بهترین های سال 2021: من و مادرم در مورد حملات آبگرم آتلانتا صحبت نکرده ایم

[ad_1]

در دو هفته گذشته، وقتی در رسانه های اجتماعی چرخیدم، دیدم موضوعی دوباره مطرح شد. این بار مربع های سیاه نبود، بلکه یک هشتگ جدید بود، #StopAsianHate، که تلاش می کند کاری را انجام دهد که بیش از یک دهه است درباره آن می نویسم. دارم یک کمدین آسیایی-آمریکایی با چتری های ضخیم و صاف را تماشا می کنم که نام شش زن را با دقت تلفظ می کند. احساسات بی‌اهمیت را خواندم و سخنان کیتی پارک هونگ را درست‌تر و بلندتر می‌دانم: «این کشور اصرار دارد که هویت نژادی ما مطرح نیست، هیچ ربطی به آزار و اذیت یا نادیده گرفته شدن برای تبلیغ ندارد. “من ویدئویی از یک پلیس بی دست و پا آتلانتا را برای شوهرم می فرستم.

امروز فهرستی از آسیایی-آمریکایی هایی که مرا بزرگ کرده اند تهیه می کنم: ماساژور من، یک مادر نیمه ژاپنی. خواهر بزرگترش، عمه ژاپنی من، که با گیره در محله قدم می زند. و مادربزرگ هشت ساله پدری من در فیلیپین که در حال حاضر در خانه خود پنهان شده است (خدا را شکر کاملا واکسینه شده است). من به پدربزرگ سفید پوستم فکر می کنم و سپس به پدربزرگ سفید پوست همه فکر می کنم. روش‌هایی که یاد می‌گیریم درباره آنها صحبت کنیم: پول‌ها را مرتب کنیم و شطرنج رایانه بازی کنیم، از فرزندانشان مراقبت کنیم یا واقعاً به همسرمان عشق بورزیم. من اینجا نیستم که هیچ ادعایی در مورد تاریخچه منشاء کسی بجز من داشته باشم. بخشی از من می داند که راز تاریک و شرم آور است. من احتمالا محصول فتیشیسم کسی هستم. من فردی هستم که به دلیل و با وجود برتری سفید وجود دارد. و وقتی محصول استعمار هستید چگونه خود را استعمارزدایی می کنید؟

مطالب مرتبط: فراتر از باشگاه خوش شانسی: تاملین تومیتا درباره آمریکایی‌های آسیایی و قدرت داستان سرایی مهاجر

من جوابی ندارم فعلا فقط سوال دارم. من می دانم که اتفاق وحشتناکی برای عمه ژاپنی ام رخ داد که باعث شد او زبان مادری خود را از دست بدهد. می دانم که پدربزرگ سفیدپوست من با دو زن ژاپنی ازدواج کرد: اولی مادربزرگ مادری من بود که قبل از تولد من فوت کرد. می دانم که این پدربزرگ فکر می کند او را نجات داده است. آنها در ژاپن زمانی که او لباس خاکی پوشیده بود ملاقات کردند، طبق نامه ای مبهم که بیشتر به من سؤال می داد تا پاسخ.

* * *

مادرم یک بار به من گفت که مردم به دلیل سفید بودن بیش از حد در دبیرستان هاوایی، علیه او تبعیض قائل شدند. نام خانوادگی او سفید بود زیرا پدرش سفید پوست بود. مادر ژاپنی او از بسیاری جهات پنهان شده بود. در شکاف خاطرات و داستان‌ها، در یک اسنک بار بولینگ تاریک که به عنوان پیشخدمت کوکتل کار می‌کرد، در داستانی مبهم درباره تربیت او در فاحشه‌خانه، نحوه مرگش، و هیچ‌کس جز شوهر جدیدش نمی‌دانست کجا دفن شده است. این زن در چهره مادرم زیاد دیده نمی شود. یکی از چشم های مادرم پلک افتاده است – او به شوخی آن را “چشم آسیایی” خود می نامد. قبل از این عدم تقارن، او همیشه به عنوان یک دختر نیمه سفید شناخته می شد. نیمه دیگر (نیمه آسیایی) نامرئی یا مبهم است. حتی آدرس ایمیل او به معنای خارجی نیمه (سفید) است.

