بخار پز چیست و چه استفاده هایی دارد


TESAdmin
23 ژوئن 2019
353 بازدید 0
0 را ذخیره کنید
بهترین بخارپز غذا
علاقه دارید از غذای خود به طور مرتب پخته و به همان اندازه شکم مرغ گرم و نرم لذت ببرید؟ از چربی و روغنی که از پخت و پز باقیمانده خارج می شود ، متنفر هستید؟

خوب ، ما محصولی را برای شما تهیه کرده ایم!

آن را بخارپز غذا می نامند و این ترکیب هوشمندانه آشپزخانه می تواند گوشت و سبزیجات شما را به وعده های غذایی پخته شده و بدون استفاده از روغن گیاهی یا چربی حیوانات در این فرآیند تبدیل کند.

وعده های غذایی تهیه شده از طریق بخارپز ، بسیار خوش طعم تر و خوش طعم تر از غذاهای قدیمی هستند ، و نه تنها این – آنها برای سلامتی شما نیز بسیار بهتر هستند. در واقع ، اگر تصمیم دارید که به جای آن که با استفاده از اشکال مختلف چربی و گریس ساخته شود ، غذای بخارپز بخورید ، می توانید خطر ابتلا به بیماری های قلبی ، کلسترول بالا و حتی حتی چاقی را تا حدی کاهش دهید.

در این مقاله ، ما 10 لیست برتر از بهترین بخارپزهای مواد غذایی موجود در بازار را جمع آوری کرده ایم. هرکدام از بسته های موردعلاقه شما دارای ویژگی های لازم برای تهیه غذای بزرگ بخار شده است ، تنها تفاوت این ویژگی در خصوص ویژگی های خاص هر یک از این موارد است.

همچنین ، ما راهنمای خرید مختصری را نیز برای شما آماده کرده ایم ، تا بتوانید ایده واضح تری داشته باشید که هنگام خرید یکی از این وسایل آشپزخانه مفید ، به دنبال چه چیزی باشید.

گزینه های ویرایشگر: 5 بهترین بخارپز غذا

تصویر عنوان رتبه ویرایشگر
بالا
بخار پز چیست

  هم اکنون خریداری کنید

Cuisinart STM-1000

  هم اکنون خریداری کنید

گرفتن خوب OXO

  هم اکنون خریداری کنید

مجموعه لوازم آشپزخانه مایکروویو سیستما

  هم اکنون خریداری کنید

Oster Double Tiered Food Steamer

  هم اکنون خریداری کنید

بهترین بررسیهای مواد غذایی و سبزیجات بخارپز
درست پس از آن ، بدون آگهی بیشتر ، اینجا تعداد زیادی از افراد وجود دارد!

مطالب نشان می دهد
چه چیزی را در یک بخار پز مواد غذایی جستجو کنید – راهنمای مختصر خریدار
اندازه

مواد غذایی بخارپز ، مانند بسیاری از بسته های غذایی دیگر که مربوط به غذا است ، در شکل ها و اندازه های مختلفی وجود دارد. از آنجا که پخت و پز نظم و انضباطی است که هدف مشخصی برای تحقق آن دارد (تغذیه خود ، خانواده و یا یک رستوران کامل و پر از مردم) ، تولید کنندگان این وسایل آشپزی هوشمندانه اطمینان حاصل کرده اند که آنها یک بخارپز غذایی مناسب برای همه تهیه می کنند. بخشی از بازار

بنابراین ، شما دانشجویی هستید که به تنهایی در یک آپارتمان کوچک زندگی می کنید ، یا رستوران بزرگی را اداره می کنید و امیدوار هستید که غذای بخارپز را در آنجا بفروشید ، احتمالاً – شما می توانید فقط دستگاه مورد نظر خود را پیدا کنید. نیازهای شما.

البته هرچه دستگاه مورد نظر بزرگتر باشد ، قیمت آن بیشتر خواهد شد ، بنابراین خرید یک دستگاه بخارپز غذایی بزرگ و صنعتی ممکن است عاقلانه ترین سرمایه گذاری نباشد اگر به عنوان مثال فقط یک خانواده کوچک برای آشپزی داشته باشید. .

