جایی که افسرده استقبال نمی کند

[ad_1]

در سال 2012، زمانی که به من پیشنهاد شد به عنوان استاد در دانشگاه کرنل به من پیشنهاد شود، دوستان از من استقبال کردند – قبل از اینکه به صورت مشروط اضافه کنند: “آیا اینجا جایی نیست که همه خودکشی ها وجود دارد؟”

این باعث کوتاهی من شد به عنوان فردی که سی سال افسردگی شدید تک قطبی را تجربه کرده‌ام که به دوران تحصیل خود در دانشگاه بازمی‌گردد، بسیار نگران این هستم که این جهان را برای جوانانی که مشکلات سلامت روانی دارند، ایمن‌تر و دلسوزتر کنم.

آنچه من در طول هشت سال حضورم در این موسسه شاهد بودم نشان داد که جامعه ما تا چه حد از این هدف فاصله داشته است.

اول، یک رد مهم: همانطور که من آموخته ام، نرخ خودکشی در کرنل بیشتر از سایر دانشگاه های هم اندازه نیست. شهرت کرنل در این زمینه ممکن است ناشی از ماهیت هیجان انگیز برخی از خودکشی ها باشد: در طول سال ها، بسیاری از دانش آموزان ناامیدانه به یکی از دره های دراماتیک اطراف محوطه دانشگاه پریده اند و بیش از صد فوت در آبشار خروشان پایین افتاده اند. فرهنگ رسانه ای ما چنین مرگی را سزاوارتر از یک اوردوز آرام در یک اتاق خوابگاه می داند و در نتیجه تصویر کورنل آسیب دیده است.

در واقع بحران خودکشی جوانان محلی نیست، بلکه ملی است. آمار تلخ را انتخاب کنید: خودکشی دومین عامل مرگ و میر در بین دانش آموزان است. این درصد از دهه 1950 سه برابر شده است. یک مطالعه گزارش داد که تقریباً از هر ده دانش آموز یک نفر این کار را انجام داده است. در مجموع، گزارش شده است که از هر چهار دانش آموز، یک نفر به بیماری روانی مبتلا شده است. چنین بیماری هایی ممکن است نامرئی باشند، اما غیر معمول نیستند.

در طول دهه گذشته، جنبش گسترده ای در میان دانشگاه ها – از جمله کرنل – برای گسترش منابع برای دانشجویان در بحران وجود داشته است: ایجاد خطوط تلفن، کاهش زمان انتظار برای خدمات مشاوره، افزایش آگاهی عمومی و غیره. از چنین اصلاحات ساختاری استقبال می شود، اما تجربه من در کرنل نشان می دهد که تغییر به همان اندازه ضروری در نگرش های جامعه گریزان است.

به عنوان مثال. در کرنل، درخواست های دانشجو به طور مشترک توسط یک مشاور پذیرش و یکی از اعضای هیئت علمی مانند من بررسی می شود. در طول ترم تعیین شده، هر هفته چندین ساعت را در دفتر همکارم جیل (نام تغییر کرد) می گذراندم، جایی که مجموعه بزرگی را مرتب می کردیم و در مورد پتانسیل هر کاندیدا بحث می کردیم. در بیشتر موارد، ما به نتایج مشابهی رسیدیم، حتی اگر او بیشتر از من روی نتایج تست استاندارد سرمایه گذاری کرده باشد.

سپس یک روز به درخواست دانشجویی که او را رجی صدا می‌کردم نگاه کردیم. مقاله او صادقانه و جسورانه به مبارزه او با افسردگی و پیشرفتی که به دست آورده است می پردازد. من از فصاحت و بینش او شگفت زده شدم و این را به جیل گفتم. او موافقت کرد، اما سپس گفت: “البته ما نمی توانیم به او اجازه دهیم.”

من متحیر بودم، بنابراین او توضیح داد که بخش پذیرش یک سیاست غیررسمی برای رد هر داوطلبی که در مقاله خود به افسردگی یا سایر بیماری‌های روانی اشاره می‌کند، دارد. او توضیح داد: «افراد مبتلا به افسردگی بار مهمی برای ما به عنوان مشاور رئیس دانشگاه هستند. ما بارها در این مورد در وزارتخانه بحث کرده‌ایم و این سیاست ماست.» او قطعاً دیگر نمی‌خواست به رجی فکر کند: او فکر می‌کرد که تشخیص افسردگی رد صلاحیت است.

این نگرش من را عمیقاً نگران می کند و من نگرانی های خود را به رئیس بخش خود بیان کرده ام. او این موضوع را با مدیر پذیرش در میان گذاشت، و او با یک پاراگراف پاسخ داد که رد را بر اساس سوابق تحصیلی رجی (که من و جیل حتی در مورد آن بحث نکرده بودیم) را توجیه کرد. او وجود هرگونه سیاست تبعیض آمیز را رد کرد، اما دو جمله بعد با خود مخالفت کرد: “مواقعی وجود دارد که آشکار کردن یک مشکل روانی یا عاطفی موجود یک عامل تصمیم گیری خواهد بود.”