وقتی خواهرم کوچک بود، ما فیلم کورینا، کورینا با بازی آپی گلدبرگ را تماشا کردیم و او از رفتاری که با شخصیت آپی انجام شد عصبانی شد. او گفت، اما ما همه سیاه هستیم، به جز مامان. (ما سیاه پوست نیستیم، پدر ما فیلیپینی است.) در اوایل دهه 1990، داستان ارنست گرین به عنوان یک فیلم تلویزیونی منتشر شد. پدرم در هفت هشت سالگی او را جلوی من تماشا می کرد. اولین روز تبعیض نژادی و دختری کلمه N را به قهرمان داستان یعنی ارنست گرین نوجوان می اندازد. این چیه؟ از پدرم می پرسم. او فقط می گوید این خیلی بد است. سپس او کلمه N استبه او می گویم، اما تمام کلمه را می گویم و به قلدر بلوند با کیسه زین اشاره می کنم. یادم نمیاد بعدش چی بهم گفت ولی من به دردسر افتادم. احساس می کردم کار اشتباهی انجام داده ام، اما نمی دانستم چه کاری. این دو نمونه نشان دهنده آموزش ما درباره نژاد و هویت در دوران کودکی است.

مطالب مرتبط: قبل از آتلانتا: ایالات متحده تاریخ طولانی و زشتی از خشونت علیه زنان آسیایی دارد

وقتی در دهه بیستم بودم، با مادرم درباره این توهین نژادی بحث کردم، چیزی که یاد گرفته بودم از دهانم دوری کنم، چیزی که داستانش از من دوری گزید تا اینکه از افراد مناسب سؤالات درست را پرسیدم، خواندم و گوش دادم. یادم نیست چطور ظاهر شد. شاید راحتی نشستن در دهانش همین بود یک دایره، یک سنگ سنگین. او از آن به عنوان تهمت استفاده نکرد، اما هنگام تلفظ R به آن اشاره کرد، و وقتی من کوچک شدم، گفت که کلمات هیچ قدرتی ندارند. او این را به من گفت، نویسنده، و برای من سخت بود که قلب کوچکم را حفظ کنم و به او بگویم: اوه بله، آنها قطعا انجام می دهند! من احتمالاً چیزی در مورد تاریخ، خاطره و نفرت گفته ام، در مورد اینکه چگونه چنین کلمه ای برای شخصی مانند او وجود ندارد، بنابراین هیچ راهی وجود ندارد که او واقعاً احساس خود را درک کند. بالاخره احساس کردم نقطه قوتی دارم و او فهمید. نمی دانم آیا امروز می توانستیم چنین گفتگوی سازنده ای داشته باشیم یا نه.

