به دیکنسون و تعهد او به استفاده از شهرت برای روشن کردن داستان‌های ناگفته دیگر تبریک می‌گوییم

[ad_1]

«دیکنسون» امیلی را در فصل سوم و آخر به جنگ می برد – مثل همیشه در ذهن، نه در بدن. تخیل شاعر وسیله نقلیه ای است که او را در طول زمان و در میان کره ها طی می کند و نقشه های راه ارائه شده از طریق ادبیات و نشریات را دنبال می کند. در اینجا آمده است که چگونه سریال و ستاره و تهیه کننده اجرایی آن، هایلی استاینفلد، والت ویتمن (بیلی آیچنر) پر جنب و جوش را در اختیار ما قرار می دهند، که احساس می کند واقع بینانه است، حتی اگر امیلی هرگز گلخانه خود را ترک نمی کند.

و اگر به کاری که انجام می‌دهیم ایمان داریم، چرا باور نمی‌کنیم که Sojourner Truth 60 ساله نگرش و استعداد زنی را دارد که نقش او را بازی می‌کند، Ziwe Fumudoh 29 ساله؟ دیکینسون به زیوه اجازه می دهد که لغو افسانه ای را به عنوان چراغ الهام، ایانلا وانزانت دهه 1860 تفسیر کند.

مانند تمام کامئوهای تاریخی افراد مشهور در نمایش، این خیلی زیاد نیست. سفرهای Sojourner Truth او را در ماساچوست در آن زمان برد. در مورد این نظریه که او به اندازه آنجلا باست بی سن است، چرا که نه؟ “من سخنرانی می کنم تا به امیدی که در من است شهادت دهم، سگ!” ساکن محله زیوه در حالی که هواداران نمایشی بودند، گفت: من 60 ساله هستم!

زیوه که اخیراً در «جانشینی» ظاهر شد، یکی از بازیگرانی است که برای بازی در نقش یک ستاره ادبی از زمان امیلی دیکنسون استخدام شده‌اند. قبل از اینکه آیچنر ویتمن را با رنگارنگ بفرستد، «دیکینسون» جان مک‌لونی را در نقش هنری دیوید ثوروی تحریک‌پذیر به ما داد، نیک کرول در نقش ادگار آلن پو و زوسیا مامت در نقش لوئیز می آلکات تشنه‌ی پول، بهترین دلتنگی‌اش را نشان دادند.

مرتبط: مولانی باید نقش مردان تاریخی عجیب و غریب را بازی کند

با این حال، تفاوت مهم در بازدید Sojourner Truth از Amherst این است که امیلی میزبان او نیست. این افتخار به بتی آماندا وارن، خیاط شهر و ستون جامعه سیاه پوستان آمهرست تعلق می گیرد. ما با دنیای بتی آشنا هستیم زیرا او بخشی از محافل معتمد امیلی است. امیلی به بتی به عنوان یک روح خلاق دیگر و همچنین همسر نویسنده همکارش هنری (چینازا اوچه) احترام می گذارد. و ما درباره امیدها و نگرانی های بتی بدانیم و روی رفاه او و هنری سرمایه گذاری کنیم، زیرا خالق سریال آلنا اسمیت به دنبال جلب توجه ما به داستان او است.

این داستان امیلی دیکنسون را به عنوان یک گوشه نشین توصیف می کند که تنها حدود 10 شعر از صدها شعر خود را در زمانی که زنده بود منتشر کرد و به ندرت، حتی هرگز اتاقش را ترک نمی کرد. اسمیت دیکنسون را به‌عنوان یک خوانش فمینیستی نابهنگام برای شاعر نام‌آور طراحی کرد، که او را به‌عنوان یک زن زنده کرد، با خواسته‌ها و جاه‌طلبی‌هایی که بر اساس شرایط خودش دنبال می‌کرد.

