی و تلاش برای سقط جنین، اوضاع را عمیق‌تر و تاریک‌تر کردند.

نوجوان بودن بی ادبی است. زنده ماندن از دوران کودکی عمیق، خشن و دشوار است، حتی اگر مجبور نباشید بازی وحشی خود را تیراندازی و سلاخی کنید. در زمانی که دختران «جلیقه زردها» در اواسط دهه 90 بزرگ می شدند – و اکنون به درجات مختلف – شما نیز آبروریزی می کردید، فقط به این دلیل که وجود دارید، بدن دارید.

متصل: اسرار ازدحام جلیقه زردها

در سال 1996، سالی که جلیقه زردها به تیم ملی سیاتل رفتند، ما سه سال با بریتنی اسپیرز فاصله داشتیم. ماریا کری و سلین دیون در صدر جدول قرار گرفتند. من اولین کنسرت خود را در کلمبوس کولیسئوم دیدم (توری آموس؛ پدر دوستم براد ما را سوار کرد و در طول نمایش در ون منتظر ما بود) و فیونا اپل اولین آلبوم خود را با نام Tidal منتشر کرد. این دختر 18 ساله که از زمانی که در سن 12 سالگی مورد تجاوز قرار گرفته است با یک اختلال خوردن دست و پنجه نرم می کند، تحت فشار است تا در اولین موزیک ویدیو خود به شکلی خاص ظاهر شود و رفتار کند. نیویورکر او را “سوء تغذیه” خواند، در حالی که نیویورک تایمز او را “دختر مهمانی از حومه لولیتا” خواند.

جان گریشام، دنیل استیل و مایکل کرایتون در فهرست پرفروش‌ترین‌ها قرار گرفتند، اما کتاب‌های برای جوانان مقوله‌ای کوچک‌تر اما رو به رشد بودند. ما فقط چند سال از گرگ و میش و بازی های گرسنگی بودیم. من تمام کریستوفر پایک را بلعیدم، کتاب‌های ترسناک نوجوانی سرسبز با جلدهای فلورسنت که باید از مادرم پنهان می‌کردم. پس از برنده شدن در مسابقه نویسندگی که توسط نویسنده ریچارد پک، که همیشه از یک نویسنده جوان حمایت می کرد، جایزه گرفت، همه رمان های او را خواندم.

بسیاری از آن‌ها کتاب‌های «تک» درباره YA بودند، داستان‌هایی که به پدر مرده یا بازمانده تجاوز جنسی می‌پرداختند – اما من هرگز تا این حد واقعی و شدید نخوانده بودم. نوجوان مشکلات قبل می تونی بنویسی چه بلایی سرت میاد؟ به عنوان یک نوجوان – بسیاری از داستان نویسان جذاب پک زنان جوان بودند – آیا داستان شما می تواند اهمیت داشته باشد؟

در سال‌های پس از آن، YA به یک تجارت بزرگ تبدیل شد و در سال 2013، 5 میلیون کتاب به فروش رساند و در سال گذشته به 10 میلیون کتاب رسید، که بسیاری افزایش فروش عناوین YA را به Book TikTok نسبت می‌دهند. در سال 1996، سالی که هواپیمای جلیقه زردها هرگز به ملی پوشان نرسید، کتاب YA مگ ویلان ترنر “دزد” پرفروش شد، و در حالی که دختران آبی و طلایی ممکن است دیگر آثار نوجوانی را نخوانده باشند، سال (می دانم که در مدرسه من احتمال دریافت «ارباب مگس‌ها» بیشتر از هر نویسنده‌ای زنده بود)، نمایش مطمئناً از آن استفاده می‌کند. منطق از رمان های YA

