ترامپیسم ریشه در دیدگاه های تحریف شده از اروپای قرون وسطی دارد

[ad_1]

وقتی به اروپای قرون وسطی فکر می کنیم، به پادشاهانی فکر می کنیم که با مشت های آهنین حکومت می کنند، صلیبی های مسیحی که اورشلیم را با خون کافران پاک می کنند، یا تفکر یونانی و رومی که در تاریکی افتاده است.

اینطوری نبود مطابق با نور پیر می شود، کتاب جدیدی از مت گابریل و دیوید پری، پادشاهان اغلب نگران مشروعیت خود بودند، صلیبیون عملگرا بودند و آموزه و فرهنگ یونانی و رومی ادامه یافت، نه به این دلیل که دانشمندان مسلمان آن را حفظ کردند، بلکه به این دلیل که روم هرگز سقوط نکرد.

در میان بسیاری از مکاشفه های خیره کننده، کتاب این را ارائه می دهد: دموکراسی محصول رنسانس یا روشنگری نیست. پس از آن که قرون وسطی شکوه آتن را فراموش کرد، احیا نمی شود. احتمالاً تا زمانی که گروه‌هایی از مردم برای قدرت و منابع با یکدیگر و با یکدیگر جنگیده‌اند، این کار انجام شده است. حتی برخی از اشراف رای دادند!


آیا می خواهید همه اخبار و نظراتی که سالن ارائه می دهد مرور روزانه داشته باشید؟ در خبرنامه صبحگاهی ما، دوره تصادف، مشترک شوید.


پس از خواندن نور پیر می شودمن با مت گابریل تماس گرفتم زیرا بسیاری از سیاست های فعلی ما، به ویژه برتری آشکار سفیدپوستان، به دنبال مشروعیت بخشیدن به خود از طریق برانگیختن دیدگاه هایی از گذشته سفید نجیب است. باز هم اینطور نیست. مت استاد قرون وسطایی در ویرجینیا تک و همچنین یکی از همکاران است هیئت تحریریه. ما با گفتگو در مورد شهرها شروع کردیم.

جان استویر: در پایان کتابتان درباره شهرها صحبت می کنید. هر کجا که باشند، نوعی دموکراسی وجود دارد. این نه تنها درک ما از “اعصار تاریک” را بازنویسی می کند، بلکه حال و هوای فعلی ما را در یک نور خوش بینانه تر قرار می دهد.

مت گابریل: یکی از استدلال های اصلی برای “سقوط روم” شهرزدایی است – که اروپا از تمدنی عمدتا شهری و مدیترانه ای به یک تمدن روستایی و کشاورزی رفته است. هسته‌ای از حقیقت در آنجا وجود دارد، اما این امر باعث می‌شود که شهرها همچنان ادامه داشته‌اند، به‌ویژه جایی که بوده‌اند، بلکه در مکان‌های جدید نیز پنهان مانده است.

اشکال قدیمی‌تر حکومت در این شهرها حفظ شده است – آنهایی که در آن مردم به چیزهایی رأی می‌دادند. البته همانطور که اشاره می کنیم کسانی که می توانستند رای دهند الف بودند زیاد گروه فرعی محدود است، اما این ایده که همه حکومت ها خودکامه است، درست نیست.

من نظر شما را می پذیرم که شهرها آزمایشگاهی برای آزمایش های دموکراتیک هستند و می توانند باشند. گروه ها دوست دارند به چیزهایی رای دهند. حتی جنگ‌های صلیبی اغلب توسط شوراهای رأی‌گیری رهبری می‌شد. برای مثال، اولین جنگ صلیبی در سال‌های 1095-1099، گروهی از اشراف را به همراه داشت که مجموعاً این سفر را رهبری می‌کردند. چهارمین جنگ صلیبی در اوایل قرن سیزدهم شورایی داشت که تقریباً به همه چیز رأی می داد، از جمله اینکه چه کسی باید امپراتور جدید قسطنطنیه باشد!

آمریکایی ها تمایل دارند فکر کنند که دموکراسی با ما یا حداقل با روشنگری آغاز شد. اما داستان شما نشان می دهد که بسیار قدیمی تر است. کتاب شما اشاره می کند که اولین دموکراسی «ملی» ممکن است ایسلند بوده باشد.

