بهترین های سال 2021: من در یک کمون مسیحی بزرگ شدم. در اینجا چیزی است که من در مورد اعتقادات مذهبی آمریکا می دانم

[ad_1]

تنها باری که برادر سام را شخصا دیدم، این بود که او مانند یک سرباز در حین موعظه راهپیمایی می کرد، در حالی که عرق مانند اشک از شقیقه هایش جاری بود و کتاب مقدس آجری سنگین در دست راستش بود.

سال 1978 بود، من پنج ساله بودم، و خانواده من برای کنگره ای که ما آن را گردهمایی نیمه سالانه صدها، گاهی هزاران نفر از اعضای بدن، یا بدن مسیح، یک شبکه گسترده نامیدیم، به لوبوک، تگزاس سفر کرده بودند. از جوامع کاریزماتیک به طور مستقل توسط برادر سام.

خانواده‌ام در مزرعه‌ای زندگی می‌کردند، اکثراً خارج از پاسگاه در ساحل شمالی دریاچه سوپریور، جایی که من با آواز خواندن، کف زدن، فریاد زدن و رقصیدن در مسیرهای تابرناکل به همان شکلی بی‌شرمانه مانند پادشاه دیوید بزرگ شدم. در جامعه جزیره ما، اعمالی که توسط روح القدس هدایت می شد، مانند صحبت کردن به زبان ها، رویاها، نبوت ها، دست گذاشتن، و شفا دادن به وسیله ایمان، دعوت از قربانگاه، غسل تعمید دسته جمعی، غسل تعمید رودخانه و حتی رهایی از شیاطین رایج بود. مثل خوردن یا خوابیدن یا برای ما بچه ها بازی با سنگ های صاف در جوی خنک انتهای جنگل. سپس، اگر از من می پرسیدید که آیا کلیسا من را می ترساند، من با این سوال گیج می شدم و می گفتم نه. با نگاه به گذشته، من همیشه می ترسیدم.

مرتبط: چگونه الهیات مسیحی افراطی حمله جناح راست به دموکراسی را هدایت می کند

اگر گفتگوی حضوری بود، می‌توانستید، مثل خیلی‌ها، من را اینجا متوقف کنید. ممکن است بگویید: «بنابراین شما تبدیل به یک فرقه شده‌اید»، به امید اینکه هر گفتگوی بعدی را با این هشدار پیش‌بینی کنید که تجربه مذهبی من باید به‌طور منحصربه‌فردی دردناک بوده باشد، یعنی انحراف از مسیحیت سالم و پایه آمریکایی. از این گذشته، برخلاف The Body، بیشتر فرقه ها و شبکه های کلیسا نمی خواهند که اهل محله اموال و نیمی از عشر یا حتی تمام پس انداز خود را بفروشند. بیشتر کشیش ها مانند برادر سام در صحرا، جلسات خود را تحریک نمی کنند، و از آنها می خواهند که زندگی خود را به زاهدانه ترین چیزهای اساسی تقلیل دهند – لباس های معمولی، غذای معمولی، بدون تلویزیون، بدون تعطیلات، بدون اسباب بازی. شاید مهمتر از همه، بیشتر مردم در سال 2021 به جنگ معنوی یادآور دوران تاریکی اعتقادی ندارند. رهبران معنوی خود به آنها هشدار نمی دهند که در هر مرحله مورد حمله شیاطین و شیطان قرار می گیرند. اگر مسیحی هستید، احتمالاً دوست دارید تا حد امکان بین بدن و کلیسایی که به آن تعلق دارید فاصله بیندازید. اگر نه، به این اطمینان نیاز خواهید داشت که تجربیات من با دین فوق‌العاده است – چیزهایی که خاطرات از آنها ساخته شده است.