رئیس بخش از این پاسخ خوشحال شد، اما من آن را تکان دهنده دیدم. آیا چنین اظهارنظری برای کاندیدای دارای معلولیت جسمی یا بیماری مزمن انجام می شود؟ افسردگی مانند رجی یک “مشکل” نیست. این یک بیماری تشخیص داده شده است که مدتهاست توسط جامعه پزشکی به رسمیت شناخته شده و توسط قانون آمریکایی های دارای معلولیت محافظت می شود. مقاله جسورانه رجی باید به عنوان بیانیه ای قدرتمند برای غلبه بر ناملایمات و کمک به ارتقای نامزدی او تلقی شود. در عوض او را رد صلاحیت کنید.

چهار سال بعد از این واقعه، خودم را با چنین بی حساسیتی دیدم. برای اولین بار بعد از چندین سال، به دلیل افسردگی، یک روز تدریس را از دست دادم – دو روز متوالی. با ارسال ایمیلی به دانش آموزانم برای توضیح در مورد کلاس های لغو شده، تشخیص خود را پنهان نکردم. همانطور که برای آنها نوشتم، “در مورد بیماری روانی اغلب با زمزمه صحبت می شود، اما نیازی به انگ نیست و همه ما باید اذعان کنیم که این بیماری چقدر در جامعه ما گسترده است.”

در میان پاسخ های مختلفی که دریافت کردم، برخی از آنها به ویژه دلگرم کننده بودند. دانش‌آموز دومی نوشت: «از اینکه در مورد وضعیت خود شفاف هستید متشکرم. شنیدن وضعیت شما واقعاً به من احساس آرامش داد، زیرا می دانستم که هم اساتید و هم دانشجویان می توانند مشکلات ذهنی را پشت سر بگذارند و این چیزی است که مایه شرمساری نیست. سلامت روان … به من کمک کرده است که با دیگران و با خودم در مورد مبارزه خودم با اضطراب صادق تر باشم. و یک چیز دیگر: “ایمیل اخیر شما… به من کمک کرد تا با شرایط خودم کنار بیایم. من به تازگی برای یک جلسه درمانی برنامه ریزی کرده ام و امیدوارم که به زودی به مسیر خود برگردم!

یک هفته بعد، پیامی از طرف رئیس دانشگاه رسید که روی صندلی من فیلتر شد: من مجبور نبودم “مسائل شخصی” خود را با دانشجویان در میان بگذارم. رئیس دانشگاه گفت که تشخیص افسردگی من فقط می تواند به استرسی که دانشجویان در این سال همه گیر غیرمعمول تجربه می کنند بیفزاید.

اگر ایمیل من این استرس را پیچیده می کند، واقعا متاسفم. اما پیام‌هایی که از دانش‌آموزان دریافت کردم دقیقاً برعکس این موضوع را نشان می‌داد: صحبت آشکار در مورد این بیماری به من این فرصت را می‌دهد که به آرامی با شیاطین خود مبارزه کنند. افسردگی یک “مشکل شخصی” نیست، همانطور که رئیس دانشگاه می گوید. این یک چالش اجتماعی است که ما باید آشکارا با هم روبرو شویم.

طولی نکشید که افسردگی من به پایین ترین حد خود رسید و چند ماه به مرخصی پزشکی رفتم. تعدادی از همکاران، دانشجویان و فارغ التحصیلان با اظهارات دلسوزانه تماس گرفتند. حمایت آنها در این دوره خطرناک معنی زیادی داشت. سپس یک روز ایمیلی از رئیس بخش جدیدمان دریافت کردم. کوتاه و کاری بود. اما وقتی به آن فکر کردم، از آنچه پیام او از دست داده بود، تعجب کردم. چگونه یک نفر می تواند برای اولین بار پس از رفتن به دلایل پزشکی برای یک همکار برای نزدیک به یک دهه نامه نامه بنویسد و مودبانه جویای سلامتی او نشود؟ نه حتی یک پروفرم “برای شما آرزوی بهبودی سریع”؟

شاید اگر باور ندارید که بیماری آنها واقعی است، نگران نباشید.

اغلب این روزها، اصطلاح “سلامت روان” با بی دقتی برای نشان دادن بهزیستی عاطفی – احساس بودن در یک مکان خوب، مدیریت خوب استرس، دستیابی به یک زندگی تمام شده – استفاده می شود. مردم برای تمرکز مجدد «روزهای سلامت روان» را می گذرانند. معلم ممکن است تکالیف را به عنوان “وقفه سلامت روان” تعیین نکند. و غیره.