اصل اساسی نوشتن برای کودکان یا نوجوانان؟ بزرگترها را از سر راه بردارید. بزرگسالان بی فایده هستند و هیچ چیز سریعتر از واحدهای والد تاریخ را کند نمی کند. وقتی بزرگ شدم، بیشتر رمان‌های مورد علاقه‌ام بر یتیمان متمرکز بود: «آن گرین گیبلز»، «امیلی ماه نو»، «بچه‌های ماشین». “Jellowjackets” این اصل را در مورد سقوط هواپیما، که تقریباً همه بزرگسالان را به سرعت می فرستد، اعمال می کند. تنها بازمانده بزرگسال، مربی بن (استیون کروگر) در این تصادف یک پای خود را از دست داد و اگرچه او با بازیگوشی تمام تلاش خود را روی یک عصا بداهه انجام می دهد، تحرک و نفوذ محدودی دارد. همانطور که لورا لی (جین ویدوپ) با سرکشی و لفاظی از او می‌پرسد وقتی می‌گوید او را از پرواز یک هواپیمای دریایی قدیمی از جنگل منع می‌کند: “برای متوقف کردن من، مربی، چه کار خواهی کرد؟”

لورا لی معتقد است که او تنها، تنها و بعید است که برای نجات همه آنها انتخاب شده است، مدلی که برای خوانندگان “هری پاتر”، “بازی های گرسنگی”، “پرسی جکسون” و ادبیات ارزشمند یک کتابخانه جوانی شناخته شده است. مردم. او خود را از غرق شدن نجات داد و به معنای دینی نجات یافت – به نظر او دقیقاً همین لحظه “هدف” او است. اما همه چیز آنطور که او برنامه ریزی می کند پیش نمی رود.

برخی از محبوب ترین YA ها کمی عاشقانه دارند، و اگر فکر می کنید این اتفاق در یک گروه با یک پسر بزرگتر (کوین آلوز در نقش تراویس) نخواهد افتاد، در اشتباهید. شاید همان طور که اپیزود یکشنبه «محل قیامت» به ما نشان می دهد، به نوعی شبیه یک جنون عاشقانه ناشی از قارچ است که گروه را در وهله اول درگیر آدم خواری می کند، مانند بدترین اجرای «رویای یک شب نیمه تابستان».

از دروازه بان ون (که قبل از تصادف به رقص دعوت نشده بود، به نظر می رسد اهمیت می دهد)، با بازی لیو هیسون، پیدا کردن چیزی که به نظر می رسد یک رابطه عاشقانه شدید و واقعی با نوجوان تایسا (جاسمین ساوی براون) است تا میستی (سامانتا لین). حنرتی) زننده و یک طرفه عاشق کوچ، عشق هواست، احتمالاً برف. «Jellowjackets» یکی از کلاسیک‌ترین طرح‌های داستانی عاشقانه YA را دارد: دشمنان عاشقانی مانند ناتالی (سوفی تاچر) و تراویس برای شکارگر گروه با هم رقابت فیزیکی دارند. این یک شیب لغزنده است از یک بازی تیراندازی فیلم مورد علاقه به عصبانیت، سپس بی میلی برای همکاری با یکدیگر، و سپس به تماشای لاشه هواپیما.

این نمایش همچنین دارای مثلث عشق سنتی است که در YA از “گرگ و میش” تا “شهر استخوان ها” دیده می شود. شاید در “جلیقه زردها” بیشتر شبیه الماس عشق باشد – نمی دانم. من The Cave Bear Clan را پشت کتاب درسی هندسه‌ام خواندم – اما ما سایه شبح مانند مثلث عشقی بین شان (سوفی نلیس)، جکی (الا پورنل) و جف (جک دی پو) را در خانه داریم.

سپس، پس از اینکه جکی از طریق خواندن خاطرات شان متوجه می شود که بهترین دوستش با دوست پسرش خوابیده است (در ماشین! پس!)، ما یک مثلث عشقی بین جکی، تراویس و ناتالی داریم، در حالی که جکی راهی برای تنبیه شان و جف امتحان می کند. به صورت غیابی با پویا کردن یک زوج کاملا متفاوت. به یک معنا، ما یک مثلث عشقی بین میستی، مربی، و دوست پسر کوچ پل، حداقل در ذهن میستی داریم. بیچاره پل.