اما همین چند سال پیش، فرانکلین گراهام، پسر «کشیش آمریکا»، بیلی گراهام، هرگونه انتقاد از دونالد ترامپ، رئیس جمهور سابق آمریکا را اقدامی شیطانی خواند. سال بعد، یکی از نزدیکترین مشاوران انجیلی رئیس جمهور، پائولا وایت، علناً دستور داد “همه بارداری های شیطانی خود به خود باشند.” نظرسنجی‌ها در دهه‌های اخیر نشان می‌دهد که حدود نیمی از آمریکایی‌ها هنوز بر این باورند که تسخیر شیطان و جن بسیار واقعی است، و اگرچه برخی داده‌های اخیر نشان می‌دهد که این رقم ممکن است در میان دموکرات‌ها کمتر باشد، درصد آمریکایی‌هایی که به شیطان اعتقاد دارند از افزایش یافته است. 55 درصد در سال 1990 به 70 درصد در سال 2007 – از سال 2018 به نظر می رسد که حتی جن گیری های کاتولیک نیز در حال افزایش است. حدود نیمی از آمریکایی ها معتقدند که کتاب مقدس باید بر قوانین ایالات متحده تأثیر بگذارد، و 68 درصد از پروتستان های انجیلی سفید پوست معتقدند که کتاب مقدس باید بر اراده مردم اولویت داشته باشد. به عبارت دیگر، اگر متوجه شدید که با یک مسیحی آمریکایی صحبت می‌کنید، احتمالاً آنها با ترس از انجام حرکت اشتباه، انتخاب سمت اشتباه و این باور که این می‌تواند نتایج کابوس‌آوری در زندگی و زندگی داشته باشد، پرورش یافته باشد. بعد. احتمالاً ترس آنقدر عمیق است که دیگر به عنوان ترس ثبت نمی شود. ترس فقط دریچه ای است که از طریق آن به دنیا نگاه می کنند.

من دوستی در دانشگاه داشتم که پس از شنیدن داستان من دوست داشت مرا جانستون صدا کند. اما او در کنتاکی بزرگ شد، همانطور که من بعد از اینکه خانواده ام زندگی اجتماعی را ترک کردند، و هر چه بیشتر او را می شناختم، بیشتر متوجه می شدم که واعظان دوران کودکی او عملاً با برادر سام قابل تعویض بودند و تنها تفاوت بین او کلیسا بود. و مال من از خود گذشتگی بود، درجه وفاداری به آموزه. در کلیسای من به ما دستور داده شد که باورهای خود را مرحله به مرحله تجربه کنیم، سپس یکی دیگر، سپس دیگری، اما اینها همان باورهایی بود که دوست من داشت. مدت‌ها پس از اینکه خانواده‌ام «بدن» را «ترک» کردند، چه کلیسای خانگی برگزار کنیم، چه در کنگره‌های بدن شرکت کنیم، یا در مراسم منظم در کلیساهای پنطیکاستی، باپتیست و متدیست شرکت کنیم، من 19 ساله بودم و قبل از ملاقات با فردی مجردی که دکترین را به چالش می‌کشید، رشد کردم. بالا و تجربیات مشابهی در مرکز شهر ویرجینیا، روستایی همپشایر، و حومه ایندیانا که اکنون در آن زندگی می کنم داشته ام. طبقه بندی مسیحیان آمریکایی به دسته خیالی فرقه ها و غیر فرقه ها، کلیساهای خطرناک، محدود، نامنظم، و اکثریت مذهبی ایمن و پایه اشتباهی هولناک و به اندازه خود افراط گرایی خطرناک است.

مرتبط: حمله ناسیونالیست مسیحی به دموکراسی پنهان است، اما دفع کارساز است

در واقع، افراط گرایی مذهبی بود، اگر نه بر سپس آ هنجار ملی برای تمام زندگی من در تجربه من، شما فقط باید برای چند دقیقه بیشتر مسیحیان را تحت فشار قرار دهید تا با بسیاری از باورهای “عجیب و شوم” روبرو شوید که قرار است نشانگر فرقه باشند. به همین دلیل است که رها کردن افراط گرایی مذهبی در آمریکا بسیار دشوار است و اغلب یک عمر طول می کشد – مانند، حدس می زنم، تلاش برای هوشیاری در یک کارخانه آبجوسازی. اگر بیش از سه چهارم انجیلی های آمریکایی معتقدند که ما در آخرالزمان توصیف شده در کتاب مقدس زندگی می کنیم، آنگاه نه تنها محتمل است بلکه اجتناب ناپذیر است که برخی از این ایمانداران دست به اقدامی بزنند و خود و خانواده هایشان را از فاسد و مادی گرا دور کنند. ، دنیای بابلی. به همین ترتیب، اگر انجیل با انگشت خدا نوشته شده باشد، همانطور که به من آموزش داده شده است، پس من سؤال می کنم – در واقع همه چیز را در مورد کلیسا و رهبران کلیسا زیر سوال می برم، از صحت آموزه های افرادی مانند برادر سام تا صداقت. هر سیاستمدار حق گرای بر منبر ستایش می شود، می تواند مؤمنی را در برابر «قدرت ها و حکومت های» نامرئی که مانند کرکس ها تشنه نابودی ما بر سر ما می چرخند آسیب پذیر کند.