البته ملت ما برای ادامه خوشبختی آفریده شده است، هدفی که همه ما می توانیم پشت سر آن بایستیم. اما اشتباه نکنید: سلامتی فقط رفاه و علائم سلامت روانی ضعیف نیست – یعنی. بیماری روانی – بسیار متفاوت از روزهای پر استرس زندگی یک فرد سالم است. مغز افسرده ام باعث می شود که بخواهم هواپیمایی که سوار آن هستم سقوط کند… و سپس از طرف دیگر مسافران احساس گناه کنم. مغز افسرده من خبر ابتلای فردی به سرطان را می شنود و ابتدا با حسادت پاسخ می دهد. مغز افسرده من با خیال راحت سرم را از بدنم جدا کرده است. من هرگز از مرگ نمی ترسیدم. بارها در زندگی ام آرزوی این را داشته ام.

اگر چنین افکاری برای شما دیوانه کننده به نظر می رسند، چنین هستند. افسردگی مظهر جنون ناشی از یک مغز بیمار است. خوشبختانه، دیوانگی من برای دیگران خطرناک نیست: مانند بسیاری از افراد مبتلا به افسردگی، با وجود تیرگی مغزم موفق به ساختن شغل و خانواده شدم. دستاوردهای من متوسط ​​هستند، اما برخی – مانند ستاره تنیس نائومی اوزاکا – در حال صعود به اوج حرفه خود هستند زیرا با چالش مداوم افسردگی مقابله می کنند. و متأسفانه سالانه 50000 آمریکایی تسلیم این بیماری می شوند.

مانند هر فرد دیگری که دارای یک بیماری مزمن یا ناتوانی است، افراد مبتلا به افسردگی هنوز هم سزاوار فرصتی برای مشارکت در جهان و غنی سازی زندگی دیگران هستند. آنها همچنین سزاوار شفقت و درک ما هستند که با اعتماد به تشخیص آنها شروع می شود. هیچ کس نباید یادداشت پزشک را همراه داشته باشد یا جزئیات علائم خود را به اشتراک بگذارد تا همکاران بتوانند باور کنند که بیماری آنها جدی است.

من در مورد حذف رئیس بخش خود فکر کردم و نتوانستم او را رها کنم – زیرا در سمت جدید او با همکاران و دانش آموزان زیادی که مبتلا به بیماری روانی هستند ملاقات خواهد کرد. بنابراین در پاسخ یادداشتی نوشتم و به آرامی توضیح دادم که وقتی یکی از همکاران از کنار بیماری خطرناک شما عبور می کند چقدر عجیب است. اگر با سرطان دروغ می گفتم، این ایمیل را به همین صورت می نویسید؟ گفتم، امیدوارم همه موقعیت‌های آینده را با شفقت برابر درمان کنید – چه بیماری جسمی و چه روحی.

حوصله جواب دادن را نداشت. فقط می توانم نتیجه بگیرم که برای رئیس بخش من، برای رئیس و کارکنان پذیرش، افراد مبتلا به افسردگی مستحق دلسوزی و حمایت نیستند. آنها فقط افرادی با مشکلاتی هستند که باید از بین بروند.

اگر در بحران هستید، لطفاً با خط حیاتی پیشگیری از خودکشی ملی به شماره 800-273-8255 (TALK) تماس بگیرید یا با ارسال پیامک به TALK به شماره 741741 با خط Crisis Tex تماس بگیرید.

[ad_2]