شاید. برخی از جوامع “وایکینگ” (اسکاندیناوی) حول تصمیم گیری جامعه سازماندهی شدند. ایسلند (که در واقع یک “ملت” در قرون وسطی مرکزی نبود، بلکه مجموعه ای از جوامعی بود که به طور ضعیفی به هم متصل بودند) یکی از آنها بود. با این حال، بخشی از دلیل تشکیل دولت جمعی آنها دقیقاً به این دلیل بود که هیچ کس آنقدر قوی نبود که بتواند بر گروه های دیگر ادعای قدرت کند.

مطالب مرتبط: جامعه شناس بزرگترین اشتباهات رسانه ها را در مورد لحظه سیاسی ما توضیح می دهد

به عبارت دیگر، تصمیم گیری جمعی در اروپای قرون وسطی اغلب بسیار کاربردی بود. حتی کارولینگی ها – یک خانواده امپراتوری در قرن نهم – به شدت به اشراف به عنوان مشاور و واسطه متکی بودند. عصر سلطنت مطلق چیزی شبیه به مدرن اولیه است، نه قرون وسطایی.

به نظر می رسد که پادشاهان نه تنها به دنبال راه هایی برای مشروعیت بخشیدن به قدرت بودند، بلکه به دنبال رضایت کسانی بودند که بر آنها حکومت می کردند. منظور من از “اینها” نخبگان است، بلکه هر کسی که نفوذ اجتماعی دارد. رضایت ممکن است یک کلمه خیلی قوی باشد.

بله، به نظر من عادلانه است. پادشاهان نمی توانستند به طور یکجانبه تصمیم بگیرند کاری را انجام دهند و سپس آن را انجام دهند، یا حداقل اگر انجام می دادند، با عواقب جدی مواجه می شدند.

به عنوان مثال، کارولینگی ها در قرن نهم. شارلمانی بر امپراتوری تقریباً تمام قاره اروپا حکمرانی کرد، توسط پاپ به عنوان امپراتور روم در روم تاجگذاری کرد و با حاکم بیزانس در قسطنطنیه و خلیفه عباسی در بغداد مبادله فرستاد.

با این حال، او بر تاج و تخت بود زیرا پدرش، پپین، برای سرنگونی سلسله حاکم کودتا کرد. خود شارلمانی با چندین کودتای بسیار جدی روبرو شد، پسرش لوئیس سرنگون شد دو برابر توسط اشراف، و سپس امپراتوری پس از مرگ شارلمانی در نسل بعدی از هم پاشید.

پادشاهان قرون وسطی نیاز داشتند که اشراف را راضی نگه دارند، زیرا اگرچه عنوان “پادشاه” را می توان به خانواده ضمیمه کرد، اما مطمئناً این عنوان به شخص مربوط نمی شود. همیشه یک برادر، یک پسر یا یک پسر عمو وجود داشت که می توانست قدرت را به دست بگیرد یا اگر آقازاده ها به خواسته خود نمی رسیدند، می توانستند با هم متحد شوند.

معلوم می شود که «برخورد تمدن ها» پس از 11 سپتامبر آغاز نشده است.

ایده “برخورد تمدن ها” واقعاً مدرن است (البته نه از 11 سپتامبر). بیشتر آن از ساموئل هانتینگتون و برنارد لوئیس می آید [authors of The Clash of Civilizations and the Remaking of World Order, published 1996]. اما پس از 11 سپتامبر به دنیای قرون وسطی هدایت شد تا شجره نامه خشونت (به طور مستمر یا ساده “مقطع”) بین مسیحیت (“غرب”) و اسلام (“شرق”) را نشان دهد.

مرتبط: پیشگام سابق رسانه های دست راستی اشتباهات بزرگ دموکرات ها را در مورد مطبوعات و سیاست فاش می کند.

اما چیزی که ما سعی داریم در کتاب نشان دهیم این است که این داستان واقعاً مشکل ساز است. گسترش اولیه آنچه که از عربستان به اسلام تبدیل شد، از طریق فتح بود، بله، اما گاهی اوقات آنها را به عنوان آزادیبخش در مکان هایی مانند مصر و استان فلسطین مورد ستایش قرار می دادند. امپراتوران در قسطنطنیه، اگرچه مسیحی بودند، از نظر بسیاری در این مناطق به عنوان ستمگر شناخته می شدند.