* * *

فکر می کردم صحبت کردن با مادربزرگ محافظه کار فیلیپینی 80 ساله ام در مورد خشونت پلیس و نژادپرستی دشوار باشد. او مرا شگفت زده کرد – او فوق العاده پذیرا بود. او حتی داستانی را برای من تعریف کرد که چگونه افسران پلیس مسلح SWAT با اسلحه درآورده یک بار در حالی که او سر کار بود خانه شهری او را محاصره کردند. (او قبلاً در یک محله عمدتاً سیاهپوستان زندگی می کرد و اکنون در یک محله بسیار سفیدپوست زندگی می کند، سه خانه کمتر از مادرم، عروس سابقش.) وقتی پرسیدم: آیا فکر می کنید چنین پاسخی: نشان دادن سلاح به خانه شما ضروری بود؟ فکر می کنید در این محله این کار را انجام دهند؟ کمی فکر کرد و جواب داد: خیر. از او خواستم نامه تاگالوگ درباره زندگی سیاهان را بخواند. او از سال 1976 در اینجا زندگی می کند و انگلیسی و همچنین تاگالوگ صحبت می کند و می خواند. من وانمود نمی‌کنم که او از دوران کودکی، زمانی که درباره همسایگان سیاه‌پوست خود اظهار نظر می‌کرد، ضد سیاهی در مغز من کاشته نشده است، یا استانداردهای زیبایی سفیدپوستان را به عنوان نشانه‌ای از ذهنیت استعماری فیلیپین رعایت نمی‌کند. اما همانطور که جیمز بالدوین می گوید اذعان به “حقیقت وحشیانه” این کشور حداقل گامی در مسیر درست است.

مادر من به نوعی متفاوت است: رسیدن به آن سخت تر است. همه‌گیری به آن اجازه نداده است، مانند بسیاری از مردم، روش‌هایی را که می‌تواند به پدرسالاری سرمایه‌داری نژاد سفید کمک کند یا از آن سود ببرد، ارزیابی کند. در عوض، او سرعت استفاده از تئوری های توطئه را افزایش داد. من و مادرم از تابستان گذشته بر سر ماسک و واکسن با هم دعوا کردیم. من طرفدار آنها هستم او نیست. ما وارد همان بحث های فرسوده خود می شویم و ناگهان من 14 ساله شدم. او به سمت من آمد. از مغزت استفاده کن انتقادی فکر کنید! او از من می پرسد که آیا حتی کسی را می شناسم که تحت تأثیر COVID-19 قرار گرفته باشد؟ آره. و آیا آنها مرده اند؟ خیر بنابراین ظاهراً به این معنی است که از آنجایی که او شخصاً (هنوز) تحت تأثیر قرار نگرفته و افراد آسیب دیده را نمی شناسد، در واقعیت او وجود ندارد. به نظر می رسد این همان رویکرد او در قبال اثرات مضر نژادپرستی و برتری سفیدپوستان باشد.

مطالب مرتبط: سناتور میسی جیرونو درباره ترامپ، جنایات نفرت علیه آسیا و تاریخچه قابل توجه مهاجران آن

آخرین باری که با مادرم درباره نژادپرستی صحبت کردم، در مقطع فوق لیسانس بودم و در ایندیانا به کودکان سفیدپوست وایت هوک و بالدوین آموزش می دادم. او به من گفت که من با واکنش یا ابراز خشم و خستگی خود به نژادپرستان قدرت می دهم. او داستانی در مورد خواهر ناتنی کامل ژاپنی‌اش، خاله‌ام، برایم تعریف کرد، که به او اجازه می‌داد از پشت سرش بچرخد: یک بار یک نفر او را با TJ Maxx زد و گفت: تویو مراقبش باش! مادرم گفت نگذاشت اذیتش کند. همین عمه یک بار به مادرم گفت که گاهی از دیدن یک زن ژاپنی در آینه متعجب می شود و انتظار دارد یک زن سفید پوست را ببیند. شاید او اجازه نداد که او را عصبانی کند، زیرا احساس نمی کرد که در مورد او صدق می کند. چه اتفاقی می‌افتد وقتی تجسم می‌کنید، جشن می‌گیرید، افتخار می‌کنید و با بخشی که شما را آزار می‌دهد همذات پنداری می‌کنید؟

