بازبینی “By You Want to Be a Rock N Roll Star” توسط The Byrds 55 سال بعد، از Monkees به REM

[ad_1]

در اواخر دسامبر، حساب توییتر تام پتی از یک ویدیوی زنده از پتی و گروهش The Heartbreakers در سال 1985 دوباره ظاهر شد، که رابطه آنها را با The Byrds “So You Want to Be a Rock ‘n’ Roll Star” مرور می کرد. گروه موسیقی در بهترین فرم زنده است، همه با هم پچ پچ و اعتماد به نفس معمولی که تک آهنگ را سوراخ می کنند.

در واقع، پتی شهرت را آسان می کند. او می‌خواند: «پس تو می‌خواهی ستاره راک اندرول باشی / خوب، حالا گوش کن، به حرف‌های من گوش کن / فقط یک گیتار الکتریک بردارید و کمی وقت بگذارید و نواختن را یاد بگیرید. لحن مانند – حکیم فرسوده ای که به نوازنده جوان تر پند می دهد. حتی یک مانع احتمالی نیز با هشیاری پوشانده می شود. هنگامی که او هشدار می دهد، “و در یک یا دو هفته، اگر نمودارها را بسازید، دختران شما را از هم خواهند پاشید”، بیان او در نیمه راه بین وحشتناک و خوشحال است.

در دستان پر جنب و جوش Petty and the Heartbreakers، “So You Want to Be a Rock ‘n’ Roll Star” یک طرح ستاره ای است. با این حال، در طول سال‌ها، این آهنگ ده‌ها بار پاکت شده است و به یک مرثیه احساسی، بیانیه مأموریت، نظرات اجتماعی بریده‌شده و حتی یک سرود بلندپروازانه تبدیل شده است.

نسخه اصلی The Byrds که در 9 ژانویه 1967 منتشر شد، به خودی خود تا حدی یک داستان هشدار دهنده است، تا حدی سرگرمی از روندهای موسیقی همیشه در حال تغییر. رهبر راجر مک‌گوین در مصاحبه‌ای با زیگ زاگ در سال 1973 گفت: “ما در حال ورق زدن یک مجله نوجوانان بودیم و به همه غریبه‌ها نگاه می‌کردیم، و نمی‌توانستیم فکر نکنیم، “وای، چه خبر است؟”

مطالب مرتبط: تحقق یک رویا با تام پتی: نویسنده وارن زینز در مورد میراث راکر

اشعار معادله ساده ای را ارائه می دهد (یک گیتار را بردارید، نواختن آن را بیاموزید، نقش را تماشا کنید)، اما سپس در مورد عواقب شهرت هشدار می دهد: یک مخاطب بی ثبات، جنبه تجاری همه چیز، یک فداکاری شخصی. در همه اینها روندی پنهان از غیرانسانی شدن وجود دارد: معروف شدن مستلزم «فروش» است.[ing] روح خود را به شرکتی که “محصولات پلاستیکی” می فروشد – ایده ستاره راک به عنوان یک کالا، که بایاردز با این سطور بیشتر بر آن تاکید می کند: “به یاد داشته باشید که چه هستید / شما یک ستاره راک اند رول هستید.”

با این حال، در همان مصاحبه با زیگ زاگ، مک‌گوین شهرت این آهنگ را به خاطر تلخ بودن آن تحقیر کرد. “بنابراین ما “پس تو می خواهی ستاره راک و رول باشی” را برای مخاطبانی از ستاره های بالقوه راک نوشتیم، آنهایی که می خواستند باشند یا می خواستند باشند و آنهایی که در واقع به دنبال اهداف خود بودند.

تصور می‌شود که این آهنگ تا حدی از یک گروه تلویزیونی مورد علاقه که تبدیل به یک سوپراستار واقعی شده است، The Monkees الهام گرفته شده است – مقایسه‌ای که برخی آن را ناخوشایند می‌دانند. (آنچه باعث می شود که آهنگ به طور بالقوه به عنوان میمون های بیهوده تصور شود، اخبار مربوط به پیتر تورکی فقید بود که در سال 2007 به رولینگ استون گفت: “هیچ کس هرگز چنین چیزی به من نگفته است. من آن را بدیهی می دانستم.”)

https://www.youtube.com/watch?v=qMaJWESoZlk

در فیلم Dream Canyon: The Magic and Music of Laurel Canyon، مک‌گوین و هیلمن ایده «So You Want to Be a Rock and Roll Star» برای توهین به میمون‌ها را رد کردند. مک‌گوین این آهنگ را «طنز» از ذهنیت تجارت موسیقی نامید، در حالی که هیلمن مستقیماً گفت که این آهنگ «شخصی علیه میمون‌ها نیست» اما در عوض «برخلاف روند، چقدر تخیلی است، همانطور که یک شب روز سخت شروع می‌شود». … مایکل نسمیت یک موزیسین خوب لعنتی بود. یک نویسنده خوب و یک خواننده خوب. و بقیه این بچه ها می توانستند کار خود را انجام دهند.”