در اروپا، اورشلیم برای مدت طولانی برای آنها اهمیتی نداشت. این نشان دهنده گذشته ای مقدس (شهر عیسی) است، اما تا پایان زمانی که وقایع مکاشفه آغاز خواهد شد، اهمیتی نداشت. این امر در آغاز قرن یازدهم به دلایل پیچیده شروع به تغییر کرد، اما این نکته قابل توجه است که برای مثال، اولین جنگ صلیبی در سال 1095، واقعاً بزرگ بود، اما افراد زیادی نیز داشتند. نه من دارم میروم. هیچ پادشاه، هیچ امپراتور، برخی از اشراف طبقه متوسط ​​و یک نماینده پاپ، این لشکرکشی را رهبری نکردند.

پس از فتح اورشلیم توسط مسیحیان – و حتی در حین فتح – آنها از ایجاد اتحادهای عملگرایانه با حاکمان اسلامی که ملاقات کردند، برای مثال، بازی حلب در برابر دمشق، یا اجازه دادن به بازرگانان برای حرکت به عقب و جلو، حتی از طریق خطوط نظامی در بحبوحه جنگ های صلیبی، بسیار خوشحال بودند. به عبارت دیگر، در نهایت خشونت بین دینی، بله، با هویت دینی تعیین می شد، اما جزمی نبود. او انعطاف پذیر بود و بر اساس شرایط شکل می گرفت.

در این زمینه شما دو دیدگاه را مورد بحث قرار می دهید. یک محافظه کار – اسلام و مسیحیت ضد هم هستند. یک لیبرال – که همه وقتی نصف فرصت به او داده می شد، خوب با هم کنار می آمدند. شما می گویید از هر دو بسیار پیچیده تر است. می توانید توضیح دهید؟ شما از یک کلمه غیر انگلیسی استفاده می کنید که از من فرار می کند.

همزیستی. (این فقط به معنای “زندگی با هم” است.)

همزیستی اغلب فرض بر این است که همه از طریق زندگی با یکدیگر یکدیگر را درک می کنند. گاهی اوقات این درست است. اما آنها همچنین “با هم زندگی می کردند”، گاهی اوقات از یکدیگر متنفر بودند و قدرت گروه خود را بر گروه های دیگر ابراز می کردند. به عبارت دیگر، روابط فردی بین پیروان سنت‌های مختلف بین افراد متفاوت است و پویایی گروه از سالی به سال دیگر متفاوت است.

به عنوان مثال، در کتاب ما در مورد فتح تولدو توسط مسیحیان در سال 1085 صحبت می کنیم. اندکی پس از آن، پادشاه مسجد را به کلیسای جامع جدیدی تبدیل کرد، حتی پس از اینکه به مردم اسلامی اطمینان داد که این کار را نخواهد کرد. بله، او این کار را برای مجازات مسلمانان و تثبیت سلطه مسیحیت انجام داد. اما او این کار را برخلاف برخی از مسیحیان شهر که تا آن زمان از کلیسای دیگری به عنوان کلیسای جامع خود استفاده می کردند، انجام داد. این در مورد دفاع از قدرت خود به عنوان یک فرد خارجی (در برابر جامعه مدنی) بود، حتی اگر یک عنصر مذهبی وجود داشته باشد.

این پیچیدگی است که ما سعی داریم نشان دهیم. بله، مردم همیشه برای دین همدیگر را می کشتند. اما مواقعی بود که این اتفاق نیفتاد، زمانی که آنها انتخاب دیگری کردند – گاهی به روش هایی که برای ما انسانی به نظر می رسید، و گاهی به این دلیل که بهتر از آن به آنها خدمات داده می شد.

من می خواهم در مورد برده داری صحبت کنم، به خصوص ایجاد تفاوت های نژادی. شما در کتاب می گویید که این از اروپایی هایی است که با «دیگری» زندگی می کنند.

اول از همه، اجازه دهید بگویم که ما مدیون دانشمندان شگفت انگیزی مانند جرالدین هنگ (به ویژه)، و همچنین سیرا لوموتو، کورد ویتاکر، دوروتی کیم و بسیاری دیگر هستیم. تا زمانی که آنها کار خود را شروع کردند، در واقع در دهه گذشته، این موضوع حاشیه ای برای گفتگو در مطالعات قرون وسطی بود.