بل هوکس در “کشتن خشم” نوع خاصی از خشم را در پاسخ به نژادپرستی توصیف می کند و دلیل سکوت نکردن خود را توضیح می دهد: “خشم می تواند به عنوان یک کاتالیزور عمل کند. جذب، همانند ساختن، […] سفیدپوستان از ما می‌خواهند که در تلاش‌هایشان برای استعمار، سرکوب و استثمار همدست بمانیم. “نوع سکوتی که مادرم می‌خواهد ما رعایت کنیم، شبیه همسان‌سازی و استعمار است. بریتانیایی‌ها از ما می‌خواهند مودبانه صحبت کنیم. ما مشروط به خندیدن دروغین هستیم. می دانم که دفاع گاهی برای زنده ماندن ضروری است. این عدم واکنش ها به من آزادی انتخاب نمی دهد. ناراحتی یا عصبانیت من به یک نادان قوت می بخشد لعنت به او من یک سفیدپوست سفید نیستم. واضح است که من یک مرد قهوه ای و خالکوبی هستم. من از همه راه هایی که نژادپرستان را به خشم می آورد یا به خنده می اندازد قابل مشاهده هستم: چون وجود دارم و نمی کنم. پشیمان نیستم. پس از زمانی که شش آسیایی و n زن آمریکایی کشته شدند، در زمانی که با جنایات نفرت بی سابقه علیه مردم از AAPI، من وحشتناک، بیمار و خسته هستم. من پر از خشم هستم من در هر خبری چهره خانواده خودم را معرفی می کنم.

من و مادرم در مورد تیراندازی آتلانتا صحبت نکرده‌ایم، و برخی از من تعجب می‌کنند که آیا او حتی خودش (یا مادر، خواهر یا دخترانش) را در این زنان می‌بیند. حقیقت این است که ما صحبت نکردیم زیرا صحبت کردن با او سخت است. تمام تلاش ها برای صحبت در مورد نژاد و تاریخ نادیده گرفته شده یا اجتناب می شود. من نمی توانم حدس بزنم که او چگونه ممکن است با این قربانیان همذات پنداری کند یا نکند. بر اساس روش‌هایی که او درباره نژاد صحبت می‌کند (یا صحبت نمی‌کند)، فکر می‌کنم او به سفیدی خود متکی است تا از مشکلاتی که POC معمولاً تجربه می‌کند فاصله بگیرد. شاید آنچه من در اینجا می گویم این باشد که برای او امن تر است که خودش را نیمه سفید بشناسد و خود را نیمه سفید ببیند و این بخشی از امتیاز اوست که بتواند این انتخاب را انجام دهد. با این حال، بقیه اعضای خانواده نیمه سفید نیستند، بنابراین انکار او نمی تواند همه ما را پوشش دهد.

* * *

از زمانی که پسرم در تابستان 2020 برای یک کنفرانس از ایالت خارج شد و عکسی با هشتگ #NoMasks منتشر کرد، به پسرم اجازه ندادم در خانه مادرم وقت بگذراند. برای من سخت است که بدون داد و بیداد با شوهرم در این مورد صحبت کنم. گاهی اوقات او از پاسخ هیجان انگیزی که برای مادرم در نظر گرفته شده است مبهوت می شود. آیا می توانم بگویم که او مترقی ترین لیبرالی بود که می شناختم؟ او زمانی که من در دبیرستان بودم با عصبانیت در مورد جورج دبلیو بوش صحبت کرد، اما به سبک کانیه وست 180 کامل کرد. در طول 15 سال گذشته، من چند بحث پرشور با او در مورد کلماتی که نباید استفاده کند داشته ام. او دو هفته پیش درباره کتاب‌های دکتر سوس منتشر کرد و مدعی شد که کارتون‌های آسیایی به او توهین نکرده است، اما ممنوعیت کتاب قطعاً باعث ناراحتی او شده است!