https://20khababr.ir
https://afkharebartar.ir
https://akhabarebartar.ir
https://andnews.ir
https://avatefepak.ir
https://baranmajale.ir
https://behtaringam.ir
https://daltek.ir
https://elmitarin.ir
https://fardayeashena.ir
https://forbos.ir
https://foxirani.ir
https://gisoon.ir
https://hodhodirani.ir
https://iranisard.ir
https://kahkashani.ir
https://lasttimes.ir
https://lilaki.ir
https://livejame.ir
https://magirani.ir
https://majaleiranian.ir
https://mervina.ir
https://mineralnews.ir
https://modirezard.ir
https://momon.ir
https://moniseh.ir
https://nationaliran.ir
https://netcrafti.ir
https://news-single.ir
https://newsexpress.ir
https://newslife.ir
https://newsspot.ir
https://newsteen.ir
https://nikmag.ir
https://officemag.ir
https://okaziyon.ir
https://one-news.ir
https://pandamag.ir
https://parsroids.ir
https://patris-fun.ir
https://senatornews.ir
https://seratmag.ir
https://sibala.ir
https://sohanian.ir
https://sosokan.ir
https://tazekhabari.ir
https://technoirani.ir
https://timesirani.ir
https://yamorani.ir
https://yandexkhabari.ir
https://abdoosnews.ir
https://zehnenoandinsh.ir
https://abestanews.ir
https://abtinnews.ir
https://akhbarebartaaar.ir
https://akhbaremaaaa.ir
https://akhbareshomaaa.ir
https://akhshijnews.ir
https://atrinnews.ir
https://atroticnews.ir
https://atshnews.ir
https://bashariatemrooz.ir
https://dastesalamatt.ir
https://dostemansalam.ir
https://elementorsite.ir
https://emrooztafahom.ir
https://ensanedirooooooz.ir
https://etelaresankhabar.ir
https://examplenews.ir
https://fardaalefba.ir
https://gisooyekhabar.ir
https://halohekayatha.ir
https://hashtadonoh.ir
https://hekayatfardayeemaaa.ir
https://honarmandkhabar.ir
https://istgaheshomareyek.ir
https://ketabkhoooon.ir
https://kimyagaaaar.ir
https://markazeakhbar.ir
https://masternewss.ir
https://mohamadrezasite.ir
https://morvarideasia.ir
https://mramins.ir
https://naserinews.ir
https://nasermr.ir
https://newsamins.ir
https://newsatropat.ir
https://newscenterals.ir
https://newsmineral.ir
https://newsouls.ir
https://newspishgamannn.ir
https://newssalam.ir
https://newsshans.ir
https://newsworlds.ir
https://parinews.ir
https://patris-music.ir
https://poshtibannews.ir
https://powernewss.ir
https://recordejadid.ir
https://salamnewws.ir
https://23ncfst.ir/
https://amiran-carpet.ir/
https://armanenergytec.ir/
https://blogenews.ir/
https://blogkhoon.ir/
https://bvfars.ir/
https://charsounews.ir/
https://chsnews.ir/
https://dezfil.ir/
https://dmwebmaster.ir/
https://dota2news.ir/
https://erfanhd.ir/
https://etminan110.ir/
https://faratarazkhabar.ir/
https://farsgardi20.ir/
https://footynews.ir/
https://goto98.ir/
https://ilyarkhabar.ir/
https://ir2khabar.ir/
https://iranalmanac.ir/
https://irandaryafest.ir/
https://khabarehaft.ir/
https://khabarontime.ir/
https://lolsms.ir/
https://maadgig.ir/
https://masoudtb.ir/
https://mp3news.ir/
https://music-ha.ir/
https://nakhlestankhabar.ir/
https://newcharge.ir/
https://news-links.ir/
https://news180.ir/
https://pimn.ir/
https://prmf.ir/
https://pvnews.ir/
https://rejawnews.ir/
https://sahab-co.ir/
https://samanbarg.ir/
https://semanews.ir/
https://shirinonews.ir/
https://soheilesonghor.ir/
https://tacity.ir/
https://taktanews.ir/
https://tarabaranmag.ir/
https://telegram-persian.ir/
https://tfcenter.ir/
https://trika.ir/
https://velninews.ir/
https://vidnaz.ir/
https://wajnews.ir/
https://your-news.ir/
https://zangannews.ir/
https://2016downloadnew.ir/
https://paxsolomusic.ir/
https://daryamedia.ir/
https://andikakhabar.ir/
https://seo-pbn.ir/
https://ghezelwich.ir
https://panaztebtabriz.ir
https://shayna-net.ir
https://kanooneslamshahr.ir
https://raynuts.ir
https://honare2.ir
https://itsama.ir
https://flingpet.ir
https://foreverpro.ir
https://fraeesi.ir
https://gkhabar.ir
https://18amlak.ir
https://pooyesh-khabar.ir
https://matsef.ir
https://photo-land.ir
https://tabarestan118.ir
https://disachain.ir
https://chikaapp.ir
https://mahestan18.ir
https://radyaabkala.ir
https://c-civil.ir
https://saeeed.ir
https://copytops.ir
https://modirsearch.ir
https://shz1music.ir
https://m-khosravi.ir
https://iranhayashi.ir
https://iranian-dress.ir
https://gigblog.ir
https://basitcg.ir
https://mashhadhekmat.ir
https://rahetamin.ir
https://radolyamani.ir
https://bnemati.ir
https://face-wood.ir
https://tourvare.ir
https://centertasisat.ir
https://bidarirafsanjan.ir
https://namahaa.ir
https://30pp.ir
https://script-tabadol-link.ir
https://simayesarbedar.ir
https://pakdashtiha.ir
https://rentacars.ir
https://2019movies.ir
https://ekar24.ir
https://saber-ramezani.ir
https://teb-saharsina.ir

ایندکسر

hacklink al hd film izle php shell indir siber güvenlik türkçe anime izle Fethiye Escort Fethiye Escort Marmaris Escort android rat istanbul duşakabin fud crypter hack forum kuşadası escortmobil ödeme bozdurbirthday giftkameralı su tesisatçısıyün cami halısı