با بدتر شدن آب و هوا، حافظان محیط زیست در حال مبارزه با اثرات ذهنی کنشگری هستند

[ad_1]

من که در دهه 1990 در شهرستان جانسون، کانزاس، حومه شهر کانزاس بزرگ شدم، دوستی به نام کوین آرون داشتم که یک محافظه‌کار متعهد بود.

از نظر غریبه ها، کوین مانند یک طرفدار ساکت موسیقی پانک راک با شوخ طبعی خشک و کمی شیطنت آمیز به نظر می رسید، اما ما که او را می شناختیم بیشتر می دیدیم که اشتیاق او به انعطاف پذیری در دبیرستان شکوفا شده است.

در بخش کباب‌پزی از کشور، این غذا به یک غذای گیاهی کمیاب تبدیل شده است که شواهدی از آسیب‌های ناشی از تولید گوشت در مقیاس بزرگ به محیط زیست دارد. او که در جوانی بزرگ شد، مشتاقانه به بررسی و سپس اتخاذ شیوه‌های جایگزین – مانند رانندگی یک ماشین هیبریدی – پرداخت که معتقد بود می‌تواند انتشار کربن را کاهش دهد، البته تنها با اقدامات کوچک.

در اوایل دهه 2000، کوین در منطقه خلیج زندگی می کرد و در حال آماده شدن برای حرفه ای در حمایت از آب و هوا بود، در حالی که در رشته حقوق تحصیل می کرد در یک برنامه کارشناسی ارشد در برنامه ریزی شهری و منطقه ای ثبت نام کرد.

در طول تحصیل، احساس ناامیدی در مورد آب و هوا بر او چیره شد. او در سال 2003 در سن 27 سالگی بر اثر خودکشی درگذشت. کوین با این احساس زندگی می کرد که تلاش های او – همراه با تلاش های سایر فعالان محیط زیست – برای معکوس کردن روند گرمایش جهانی کافی نیست. مادرش سامی آرون گفت که این به افسردگی او افزوده است.

نگرانی در مورد محیط می تواند باعث ایجاد انگیزه در افراد شود، اما در عین حال آنها را تحت فشار قرار دهد. یک نظرسنجی در سپتامبر 2020 نشان داد که بیش از نیمی از بزرگسالان در ایالات متحده نگران تأثیر تغییرات آب و هوایی بر سلامت روان آنها هستند. و تقریباً 40 درصد از آمریکایی‌های نسل Z که پس از سال 1996 متولد شده‌اند، می‌گویند مقابله با تغییرات آب‌وهوایی دغدغه اصلی شخصی آنهاست.

از دست دادن کوین برای من و سایر کسانی که از او مراقبت می کنند – به ویژه مادرش که به طور فزاینده ای متعهد به حفاظت از محیط زیست است، شوک آور است.

آرون اغلب برای آسایش به طبیعت روی می‌آورد و یک سایت سابق Superfund در اولیت، کانزاس را انتخاب می‌کند که به پناهگاهی پر از گل تبدیل شده است تا در مورد پسرش صحبت کند. او گفت که هر چه کوین عمیق‌تر درگیر فعالیت‌های زیست‌محیطی می‌شد، تفکر او نسبت به آینده بدبین‌تر می‌شد – ذهن و خلق و خوی او تحت تأثیر افکار ناامیدانه، مانند یک گونه مهاجم، قرار می‌گرفت.

او گفت: “بذر کوچکی در جایی کاشته شد که او نمی توانست از فکر کردن به آن دست بردارد.”

پس از مرگ کوین، آرون در یوگا و مدیتیشن آرامش یافت، اما همچنان غم و اندوه خود را به عنوان یک مبارزه شخصی تلقی می کرد – تا چند سال پیش، زمانی که او در فلینت هیلز، کانزاس، محیط بانان را ملاقات کرد، که آنها نیز با مشکلات روانی دست و پنجه نرم می کنند.

آرون می‌خواست راهبردهای مقابله‌ای را که پس از مرگ پسرش آموخته بود به آن‌ها بیاموزد، بنابراین یک سازمان غیرانتفاعی در کانزاس سیتی به نام Resilient Activist راه‌اندازی کرد. وب سایت این سازمان توضیح می دهد که مرگ کوین “زمانی رخ داد که اضطراب زیست محیطی (ترس از محیط زیست سیاره) و سولاستالژی (غم از دست دادن عزیزان در طبیعت) با شیاطین درونی خود ترکیب شد و او جان خود را گرفت.” فعال تاب آور منابع سلامت روان، برنامه های جامعه سازی، مشاوره و سایر منابع روانشناختی را برای محیط جامعه ارائه می دهد.