مواد

به طور معمول ، بخارهای مدرن از جنس استیل ضدزنگ ، شیشه ضد گرما یا به ندرت – آلومینیوم ساخته می شوند. مواد دیگری نیز در آنجا وجود دارد ، البته ، اما این سه ماده اصلی هستند.

همه مواردی که در نظر گرفته شده است ، به نظر می رسد که مدل های ساخته شده از شیشه نسوز محبوب ترین هستند زیرا در بین آنها مشاهده می شوند. بخش بزرگی از بخارپز دیدن مواد غذایی داخل بخارپز است که به آرامی در بخار مخصوص خود پخته می شوند ، بنابراین شاید به همین دلیل است که این مدل ها برجسته ترین هستند ، خصوصاً برای مصارف شخصی.

(مدل های بزرگتر بخار با اندازه های بزرگ واقعاً آنقدر فشار وارد نمی کنند. )

مدلهای الکتریکی در مقابل Stovetop

دو نوع اصلی دستگاه بخارپز وجود دارد – برقی و اجاق گاز.

همانطور که از نام آنها مشخص است ، الکتریکی ها از انرژی الکتریسیته برای گرم کردن عنصر گرمایش که در داخل آنها ساخته شده استفاده می کنند تا فرایند بخار را شروع کنند.

از طرف دیگر مدلهای اجاق گاز فقط کاسه یا ظرف مخصوص بخارپز را تأمین می کنند ، بنابراین باید منبع دیگری از گرما را پیدا کنید – معمولاً اجاق گاز ، از این رو نام آنها.

وقتی صحبت از عملی می شود ، به نظر می رسد که مدل های stovetop راه حل کمتری هستند ، زیرا آنها به منبع قدرت نیاز دارند ، اما پس از آن دوباره هزینه کمتری نسبت به مدل های برقی دارند.

ویژگی های اضافی

اگر دوست دارید روند پخت و پز را به خود رعایت کنید یا تمایل به فراموش کردن ندارید که مواد غذایی را داخل بخارپز قرار داده و دوست دارید هنگام اتمام مراحل پخت و پز یادآوری شود ، گرفتن یک بخارپز مواد غذایی با برخی از ویژگی های اضافی ممکن است راهی برای این کار باشد. شما.

امروزه دستگاههای بخارپز با انواع مختلفی از ویژگیهای اضافی ممکن و غیرممکن ارائه می شوند تا زندگی شما به عنوان آشپز آسان تر شود. به عنوان مثال ، پانل های کنترل LCD برای مانور راحت تر در اطراف کنترل ها ، هشدارهای صوتی هنگام انجام مراحل آماده سازی غذا و اشکال مختلف تایمر شمارش معکوس ، همه می توانند کاملاً مفید باشند!

خوب ، حالا که ما خود را با پیچیدگی های دستگاه بزرگوار که یک دستگاه بخار خوراکی است آشنا کردیم ، بیایید به 10 نمونه برتر ما برای این دسته خاص نگاهی بیندازیم. فقط قشرهای برقی و برقی Stovetop اینجا ، مردمی!

10 بهترین غذای بخارپز و مواد غذایی

 1. Cuisinart – بخار شیشه دیجیتال STM-1000 ، فولاد ضد زنگ
  اگر به دنبال یک جوش بخار قدرتمند هستید که بتواند سبزیجات گوشتی شما را به یک وعده غذایی نرم و خوشمزه تبدیل کند ، به دنبال این مدل STM-1000 از Cuisinart نیست! این مقدار زیاد است – یک گلدان 5 لیتری ظرفشویی ایمن از شیشه ، یک صفحه کنترل LCD ، یک دکمه Start / Stop ، شما آن را نامگذاری کرده اید.

یکی از موارد جالب این مدل 5 تنظیم غذایی از پیش برنامه ریزی شده آن است: مرغ ، غذاهای دریایی ، سبزیجات ، غلات و کتابچه راهنمای کاربر – برای سرآشپزهای پرماجرا در آنجا. همچنین ، برای اینکه بتوانید در حین آماده شدن مواد غذایی خود کارهای دیگری را انجام دهید ، یک تایمر شمارش معکوس 60 دقیقه‌ای نیز وجود دارد.

