تغییرات آب و هوایی منجر به کمبود زنجیره تامین می شود – و سوپرمارکت های شما آماده نیستند

[ad_1]

قبل از روزهای سوپرمارکت های ضد عفونی کننده، با لامپ های فلورسنت و کف مشمع کف اتاق، مواد غذایی در انواع مختلفی از بازارها فروخته می شد که اکثر آنها از بازرس بهداشت مدرن عبور نمی کردند. اروپای قرون وسطی را در نظر بگیرید: حتی سالم ترین شکارچی مدرن ممکن است با دیدن حیوانات ذبح شده کمی مضطرب شود، که این اتفاق نه چندان دور از محل فروخته شدن قطعات گوشت (اگر اصلاً بریده شود) اتفاق می افتد. کشاورزان محصولات خود را از زمین هایی که در فاصله چند قدمی خانه هایشان یا حداکثر در فاصله کوتاهی سوار بر اسب قرار دارند، حمل می کردند. در مقابل، شهروندان اوایل قرن بیست و یکم عادت کرده‌اند که غذایشان به همان روشی که ماشین‌ها، لباس‌ها و لوازم خانگی‌شان به دستشان می‌رسد – از طریق زنجیره‌های عرضه بین‌المللی رو به رشد.

متأسفانه، همانطور که یک زنجیره به اندازه ضعیف‌ترین نشت آن قوی است، یک زنجیره تامین نیز می‌تواند ناکارآمد شود یا حتی اگر یک سکته کوچک وجود داشته باشد، از بین برود. این امر به ویژه زمانی اتفاق می‌افتد که زنجیره‌های تامین از طرق مختلف با یکدیگر همپوشانی دارند که به جای یک زنجیره تامین، یک “پیچ وخم تامین” یا “گره تامین” است.

ممکن است مصرف کنندگان از قبل شروع کرده باشند به این فکر می کنند که شرایط تحقیر آمیز بیشتر مناسب تر است. کارگزاران از افزایش هزینه‌ها برای بازگشت تعطیلات گزارش می‌کنند و کمیسیون تجارت فدرال (FTC) تحقیقاتی را در مورد تعدادی از سوپرمارکت‌های زنجیره‌ای، دلال‌ها و شرکت‌های مواد غذایی آغاز کرده است تا به کمبود به ظاهر بی‌پایان محصولات دست یابد.

بر اساس سفر خود این خبرنگار به چند فروشگاه محلی، از جمله Walmart و Target، اشاره شد که به نظر می رسد شکایات مشتریان به سه دسته اصلی تقسیم می شود: الکترونیک (مانند کنسول های بازی ویدیویی یا هدست های واقعیت مجازی)، غذاهای منجمد مانند مرغ. ). بال و پیتزا) و محصولات بهداشتی مانند (به یاد داشته باشید) دستمال توالت. هر یک از این اقلام دارای یک سری زنجیره تامین به هم پیوسته هستند، از خود غذا گرفته تا مواد افزوده شده و بسته بندی، بدون ذکر (در مورد اقلام یخ زده) مراقبت اضافی برای حمل و نقل و ذخیره سازی.

به معنای واقعی کلمه غیرممکن است که منشا هر عنصر مورد استفاده در هر یک را ترسیم کنید، بسیار کمتر همه این داده ها را در یک پایگاه داده مرجع مرکزی واحد قرار دهید. این بدان معنی است که وقتی یک رویداد مخرب بزرگ در سراسر سیاره رخ می دهد، این شبکه ظریف و به هم پیوسته زنجیره ای به راحتی می تواند به روش های غیرقابل ردیابی بی شماری مختل شود.

همه‌گیری کووید-19 یک رویداد جهانی ویرانگر بود.

کریستا کورت، استادیار اقتصاد منطقه ای در دانشگاه فلوریدا، به Email Salon گفت: «اقتصاد جهانی یک سیستم پیچیده از اقتصادهای ملی و محلی است. این بیماری همه‌گیر منجر به تعطیلی شدید بخش‌های بزرگ اقتصادی در سراسر جهان شد که به خودی خود تأثیرات موجی بر معاملات تجاری کوچک‌تر بی‌شمار داشت. همه آنها نمی توانستند پس از معکوس شدن بلوک به عقب برگردند. حتی در آن زمان، این معکوس‌ها اغلب امکان بهبود فوری و کامل فعالیت‌های اقتصادی را فراهم نمی‌کردند و اغلب آنقدر آشفته اجرا می‌شدند که در محیط کسب‌وکار ادغام می‌شدند.