آرون گفت: «ما به فعالانی نیاز داریم که مقاومت لازم را برای زنده ماندن در این دوران سخت داشته باشند. این چیزی است که می‌خواستم به او بدهم. این چیزی است که به او و امثال او کمک می‌کند.»

در شرق کانزاس، شهر کالج لارنس در فعالیت‌های زیست‌محیطی غرق شده است و در 31 اوت، ده‌ها معترض قبل از جلسه شهر تجمع کردند و شعارها و پلاکاردهایی سر دادند: «زمان در حال تمام شدن است!» با اوج‌گیری ترافیک عصر، فعالان خواستار لارنس شدند. تا به وعده های خود مبنی بر پایداری عمل کند.

بسیاری از معترضان از دانشجویان دانشگاه کانزاس مانند دانشجوی مارک ولوز بودند. او به لورنس، تگزاس نقل مکان کرد، جایی که نگران سیل بود که بر جوامع رنگین پوست در دالاس تأثیر نامتناسبی داشت. او گفت که شرکت در فعالیت های محلی به او کمک کرد تا از آنچه که او “روزهای تاریک” نامید عبور کند.

ولوز گفت: روزهایی هست که باید روی پیروزی های کوچکی حساب کنم که باید از من حمایت کنند. زیرا می دانم که بودن در این فضای ناامیدی، خشم و غم ماندگار نیست.»

دانش آموز دیگری به نام کای همیلتون در شهر مزرعه ای هستون، کانزاس بزرگ شد. او به یاد می آورد که اگرچه همسایگانش سال به سال از خشکسالی رنج می بردند، اما کلمات “تغییر آب و هوا” هرگز با صدای بلند گفته نمی شد.

همیلتون گفت: “من خاطرات واضحی از تنها بودن در اتاق دبیرستانم دارم و از عدم کنترل آن و فقدان اقدام در جهان بسیار شوکه و عمیقا ناراحت شدم.”

یکی دیگر از معترضان، آگوستینا کاروالو وازکز، از پاراگوئه به KU آمد و گفت که شاهد اعمال مخرب و استثمارگرانه کشاورزی بوده است. او قصد داشت در رشته اقتصاد و موسیقی تحصیل کند، اما پس از ناامید شدن از انفعالی که در ایالات متحده یافت، شروع به تمرکز بر فعالیت های زیست محیطی کرد.

سوزان کلیتون، استاد روانشناسی در کالج ورسستر و یکی از اعضای هیئت مدیره انجمن روانشناسی آمریکا، گفت: برخی از اضطراب ها پاسخی طبیعی به تغییرات آب و هوایی است. او گفت که پیوستن به گروه‌های فعال یا محیط‌زیست می‌تواند به کاهش احساس درماندگی کمک کند، اما، به‌طور متناقض، حمایت از یک خطر اضافی به همراه دارد که گاهی منجر به تشخیص بیماری روانی می‌شود.

کلایتون گفت که اضطراب از مرز عبور می کند و زمانی که فعالان را به انحراف یا کنار گذاشتن مشکل سوق می دهد به یک نگرانی واقعی تبدیل می شود.

کلایتون گفت: “ما باید آن زمینه مشترک را پیدا کنیم تا بپذیریم که برخی از اتفاقات واقعاً جدی در حال رخ دادن هستند، اما این ما را ناامید نمی کند.”

با این حال، برای چندین دهه، بسیاری از حامیان محیط زیست در برابر اولویت دادن به سلامت روان خود مقاومت کرده اند.

در سال 2018، صلح سبز بین‌الملل زمانی که یک مطالعه بزرگ در مورد اینکه چرا بسیاری از فعالانش فراتر از محدودیت‌های سالم خود کار می‌کنند، شروع به تغییر کرد. آگوستین ماگیو، مدیر کمپین صلح سبز، توضیح می دهد که بسیاری از داوطلبان و رهبران محلی به نوعی “فرهنگ شهید” پیوسته اند.

مگیو گفت: «سوزاندن خود تقریباً نشانه افتخار است.

