تأکید وزیر اقتصاد قرقیزستان بر همکاری با شرکت‌های ایرانی

تأکید وزیر اقتصاد قرقیزستان بر همکاری با شرکت‌های ایرانی

[ad_1]

به گزارش گروه اقتصادی خبرگزاری دانشجو، «سعید خرازی» سفیر جمهوری اسلامی ایران در قرقیزستان و «سنجر موکانباف» وزیر اقتصاد قرقیز با یکدیگر دیدار کردند.

در این دیدار موکانباف ضمن تبریک انتصاب خرازی به عنوان سفیر جدید در جمهوری قرقیزستان اظهار امیدواری کرد روابط بین دو کشور در طول مأموریت وی با همکاری دو طرف روند رو به افزایش داشته باشد.

خرازی نیز ضمن بررسی روند همکاری در زمینه‌های اقتصادی و تجاری بین دو کشور به نتایج مثبت چند ماه اخیر روابط تجاری ایران و اتحادیه اقتصادی اوراسیا اشاره و اظهار امیدواری کرد مبادلات تجاری که در دو ماه اخیر به دلیل شیوع ویروس کرونا متوقف گردیده بود دوباره برقرار گردد و شاهد جبران خسارات اقتصادی ناشی از آن در ماه‌های آینده باشیم.

همچنین طرفین بر ایجاد تشکیل کمیته‌ای جهت پیگیری توافقات سند دوازدهمین کمیسیون مشترک اقتصادی بین دو کشور تأکید داشتند.

در پایان موکانباف ضمن اظهار علاقه‌مندی به همکاری با شرکت‌های ایرانی از کمک‌های اهدایی بشردوستانه استان خراسان رضوی به قرقیزستان در راستای مبارزه با شیوع ویروس کرونا قدردانی نمود.

[ad_2]

Source link

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>