خالق دیکینسون و نویسندگان دیگرش (از جمله زیوه، که در قسمت هفتم «آینده هرگز صحبت نمی‌کند» اعتبار را با او به اشتراک می‌گذارد) از طریق فیلم‌نامه‌هایی که شامل اصطلاحات تخصصی مدرن، حرکات رقص قرن بیست و یکم، و آهنگ‌هایی از او می‌شود، به اندازه کافی طنز به زندگینامه او می‌آورند. هنرمندانی مانند بیلی آیل و تیلور سویفت. نمایش با پیوستن یکپارچه به داستان با طیفی از ضربات و لبه های مدرن، شهرت خود را برای غافلگیر کردن و خوشحال کردن دائمی مخاطبانش ایجاد می کند.

می‌توانیم ستایش‌هایی مشابه تفسیر آزاد هولو از دسیسه‌های تاریخی روسیه در «بزرگ» و فانتزی «بریجرتون» از نتفلیکس بخوانیم، که هرکدام نیز در جهان‌های خاص خود از بازیگران مختلف نژادی زندگی می‌کنند. با این حال، ارتقای رویکرد دیکینسون به این نمایش‌های دیگر، تمایل او به پول نقد بخشی از سرمایه‌اش است تا داستان زمان امیلی را از دیدگاه شخصیت‌های سیاه‌پوست و با همان سهولت و شادی کج‌روانه روایت کند.

دیکنسون تبدیل به یک نسخه خارق العاده از ماساچوست می شود و زادگاه امیلی آمهورست را به عنوان مکانی معرفی می کند که در آن همسایگان سیاه و سفید به صورت دوستانه همزیستی می کنند. با این حال، امیلی و خانواده اش وانمود نمی کنند که بتی و دخترش از حقوق و امتیازات مشابهی برخوردارند. بتی یک صاحب کسب و کار مستقل است که به تنهایی و بدون کمک خدمتکاران کودکی را بزرگ می کند، در حالی که امیلی و خواهر دراماتیکش لاوینیا (آنا باریشنیکوف) بدون مادرشان امیلی نورکراس دیکینسون (جین کراکوفسکی) زمانی برای برقراری ارتباط یا خلق کردن نداشتند. خانواده اصرار او، با کمک مگی (دارلین هانت)، خدمتکار خانواده.

دیکینسون فمینیسم خود را در خط مقدم و در مرکز قرار می دهد و بر این تمرکز می کند که چگونه امیلی و لاوینیا علیرغم دیدگاه های کنترل کننده و مردسالارانه شان نسبت به پدرشان، ادوارد (توبی هاس)، که خود را پدری مهربان و مترقی می داند، خود را قدرتمند می کنند.

با این حال، در توسعه خطوط داستانی مجزا برای بتی و هنری، فیلمنامه نویسان نیز با ظرافت مسیر تقاطع را دنبال می کنند. البته، این اصطلاح ممکن است به طور کامل در زمینه نمایشی که بیشتر برای یک زن سفیدپوست باقی می‌ماند، قابل استفاده نباشد، چه رسد به شاعری که ستاره‌ای درخشان در آسمان ادبی آمریکا محسوب می‌شود، بدون اینکه مجبور باشد برای آن افتخار بجنگد. زندگی به او بستگی داشت اما در نظر بگیرید که دیکینسون چگونه شهرت را در سریال تفسیر می کند – چگونه نشان می دهد، نه تعریف می کند.

این مفهوم همچنین در این فصل جدید قابل لمس است، جایی که شبح مدرن بیداری سفید لیبرال توسط افسر اتحادیه به نام توماس ونتورث هیگینسون (گابریل ایبرت) تسخیر شده است. هیگینسون واقعی قبل از جنگ مدافع حقوق زنان بود. تصویری که در صفحه نمایش ما وجود دارد، قدیس حامی درختان خرما است. هیگینسون ایبرت یعنی خوب، به قدری که زبانش را کنترل می کند و جملات ناخوشایندی مانند «بروتا من» می گوید، بلافاصله به نظر می رسد برای آن متاسف است، اما نمی تواند این کار را متوقف کند. او همچنین برای ماهنامه آتلانتیک می نویسد و این امر امیلی را به این ایده می کشاند. او می خواهد جنگ را بفهمد و چه کسی بهتر از نویسنده ای که اسلحه به دست گرفته است او را آموزش دهد؟

وضعیت خانواده دیکنسون به امیلی اجازه داد تا با نویسندگان و ناشران برجسته ارتباط برقرار کند، در حالی که هنری، یکی دیگر از نویسندگان اگزیستانسیال، چاره‌ای جز انتشار مخفیانه و ناشناس روزنامه‌ای نداشت تا زمانی که کشفش او را مجبور به فرار از شهر کرد.

