بایدها و نبایدهای ترکیب عسل با سایر مواد خوراکی

و.. توانسته مورد استقبال افراد زیادی در سراسر جهان قرار بگیرد، به طوری که مردم کشورهایی مانند ژاپن، تایلند و بسیاری مناطق دیگر جهان این محصول را به عنوان یک غذای سنتی استفاده می کنند. این نوع سیر اولین بار از کشور کره منشا پیدا کرد و بعد از آن، به خاطر فایده و خاصیتی که داشت، در کشور های مختلف مورد استفاده قرار گرفت و هم اکنون، یکی از چاشنی های مورد علاقه مردم در سراسر جهان به شمار می رود. اهمیت خشک کن های خورشیدی در سطح جهان در حال افزایش است، مخصوصاً در مناطقی که انرژی خورشیدی فراوان و براحتی در دسترس می باشد. الهام صادقی، کارشناس ارشد انگلشناسی با بیان اینکه احتمال وجود انگل در هر فرد وجود دارد و تشخیص وجود آن در بدن کار چندان آسانی نیست، به خبرنگار ایمنا، میگوید: مصرف میوهها و سبزیجات آلوده، گوشت پخته نشده، آب و غذای آلوده، حضور در مکانهایی از جمله رودخانهها و برکهها و تماس با افراد آلوده به انگل احتمال ابتلاء به عفونتهای انگلی را افزایش میدهد؛ البته سبک زندگی و ضعیف بودن سیستم ایمنی بدن نیز میتواند زمینه را برای حضور انگل در بدن فراهم کند؛ بنابراین مهم است که انسانها سبک زندگی سالم و سیستم ایمنی قوی داشته باشند تا ریسک ابتلاء به عفونتهای انگلی در آنها کمتر و یا کنترل شود.

سیر تازه خام به عنوان یک ماده ی غذایی بی نظیر در دنیا شناخته میشود که سرشار از آنتی اکسیدان، آنتی بیوتیک ها و خاصیت آنتی ویروسی است؛ در طی فرآیند تبدیل سیر تازه به سیر سیاه، آنتی اکسیدانهای موجود در آن افزایش پیدا میکنند و ترکیبات مهم و ناپایدار موجود در سیر خام از جمله آلین و آلیناز که مواد تشکیل دهنده ی آلیسین هستند نیز به موادی با خاصیت آنتی اکسیدان قوی از جمله اِس اَلیل سیستین یا همان SAC که از جمله آنتی اکسیدان های قوی هست تبدیل میشوند. این انگل ممکن است باعث انسداد روده و مانع رشد کودکان شود، تخم این انگل از راه آب، خاک و غذای آلوده وارد بدن انسان میشود، مهمترین علائم آلودگی به این انگل در دستگاه گوارش میتواند درد شکمی، کاهش وزن، استفراغ، پرخوری و تهوع باشد، اختلالات دستگاه تنفسی و عصبی نیز از جمله سایر نشانههای این انگل بیماریزا در بدن است.

تحقیق علمی و مستندی مبنی بر تقویت رشد مو یا درمان ریزش مو توسط سیر سیاه وجود ندارد. این خاصیت آسیب سلولی را کاهش میدهد و میتواند به کاهش رشد و گسترش بالقوه سلول های سرطانی در بدن کمک کند. به گزارش خبرنگار اجتماعی خبرگزاری تسنیم؛ دکتر سعید مرادیپور متخصص تغذیه با اشاره به خواص “سیر سیاه” اظهار کرد: با توجه به ارزش غذایی و تأثیرات سیر سیاه، توصیه میکنیم این ماده ارزشمند را در رژیم غذایی خود بگنجانید چرا که سیر سیاه ضمن جلوگیری از بیماریهای قلبی، باعث کاهش فشار خون شده و غلظت خون را کاهش میدهد. این افراد دچار خارش یا ناراحتی مقعدی میشوند این خارش به طور معمول در شب رخ میدهد که کرم ماده در حال تخمگذاری است و این موضوع ممکن است چندین بار برای فرد تکرار شود، البته یکی از نشانههای ناشی از وجود انگل در بدن، احساس درد شکمی است، ممکن است درد شکمی به دلیل وجود کرمهای گرد، پهن، قلابدار و نواری باشد. افرادی که در تماس با مدفوع یا خاک آلوده باشند، در معرض خطر ابتلاء به کرم قلابدار هستند.

صادقی با اشاره به کرمهای قلابدار که زمینهساز بیماری در انسان است، تصریح میکند: کرم قلابدار به طور معمول از طریق تماس انسان با خاک آلوده وارد بدن میشود و در روده کوچک ساکن میشود، تخم انگل از طریق مدفوع دفع میشود، زمانی که لارو از تخم خارج شود ممکن است از راه پوست وارد بدن فرد دیگری شود. خوراکی هایی مانند سیر از طریق عرق و همچنین دستگاه گوارش دفع می شوند. سیر سیاه یکی از خوراکی های سنتی در کشورهای آسیایی به خصوص ژاپن، تایلند و کره به شمار می آید. سیر و عسل دو ماده ی خوراکی سرشار از آنتی بیوتیک هستند که به تقویت قوای عمومی بدن کمک می کنند.سیر سرشار از آلیسین می باشد این ماده حاوی اکسیژن، گوگرد و سایر مواد شیمیایی می باشد که به سیر خاصیت مبارزه با میکروب هارا می بخشد. خوردن سیر خام صبح ناشتا باعث بهبود گردش خون در بدن و پوست سر شده و بنابراین می تواند فولیکول های مو را تقویت کرده و از ریزش مو در افراد جلوگیری نماید. مصرف سیاه دانه می تواند منجر به کاهش قند خون و فشار خون شود. همچنین مصرف این ماده به خاطر تنظیم میزان فشار خون برای افرادی که سابقه ابتلا به بیماری قلبی را داشته اند؛ بسیار مفید بوده و باعث کاهش خطرات حمله قلبی در این دسته از افراد خواهد شد.

اگر شما هر گونه سوالی در رابطه با کجا و نحوه استفاده از سیر سیاه چه خاصیت دارد دارید، می توانید با ما در صفحه وب تماس بگیرید.

ایندکسر

دیدگاهتان را بنویسید