بهترین های 2021: پدربزرگ من نازی بود: تاریخچه خانوادگی ما نشان می دهد که مسیر افراط گرایی کجاست

[ad_1]

پدربزرگ من نازی بود. مانند دیگران، مانند فرماندار سابق کالیفرنیا، آرنولد شوارتزنگر، آنها همچنین خاطرنشان کردند که رویدادهای سیاسی امروز مرا به یاد گذشته خانواده ام می اندازد. پدربزرگ من از اولین کسانی نبود که به حزب پیوست. در واقع سالها طول کشید تا او را متقاعد کرد. اما یوهان بیشوف در نهایت به دلیل قدرت و امنیت حزبش در آن زمان نازی شد و یکی از آخرین کسانی بود که با سقوط نیروهای هیتلر آن را ترک کرد. داستان خانواده من در مورد همدستی است – چگونه یک مرد تحصیل کرده و وارسته به چرخ دنده در ماشین نفرت نازی ها تبدیل شد تا خانواده و وطن او را نابود کند و مادرم و خواهرانش بیشترین هزینه را برای گناهان پدر پرداخت کنند. محافظه کاران که معتقدند افراط گرایی راست در آمریکا تهدیدی جدی برای آنها یا مخالفان سیاسی آنها نیست، باید به تاریخ خانواده من توجه کنند.

هفته گذشته، تنها ده جمهوری‌خواه در کنگره استیضاح رئیس‌جمهوری متهم به تحریک یک قیام مرگبار در کنگره آمریکا را مناسب دانستند. عکس‌های این قیام هرج و مرج را نشان می‌دهد، اما شواهدی از حملات هماهنگ به دموکراسی آمریکایی نیز وجود دارد. آژانس های مجری قانون فدرال و محلی هشدار می دهند که چنین رویدادهایی در سراسر کشور برنامه ریزی شده است. در طنین خطرناک نازیسم، آمیزه‌ای از تعصب، نارضایتی و جاه‌طلبی این غارتگر شرور قدرت را تغذیه می‌کند. خدمتکاران شکسته ترامپ مرتکب خشونت فیزیکی می شوند، در حالی که جمهوری خواهان، که در برابر دروغ تقلب در انتخابات گام بر می دارند، حمله فلسفی تری به دموکراسی ارائه می کنند.

مطالب مرتبط: پدربزرگ من از هولوکاست جان سالم به در برد. این چیزی است که داستان او امروز به من می گوید

امروز در سرتاسر آمریکا، هزاران نفر از مقامات منتخب جمهوری‌خواه – و میلیون‌ها عضو عادی بی‌شماری – در حال برگزاری انتخاباتی هستند که من را به یاد انتخابات زودهنگام و تدریجی پدربزرگم می‌اندازد. شاید آنها از ترس آینده سیاسی خود و امنیت خانواده های خود از رئیس جمهور ترامپ حمایت می کردند یا ممکن است معافیت های مالیاتی و انتصابات او در دادگاه عالی را دوست داشته باشند. پایان دموکراسی دور از ذهن آنها بود. آنها معتقد نیستند که تروریست هایی در مقیاس آلمان نازی می توانند خود را تکرار کنند، یا شاید معتقدند که امتیاز آنها از آنها محافظت می کند.

آنها درک نمی کنند که ترکیب نفرت و استبداد، زمانی که رها شود، چه چیزی را می تواند نابود کند. خانواده من جزو کسانی هستند که این کار را انجام می دهند.

در 22 ژانویه 1945، هنگامی که ارتش شوروی به املاک آنها در خارج از گوتشتات، پروس شرقی نزدیک شد، خانواده آلمانی من آماده فرار شدند. مانند لیزل فون تراپ در آوای موسیقی، مادرم لیزلوت بیشوف 16 و 17 ساله بود. اما در حالی که کاپیتان فون تراپ به نشانه اعتراض پرچم نازی ها را پاره کرد، پدربزرگم یوهان بیشوف در یک سفر جاده ای به خارج از شهر، پرچم نازی خود را بزدلانه دفن کرد. او نگران بود که اگر روس‌ها متوجه شوند که یک نازی در آنجا زندگی می‌کند، با مزرعه‌اش چه می‌کنند.