هنگامی که صحبت از موادی که برای تهیه این ظروف آشپزخانه استفاده شده است ، افراد حاضر در Cuisinart تصمیم گرفتند به دنبال مخلوطی از شیشه نسوز و فولاد ضد زنگ باشند. در اینجا پیکربندی شده است: سینی بخارپز از استیل ضدزنگ ساخته شده است ، مخزن از شیشه ساخته شده ، درب آن نیز از شیشه است ، در حالی که رینگ از استیل ضدزنگ ساخته شده است.

طرفداران:

مخزن قابل جابجایی با ظرفیت 1 لیتر
ساخته شده از استیل ضد زنگ و شیشه نسوز
کنترل پنل LCD
گزینه Start / Stop
هشدار شنیداری
تایمر شمارش معکوس 60 دقیقه
منفی:

مخزن آب از پلاستیک ساخته شده است
عنصر گرمایش تقریباً برای نگهداری قابل دسترسی نیست (در صورت لزوم)
بررسی قیمت

 1. ساحل همیلتون – استیمر دیجیتال مواد غذایی
  به نظر می رسد ظاهر یک ساعت زنگ دار دیجیتالی با دو گلدان آشپزی قابل مشاهده که در بالای آن انباشته شده است ، این بخارپز از ساحل هامیلتون می تواند یک انتخاب عالی برای شخصی باشد که بعد از انتخاب و بخور به نظر می رسد هنگام انتخاب خود از بخارپز غذایی است.

با تشکر از طراحی کنجکاو آن ، که دو گلدان جدا از هم قرار گرفته است ، می توانید همزمان دو وعده غذایی مختلف را بخارپز کنید. گلدانهای مورد نظر به گونه ای بوده اند که کاملاً به یکدیگر می چسبند ، بنابراین نیازی به نگرانی در مورد بالا بودن کشویی گلدان پایین نیست.

در مورد نگهداری ، سینی قطره ای و ظرف برنج را می توان در ماشین ظرفشویی شستشو داد ، اما این دو ظروف غذایی نباید باشد. در عوض ، شما اینها را با غوطه ور شدن در آب صابون و به آرامی از بین بردن غذای اضافی و لکه ها با یک اسفنج یا چیز دیگری پاک می کنید.

طرفداران:

سیستم دو لایه پخت بخار
گزینه گرم اتوماتیک – وقتی غذا آماده شد به “گرم” تبدیل می شود
یک صفحه کنترل لمسی دیجیتال لمسی
با یک تایمر شمارش معکوس همراه است
گزینه تایمر شروع تاخیر
منفی:

دو کاسه ماشین ظرفشویی نیستند
کاسه ها از پلاستیک ساخته شده اند
بررسی قیمت

 1. NutriChef – دستگاه خشک کن مواد غذایی و بخار برقی حرفه ای
  به عنوان شماره سه ورودی ما ، یک ماهی کاملاً کنجکاو داریم ، به اصطلاح. یعنی ، این محصول NutriChef نه تنها یک بخار استاندارد مواد غذایی است. همچنین شما را قادر به کم آبی از غذای خود می کنید ، که اگر می خواهید رطوبت را از چیزی جدا کنید بدون اینکه منتظر بمانید تا خشک شود ، بسیار عالی است و این ممکن است ساعت ها طول بکشد.

در واقع ، استفاده از این ترکیب بسیار ساده است. با فشار دادن هر یک از دو دکمه ، می توان به راحتی تمامی ویژگی های آن را کنترل کرد. بنابراین ، حتی اگر تازه کار کاملاً کامل و مطلق در بخارپزاری هستید ، می فهمید که چگونه این فرد خیلی سریع کار می کند. دکمه قرمز برای بخار زدن است ، در حالی که رنگ سبز آن برای آبگیری از غذای شما محفوظ است.

یکی دیگر از ویژگی های جالب توجه که مردم عاشق این محصول هستند ، طراحی سینی هوشمندانه آن است. یعنی سینی های موجود در این دستگاه پشته ای هستند ، به این معنی که می توانید آنها را در بالای یکدیگر قرار دهید یا آنها را به راحتی حذف کنید. البته این بدان معنی است که تعمیر و نگهداری یک تکه کیک با این مدل است.