وقتی احساس می کنید خانواده خودتان تجربه شما را انکار می کنند، چگونه یک رابطه را اصلاح می کنید؟ وقتی فردی که با او صحبت می کنید به پاشنه پا چسبیده، واکنشی نشان نمی دهد یا با نور گاز واکنش نشان نمی دهد، یک مکالمه چقدر می تواند تأثیر بگذارد؟ ارتباط ما به دلیل اولین اختلاف همه گیری ما در تابستان گذشته مختل شد. من اظهاراتی را با دقت ویرایش می کنم که روزها قبل از ارسال آنها عذاب می کشم و با پیوندهایی به پلتفرم هایی که به “سانسور” خود می بالند و “آزادی بیان” را ترویج می کنند، پاسخ می دهم، علیرغم این واقعیت که این اغلب اطلاعات نادرست یا بیان نفرت است، و ویدئوهایی که انکار اثربخشی ماسک‌ها یا انتشار تئوری‌های توطئه در مورد همه‌گیری. تاکتیک خواهرم این است که برای او پاسخ های شوخی بفرستد یا با او مانند کسی که در گوشه ای از خیابان شلوغ آگهی پخش می کند رفتار کند: نه ممنون! روز خوبی داشته باشید! بچه سه ساله ام می پرسد که آیا مادربزرگش را می بیند؟ پدرم از من و خواهرم خواست که با او صحبت کنیم. چه چیزی می توانیم بگوییم که قبلاً گفته نشده است؟

بهترین داستان های زندگی سالن سال 2021 را بیشتر بخوانید

[ad_2]