پدربزرگ من بخشی از پایگاه سیاسی آدولف هیتلر نبود. او یک مالک بزرگ و یک مقام محلی فعال در حزب کاتولیک Zentrum بود تا زمانی که هیتلر همه احزاب سیاسی دیگر را غیرقانونی اعلام کرد. در سال 1937، او دستگیر شد و در ملاء عام مورد بازجویی قرار گرفت که چرا یک تاجر یهودی مسن غلات، موسی ساس، خیابان را جارو می کرد.

اما پس از شش سال از رایش هیتلر در سال 1938، یوهان اورسباورنفورر، رهبر در منطقه سازمان ملی کشاورزی نازی، رایشسنارستند، شد. شعار او این بود خون و خاک – خون و خاک این آژانس پس از رکود بزرگ، کشاورزی آلمان را احیا کرد و پدربزرگ من از موقعیت خود استفاده کرد. پس از فشارهای زیاد، یوهان تسلیم شد و همچنین به حزب پیوست.

شاید زمین و معیشت و زندگی او به همراه زندگی همسر و هشت فرزندش به گرو گذاشته شده است. شاید او فقط یک پروسی باهوش از نظر سیاسی بود. با این وجود، او در حالی که نقشه های هیتلر آشکار می شد، ایستاد. یهودیان در گوتشتات شرکای تجاری، شورای شهر و رفقای رزمی او بودند که برای قیصر می جنگیدند. اما او نشست و تماشا کرد که حزب نازی خود را به زندان انداخته و همان شهروندان یهودی را که زمانی دوستشان می خواند، از جمله موسی ساس را کشت.

این مهمانی به زودی برای خانواده او نیز تراژدی به همراه داشت. در آغاز سال 1940، هر یک از چهار پسر او فراخوانده شدند. تنها چند سال بعد، دو نفر جان باختند و دیگری اسیر جنگی در سیبری بود. پسر چهارم، عمویم کارل، چهار سال در یک بخش تانک در سه قاره خدمت کرد تا اینکه یک پایش را از دست داد و به خانه بازگشت.

در همین حین، مادرم و سه خواهرش در مدارس دولتی و کاتولیک و همچنین در جلسات گروه جوانان هیتلر شرکت می کردند. علی‌رغم جنگ جهانی شدید 1944، مادرم برای اتمام مدرسه در کونیگزبرگ فرستاده شد، تا اینکه در آن اوت از بمباران بریتانیا زیر یک پتوی خیس فرار کرد.

بمباران کونیگزبرگ آغاز پایان پروس شرقی بود، اما رایش هیتلر دستور اعدام اخیر هر کسی را که سعی در فرار به غرب داشت را صادر کرد. زنان، کودکان و سالمندان آلمانی قرار بود آخرین نبرد علیه ارتش سرخ باشند. در 20 ژانویه 1945، اولین حمله هوایی شوروی به گوتشتات حمله کرد و دو روز بعد در نهایت به غیرنظامیان اجازه تخلیه داده شد. خانواده من در ژانویه طوفانی امسال به صدها هزار پروس شرقی در مهاجرت دسته جمعی آشفته پیوستند. ثروتمندان و فقرا برای جان خود با پای پیاده و با واگن فرار کردند، اما در دمای زیر صفر تحت حملات هوایی شوروی، این ضربه مهلکی برای غرب بود.

پس از چهار سال جنایات جنگی و انسانیت آلمان علیه روس ها، زمانی که ارتش شوروی آلمانی ها را در آن بهار محاصره کرد، انتقام از آن آنها بود. مادر من یکی از میلیون ها زن آلمانی بود که توسط روس ها مورد تجاوز قرار گرفت. به عنوان یک کهنه سرباز ورماخت، عموی من کارل به طرز وحشیانه ای مورد ضرب و شتم قرار گرفت. در طول اشغال، یک اپیدمی تیفوس یک خواهر کوچکتر را گرفت و تقریباً همه چیز خانواده من از آنها گرفته شد.

پس از کنفرانس پوتسدام، آلمانی های باقی مانده در پروس شرقی اخراج شدند و پناهندگان از بازگشت منع شدند. وقتی به خانواده ام گفته شد که در ایستگاه ملاقات کنند، آنها از این که آنها را به اندازه تعداد زیادی به اردوگاه کار در سیبری می فرستند، وحشت کردند. عموی من کارل معتقد بود این مرگ حتمی است. او از شلوغی حمل و نقل فرار کرد و خانواده اش را رها کرد.