ساموئل درو فایف سوم یک مرد معمولی بود که قدرت فوق العاده ای بر پیروانش داشت. پدر و مادر او فلوریدا بودند و مانند بسیاری از کهنه سربازان جنگ جهانی دوم، او از نظر عاطفی و روحی از نبرد به خانه بازگشت و خلأ وجودی را پرورش داد که باید کار ایجاد یک زندگی ساده برای خود را بسیار سخت کرده باشد. قابل درک است، فقط چیزی به بزرگی و غیرقابل درک خدا می تواند با وسعت این پوچی برابری کند و جهان متزلزل را در امنیت سیاه و سفید آتشین نگه دارد. چنین تجربه میلیون‌ها نفر پس از جنگ‌های قرن بیستم بود – این صخره‌ای است که باران آخر و کلیساهای کاریزماتیک بعدی روی آن ساخته شد.

در سال 1957، در یک مدرسه علمیه باپتیست در نیواورلئان، سام یاد خواهد گرفت که چگونه از ترس خود استفاده کند و خود را به عنوان نجات دهنده ارواح در نبرد روحانی که تصور می کرد در اطرافش موج می زند، نشان دهد و شیاطین بخش مهمی از این آموزش بودند. در سال 1960، او پایان نامه خود را در دانشگاه تولین ارائه کرد، که در آن مسح شخصی او با عطایای روح القدس، “باران” اواخر باران، و جزئیات آزادی موفقیت آمیز خود، به نظر او، جین میلر، که از نظر ذهنی بود، توضیح داده شد. مادر بیمار شش فرزند از شیاطین او. بسیاری از افراد مبتلا به بیماری روانی، پس از شنیدن صدای ضبط شده از جلسات رهایی جین، برای شفا نزد برادر سام می روند. من با گوش دادن به این نوارها و سایر نوارهای مشابه بزرگ شدم، و در نهایت، بیش از یک دهه پس از مرگ برادرم سام، زمانی که جین میلر سعی کرد مرا از شر شیاطین خود در کنگره بدن در شیکاگو خلاص کند، احساس کردم که او در طول آزمایش حاضر است. بالاخره او جین را به دنیا آورده بود و او مرا به دنیا می آورد.

در سال 1971، درست زمانی که پدرم از ویتنام برمی گشت، بیلی گراهام پیامی را در دالاس، تگزاس به نام شیطان و شیاطین ارائه کرد و در همان سال برادر سام شروع به موعظه پایان زمان کرد، که قبلاً بخش عمده ای از بیلی بود. صلیبی ها پیاده روی هم مردان و هم بسیاری از واعظان دیگر مانند اورال رابرتز، جیمی سواگارت، پت رابرتسون و جیم بیکر، همه از نظر فنی خارج از بدن، و بادی کاب، جان هانسون و داگ مک‌کلین، همه در داخل بدن، افراد آلوده، بیمار و دریده را دیدند. جهان جنگ به عنوان دلیلی بر اینکه مصیبت بزرگ به سرعت نزدیک می شود. همه آنها بسیاری از مفاهیم دوگانه کتاب مقدس از شیطان شناسی، مؤمن و ما را آموزش می دهند. و تقریباً همه به لطف و محبت، متهم به جنایات متعدد از کلاهبرداری گرفته تا تحریک به سوء رفتار جنسی تا آدم ربایی خواهند شد، اگرچه باور کنید وقتی می گویم این سقوط ها هرگز به معنای پایان نیست، بلکه آغاز، طغیان جدید کشیش ها، تغییر نام تجاری، مدرنیزه شده است. اکنون توسط رسانه های اجتماعی تقویت شده است و همچنان مشتاق است که بر ترس به عنوان سلاحی در جنگ صلیبی بی پایان برای قدرت حکومت کند.