قسمت های آخر هنری را در کارولینای جنوبی پیدا می کند، جایی که او به تماس هیگینسون برای کمک به او در فرماندهی هنگ پیاده نظام داوطلب کارولینای اول، یکی از اولین هنگ های سیاهپوست متشکل از مردان ارتش اتحادیه از مردان برده سابق، پاسخ می دهد.

همانطور که جنگ داخلی دوستان و خانواده امیلی را به درگیری می کشاند، همراه با این واقعیت که اد یک برادر دارد که در جنوب زندگی می کند، نمایش باید ما را به خط مقدم ببرد. انجام این کار از دیدگاه مردان شجاعی که آزادی را برای خود قبضه کرده اند و در عین حال از منابع – مانند سلاح – برای مبارزه با سربازان کنفدراسیون محروم هستند، یک انتخاب آگاهانه و هوشمندانه است. تماشای مردان پیاده نظام داوطلب اول کارولینای جنوبی بسیار جالب تر از تماشای دوستان مدرسه امیلی از خانه های راحت خود در میدان جنگ است. ما این نسخه از داستان را از هر جهت دیده ایم.

تصاویر تخیلی از هنگ های سیاه با خنده در میان شادی چندان رایج نیست، در حالی که احترام به شخصیت های آنها حفظ می شود. (هنگ متشکل از افرادی مانند اراسموس است که می توانند آینده را ببینند – که برای برادر اسلحه اش مایکل جردن راحت است.) این مردان متعهد هستند که زنده و موفق باشند و نبرد برای اتحادیه را بلیط خود می دانند. آزادی هنری، یک سیاه پوست آزاد، خود را برای رسیدن به هدف آنها سرمایه گذاری می کند، حتی اگر به قیمت ازدواج او تمام شود.


آیا می خواهید نوشتن و دستور العمل های غذایی عالی؟ در خبرنامه Salon Food، The Bite مشترک شوید.


در اوایل سال جاری، اسمیت با سالون در مورد علاقه اش به “بازیابی و بازآفرینی تاریخ آمریکا برای جذب افرادی در مرکز آن که به طور سنتی در آنجا قرار نگرفته اند” صحبت کرد. این خط داستانی بدون اجبار به این دستور عمل می کند. هیگینسون واقعی احتمالاً یک آشفتگی از صحت سیاسی تلخ نبود. می‌توان فرض کرد که او از هنری نمی‌خواست بگوید که به تماشاگرانی با او «دعوت» شده است، به‌جای اینکه «دعوت» شود تا اگر زیردستی از بلک داشت احساس بهتری داشته باشد. (“من دوست دارم این گزینه را برای شما بگذارم. آن را آزاد نگه دارید!” ایبرت این کار را با ظرافت و ناهنجاری قابل توجه انجام می دهد.)

اما می‌توانیم تصور کنیم که چگونه او نتوانست برای مردان سیاه‌پوست تحت فرمانش بایستد، زیرا این موقعیت‌ها همیشه به همین منوال بوده است.

این پل همچنین پل اتصال بین نبردهای هنگ و امیلی است. او آیات خود را برای او می فرستد، و او با فرمان او بر زبان از بین می رود. او نمی بیند که او درگیر جنگ خودش است که قانون مصمم به شکست آن است.

در قسمت ماقبل آخر، به امیلی یادآوری می شود که علیرغم شفاعت پدرش در درگیری جداگانه با برادر امیلی آستین (آدریان بلیک انسکو) و با وجود بی مسئولیتی و بی احترامی آستین به همسرش و عشق بزرگ امیلی سو (الا هانت)، ادوارد همچنان دختر درخشان خود را در نظر می گیرد. کمتر لیاقت وارث بودن را نسبت به پسرش داشته باشد.