آنها با ماشین های زغال سنگ به اردوگاه آوارگان رسیدند. آنها خوش شانس بودند که به غرب اعزام شدند، اما شرایط بهتر از این نبود. دراز کشیدن روی نی با غذای کم در فضاهای تنگ، این بیماری خشمگین می شود. دو خواهر کوچکترم به سل و پدربزرگم به ذات الریه مبتلا شدند. او یک سال پس از ترک مزرعه خود در 24 ژانویه 1946 درگذشت. مادرم که تقریباً گرسنه بود، تنها کسی از خانواده بود که می توانست برای دیدن مراسم خاکسپاری او برود. او کت قدیمی‌اش را پوشید، بهتر از چکمه‌های سفارشی‌اش و پاپوش‌های چوبی‌اش که تا به حال پیدا کرده بود.

بعداً در سال 1946، چهار زن زنده مانده بیشوف به آلمان غربی در منطقه بریتانیا منتقل شدند. سال بعد، کارل آنها را کشف کرد و در سال 1950 برادر گمشده دیگری دوباره ظاهر شد، اسکلت شش سال بعد در زندان سیبری. در نهایت، خانواده زندگی جدیدی را در آلمان و آمریکا آغاز کردند، جایی که مادرم شهروند شد.

برخی این داستان را می شنوند و برای بی گناهان متاسف می شوند. دیگران معتقدند که خانواده من آنچه را که باید دریافت کرده اند. اما این داستان می تواند بیشتر از به چالش کشیدن قضاوت انجام دهد. این نشان می‌دهد که وقتی دولت‌ها از نفرت و استبداد به عنوان ابزار سیاسی استفاده می‌کنند، فقط خطری برای خصومت‌ها نیست. قربانی، مجرم، کمک کننده و ناظر همه در خطر هستند.

در 6 ژانویه، در حالی که یک خط آبی باریک و پرچم های ترامپ در اطراف او به اهتزاز درآمده بود، یک افسر پلیس کنگره با پرچم های آمریکا توسط اوباش پرزیدنت ترامپ مورد ضرب و شتم قرار گرفت. برخی از جمعیت در حال خارش برای فلج کردن یا کشتن مخالفان سیاسی پرزیدنت ترامپ بودند. هنگامی که کنگره بعد از ظهر همان شب تشکیل جلسه داد، اکثریت جمهوری خواهان همچنان به تایید نتایج انتخابات آزاد و عادلانه رای منفی دادند. نگویید که تاریخ نمی تواند امروز اتفاق بیفتد.

بهترین داستان های زندگی سالن سال 2021 را بیشتر بخوانید

[ad_2]