تا کنون، همه ما با اصطلاح «اختلال‌های زنجیره تأمین همه‌گیر» آشنا هستیم، که در آن تکامل خود بیماری همه‌گیر (روندها و مرگ‌ها)، و همچنین پاسخ‌های سیاسی همه‌گیری، «حذف»، زمان توقف، تکالیف، دستورات واکسن‌ها یا ماسک‌ها و غیره) منجر به تغییرات گسترده در عرضه و یا تقاضای بسیاری از محصولات و بخش‌ها شده است.»


آیا می خواهید داستان های سلامتی و علمی بیشتری در صندوق پستی خود داشته باشید؟ در خبرنامه هفتگی دانشمند مبتذل مشترک شوید.


وقتی صحبت از زنجیره های تامین مواد غذایی می شود، تغییر آب و هوا یکی دیگر از مقصران اصلی است، اگرچه تعیین کمیت آن بسیار دشوار است. برخلاف سایر بخش‌های اقتصادی، که ممکن است هم در عرضه و هم در تقاضا وقفه ایجاد شود، مردم هرگز تصمیم نمی‌گیرند که خسته شده‌اند. (البته، آنها می توانند ترجیحات غذایی خود را تغییر دهند.) وقتی مشکلاتی در زنجیره تامین وجود دارد، معمولاً به این دلیل است که برخی از متغیرهای خارجی ناخواسته، انجام کار را برای تولیدکنندگان مواد غذایی دشوار کرده است. تغییرات آب و هوایی باعث بسیاری از این متغیرهای خارجی نامطلوب می شود: گرم شدن دما به محصول ذرت ایالات متحده در سال های 2010 و 2012 آسیب رسانده است، همچنین 220 میلیون دلار ضرر برای گیلاس میشیگان در سال 2012 وارد کرده است. با ادامه گرم شدن هوا، محصولات زراعی به دمای دقیق بستگی دارند. در زمان های خاصی دور انداخته یا احتمالاً از بین می رود. در حالی که گرم شدن متوسط ​​و افزایش دی اکسید کربن به برخی از گیاهان کمک می کند سریعتر رشد کنند، حتی آنها در نهایت توسط خشکسالی و سیل آسیب می بینند که به بسیاری از محصولات دیگر آسیب می رساند.

دکتر Ariel Ortiz-Bobea، دانشیار اقتصاد کاربردی در دانشگاه کرنل، در ماه آگوست در مقابل سالن گفت: “یک خشکسالی بزرگ در کالیفرنیا یا دمای زیر صفر در فلوریدا می تواند کلید این بازار باشد.” این رویدادها می تواند عرضه پرتقال از این مناطق را به شدت کاهش دهد. در حالی که پرتقال را می توان در مناطق دیگر (مثلا برزیل) تولید کرد، خرید آنها بسیار گران تر است، به خصوص اگر زنجیره های تامین از قبل ساخته و برای حجم های بزرگتر آماده نشده باشند.

علاوه بر تغییرات اقلیمی، مشکل ساختاری خود سرمایه داری نیز وجود دارد: تمرکز قدرت و این واقعیت که اختلالات زنجیره تامین وجود دارد، زیرا سیستم اقتصاد جهانی حول محور چیزی ساخته شده است که شرکت های قدرتمند منفرد تصمیم گرفته اند تا سود را به حداکثر برسانند. هستند. سیستمی که سودآوری را بر هر چیز دیگری اولویت می‌دهد، انتخاب می‌کند که دریافت می کند چی ابتدا بر اساس این که چگونه آنها می توانند بیشترین درآمد را داشته باشند، نه بر اساس اینکه چه کسی بیشترین نیاز را دارد یا چه چیزی مؤثرتر است. این بدان معنی است که اختلالات زنجیره تامین، اگرچه کامل نیستند، اما بدترین سناریوی مورد نظر شرکت نیز محسوب نمی شوند.