آیا می خواهید همه اخبار و نظراتی که سالن ارائه می دهد مرور روزانه داشته باشید؟ در خبرنامه صبحگاهی ما، دوره تصادف، مشترک شوید.


از نظر موسیقایی، «پس می خواهی ستاره راک اند رول باشی» نیز فصل جدیدی را برای بردز به همراه دارد. کریس هیلمن، نوازنده بیس / خواننده، شروع به ترانه‌سرایی بیشتر در این دوره کرد و ایده‌های موسیقایی برای این آهنگ را در ابتدا زمانی که با هیو ماسکلا، ترومپت‌ساز برجسته آفریقای جنوبی برگزار کرد، ایجاد کرد. مک گین نظر خود را هنگام ملاقات او و هیلمن اضافه کرد. او در سال 2015 گفت: “من ریف گیتار را به کریس نشان دادم و او از آن خوشش آمد.”

نتیجه، یکی دیگر از کلاسیک‌های فولکلور روان‌گردان خاردار از Byrds است، با هارمونی‌های هرمتیک و ریف‌هایی که با تنش‌های لذیذ و مبهم آشکار می‌شوند. Masekela همچنین به یک تک نوازی خنک و روان در آهنگ کمک می کند که هر تلخی را از بین می برد و به پیچیدگی می افزاید.

شاید تعجب آور نباشد که «پس می خواهی ستاره راک اند رول باشی» به سرعت به یک جلد مورد علاقه تبدیل شد. در سال‌های بعد، The Move، Nazareth و Black Oak Arkansas حول محور چرخیدند. به طور خاص، آلبوم «موج» پتی اسمیت در سال 1979 با کاور این آهنگ آغاز می شود که هیجان انگیز است. اسمیت در نت‌های Wave به یاد می‌آورد که این آهنگ را برای اولین بار شنیده است: “به نظر می‌رسد دیر یا زود همه در این زمینه افتخار صدمه می‌بینند و من فقط آن را باور نمی‌کردم.” با این حال، این کلمات زیر عکس برادرش تاد اسمیت با مقداری آسیب صورت، به لطف مبارزه با سید ویسیوس از تپانچه‌های جنسی، قرار گرفت.

https://www.youtube.com/watch?v=h1NcFYUS3uA

در این زمینه، «پس می‌خواهی ستاره راک اند رول باشی» به گردبادی از احساسات متضاد تبدیل می‌شود: بی‌شکیبایی نسبت به رفتار بد، بدبینی به شهرت، خشم درست، میل به انجام بهتر. اسمیت اشعار را اضافه می کند (“این همه یک بازی ظالمانه است / تو کمی دیوانه هستی”) و به طرز ماهرانه ای کلمات را از Byrds اصلی تغییر می دهد. در این نسخه 1979، شهرت مانند یک لباس به نظر می رسد – “وقتی موهایت به درستی شانه می شود / و شلوارت تنگ است” – در حالی که بردز شلوار را “خیلی تنگ” توصیف می کند، قربانی شهرت.

به طور قابل توجهی، او به جای آواز ” فراموش نکن آنچه هستی / تو یک ستاره راک اند رول هستی”، فریاد می زند: “فراموش نکن کی هستی / تو یک ستاره راک اند رول هستی.” در یک مطالعه ممکن است دومی به عنوان نشان افتخار پوشیده شود. در اینجا می‌تواند شبیه کنایه‌ای طعنه‌آمیز به کسی باشد که تمام کلیشه‌های بد شهرت را برآورده می‌کند. با این حال، عکس زنده از گروه پتی اسمیت از سال 1979 کاملاً مهیج و فوری است. علاوه بر این، احیای مازاد است و کسانی که پرچم شکوه راک اند رول را برافراشته اند، به شیوه خود این کار را انجام می دهند.

این که آیا این وعده می تواند محقق شود یا نه، یک سوال خار باقی می ماند. پس از گذشت چند دهه، هنرمندان هنوز با تعادل بین شهرت و خود دست و پنجه نرم می کنند. به عنوان مثال، در طول کنسرت های زنده در سال 1999، Counting Crows چند بیت از “So You Want to Be a Rock ‘n’ Roll Star” را در پیشگفتار موفقیت بزرگ خود “Mr. جونز، کشف مجدد قطعه اصلی کشیده و کوچک به عنوان یک آکورد فرعی از یک آهنگ فولک-راک. شنیدن آدام دوریتز از آهنگساز “یاد بگیر چگونه بازی” را با صدایی غمگین و تیز از وودستاک 1999 التماس می کرد، بسیار جالب بود. گاهی اوقات، زمانی که شهرت اتفاق می افتد، منجر به جشنواره ای ناگوار می شود که برای همه چیز به جز موسیقی شناخته شده است.

https://www.youtube.com/watch?v=JLzlLqRQDN4

درست قبل از اینکه تام پتی کاور خود را انجام دهد، REM آهنگ «پس می خواهی ستاره راک اند رول شوی» را با راجر مک‌گوین برای MTV در سال 1984 به طور خاص برای راک فولک اجرا کرد. این جفت شدن منطقی بود: REM اغلب با Byrds مقایسه می شد و پیتر باک گیتاریست حداقل از مک گین الهام گرفت. باک در سال 2016 به Salon گفت: “زمانی که گروه شروع به نواختن کرد، او قطعاً الگوی برای انتخاب آکوردهای ساده بود، واقعاً، و آنها را به چیزی واقعا ملودیک و جالب در آهنگ تبدیل می کرد و سعی می کرد ریتم را با خط ملودیک ترکیب کند.” او یک گیتاریست مهم برای من بود.”