https://20khababr.ir
https://afkharebartar.ir
https://akhabarebartar.ir
https://andnews.ir
https://avatefepak.ir
https://baranmajale.ir
https://behtaringam.ir
https://daltek.ir
https://elmitarin.ir
https://fardayeashena.ir
https://forbos.ir
https://foxirani.ir
https://gisoon.ir
https://hodhodirani.ir
https://iranisard.ir
https://kahkashani.ir
https://lasttimes.ir
https://lilaki.ir
https://livejame.ir
https://magirani.ir
https://majaleiranian.ir
https://mervina.ir
https://mineralnews.ir
https://modirezard.ir
https://momon.ir
https://moniseh.ir
https://nationaliran.ir
https://netcrafti.ir
https://news-single.ir
https://newsexpress.ir
https://newslife.ir
https://newsspot.ir
https://newsteen.ir
https://nikmag.ir
https://officemag.ir
https://okaziyon.ir
https://one-news.ir
https://pandamag.ir
https://parsroids.ir
https://patris-fun.ir
https://senatornews.ir
https://seratmag.ir
https://sibala.ir
https://sohanian.ir
https://sosokan.ir
https://tazekhabari.ir
https://technoirani.ir
https://timesirani.ir
https://yamorani.ir
https://yandexkhabari.ir
https://abdoosnews.ir
https://zehnenoandinsh.ir
https://abestanews.ir
https://abtinnews.ir
https://akhbarebartaaar.ir
https://akhbaremaaaa.ir
https://akhbareshomaaa.ir
https://akhshijnews.ir
https://atrinnews.ir
https://atroticnews.ir
https://atshnews.ir
https://bashariatemrooz.ir
https://dastesalamatt.ir
https://dostemansalam.ir
https://elementorsite.ir
https://emrooztafahom.ir
https://ensanedirooooooz.ir
https://etelaresankhabar.ir
https://examplenews.ir
https://fardaalefba.ir
https://gisooyekhabar.ir
https://halohekayatha.ir
https://hashtadonoh.ir
https://hekayatfardayeemaaa.ir
https://honarmandkhabar.ir
https://istgaheshomareyek.ir
https://ketabkhoooon.ir
https://kimyagaaaar.ir
https://markazeakhbar.ir
https://masternewss.ir
https://mohamadrezasite.ir
https://morvarideasia.ir
https://mramins.ir
https://naserinews.ir
https://nasermr.ir
https://newsamins.ir
https://newsatropat.ir
https://newscenterals.ir
https://newsmineral.ir
https://newsouls.ir
https://newspishgamannn.ir
https://newssalam.ir
https://newsshans.ir
https://newsworlds.ir
https://parinews.ir
https://patris-music.ir
https://poshtibannews.ir
https://powernewss.ir
https://recordejadid.ir
https://salamnewws.ir
https://23ncfst.ir/
https://amiran-carpet.ir/
https://armanenergytec.ir/
https://blogenews.ir/
https://blogkhoon.ir/
https://bvfars.ir/
https://charsounews.ir/
https://chsnews.ir/
https://dezfil.ir/
https://dmwebmaster.ir/
https://dota2news.ir/
https://erfanhd.ir/
https://etminan110.ir/
https://faratarazkhabar.ir/
https://farsgardi20.ir/
https://footynews.ir/
https://goto98.ir/
https://ilyarkhabar.ir/
https://ir2khabar.ir/
https://iranalmanac.ir/
https://irandaryafest.ir/
https://khabarehaft.ir/
https://khabarontime.ir/
https://lolsms.ir/
https://maadgig.ir/
https://masoudtb.ir/
https://mp3news.ir/
https://music-ha.ir/
https://nakhlestankhabar.ir/
https://newcharge.ir/
https://news-links.ir/
https://news180.ir/
https://pimn.ir/
https://prmf.ir/
https://pvnews.ir/
https://rejawnews.ir/
https://sahab-co.ir/
https://samanbarg.ir/
https://semanews.ir/
https://shirinonews.ir/
https://soheilesonghor.ir/
https://tacity.ir/
https://taktanews.ir/
https://tarabaranmag.ir/
https://telegram-persian.ir/
https://tfcenter.ir/
https://trika.ir/
https://velninews.ir/
https://vidnaz.ir/
https://wajnews.ir/
https://your-news.ir/
https://zangannews.ir/
https://2016downloadnew.ir/
https://paxsolomusic.ir/
https://daryamedia.ir/
https://andikakhabar.ir/
https://seo-pbn.ir/
https://ghezelwich.ir
https://panaztebtabriz.ir
https://shayna-net.ir
https://kanooneslamshahr.ir
https://raynuts.ir
https://honare2.ir
https://itsama.ir
https://flingpet.ir
https://foreverpro.ir
https://fraeesi.ir
https://gkhabar.ir
https://18amlak.ir
https://pooyesh-khabar.ir
https://matsef.ir
https://photo-land.ir
https://tabarestan118.ir
https://disachain.ir
https://chikaapp.ir
https://mahestan18.ir
https://radyaabkala.ir
https://c-civil.ir
https://saeeed.ir
https://copytops.ir
https://modirsearch.ir
https://shz1music.ir
https://m-khosravi.ir
https://iranhayashi.ir
https://iranian-dress.ir
https://gigblog.ir
https://basitcg.ir
https://mashhadhekmat.ir
https://rahetamin.ir
https://radolyamani.ir
https://bnemati.ir
https://face-wood.ir
https://tourvare.ir
https://centertasisat.ir
https://bidarirafsanjan.ir
https://namahaa.ir
https://30pp.ir
https://script-tabadol-link.ir
https://simayesarbedar.ir
https://pakdashtiha.ir
https://rentacars.ir
https://2019movies.ir
https://ekar24.ir
https://saber-ramezani.ir
https://teb-saharsina.ir

ایندکسر