صلح سبز و دیگر گروه‌های زیست‌محیطی پیشرو، از جمله باشگاه سیرا، شروع به فراخوانی از داوطلبان و کارکنان خود کرده‌اند تا به نام سلامت روان، فعالیت‌های خود را حذف یا حتی محدود کنند.

وارد لایلز، دانشیار برنامه ریزی شهری در دانشگاه کانزاس و یک فعال محیط زیست از دهه 1990، گفت که شیوه صحبت خود با دانشجویان در مورد آب و هوا را تغییر داده است.

لایلز می‌گوید: «وقتی برای اولین بار شروع کردم، فکر می‌کردم که وظیفه من ترساندن مردم به عمل است.

اکنون، لایلز گفت، او متوجه می‌شود که دانش‌آموزان با وحشت از اتفاقی که در این سیاره می‌افتد، وارد کلاس‌های او می‌شوند – و ناامید از انجام هر کاری در مورد آن هستند. در کلاس، لایلز از بحث در مورد نگرانی های زیست محیطی و غم و اندوه استقبال کرد تا فعالان نوظهور متوجه شوند که با این احساسات تنها نیستند.

لیلز گفت: «در کلاس‌هایی که اعتراف می‌کنید سخت است – کار سختی است، اما ما اینجا هستیم تا از یکدیگر حمایت کنیم – پس تماشای دانش‌آموزان که دور هم جمع می‌شوند و درباره یافتن راه‌حل صحبت می‌کنند واقعا شگفت‌انگیز است.

در طول همه‌گیری، سامی آرون یوگا و مدیتیشن را رهبری کرد تا به فعالان کمک کند تا آرام شوند و الگوهای باریک و منفی تفکر را کاهش دهند که به اضطراب و افسردگی دامن می‌زند. آرون توضیح داد که دستیابی به آینده ای پایدار مستلزم آن است که مردم خوش بین بمانند و در برابر فرصت های جدید باز باشند.

او گفت که هدف این است که “شما را از این رژیم مبارزه یا فرار حذف کنید.” “بنابراین اکنون در جایی هستید که روش های متفاوتی برای تفکر دارید. شما همه گزینه های دیگر برای آنچه ممکن است اتفاق بیفتد و کارهایی که می توانید انجام دهید در اختیار دارید.”

این داستان از شراکتی است که شامل NPR، KCUR و KHN است.

در جلسه توجیهی رایگان صبحگاهی KHN مشترک شوید.

[ad_2]