طرفداران:

طرح 3 در 1 – اجاق گاز ، دهیدراتور و بخارپز
سینی های پشته
عملکرد آسان و دو دکمه
سینی قابل جابجایی آسان برای تمیز کردن
منفی:

سینی ها از پلاستیک ساخته شده اند
مهر و موم لاستیکی تمایل دارد که پس از مدتی شکسته شود
بررسی قیمت

 1. OXO – بخارپز فولاد ضد زنگ خوب Grips با دسته قابل گسترش
  در اینجا ما یک نمونه کامل از یک مدل stovetop یک بخارپز مواد غذایی داریم. این مدل OXO به شکل یک کاسه کم عمق است که می تواند با شکل قابلمه یا نوعی ظروف دیگر که در آن قرار داده شده است سازگار شود .البته ناگفته پیداست که این نوع چیدمان به یک اجاق گاز ، یک گلدان جداگانه نیاز دارد. یا برخی از ظروف آشپزخانه مشابه ، و سپس این بخار مکانیکی در بالای آن.

نحوه قرار دادن این آب پز در گلدان با استفاده از دسته قابل تمدید است. برای قرار گرفتن در اعماق گلدان هایی که از آنها استفاده خواهید کرد ، جای مناسب است ، همانطور که گفتیم ، دسته قابل تمدید است ، بنابراین می توانید ارتفاع را تا حدی تنظیم کنید که در صورت ایمن بتوانید با استفاده از بخارپز بدون نگرانی از سوخته شدن توسط بخارپز ، آن را تنظیم کنید.

اگر گلدان خیلی عمیق باشد که بتوانید با نگه داشتن آن با دست خود ، این بخارپز را درون آن قرار دهید ، تولید کنندگان OXO نیز در این مورد فکر می کنند. یعنی ، یک سوراخ کوچک در دستگیره دسته وجود دارد ، بنابراین می توانید از آن استفاده کنید تا یک چنگال را درون آن بچسبانید و آن را از مسافت ایمن حرکت دهید. بسیار باهوش ، متعجب!

طرفداران:

ساخته شده از فولاد ضد زنگ با کیفیت بالا
برای دستیابی آسان به یک سوراخ دسته همراه است
ماشین ظرفشویی ایمن
دسته قابل افزایش است
این بخارپز با شکل گلدان مورد نظر سازگار است
منفی:

برخی از کاربران مشکلی در رابطه با swindle وسط گزارش داده اند
برخی از قسمت های داخلی پس از مدتی می توانند شروع به زنگ زدگی کنند
بررسی قیمت

 1. Heaven Fresh – استیکر مواد غذایی دیجیتال استیل 3 لایه استیل
  اگر شما از آن دسته افرادی هستید که فکر می کنید پوشیدن یک کلاه در بالای سر دیگر سرگرم کننده و خوش تیپ است ، این بخارپز خوراکی از Heaven Fresh فقط جادوی شماست! فقط به جای کلاه ها ، سه گلدان دیدنی را روی هم قرار می دهید و این امکان را برای شما فراهم می کند که غذاهای خوشمزه ای را با سبزیجات ، گوشت و غذاهای ماهی درست کنید!

این فقط مربوط به گلدان ها نیست. در پایین ، جایی که تمام موارد هوشمند فناوری بالا اتفاق می افتد ، یک پایه بزرگ وجود دارد که صفحه نمایش LCD و یک کنترل پنل دیجیتال را در خود جای داده است. این به شما امکان می دهد از میان 6 دکمه برنامه از پیش تعیین شده ، هر کدام را برای تهیه نوع خاصی از غذا انتخاب کنید.

