بررسی تصمیمات اخیر اقتصادی دولت در مجلس

captcha

[ad_1]

 به گزارش گروه سیاسی خبرگزاری دانشجو، محمدرضا پور ابراهیمی نماینده مردم کرمان در مجلس شورای اسلامی، با بیان اینکه دولت اخیرا با اذن مقام معظم رهبری یک میلیون یورو از صندوق توسعه ملی برداشت کرده است که سازوکار هزینه کرد آن مشخص نیست، گفت: دولت در فضای ایجاد شده بین پایان مجلس دهم و آغاز مجلس یازدهم تصمیماتی را بعد از برداشت یک میلیون یورو از صندوق توسعه ملی اتخاذ کرده که چارچوب نظارتی مجلس بر اساس قانون در این زمینه مشخص نشده است.

وی با تاکید براینکه در این شرایط دولت حق حتی یک ریال خرج کردن از این یک میلیون یورو را ندارد مگر اینکه این مهم با نظارت مجلس صورت گیرد، ادامه داد: از سوی دیگر دولت مباحثی در خصوص انتشار اوراق قرضه مطرح کرده که باید به آن تذکر داده شود چرا که دولت تنها می‌تواند در چارچوب قانون بودجه این انتشار را انجام دهد در غیر این صورت ایجاد بدهی برای کشور خارج از ضابطه مندرج در قانون برنامه ششم توسعه قطعاً به صلاح کشور نیست.

نماینده کرمان در مجلس با بیان اینکه تصمیمات اقتصادی دولت در چند وقت اخیر مشکلاتی را برای مردم ایجاد کرده است، افزود:تصمیمات اخیر در مورد سهام عدالت مصداق بارز این موضوع است. گروه مدیریت سهام عدالت بدون اظهارنظر مجلس تشکیل شده و تصمیم‌گیری می‌کند که این بعضی از این قوانین بازار سرمایه و نحوه اداره آن را دچار چالش خواهد کرد.

پورابراهیمی تصریح کرد: بعد از آغاز به کار کمیسیون‌های مجلس یازدهم به طور قطع تک تک این موضوعات بررسی شده و مجلس از بعد نظارتی این مهم را به طور جدی پیگیری خواهد کرد.

[ad_2]

Source link

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>