https://20khababr.ir
https://afkharebartar.ir
https://akhabarebartar.ir
https://andnews.ir
https://avatefepak.ir
https://baranmajale.ir
https://behtaringam.ir
https://daltek.ir
https://elmitarin.ir
https://fardayeashena.ir
https://forbos.ir
https://foxirani.ir
https://gisoon.ir
https://hodhodirani.ir
https://iranisard.ir
https://kahkashani.ir
https://lasttimes.ir
https://lilaki.ir
https://livejame.ir
https://magirani.ir
https://majaleiranian.ir
https://mervina.ir
https://mineralnews.ir
https://modirezard.ir
https://momon.ir
https://moniseh.ir
https://nationaliran.ir
https://netcrafti.ir
https://news-single.ir
https://newsexpress.ir
https://newslife.ir
https://newsspot.ir
https://newsteen.ir
https://nikmag.ir
https://officemag.ir
https://okaziyon.ir
https://one-news.ir
https://pandamag.ir
https://parsroids.ir
https://patris-fun.ir
https://senatornews.ir
https://seratmag.ir
https://sibala.ir
https://sohanian.ir
https://sosokan.ir
https://tazekhabari.ir
https://technoirani.ir
https://timesirani.ir
https://yamorani.ir
https://yandexkhabari.ir
https://abdoosnews.ir
https://zehnenoandinsh.ir
https://abestanews.ir
https://abtinnews.ir
https://akhbarebartaaar.ir
https://akhbaremaaaa.ir
https://akhbareshomaaa.ir
https://akhshijnews.ir
https://atrinnews.ir
https://atroticnews.ir
https://atshnews.ir
https://bashariatemrooz.ir
https://dastesalamatt.ir
https://dostemansalam.ir
https://elementorsite.ir
https://emrooztafahom.ir
https://ensanedirooooooz.ir
https://etelaresankhabar.ir
https://examplenews.ir
https://fardaalefba.ir
https://gisooyekhabar.ir
https://halohekayatha.ir
https://hashtadonoh.ir
https://hekayatfardayeemaaa.ir
https://honarmandkhabar.ir
https://istgaheshomareyek.ir
https://ketabkhoooon.ir
https://kimyagaaaar.ir
https://markazeakhbar.ir
https://masternewss.ir
https://mohamadrezasite.ir
https://morvarideasia.ir
https://mramins.ir
https://naserinews.ir
https://nasermr.ir
https://newsamins.ir
https://newsatropat.ir
https://newscenterals.ir
https://newsmineral.ir
https://newsouls.ir
https://newspishgamannn.ir
https://newssalam.ir
https://newsshans.ir
https://newsworlds.ir
https://parinews.ir
https://patris-music.ir
https://poshtibannews.ir
https://powernewss.ir
https://recordejadid.ir
https://salamnewws.ir
https://23ncfst.ir/
https://amiran-carpet.ir/
https://armanenergytec.ir/
https://blogenews.ir/
https://blogkhoon.ir/
https://bvfars.ir/
https://charsounews.ir/
https://chsnews.ir/
https://dezfil.ir/
https://dmwebmaster.ir/
https://dota2news.ir/
https://erfanhd.ir/
https://etminan110.ir/
https://faratarazkhabar.ir/
https://farsgardi20.ir/
https://footynews.ir/
https://goto98.ir/
https://ilyarkhabar.ir/
https://ir2khabar.ir/
https://iranalmanac.ir/
https://irandaryafest.ir/
https://khabarehaft.ir/
https://khabarontime.ir/
https://lolsms.ir/
https://maadgig.ir/
https://masoudtb.ir/
https://mp3news.ir/
https://music-ha.ir/
https://nakhlestankhabar.ir/
https://newcharge.ir/
https://news-links.ir/
https://news180.ir/
https://pimn.ir/
https://prmf.ir/
https://pvnews.ir/
https://rejawnews.ir/
https://sahab-co.ir/
https://samanbarg.ir/
https://semanews.ir/
https://shirinonews.ir/
https://soheilesonghor.ir/
https://tacity.ir/
https://taktanews.ir/
https://tarabaranmag.ir/
https://telegram-persian.ir/
https://tfcenter.ir/
https://trika.ir/
https://velninews.ir/
https://vidnaz.ir/
https://wajnews.ir/
https://your-news.ir/
https://zangannews.ir/
https://2016downloadnew.ir/
https://paxsolomusic.ir/
https://daryamedia.ir/
https://andikakhabar.ir/
https://seo-pbn.ir/
https://ghezelwich.ir
https://panaztebtabriz.ir
https://shayna-net.ir
https://kanooneslamshahr.ir
https://raynuts.ir
https://honare2.ir
https://itsama.ir
https://flingpet.ir
https://foreverpro.ir
https://fraeesi.ir
https://gkhabar.ir
https://18amlak.ir
https://pooyesh-khabar.ir
https://matsef.ir
https://photo-land.ir
https://tabarestan118.ir
https://disachain.ir
https://chikaapp.ir
https://mahestan18.ir
https://radyaabkala.ir
https://c-civil.ir
https://saeeed.ir
https://copytops.ir
https://modirsearch.ir
https://shz1music.ir
https://m-khosravi.ir
https://iranhayashi.ir
https://iranian-dress.ir
https://gigblog.ir
https://basitcg.ir
https://mashhadhekmat.ir
https://rahetamin.ir
https://radolyamani.ir
https://bnemati.ir
https://face-wood.ir
https://tourvare.ir
https://centertasisat.ir
https://bidarirafsanjan.ir
https://namahaa.ir
https://30pp.ir
https://script-tabadol-link.ir
https://simayesarbedar.ir
https://pakdashtiha.ir
https://rentacars.ir
https://2019movies.ir
https://ekar24.ir
https://saber-ramezani.ir
https://teb-saharsina.ir

ایندکسر

hacklink al hd film izle php shell indir siber güvenlik türkçe anime izle Fethiye Escort Fethiye Escort Marmaris Escort android rat istanbul duşakabin fud crypter hack forum kuşadası escortmobil ödeme bozdurbirthday giftkameralı su tesisatçısıyün cami halısı