https://20khababr.ir
https://afkharebartar.ir
https://akhabarebartar.ir
https://andnews.ir
https://avatefepak.ir
https://baranmajale.ir
https://behtaringam.ir
https://daltek.ir
https://elmitarin.ir
https://fardayeashena.ir
https://forbos.ir
https://foxirani.ir
https://gisoon.ir
https://hodhodirani.ir
https://iranisard.ir
https://kahkashani.ir
https://lasttimes.ir
https://lilaki.ir
https://livejame.ir
https://magirani.ir
https://majaleiranian.ir
https://mervina.ir
https://mineralnews.ir
https://modirezard.ir
https://momon.ir
https://moniseh.ir
https://nationaliran.ir
https://netcrafti.ir
https://news-single.ir
https://newsexpress.ir
https://newslife.ir
https://newsspot.ir
https://newsteen.ir
https://nikmag.ir
https://officemag.ir
https://okaziyon.ir
https://one-news.ir
https://pandamag.ir
https://parsroids.ir
https://patris-fun.ir
https://senatornews.ir
https://seratmag.ir
https://sibala.ir
https://sohanian.ir
https://sosokan.ir
https://tazekhabari.ir
https://technoirani.ir
https://timesirani.ir
https://yamorani.ir
https://yandexkhabari.ir
https://abdoosnews.ir
https://zehnenoandinsh.ir
https://abestanews.ir
https://abtinnews.ir
https://akhbarebartaaar.ir
https://akhbaremaaaa.ir
https://akhbareshomaaa.ir
https://akhshijnews.ir
https://atrinnews.ir
https://atroticnews.ir
https://atshnews.ir
https://bashariatemrooz.ir
https://dastesalamatt.ir
https://dostemansalam.ir
https://elementorsite.ir
https://emrooztafahom.ir
https://ensanedirooooooz.ir
https://etelaresankhabar.ir
https://examplenews.ir
https://fardaalefba.ir
https://gisooyekhabar.ir
https://halohekayatha.ir
https://hashtadonoh.ir
https://hekayatfardayeemaaa.ir
https://honarmandkhabar.ir
https://istgaheshomareyek.ir
https://ketabkhoooon.ir
https://kimyagaaaar.ir
https://markazeakhbar.ir
https://masternewss.ir
https://mohamadrezasite.ir
https://morvarideasia.ir
https://mramins.ir
https://naserinews.ir
https://nasermr.ir
https://newsamins.ir
https://newsatropat.ir
https://newscenterals.ir
https://newsmineral.ir
https://newsouls.ir
https://newspishgamannn.ir
https://newssalam.ir
https://newsshans.ir
https://newsworlds.ir
https://parinews.ir
https://patris-music.ir
https://poshtibannews.ir
https://powernewss.ir
https://recordejadid.ir
https://salamnewws.ir
https://23ncfst.ir/
https://amiran-carpet.ir/
https://armanenergytec.ir/
https://blogenews.ir/
https://blogkhoon.ir/
https://bvfars.ir/
https://charsounews.ir/
https://chsnews.ir/
https://dezfil.ir/
https://dmwebmaster.ir/
https://dota2news.ir/
https://erfanhd.ir/
https://etminan110.ir/
https://faratarazkhabar.ir/
https://farsgardi20.ir/
https://footynews.ir/
https://goto98.ir/
https://ilyarkhabar.ir/
https://ir2khabar.ir/
https://iranalmanac.ir/
https://irandaryafest.ir/
https://khabarehaft.ir/
https://khabarontime.ir/
https://lolsms.ir/
https://maadgig.ir/
https://masoudtb.ir/
https://mp3news.ir/
https://music-ha.ir/
https://nakhlestankhabar.ir/
https://newcharge.ir/
https://news-links.ir/
https://news180.ir/
https://pimn.ir/
https://prmf.ir/
https://pvnews.ir/
https://rejawnews.ir/
https://sahab-co.ir/
https://samanbarg.ir/
https://semanews.ir/
https://shirinonews.ir/
https://soheilesonghor.ir/
https://tacity.ir/
https://taktanews.ir/
https://tarabaranmag.ir/
https://telegram-persian.ir/
https://tfcenter.ir/
https://trika.ir/
https://velninews.ir/
https://vidnaz.ir/
https://wajnews.ir/
https://your-news.ir/
https://zangannews.ir/
https://2016downloadnew.ir/
https://paxsolomusic.ir/
https://daryamedia.ir/
https://andikakhabar.ir/
https://seo-pbn.ir/
https://ghezelwich.ir
https://panaztebtabriz.ir
https://shayna-net.ir
https://kanooneslamshahr.ir
https://raynuts.ir
https://honare2.ir
https://itsama.ir
https://flingpet.ir
https://foreverpro.ir
https://fraeesi.ir
https://gkhabar.ir
https://18amlak.ir
https://pooyesh-khabar.ir
https://matsef.ir
https://photo-land.ir
https://tabarestan118.ir
https://disachain.ir
https://chikaapp.ir
https://mahestan18.ir
https://radyaabkala.ir
https://c-civil.ir
https://saeeed.ir
https://copytops.ir
https://modirsearch.ir
https://shz1music.ir
https://m-khosravi.ir
https://iranhayashi.ir
https://iranian-dress.ir
https://gigblog.ir
https://basitcg.ir
https://mashhadhekmat.ir
https://rahetamin.ir
https://radolyamani.ir
https://bnemati.ir
https://face-wood.ir
https://tourvare.ir
https://centertasisat.ir
https://bidarirafsanjan.ir
https://namahaa.ir
https://30pp.ir
https://script-tabadol-link.ir
https://simayesarbedar.ir
https://pakdashtiha.ir
https://rentacars.ir
https://2019movies.ir
https://ekar24.ir
https://saber-ramezani.ir
https://teb-saharsina.ir

ایندکسر

hacklink al hd film izle php shell indir siber güvenlik türkçe anime izle Fethiye Escort android rat duşakabin fiyatları fud crypter hack forum mobil ödeme bozdursu tesisatçısıMobil Ödeme Bozdurma beğeni satın alMobil Ödeme Nakite ÇevirmeTürk Telekom Mobil Ödeme BozdurmaMobil Ödeme Bozdur 7/24html nullednulled themes1xbet-girişbuy instagram followersMobil Ödeme BozdurmakronosslotkronosslotkronosslotkronosslotkronosslotkronosslotViagraMobil Ödeme BozdurmaMobil Ödeme Nakite ÇevirmeMobil Ödeme Nakite Çevirme