تعداد بیماران کرونایی بستری رنگ شهر‌های مشخص می‌کند/ کرونا قدرت سرایت زیادی دارد

تعداد بیماران کرونایی بستری رنگ شهر‌های مشخص می‌کند/ کرونا قدرت سرایت زیادی دارد

[ad_1]

 احسان مصطفوی، عضو کمیته اپیدمیولوژی کرونا و رئیس مرکز تحقیقات بیماری‌های نوپدید و باز پدید انستیتو پاستور در گفتگو با خبرنگار اجتماعی خبرگزاری دانشجو، گفت: آن چیزی که در طبقه رنگی کشور لحاظ می شود برای بیماران کرونایی بستری است و باید بگوییم کووید 19 قدرت سرایت زیادی دارد.

 

 وی افزود: درکل به نظر می‌رسد با بیماری مواجه هستیم که سرایت پذیری بالایی دارد، اما افرادی که سرانجام در اثر ابتلا به کرونا جان خود را از دست می‌دهدند افراد مسن و دارای بیماری زمینه‌ای هستند. انتخاب شهر‌ها با وضعیت سفید و … براساس میزان بیماران بستری است.

عضو کمیته اپیدمیولوژی کرونا درباره ناتوانایی در انجام تست بیشتر در کشور، خاطرنشان کرد:هم تست سروولوژی و هم تست پی سی آر داریم و آنچه نیاز داریم درباره تست مولکولی است و در برخی آزمایشگاه‌ها استفاده می‌شود. روزانه ۲۰ هزار تست را می‌توانیم انجام دهیم و می‌توانیم این میزان را به ۲.۵ برابر برسانیم.

[ad_2]

Source link

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>