به منظور کمک به شما در انجام کارهای بیشتر در آشپزخانه و آوردن بازی آشپز چند وظیفه ای خود به ارتفاعات جدید ، افراد در Heaven Fresh تصمیم گرفته اند یک تایمر را درج کنند که حداکثر 99 دقیقه می توانید آن را تنظیم کنید. در این مدت فرآیند بخارپز کردن به طرز شاد خود خواهد بود و شما قادر خواهید بود کارهای دیگری را در آشپزخانه یا اطراف خانه خود انجام دهید! ( یا می توانید تلویزیون را تماشا کنید و تلویزیون تماشا کنید. واقعاً به شما بستگی دارد. )

طرفداران:

سیستم 3 لایه ای که به شما امکان می دهد چندین وعده غذایی را همزمان تهیه کنید
کنترل پنل دیجیتال
صفحه نمایش ال سی دی
تایمر 99 دقیقه ای (حداکثر مدت زمان 99 دقیقه)
مسکن استیل ضد زنگ
جداکننده سطح قابل جدا شدن
منفی:

گلدان های سه لایه از پلاستیک ساخته شده اند
بعضی از مناطق برای تمیز کردن سخت است
بررسی قیمت

 1. لوازم خانگی آروم – بخارپز مواد غذایی 5 عیار
  این بخارپز غذایی Aroma Housewares با داشتن یک ظرف بزرگ و یک پایه محکم ساخته شده از فولاد ضد زنگ ، یک وسیله آشپزخانه مناسب برای یک خانواده متوسط ​​است. فرآیند بخار شدن سریع شروع می شود ، زیرا گرما فقط حدود یک دقیقه زمان نیاز دارد تا بخار را برای این منظور تولید کند.

با استفاده از این بخار ساز Aroma Housewares ، به نظر می رسد که همه چیز به دور از بازده زمان می چرخد. به غیر از زمان تنظیم سریع ، این جمع بندی همچنین برخی از اطلاعات مشاوره را برای زمان مورد نیاز برای بخار کردن غذاهای مختلف ، به اصطلاح ، ارائه می دهد. یعنی ، یک ناحیه کوچک در کنار دکمه کنترل بخار در سمت چپ قرار دارد ، که می توانید زمان بخار مطلوب را برای کلم بروکلی ، ذرت ، تخم مرغ ، ماهی ، مارچوبه چاپ کنید تا نام چند مورد را داشته باشید.

طراحی ظروف بخارپز به خودی خود دو لایه است ، بنابراین می توانید دو نوع غذای مختلف را به طور همزمان بخارپز کنید ، بدون این که طعم ها را با هم مخلوط کنید.

طرفداران:

ساخته شده از پلاستیک بدون BPA
تایمر 60 دقیقه ای با عملکرد خاموش اتوماتیک
فرایند بخار کمتر از 60 ثانیه شروع می شود
ظرف بزرگ 5 کوارته با ظرفیت بزرگ
منفی:

ظرف از پلاستیک ساخته شده است ( اگرچه بدون BPA ، با تمام انصاف است. )
برخی از کاربران مشکلات مربوط به بخاری را گزارش داده اند ( تراشه های رنگ. )
بررسی قیمت

 1. Farberware – سس و استیمر استیل کلاسیک
  طراحی ساده ، ساخت قابل اعتماد و هسته محکم آلومینیوم همان چیزی است که این بخارپز اجاق گاز Farberware را بی نظیر می کند. اگرچه این محصول از نمایشگرهای زیبا و ویژگی های پیشرفته مانند تایمر و خاموش کردن اتومبیل برخوردار نیست ، اما طراحی استخوان های لخت آن کار خود را به خوبی انجام می دهد تا زمانی که شما می دانید چه کاری انجام می دهید. گفته می شود ، این محصول می تواند یک انتخاب مناسب برای یک سرآشپز باشد که در حال حاضر بخارپز غذا را تجربه کرده است.

همانطور که قبلاً نیز گفتیم ، این کاسه قابل حمل و استیل از جنس استنلس استیل ساخته شده است اما دارای یک هسته آلومینیومی نیز هست ، که گرمای پایدار و تجمع بخار درون این گلدان را فراهم می کند. همچنین ، این بخار پز کاملاً ایمن از ماشین ظرفشویی است ، بنابراین نگهداری آن مشکل زیادی را ایجاد نمی کند. ( ایده آل برای آشپزهای تنبل! )

طرفداران:

دارای یک هسته آلومینیومی ضخیم است
ساخته شده از فولاد ضد زنگ
ماشین ظرفشویی-ایمن
درب ظریف
منفی:

دستگیره ها در طی فرایند بخار گرم می شوند
برای یک تازه کار کاملاً راه حل خوبی نیست
بررسی قیمت

 1. سیستما – استیمر مجموعه مایکروویو
  در شماره شماره 8 ما ، محصولی کاملاً غیر متعارف داریم. یعنی ، واقعاً این را نمی توان به عنوان یک بخار سنتی توصیف کرد. در عوض ، این فقط یک جعبه پلاستیکی قرمز با یک محفظه پلاستیکی کوچکتر است که در آن قرار می دهید. بعد از اینکه همه چیز را تنظیم کردید ، تمام کاری که باید انجام دهید این است که آن را در مایکروویو قرار دهید تا جادو اتفاق بیفتد.

وقتی صحبت از غذاهایی است که می توانید با استفاده از این غذای پخته شده آشپزی کنید ، انتخاب با وسایل مختلفی از سبزیجات ، مرغ و مرغ که مورد سوال قرار می گیرند گسترده است. بخار اضافی می تواند از طریق دریچه روی درب فرار کند ، بنابراین شما واقعاً نیازی به باز و بسته کردن درب های مایکروویو ندارید.

طرفداران:

این بخار می تواند ماهی ، سبزیجات و مرغ را طبخ کند
دریچه آزادسازی بخار
پس از اتمام مراحل بخار ، آسانسور آسانسور برای باز کردن آسان است
بدون BPA
منفی:

ساخته شده از پلاستیک
برای اینکه کار کنید ، به مایکروویو احتیاج دارید
بررسی قیمت

 1. Oster – Steamer Double Tiered Food
  یکی دیگر از بخارپزهای غذایی چند طبقه از شرکتی به نام اوستر تهیه شده است. برخورد با این ترکیب بسیار ساده است – دو محفظه برای قرار دادن مواد غذایی وجود دارد ، و سپس یک پایه در قسمت پایین با دستگیره کنترل وجود دارد که می توانید قبل از شروع فرایند بخار ، تمام تنظیمات لازم را انجام دهید.

از این دستگاه خاص می توان برای بخار کردن گوشت ، ماهی ، سبزیجات و مرغ استفاده کرد. علاوه بر این ، به لطف سیستم دو لایه ، شما می توانید از این وسیله برای بخار کردن دو نوع مواد غذایی مختلف استفاده کنید بدون اینکه دود سیگار بخورد و طعم را با هم مخلوط کنند. همچنین ، کاسه های بخارپزشکی خود شفاف هستند ، بنابراین می توانید روند شروع بخار را از ابتدا تا انتها دنبال کنید.

پس از انجام کارهای بخارپز خود ، می توانید این بخار پاش را جدا کرده و به لطف طراحی لانه سازی آنها ، این دو ظروف را به یکدیگر وصل کنید. این باعث می شود فضای ذخیره سازی آسان شود ، به خصوص اگر آشپزخانه کوچکی دارید.

طرفداران:

ذخیره سازی دو لایه
ظرفیت 5 کوارتری
ظروف دارای ایمنی در ماشین ظرفشویی هستند
ذخیره سازی آسان به لطف طراحی کاسه ها
تایمر خودکار 60 دقیقه ای
منفی:

بدون BPA نیست
ظروف از پلاستیک ساخته شده اند
بررسی قیمت

 1. BELLA – استیکر مواد غذایی سالم با سبدهای دو لایه
  دارای دو بخش جداگانه برای بخارپز کردن مواد غذایی ، یک سینی مخصوص برنج و دانه ها و برخی از افزودنی های پیشرفته با تکنولوژی بالا که می توانید با آن مخلوط شوید ، این بخارپز خوراکی از BELLA می تواند گزینه مناسبی برای یک فرد نیازمند یک بزرگ و آسان باشد برای پخت و پز مواد غذایی از پودر استفاده کنید.

در صورتی که شما جزء افرادی هستید که تمایل به خاموش کردن اجاق گاز خود ندارید ، می توانید مطمئن باشید چنین اتفاقی برای این دستگاه برای شما نخواهد افتاد. یعنی ، برای جلوگیری از وقوع چنین حادثه ، مردمی در BELLA تصمیم گرفتند ویژگی خاموش شدن اتوماتیک را در طراحی این دستگاه بخارپز غذایی بگنجانند.