من ممکن است با نوارهای جین بزرگ شده باشم، اما میلیون‌ها آمریکایی با پیام‌های مشابه از کشیش‌های بی‌شماری دیگر، چه جریان اصلی یا غیرمستقیم، دندان قروچه می‌کنند. هر شکل افراطی مسیحیت به سیانور کوان اید در گویان ختم نمی شود. رشد و نفوذ سریع QAnon یک نتیجه بالقوه دیگر است، که گواه این است که لژیونی از کشیش‌ها دهه‌ها را صرف سوق دادن آمریکایی‌های وفادار به پارانویا، تئوری‌های توطئه و در نهایت برچیدن دولتی کرده‌اند که اصرار دارند در طرف اشتباه است. اگر بین 15 تا 20 درصد آمریکایی ها معتقدند که دولت توسط توطئه پدوفیل های شیطان پرست کنترل می شود و طوفان آخرالزمانی به زودی نخبگان شرور را از بین می برد و “رهبران قانونی” را باز می گرداند، کشیش های آمریکا دلیل آن هستند. این بدنه به IMA یا انجمن بین المللی وزیران تبدیل شده است: شرکتی، صرفه جویی و خسته کننده به عنوان نان تست برای چشمان آموزش ندیده، اما همچنان کنگره هایی را در لوبوک و جاهای دیگر برگزار می کند، و در این زمان هنوز نسلی را برای باور به آنچه من باور داشته ام تربیت می کند. برای مدت طولانی که من دنیای ورای پناهگاه کلیسا را ​​خصمانه، بدخواهانه و ترسناک می‌دانم – جهان‌بینی که هنوز هر از گاهی با آن مبارزه می‌کنم.

حتی دهه‌ها پس از آخرین جلسه بدنی‌ام، زمانی که به‌عنوان پرستار اورژانس شروع به کار کردم، هر بار که به بیمار مبتلا به توهم شیاطین یا شیطان اختصاص می‌دادم، باید ایمان به آنها را از بین می‌بردم. من اغلب ساعت های این جابجایی ها را در نوعی هجوم طولانی مدت آدرنالین سپری می کردم. مخصوصاً مریضی را به یاد دارم که با اره برقی به شوهرش حمله کرد و در گوشه اتاق قفل شده بیمارستان که من از او مراقبت می کردم شیاطین را دید. “او آنجاست!” او مدام زمزمه می‌کرد، به پشت سر من اشاره می‌کرد، چشم‌هایش حضوری را در آنجا ثبت می‌کردند، حالت او به طور پویا از درخشش به وحشت و براق به درخشش تغییر می‌کرد. مجبور بودم تمرکز کنم تا حضور را احساس نکنم، نفسم را کند کنم و با خودم تکرار کنم: «او فقط بیمار است، همین. فقط بیمار است، مثل هر بیمار دیگری.

بهترین داستان های زندگی سالن سال 2021 را بیشتر بخوانید

[ad_2]