این مکاشفه همزمان با درک 1 هنگ پیاده نظام داوطلبانه کارولینای جنوبی ارائه می شود که دولت هرگز این افراد را قادر به دست زدن به سلاح نمی بیند و فقط می تواند برای هدف خود بمیرد. آنها نمی توانند صبر کنند تا اجازه حمل سلاح به آنها داده شود. مانند امیلی، هنری و هنگ باید برای دفاع از حق خود برای زنده ماندن از پدرسالاری خفقان، امور را به دست بگیرند.

هر بار که «دیکینسون» با داستان قهرمانش مجوز بزرگی می گیرد، قدردانی من برای این نمایش تجدید می شود. این یکی از آن جواهرات درخشانی است که احتمالاً در زندگی پس از مرگ بیشتر مورد توجه قرار خواهد گرفت، به ویژه با شهرت روزافزون استاینفلد. نقش او در «چشم فالکون» مانند بیشتر دنیای سینمایی مارول، از جایگاه بالاتری برخوردار است. بینندگان بیشتر به کمانداران فوق بشری علاقه مند هستند تا به شاعری بسیار با استعداد که در واقع روی زمین راه می رفت. گرفتیم!

اما این داستان شاعری است که شبیه هیچ شاعر دیگری نیست، زنی که از کلام خود برای زیر سوال بردن زندگی درونی و کیهان های موجود در آن استفاده می کند. بیت او چراغی است که اسرار انسان بودن را روشن می کند. کسی مشکوک است که از شهرت او برای گفتن داستان های ناگفته و دست کم گرفته شده ایرادی نخواهند یافت، به همان صورتی که Sojourner Truth ممکن است به عنوان زنی به تصویر کشیده شود که نامش مترادف با اعتماد است و زندگی را می سازد. یک انقلابی که افسانه به نظر برسد.

قسمت پایانی “دیکنسون” در 24 دسامبر از Apple TV + پخش شد، جایی که در حال حاضر تمام فصل های آن پخش می شود.

داستان های بیشتری مانند این:

[ad_2]