به عنوان یک عمل، برده داری در سراسر قرون وسطی در اروپا رواج داشت. با این حال، دسته بندی اینکه چه کسی می تواند برده باشد همیشه با رنگ پوست رمزگذاری نشده است، بلکه بیشتر با هویت سیاسی یا فرهنگی (مردم مطیع) یا مذهب (مسیحیان در سرزمین های اسلامی، مسلمانان در سرزمین های مسیحی) رمزگذاری شده است. عملکرد او در جامعه وایکینگ ها و در جامعه مدیترانه نیز از نظر نحوه رفتار با افراد برده و وضعیت آنها در جامعه کاملاً متفاوت بود.

ایجاد تفاوت‌های نژادی موضوعی متفاوت است، موضوعی که از زمانی که دین در بدن ضروری شد، زمانی که هویت یهودی می‌توانست از طریق «خون» و از این قبیل دگرگونی‌ها منتقل شود، آغاز شد (و بسیار ساده‌انگیز است) ظهور کرد (به ویژه اگر اجباری) از نظر مراجع سیاسی و مذهبی اساساً غیرصادقانه و در معرض «عقب نشینی» هستند.

نه اینکه مردم توجه نکرده باشند که افراد با یکدیگر متفاوت به نظر می رسند. ساختند! یعنی راه اصلی که قرون وسطی تمایل به جدایی از یکدیگر داشت، رنگ نبود (شاید تا پایان دوره). شما می توانید از یک “آفریقایی” بخواهید که صومعه ای را در اوایل قرون وسطی انگلستان اداره کند و به خاطر مطالعاتش مورد احترام قرار گیرد! شما می توانید یک قدیس اتیوپیایی (موریس) را به عنوان قدیس حامی امپراتوری مقدس روم داشته باشید!

اروپایی‌های قرون وسطی متوجه می‌شدند که مردم با یکدیگر متفاوت به نظر می‌رسند، اما راه اصلی تفاوت گروه‌ها با یکدیگر بر اساس خطوط مختلف تقسیم می‌شد. رنگ پوست می تواند بخشی از آن باشد، اما تنها بخشی از آن بود.

[ad_2]