https://20khababr.ir
https://afkharebartar.ir
https://akhabarebartar.ir
https://andnews.ir
https://avatefepak.ir
https://baranmajale.ir
https://behtaringam.ir
https://daltek.ir
https://elmitarin.ir
https://fardayeashena.ir
https://forbos.ir
https://foxirani.ir
https://gisoon.ir
https://hodhodirani.ir
https://iranisard.ir
https://kahkashani.ir
https://lasttimes.ir
https://lilaki.ir
https://livejame.ir
https://magirani.ir
https://majaleiranian.ir
https://mervina.ir
https://mineralnews.ir
https://modirezard.ir
https://momon.ir
https://moniseh.ir
https://nationaliran.ir
https://netcrafti.ir
https://news-single.ir
https://newsexpress.ir
https://newslife.ir
https://newsspot.ir
https://newsteen.ir
https://nikmag.ir
https://officemag.ir
https://okaziyon.ir
https://one-news.ir
https://pandamag.ir
https://parsroids.ir
https://patris-fun.ir
https://senatornews.ir
https://seratmag.ir
https://sibala.ir
https://sohanian.ir
https://sosokan.ir
https://tazekhabari.ir
https://technoirani.ir
https://timesirani.ir
https://yamorani.ir
https://yandexkhabari.ir
https://abdoosnews.ir
https://zehnenoandinsh.ir
https://abestanews.ir
https://abtinnews.ir
https://akhbarebartaaar.ir
https://akhbaremaaaa.ir
https://akhbareshomaaa.ir
https://akhshijnews.ir
https://atrinnews.ir
https://atroticnews.ir
https://atshnews.ir
https://bashariatemrooz.ir
https://dastesalamatt.ir
https://dostemansalam.ir
https://elementorsite.ir
https://emrooztafahom.ir
https://ensanedirooooooz.ir
https://etelaresankhabar.ir
https://examplenews.ir
https://fardaalefba.ir
https://gisooyekhabar.ir
https://halohekayatha.ir
https://hashtadonoh.ir
https://hekayatfardayeemaaa.ir
https://honarmandkhabar.ir
https://istgaheshomareyek.ir
https://ketabkhoooon.ir
https://kimyagaaaar.ir
https://markazeakhbar.ir
https://masternewss.ir
https://mohamadrezasite.ir
https://morvarideasia.ir
https://mramins.ir
https://naserinews.ir
https://nasermr.ir
https://newsamins.ir
https://newsatropat.ir
https://newscenterals.ir
https://newsmineral.ir
https://newsouls.ir
https://newspishgamannn.ir
https://newssalam.ir
https://newsshans.ir
https://newsworlds.ir
https://parinews.ir
https://patris-music.ir
https://poshtibannews.ir
https://powernewss.ir
https://recordejadid.ir
https://salamnewws.ir
https://23ncfst.ir/
https://amiran-carpet.ir/
https://armanenergytec.ir/
https://blogenews.ir/
https://blogkhoon.ir/
https://bvfars.ir/
https://charsounews.ir/
https://chsnews.ir/
https://dezfil.ir/
https://dmwebmaster.ir/
https://dota2news.ir/
https://erfanhd.ir/
https://etminan110.ir/
https://faratarazkhabar.ir/
https://farsgardi20.ir/
https://footynews.ir/
https://goto98.ir/
https://ilyarkhabar.ir/
https://ir2khabar.ir/
https://iranalmanac.ir/
https://irandaryafest.ir/
https://khabarehaft.ir/
https://khabarontime.ir/
https://lolsms.ir/
https://maadgig.ir/
https://masoudtb.ir/
https://mp3news.ir/
https://music-ha.ir/
https://nakhlestankhabar.ir/
https://newcharge.ir/
https://news-links.ir/
https://news180.ir/
https://pimn.ir/
https://prmf.ir/
https://pvnews.ir/
https://rejawnews.ir/
https://sahab-co.ir/
https://samanbarg.ir/
https://semanews.ir/
https://shirinonews.ir/
https://soheilesonghor.ir/
https://tacity.ir/
https://taktanews.ir/
https://tarabaranmag.ir/
https://telegram-persian.ir/
https://tfcenter.ir/
https://trika.ir/
https://velninews.ir/
https://vidnaz.ir/
https://wajnews.ir/
https://your-news.ir/
https://zangannews.ir/
https://2016downloadnew.ir/
https://paxsolomusic.ir/
https://daryamedia.ir/
https://andikakhabar.ir/
https://seo-pbn.ir/
https://ghezelwich.ir
https://panaztebtabriz.ir
https://shayna-net.ir
https://kanooneslamshahr.ir
https://raynuts.ir
https://honare2.ir
https://itsama.ir
https://flingpet.ir
https://foreverpro.ir
https://fraeesi.ir
https://gkhabar.ir
https://18amlak.ir
https://pooyesh-khabar.ir
https://matsef.ir
https://photo-land.ir
https://tabarestan118.ir
https://disachain.ir
https://chikaapp.ir
https://mahestan18.ir
https://radyaabkala.ir
https://c-civil.ir
https://saeeed.ir
https://copytops.ir
https://modirsearch.ir
https://shz1music.ir
https://m-khosravi.ir
https://iranhayashi.ir
https://iranian-dress.ir
https://gigblog.ir
https://basitcg.ir
https://mashhadhekmat.ir
https://rahetamin.ir
https://radolyamani.ir
https://bnemati.ir
https://face-wood.ir
https://tourvare.ir
https://centertasisat.ir
https://bidarirafsanjan.ir
https://namahaa.ir
https://30pp.ir
https://script-tabadol-link.ir
https://simayesarbedar.ir
https://pakdashtiha.ir
https://rentacars.ir
https://2019movies.ir
https://ekar24.ir
https://saber-ramezani.ir
https://teb-saharsina.ir

ایندکسر

hacklink al hd film izle php shell indir siber güvenlik türkçe anime izle Fethiye Escort android rat duşakabin fiyatları fud crypter hack forum mobil ödeme bozdursu tesisatçısıMobil Ödeme Bozdurma beğeni satın alMobil Ödeme Nakite ÇevirmeTürk Telekom Mobil Ödeme BozdurmaMobil Ödeme Bozdur 7/24html nullednulled themes1xbet-girişbuy instagram followersMobil Ödeme BozdurmakronosslotkronosslotkronosslotkronosslotkronosslotkronosslotViagraMobil Ödeme BozdurmaMobil Ödeme Nakite ÇevirmeMobil Ödeme Nakite Çevirme