دکتر ریچارد ولف، استاد افتخاری اقتصاد در دانشگاه ماساچوست آمهرست، در مقابل سالن ایمیل گفت: «تجزیه و تحلیل قطعی های زنجیره تامین به گونه ای که گویی استثنایی هستند، اشتباه است. «آنها به طور مرتب محصول تصمیم گیری سرمایه داری هستند. فقط به دلیل غفلت سرمایه داران، رسانه های آنها ما را بر شرایط (برای همیشه در حال تغییر) و به دور از استراتژی هایی برای به حداکثر رساندن سود ناشی از واکنش سرمایه داران به این شرایط متغیر متمرکز می کنند.”

اگر یک خط نقره ای برای بحران های زنجیره تامین وجود داشته باشد، این است که تعداد فزاینده ای از این شرکت ها در حال تصمیم گیری هستند که “تغییر مسیر” مشاغل عاقلانه تر از پراکنده شدن زنجیره های تامین جهانی است. اصطلاح “باز ساحل” بازی “آفشور” است که به نقل مکان مشاغل به خارج از کشور اشاره دارد. “Reshoring” به این معنی است که این مشاغل به ایالات متحده بازگردانده می شوند.

اما تا زمانی که دوباره سازی اتفاق نیفتد، زنجیره تامین در ایالات متحده به همان اندازه که بیماری همه گیر ثابت کرده است، بی ثبات خواهد بود. البته گلابی های زیادی در ایالات متحده رشد می کنند. سفر این گلابی ها در سه قاره نه تنها بیهوده بود، بلکه در برابر اختلال نیز شکننده بود – و وجود سه قاره گلابی گویای مشکل بزرگتر است.

[ad_2]