https://20khababr.ir
https://afkharebartar.ir
https://akhabarebartar.ir
https://andnews.ir
https://avatefepak.ir
https://baranmajale.ir
https://behtaringam.ir
https://daltek.ir
https://elmitarin.ir
https://fardayeashena.ir
https://forbos.ir
https://foxirani.ir
https://gisoon.ir
https://hodhodirani.ir
https://iranisard.ir
https://kahkashani.ir
https://lasttimes.ir
https://lilaki.ir
https://livejame.ir
https://magirani.ir
https://majaleiranian.ir
https://mervina.ir
https://mineralnews.ir
https://modirezard.ir
https://momon.ir
https://moniseh.ir
https://nationaliran.ir
https://netcrafti.ir
https://news-single.ir
https://newsexpress.ir
https://newslife.ir
https://newsspot.ir
https://newsteen.ir
https://nikmag.ir
https://officemag.ir
https://okaziyon.ir
https://one-news.ir
https://pandamag.ir
https://parsroids.ir
https://patris-fun.ir
https://senatornews.ir
https://seratmag.ir
https://sibala.ir
https://sohanian.ir
https://sosokan.ir
https://tazekhabari.ir
https://technoirani.ir
https://timesirani.ir
https://yamorani.ir
https://yandexkhabari.ir
https://abdoosnews.ir
https://zehnenoandinsh.ir
https://abestanews.ir
https://abtinnews.ir
https://akhbarebartaaar.ir
https://akhbaremaaaa.ir
https://akhbareshomaaa.ir
https://akhshijnews.ir
https://atrinnews.ir
https://atroticnews.ir
https://atshnews.ir
https://bashariatemrooz.ir
https://dastesalamatt.ir
https://dostemansalam.ir
https://elementorsite.ir
https://emrooztafahom.ir
https://ensanedirooooooz.ir
https://etelaresankhabar.ir
https://examplenews.ir
https://fardaalefba.ir
https://gisooyekhabar.ir
https://halohekayatha.ir
https://hashtadonoh.ir
https://hekayatfardayeemaaa.ir
https://honarmandkhabar.ir
https://istgaheshomareyek.ir
https://ketabkhoooon.ir
https://kimyagaaaar.ir
https://markazeakhbar.ir
https://masternewss.ir
https://mohamadrezasite.ir
https://morvarideasia.ir
https://mramins.ir
https://naserinews.ir
https://nasermr.ir
https://newsamins.ir
https://newsatropat.ir
https://newscenterals.ir
https://newsmineral.ir
https://newsouls.ir
https://newspishgamannn.ir
https://newssalam.ir
https://newsshans.ir
https://newsworlds.ir
https://parinews.ir
https://patris-music.ir
https://poshtibannews.ir
https://powernewss.ir
https://recordejadid.ir
https://salamnewws.ir
https://23ncfst.ir/
https://amiran-carpet.ir/
https://armanenergytec.ir/
https://blogenews.ir/
https://blogkhoon.ir/
https://bvfars.ir/
https://charsounews.ir/
https://chsnews.ir/
https://dezfil.ir/
https://dmwebmaster.ir/
https://dota2news.ir/
https://erfanhd.ir/
https://etminan110.ir/
https://faratarazkhabar.ir/
https://farsgardi20.ir/
https://footynews.ir/
https://goto98.ir/
https://ilyarkhabar.ir/
https://ir2khabar.ir/
https://iranalmanac.ir/
https://irandaryafest.ir/
https://khabarehaft.ir/
https://khabarontime.ir/
https://lolsms.ir/
https://maadgig.ir/
https://masoudtb.ir/
https://mp3news.ir/
https://music-ha.ir/
https://nakhlestankhabar.ir/
https://newcharge.ir/
https://news-links.ir/
https://news180.ir/
https://pimn.ir/
https://prmf.ir/
https://pvnews.ir/
https://rejawnews.ir/
https://sahab-co.ir/
https://samanbarg.ir/
https://semanews.ir/
https://shirinonews.ir/
https://soheilesonghor.ir/
https://tacity.ir/
https://taktanews.ir/
https://tarabaranmag.ir/
https://telegram-persian.ir/
https://tfcenter.ir/
https://trika.ir/
https://velninews.ir/
https://vidnaz.ir/
https://wajnews.ir/
https://your-news.ir/
https://zangannews.ir/
https://2016downloadnew.ir/
https://paxsolomusic.ir/
https://daryamedia.ir/
https://andikakhabar.ir/
https://seo-pbn.ir/
https://ghezelwich.ir
https://panaztebtabriz.ir
https://shayna-net.ir
https://kanooneslamshahr.ir
https://raynuts.ir
https://honare2.ir
https://itsama.ir
https://flingpet.ir
https://foreverpro.ir
https://fraeesi.ir
https://gkhabar.ir
https://18amlak.ir
https://pooyesh-khabar.ir
https://matsef.ir
https://photo-land.ir
https://tabarestan118.ir
https://disachain.ir
https://chikaapp.ir
https://mahestan18.ir
https://radyaabkala.ir
https://c-civil.ir
https://saeeed.ir
https://copytops.ir
https://modirsearch.ir
https://shz1music.ir
https://m-khosravi.ir
https://iranhayashi.ir
https://iranian-dress.ir
https://gigblog.ir
https://basitcg.ir
https://mashhadhekmat.ir
https://rahetamin.ir
https://radolyamani.ir
https://bnemati.ir
https://face-wood.ir
https://tourvare.ir
https://centertasisat.ir
https://bidarirafsanjan.ir
https://namahaa.ir
https://30pp.ir
https://script-tabadol-link.ir
https://simayesarbedar.ir
https://pakdashtiha.ir
https://rentacars.ir
https://2019movies.ir
https://ekar24.ir
https://saber-ramezani.ir
https://teb-saharsina.ir

ایندکسر

hacklink al hd film izle php shell indir siber güvenlik türkçe anime izle Fethiye Escort Fethiye Escort Marmaris Escort android rat istanbul duşakabin fud crypter hack forum kuşadası escortmobil ödeme bozdurbirthday giftkameralı su tesisatçısıyün cami halısı