صحبت از مربی و میستی، در اینجا ما طرح کلاسیک YA را برای قرارهای جعلی داریم. شما ممکن است این را از کتاب جنی هان به نام “به همه پسرانی که قبلا دوست داشتم” بدانید که به مجموعه ای از فیلم های نتفلیکس با بازی لانا کندور تبدیل شد. در “جلیقه زردها” مربی وانمود می کند که احساسات میستی را به او برمی گرداند تا دوباره توسط او مسموم نشود. موفق باشید با آن.

بیشتر قسمت ماقبل آخر رقص بزرگ است. برخی از کتاب های Sweet Valley High به معنای واقعی کلمه در مورد این رویداد نوشته شده است. دختران متوجه می شوند که ماری (الکسا باراجاس) مقداری میوه را در شراب خانگی گذاشته تا بپوسد. جکی گفت: “اگر الکل داریم، بیایید مهمانی بگیریم.” “ما لباس داریم، الکل داریم. می توانیم تزئین کنیم.” نوجوانان برای عصبانی شدن به کمی بیشتر از این نیاز دارند، به خصوص بدون وجود مادر یا پدر در خانه در کابین.

جکی با شور و شوق در دانشجویان دانشگاه ایالتی اوهایو که زمانی میزبان یک سری از مهمانی‌های خانگی به نام «جشن فراری» بودند، پس از لغو کلاس‌ها به دلیل سرقت مسلحانه از بانک در محوطه دانشگاه، گفت: «ما میوه‌های خراب می‌نوشیم و مرگ قریب‌الوقوع خود را جشن می‌گیریم. ماه کامل هنوز نزدیک است و اینکه دختران این را می دانند و می دانند که این فرصتی برای جشن است، نشان از گره گشایی وحشیانه آنها دارد.

لیو هیسون در نقش ون نوجوان و یاسمین ساوی براون در نقش نوجوان تایسا در «جلیقه‌های زرد» (کایلی شوورمن / SHOWTIME)

در “Doomcoming” که توسط لوتی (کورتنی ایتون) زیرکانه نامگذاری شده است، دختران مانند دانش آموزان دبیرستانی شروع به تزئین رقص خود می کنند که با پیچاندن شاخه ها و برگ ها در تزئینات روشن و اختراع Caboodles که بسته بندی کرده اند. خود این رویداد به طرز عجیبی زیباست و قبل از هرج و مرج، غم انگیز است. دختران با لباس هایی که برای شام جوایزی آورده بودند که هرگز در آن شرکت نخواهند کرد، زیر روبان هایی از پارچه کهنه وارد می شوند. تایسا ماسک های فانتوم اپرا را برای وانگ و خودش ساخته است، بنابراین وانگ که به شدت توسط حمله گرگ که نزدیک بود او را بکشد مشخص شده است، احساس راحتی بیشتری می کند.

شما می توانید همان چیزی باشید که در جنگل هستید. شما می توانید کسی را که دوست دارید دوست داشته باشید. شما هم می‌توانید چیز دیگری باشید، زیرا دختران به رهبری فریاد اولیه وان به زوزه‌های گرگ‌های نزدیک می‌پیوندند. اگر نمی توانید آنها را شکست دهید، به آنها بپیوندید. قارچ کمک خواهد کرد.

و گروه‌هایی که ما از کتاب‌هایی مانند کتاب ویلیام گلدینگ می‌شناسیم، احتمالاً باید به آنها نگاه کرد – YA و از زندگی، قادر به انجام کارهای وحشتناک هستند.