https://20khababr.ir
https://afkharebartar.ir
https://akhabarebartar.ir
https://andnews.ir
https://avatefepak.ir
https://baranmajale.ir
https://behtaringam.ir
https://daltek.ir
https://elmitarin.ir
https://fardayeashena.ir
https://forbos.ir
https://foxirani.ir
https://gisoon.ir
https://hodhodirani.ir
https://iranisard.ir
https://kahkashani.ir
https://lasttimes.ir
https://lilaki.ir
https://livejame.ir
https://magirani.ir
https://majaleiranian.ir
https://mervina.ir
https://mineralnews.ir
https://modirezard.ir
https://momon.ir
https://moniseh.ir
https://nationaliran.ir
https://netcrafti.ir
https://news-single.ir
https://newsexpress.ir
https://newslife.ir
https://newsspot.ir
https://newsteen.ir
https://nikmag.ir
https://officemag.ir
https://okaziyon.ir
https://one-news.ir
https://pandamag.ir
https://parsroids.ir
https://patris-fun.ir
https://senatornews.ir
https://seratmag.ir
https://sibala.ir
https://sohanian.ir
https://sosokan.ir
https://tazekhabari.ir
https://technoirani.ir
https://timesirani.ir
https://yamorani.ir
https://yandexkhabari.ir
https://abdoosnews.ir
https://zehnenoandinsh.ir
https://abestanews.ir
https://abtinnews.ir
https://akhbarebartaaar.ir
https://akhbaremaaaa.ir
https://akhbareshomaaa.ir
https://akhshijnews.ir
https://atrinnews.ir
https://atroticnews.ir
https://atshnews.ir
https://bashariatemrooz.ir
https://dastesalamatt.ir
https://dostemansalam.ir
https://elementorsite.ir
https://emrooztafahom.ir
https://ensanedirooooooz.ir
https://etelaresankhabar.ir
https://examplenews.ir
https://fardaalefba.ir
https://gisooyekhabar.ir
https://halohekayatha.ir
https://hashtadonoh.ir
https://hekayatfardayeemaaa.ir
https://honarmandkhabar.ir
https://istgaheshomareyek.ir
https://ketabkhoooon.ir
https://kimyagaaaar.ir
https://markazeakhbar.ir
https://masternewss.ir
https://mohamadrezasite.ir
https://morvarideasia.ir
https://mramins.ir
https://naserinews.ir
https://nasermr.ir
https://newsamins.ir
https://newsatropat.ir
https://newscenterals.ir
https://newsmineral.ir
https://newsouls.ir
https://newspishgamannn.ir
https://newssalam.ir
https://newsshans.ir
https://newsworlds.ir
https://parinews.ir
https://patris-music.ir
https://poshtibannews.ir
https://powernewss.ir
https://recordejadid.ir
https://salamnewws.ir
https://23ncfst.ir/
https://amiran-carpet.ir/
https://armanenergytec.ir/
https://blogenews.ir/
https://blogkhoon.ir/
https://bvfars.ir/
https://charsounews.ir/
https://chsnews.ir/
https://dezfil.ir/
https://dmwebmaster.ir/
https://dota2news.ir/
https://erfanhd.ir/
https://etminan110.ir/
https://faratarazkhabar.ir/
https://farsgardi20.ir/
https://footynews.ir/
https://goto98.ir/
https://ilyarkhabar.ir/
https://ir2khabar.ir/
https://iranalmanac.ir/
https://irandaryafest.ir/
https://khabarehaft.ir/
https://khabarontime.ir/
https://lolsms.ir/
https://maadgig.ir/
https://masoudtb.ir/
https://mp3news.ir/
https://music-ha.ir/
https://nakhlestankhabar.ir/
https://newcharge.ir/
https://news-links.ir/
https://news180.ir/
https://pimn.ir/
https://prmf.ir/
https://pvnews.ir/
https://rejawnews.ir/
https://sahab-co.ir/
https://samanbarg.ir/
https://semanews.ir/
https://shirinonews.ir/
https://soheilesonghor.ir/
https://tacity.ir/
https://taktanews.ir/
https://tarabaranmag.ir/
https://telegram-persian.ir/
https://tfcenter.ir/
https://trika.ir/
https://velninews.ir/
https://vidnaz.ir/
https://wajnews.ir/
https://your-news.ir/
https://zangannews.ir/
https://2016downloadnew.ir/
https://paxsolomusic.ir/
https://daryamedia.ir/
https://andikakhabar.ir/
https://seo-pbn.ir/
https://ghezelwich.ir
https://panaztebtabriz.ir
https://shayna-net.ir
https://kanooneslamshahr.ir
https://raynuts.ir
https://honare2.ir
https://itsama.ir
https://flingpet.ir
https://foreverpro.ir
https://fraeesi.ir
https://gkhabar.ir
https://18amlak.ir
https://pooyesh-khabar.ir
https://matsef.ir
https://photo-land.ir
https://tabarestan118.ir
https://disachain.ir
https://chikaapp.ir
https://mahestan18.ir
https://radyaabkala.ir
https://c-civil.ir
https://saeeed.ir
https://copytops.ir
https://modirsearch.ir
https://shz1music.ir
https://m-khosravi.ir
https://iranhayashi.ir
https://iranian-dress.ir
https://gigblog.ir
https://basitcg.ir
https://mashhadhekmat.ir
https://rahetamin.ir
https://radolyamani.ir
https://bnemati.ir
https://face-wood.ir
https://tourvare.ir
https://centertasisat.ir
https://bidarirafsanjan.ir
https://namahaa.ir
https://30pp.ir
https://script-tabadol-link.ir
https://simayesarbedar.ir
https://pakdashtiha.ir
https://rentacars.ir
https://2019movies.ir
https://ekar24.ir
https://saber-ramezani.ir
https://teb-saharsina.ir

ایندکسر

hacklink al hd film izle php shell indir siber güvenlik türkçe anime izle Fethiye Escort android rat duşakabin fiyatları fud crypter hack forum mobil ödeme bozdursu tesisatçısıMobil Ödeme Bozdurma beğeni satın alMobil Ödeme Nakite ÇevirmeTürk Telekom Mobil Ödeme BozdurmaMobil Ödeme Bozdur 7/24html nullednulled themes1xbet-girişbuy instagram followersMobil Ödeme BozdurmakronosslotkronosslotkronosslotkronosslotkronosslotkronosslotViagraMobil Ödeme BozdurmaMobil Ödeme Nakite ÇevirmeMobil Ödeme Nakite ÇevirmeMobil Ödeme Bozdurma 1xbetistanbul escort, elit escort, maltepe escort, sahne escort, istanbulun en iyi escortları, mükemmel escort sitesi, güvenilir escort, hatun escort