https://20khababr.ir
https://afkharebartar.ir
https://akhabarebartar.ir
https://andnews.ir
https://avatefepak.ir
https://baranmajale.ir
https://behtaringam.ir
https://daltek.ir
https://elmitarin.ir
https://fardayeashena.ir
https://forbos.ir
https://foxirani.ir
https://gisoon.ir
https://hodhodirani.ir
https://iranisard.ir
https://kahkashani.ir
https://lasttimes.ir
https://lilaki.ir
https://livejame.ir
https://magirani.ir
https://majaleiranian.ir
https://mervina.ir
https://mineralnews.ir
https://modirezard.ir
https://momon.ir
https://moniseh.ir
https://nationaliran.ir
https://netcrafti.ir
https://news-single.ir
https://newsexpress.ir
https://newslife.ir
https://newsspot.ir
https://newsteen.ir
https://nikmag.ir
https://officemag.ir
https://okaziyon.ir
https://one-news.ir
https://pandamag.ir
https://parsroids.ir
https://patris-fun.ir
https://senatornews.ir
https://seratmag.ir
https://sibala.ir
https://sohanian.ir
https://sosokan.ir
https://tazekhabari.ir
https://technoirani.ir
https://timesirani.ir
https://yamorani.ir
https://yandexkhabari.ir
https://abdoosnews.ir
https://zehnenoandinsh.ir
https://abestanews.ir
https://abtinnews.ir
https://akhbarebartaaar.ir
https://akhbaremaaaa.ir
https://akhbareshomaaa.ir
https://akhshijnews.ir
https://atrinnews.ir
https://atroticnews.ir
https://atshnews.ir
https://bashariatemrooz.ir
https://dastesalamatt.ir
https://dostemansalam.ir
https://elementorsite.ir
https://emrooztafahom.ir
https://ensanedirooooooz.ir
https://etelaresankhabar.ir
https://examplenews.ir
https://fardaalefba.ir
https://gisooyekhabar.ir
https://halohekayatha.ir
https://hashtadonoh.ir
https://hekayatfardayeemaaa.ir
https://honarmandkhabar.ir
https://istgaheshomareyek.ir
https://ketabkhoooon.ir
https://kimyagaaaar.ir
https://markazeakhbar.ir
https://masternewss.ir
https://mohamadrezasite.ir
https://morvarideasia.ir
https://mramins.ir
https://naserinews.ir
https://nasermr.ir
https://newsamins.ir
https://newsatropat.ir
https://newscenterals.ir
https://newsmineral.ir
https://newsouls.ir
https://newspishgamannn.ir
https://newssalam.ir
https://newsshans.ir
https://newsworlds.ir
https://parinews.ir
https://patris-music.ir
https://poshtibannews.ir
https://powernewss.ir
https://recordejadid.ir
https://salamnewws.ir
https://23ncfst.ir/
https://amiran-carpet.ir/
https://armanenergytec.ir/
https://blogenews.ir/
https://blogkhoon.ir/
https://bvfars.ir/
https://charsounews.ir/
https://chsnews.ir/
https://dezfil.ir/
https://dmwebmaster.ir/
https://dota2news.ir/
https://erfanhd.ir/
https://etminan110.ir/
https://faratarazkhabar.ir/
https://farsgardi20.ir/
https://footynews.ir/
https://goto98.ir/
https://ilyarkhabar.ir/
https://ir2khabar.ir/
https://iranalmanac.ir/
https://irandaryafest.ir/
https://khabarehaft.ir/
https://khabarontime.ir/
https://lolsms.ir/
https://maadgig.ir/
https://masoudtb.ir/
https://mp3news.ir/
https://music-ha.ir/
https://nakhlestankhabar.ir/
https://newcharge.ir/
https://news-links.ir/
https://news180.ir/
https://pimn.ir/
https://prmf.ir/
https://pvnews.ir/
https://rejawnews.ir/
https://sahab-co.ir/
https://samanbarg.ir/
https://semanews.ir/
https://shirinonews.ir/
https://soheilesonghor.ir/
https://tacity.ir/
https://taktanews.ir/
https://tarabaranmag.ir/
https://telegram-persian.ir/
https://tfcenter.ir/
https://trika.ir/
https://velninews.ir/
https://vidnaz.ir/
https://wajnews.ir/
https://your-news.ir/
https://zangannews.ir/
https://2016downloadnew.ir/
https://paxsolomusic.ir/
https://daryamedia.ir/
https://andikakhabar.ir/
https://seo-pbn.ir/
https://ghezelwich.ir
https://panaztebtabriz.ir
https://shayna-net.ir
https://kanooneslamshahr.ir
https://raynuts.ir
https://honare2.ir
https://itsama.ir
https://flingpet.ir
https://foreverpro.ir
https://fraeesi.ir
https://gkhabar.ir
https://18amlak.ir
https://pooyesh-khabar.ir
https://matsef.ir
https://photo-land.ir
https://tabarestan118.ir
https://disachain.ir
https://chikaapp.ir
https://mahestan18.ir
https://radyaabkala.ir
https://c-civil.ir
https://saeeed.ir
https://copytops.ir
https://modirsearch.ir
https://shz1music.ir
https://m-khosravi.ir
https://iranhayashi.ir
https://iranian-dress.ir
https://gigblog.ir
https://basitcg.ir
https://mashhadhekmat.ir
https://rahetamin.ir
https://radolyamani.ir
https://bnemati.ir
https://face-wood.ir
https://tourvare.ir
https://centertasisat.ir
https://bidarirafsanjan.ir
https://namahaa.ir
https://30pp.ir
https://script-tabadol-link.ir
https://simayesarbedar.ir
https://pakdashtiha.ir
https://rentacars.ir
https://2019movies.ir
https://ekar24.ir
https://saber-ramezani.ir
https://teb-saharsina.ir

ایندکسر

hacklink al hd film izle php shell indir siber güvenlik türkçe anime izle Fethiye Escort android rat duşakabin fiyatları fud crypter hack forum mobil ödeme bozdursu tesisatçısıMobil Ödeme Bozdurma beğeni satın alMobil Ödeme Nakite ÇevirmeTürk Telekom Mobil Ödeme BozdurmaMobil Ödeme Bozdur 7/24html nullednulled themes1xbet-girişbuy instagram followersMobil Ödeme BozdurmakronosslotkronosslotkronosslotkronosslotkronosslotkronosslotViagraMobil Ödeme BozdurmaMobil Ödeme Nakite ÇevirmeMobil Ödeme Nakite ÇevirmeMobil Ödeme Bozdurma 1xbetistanbul escort, elit escort, maltepe escort, sahne escort, istanbulun en iyi escortları, mükemmel escort sitesi, güvenilir escort, hatun escort