تروما اغلب شما را در آن زمان منجمد می کند، سنی که در آن زمان اتفاق افتاده بودید. یادداشت های خاطرات شونا را برای بزرگسالانی که بعد از این همه سال هنوز از او نگهداری می کنند و از او نگهداری می کنند، در نظر بگیرید. اسکراب های مه آلود بزرگسالان با تم های متحرک و ظاهر کودکانه. و واکنش های ناپخته کل گروه بزرگسالان. وقتی ناتالی (جولیت لوئیس) نمی تواند آب نبات را از مسلسل بیرون بیاورد، یک کپسول آتش نشانی را در آن پرتاب می کند. وقتی میستی (کریستینا ریچی) شاهد این است که چگونه ناتالی دوباره استفاده می کند، سوار می شود یا می میرد، میستی (با تاکید بر مردن) مورد ضرب و شتم قرار می گیرد و خودش مواد مصرف می کند.

و وقتی مردی به او صدمه می زند، به اعتمادش خیانت می کند، شونا به معنای واقعی کلمه همان بچه ای می شود که بود، شخصیت لینسکی دوباره در نلیس چشمک می زند. شاون نوجوان ترسیده به او چاقو می زند، نه بزرگسالی که واقعاً این کار را انجام می دهد. منطقی است که YA و رشته‌های عاطفی متعدد آن به جلیقه زردها راه پیدا کنند – که داستان‌های نوجوانان، برای نوجوانان، قوانینی خواهند بود، چه ناگفته یا نه، این داستان ادامه دارد.

مانند پایان یکی از کتاب‌های مورد علاقه‌ام درباره کریستوفر پایک، جایی که بسیاری از نوجوانان مرده‌اند اما بقیه با بازیگوشی ادامه می‌دهند، میستی سالخورده وقت خود را در صحرا به شکلی معمولی ترد و جدا می‌گذراند. میستی می گوید: «آنقدرها هم بد نبود. – ما همه با هم دوست بودیم.

داستان های بیشتری مانند این:


https://20khababr.ir
https://afkharebartar.ir
https://akhabarebartar.ir
https://andnews.ir
https://avatefepak.ir
https://baranmajale.ir
https://behtaringam.ir
https://daltek.ir
https://elmitarin.ir
https://fardayeashena.ir
https://forbos.ir
https://foxirani.ir
https://gisoon.ir
https://hodhodirani.ir
https://iranisard.ir
https://kahkashani.ir
https://lasttimes.ir
https://lilaki.ir
https://livejame.ir
https://magirani.ir
https://majaleiranian.ir
https://mervina.ir
https://mineralnews.ir
https://modirezard.ir
https://momon.ir
https://moniseh.ir
https://nationaliran.ir
https://netcrafti.ir
https://news-single.ir
https://newsexpress.ir
https://newslife.ir
https://newsspot.ir
https://newsteen.ir
https://nikmag.ir
https://officemag.ir
https://okaziyon.ir
https://one-news.ir
https://pandamag.ir
https://parsroids.ir
https://patris-fun.ir
https://senatornews.ir
https://seratmag.ir
https://sibala.ir
https://sohanian.ir
https://sosokan.ir
https://tazekhabari.ir
https://technoirani.ir
https://timesirani.ir
https://yamorani.ir
https://yandexkhabari.ir
https://abdoosnews.ir
https://zehnenoandinsh.ir
https://abestanews.ir
https://abtinnews.ir
https://akhbarebartaaar.ir
https://akhbaremaaaa.ir
https://akhbareshomaaa.ir
https://akhshijnews.ir
https://atrinnews.ir
https://atroticnews.ir
https://atshnews.ir
https://bashariatemrooz.ir
https://dastesalamatt.ir
https://dostemansalam.ir
https://elementorsite.ir
https://emrooztafahom.ir
https://ensanedirooooooz.ir
https://etelaresankhabar.ir
https://examplenews.ir
https://fardaalefba.ir
https://gisooyekhabar.ir
https://halohekayatha.ir
https://hashtadonoh.ir
https://hekayatfardayeemaaa.ir
https://honarmandkhabar.ir
https://istgaheshomareyek.ir
https://ketabkhoooon.ir
https://kimyagaaaar.ir
https://markazeakhbar.ir
https://masternewss.ir
https://mohamadrezasite.ir
https://morvarideasia.ir
https://mramins.ir
https://naserinews.ir
https://nasermr.ir
https://newsamins.ir
https://newsatropat.ir
https://newscenterals.ir
https://newsmineral.ir
https://newsouls.ir
https://newspishgamannn.ir
https://newssalam.ir
https://newsshans.ir
https://newsworlds.ir
https://parinews.ir
https://patris-music.ir
https://poshtibannews.ir
https://powernewss.ir
https://recordejadid.ir
https://salamnewws.ir
https://23ncfst.ir/
https://amiran-carpet.ir/
https://armanenergytec.ir/
https://blogenews.ir/
https://blogkhoon.ir/
https://bvfars.ir/
https://charsounews.ir/
https://chsnews.ir/
https://dezfil.ir/
https://dmwebmaster.ir/
https://dota2news.ir/
https://erfanhd.ir/
https://etminan110.ir/
https://faratarazkhabar.ir/
https://farsgardi20.ir/
https://footynews.ir/
https://goto98.ir/
https://ilyarkhabar.ir/
https://ir2khabar.ir/
https://iranalmanac.ir/
https://irandaryafest.ir/
https://khabarehaft.ir/
https://khabarontime.ir/
https://lolsms.ir/
https://maadgig.ir/
https://masoudtb.ir/
https://mp3news.ir/
https://music-ha.ir/
https://nakhlestankhabar.ir/
https://newcharge.ir/
https://news-links.ir/
https://news180.ir/
https://pimn.ir/
https://prmf.ir/
https://pvnews.ir/
https://rejawnews.ir/
https://sahab-co.ir/
https://samanbarg.ir/
https://semanews.ir/
https://shirinonews.ir/
https://soheilesonghor.ir/
https://tacity.ir/
https://taktanews.ir/
https://tarabaranmag.ir/
https://telegram-persian.ir/
https://tfcenter.ir/
https://trika.ir/
https://velninews.ir/
https://vidnaz.ir/
https://wajnews.ir/
https://your-news.ir/
https://zangannews.ir/
https://2016downloadnew.ir/
https://paxsolomusic.ir/
https://daryamedia.ir/
https://andikakhabar.ir/
https://seo-pbn.ir/
https://ghezelwich.ir
https://panaztebtabriz.ir
https://shayna-net.ir
https://kanooneslamshahr.ir
https://raynuts.ir
https://honare2.ir
https://itsama.ir
https://flingpet.ir
https://foreverpro.ir
https://fraeesi.ir
https://gkhabar.ir
https://18amlak.ir
https://pooyesh-khabar.ir
https://matsef.ir
https://photo-land.ir
https://tabarestan118.ir
https://disachain.ir
https://chikaapp.ir
https://mahestan18.ir
https://radyaabkala.ir
https://c-civil.ir
https://saeeed.ir
https://copytops.ir
https://modirsearch.ir
https://shz1music.ir
https://m-khosravi.ir
https://iranhayashi.ir
https://iranian-dress.ir
https://gigblog.ir
https://basitcg.ir
https://mashhadhekmat.ir
https://rahetamin.ir
https://radolyamani.ir
https://bnemati.ir
https://face-wood.ir
https://tourvare.ir
https://centertasisat.ir
https://bidarirafsanjan.ir
https://namahaa.ir
https://30pp.ir
https://script-tabadol-link.ir
https://simayesarbedar.ir
https://pakdashtiha.ir
https://rentacars.ir
https://2019movies.ir
https://ekar24.ir
https://saber-ramezani.ir
https://teb-saharsina.ir

ایندکسر