هرچه فرآیند بخار پز مورد بحث باشد ، می توانید ظرف 30 ثانیه از زمان بخار کردن غذا را با استفاده از بخار شروع کنید – مدت زمانی که بخاری برای بالا بردن درجه حرارت طول می کشد. با بیان اینکه ، با دستکاری دستگیره در قسمت پایینی این بخار می توانید دمای مورد نظر خود را به راحتی تنظیم کنید.

طرفداران:

ظرفیت کانتینر بزرگ و 7.4 کوارتری
عملکرد خاموش خودکار
ظرف بخار شده در دو سطح
همراه با یک پنجره مخزن مفید آب
دو ظرف جداگانه
منفی:

عنصر گرمایش می تواند پس از مدتی اکسید شدن را آغاز کند
برخی از کاربران مخزن را خیلی کم عمق می دانند
بررسی قیمت
نحوه استفاده از بخارپز غذا
نحوه استفاده از بخارپز غذا

بخار برقی
ایمنی را حفظ کنید – همانطور که تقریباً در مورد هر وسیله برقی وجود دارد ، اطمینان از اینکه قطعات الکتریکی همه در یک محیط محافظت شده از رطوبت کار می کنند برای عملکرد ایمن و موفق ضروری است. اطمینان حاصل کنید که هیچ بند نافی در آب فرو رفته است و هرگز بخار آب را بدون آب در مخزن اجرا نکنید!
Steamer را تنظیم کنید – این قسمت اصلی آماده سازی فرایند پخت و پز است که در آن تمام قسمت های لازم دستگاه را جمع می کنید ، آب را درون مخزن قرار می دهید و گوشت و سبزیجات را درون ظرف بخار قرار می دهید. اگر تازه وارد این کل هستید ، وقت خود را صرف کنید زیرا آماده سازی نامناسب می تواند منجر به ایجاد سبزیجات آلوده در بهترین حالت و یک فاجعه الکتریکی در بدترین حالت شود.
آن را روشن کنید و بگذارید بخار شود – بسیاری از بخار برقی ها به غیر از این که به شما امکان تنظیم بخارپز را فراهم می کنند ، به شما امکان می دهند تایمر ، میزان شدت بخار و غیره را نیز تنظیم کنید و همه این پارامترها را مطابق میل خود تنظیم کنید. جادویش را انجام می دهد!
Stovetop Steamers
یک گلدان را با آب پر کنید -… و آن را به نقطه جوش بیاورید. شما می توانید از هر گلدان دلخواه خود استفاده کنید تا زمانی که بخارپز بتواند در آن جای بگیرد. هنگامی که آب در حال جوش است و بخار آماده است ، بخارپز را در بالای آن قرار دهید تا روند پخت و پز شروع شود. ( البته قبل از پایین آمدن آن در گلدان ، غذا باید از قبل روی بخارپز قرار داده شود. )
به طور منظم مواد غذایی را بررسی کنید / بخارپز را بیرون بیاورید – برای اطمینان از صاف شدن روند بخار ، باید هر از گاهی پیشرفت آن را بررسی کنید. هنگامی که غذای شما آماده است ، از دسته یا برخی ابزار دیگر استفاده کنید تا بخارپز را از گلدان خارج کنید. همچنین ، خاموش کردن اجاق گاز را نیز فراموش نکنید!
به طور کلی ، به دست آوردن بخارپز ، چه اجاق گاز یا یکی از مدل های برقی ، روشی مطمئن برای ادویه کردن فرایند پخت و پز در آشپزخانه شما است. تمام کاری که شما باید انجام دهید ، واقعاً این است که غذا را از قبل تهیه کنید ، آن را به خوبی بشویید تا گل ، حلزون های کودک و سنگ های ریز برداشته شود و سپس آن را در بخارپز خرد کنید ، جایی که با لذت آن طبخ شود تا خوشمزه و نرم شود! امیدواریم که شما این مقاله را مفید بدانید ، و آرزوی خرید آسان و بدون دردسر را برای شما آرزو می کنیم!

0 را ذخیره کنید