از طریق یک لنز مدرن، عملکرد درخشان است. در آن زمان، REM ها به طور زنده آزاد و با اعتماد به نفس بسیار شناخته شده بودند. در هالووین 1983، گروه یک کاور از “So You Want to Be a Rock ‘n’ Roll Star” را با انرژی دیوانه وار اجرا کرد. ماه ها بعد با حضور مک گین فضا متفاوت بود. نوازنده باتجربه به وضوح پاسخ می داد: او همه کاره بود، بیهوده نبود، در حالی که از میان ملودی های روی پله های آهنگ می دوید، حالتی پولادین از تمرکز روی صورتش داشت. به طور خاص، مایکل استیپ، خواننده REM، تا حدی بدون شک، احترام می گذارد تا مطمئن شود که از نمونه (سرزنده) مک گوین پیروی می کند. اما پیام واضح بود: شاید “پس می‌خواهی ستاره راک اند رول شوی” باید مضحک می‌بود، همانطور که نوشته شده است – اما شاید چیزی در موسیقی‌دانانی بود که از The Byrds پیروی کردند و به شهرت رسیدند. شرایط و شایستگی های خود

داستان های بیشتری که ممکن است دوست داشته باشید:

[ad_2]

https://20khababr.ir
https://afkharebartar.ir
https://akhabarebartar.ir
https://andnews.ir
https://avatefepak.ir
https://baranmajale.ir
https://behtaringam.ir
https://daltek.ir
https://elmitarin.ir
https://fardayeashena.ir
https://forbos.ir
https://foxirani.ir
https://gisoon.ir
https://hodhodirani.ir
https://iranisard.ir
https://kahkashani.ir
https://lasttimes.ir
https://lilaki.ir
https://livejame.ir
https://magirani.ir
https://majaleiranian.ir
https://mervina.ir
https://mineralnews.ir
https://modirezard.ir
https://momon.ir
https://moniseh.ir
https://nationaliran.ir
https://netcrafti.ir
https://news-single.ir
https://newsexpress.ir
https://newslife.ir
https://newsspot.ir
https://newsteen.ir
https://nikmag.ir
https://officemag.ir
https://okaziyon.ir
https://one-news.ir
https://pandamag.ir
https://parsroids.ir
https://patris-fun.ir
https://senatornews.ir
https://seratmag.ir
https://sibala.ir
https://sohanian.ir
https://sosokan.ir
https://tazekhabari.ir
https://technoirani.ir
https://timesirani.ir
https://yamorani.ir
https://yandexkhabari.ir
https://abdoosnews.ir
https://zehnenoandinsh.ir
https://abestanews.ir
https://abtinnews.ir
https://akhbarebartaaar.ir
https://akhbaremaaaa.ir
https://akhbareshomaaa.ir
https://akhshijnews.ir
https://atrinnews.ir
https://atroticnews.ir
https://atshnews.ir
https://bashariatemrooz.ir
https://dastesalamatt.ir
https://dostemansalam.ir
https://elementorsite.ir
https://emrooztafahom.ir
https://ensanedirooooooz.ir
https://etelaresankhabar.ir
https://examplenews.ir
https://fardaalefba.ir
https://gisooyekhabar.ir
https://halohekayatha.ir
https://hashtadonoh.ir
https://hekayatfardayeemaaa.ir
https://honarmandkhabar.ir
https://istgaheshomareyek.ir
https://ketabkhoooon.ir
https://kimyagaaaar.ir
https://markazeakhbar.ir
https://masternewss.ir
https://mohamadrezasite.ir
https://morvarideasia.ir
https://mramins.ir
https://naserinews.ir
https://nasermr.ir
https://newsamins.ir
https://newsatropat.ir
https://newscenterals.ir
https://newsmineral.ir
https://newsouls.ir
https://newspishgamannn.ir
https://newssalam.ir
https://newsshans.ir
https://newsworlds.ir
https://parinews.ir
https://patris-music.ir
https://poshtibannews.ir
https://powernewss.ir
https://recordejadid.ir
https://salamnewws.ir
https://23ncfst.ir/
https://amiran-carpet.ir/
https://armanenergytec.ir/
https://blogenews.ir/
https://blogkhoon.ir/
https://bvfars.ir/
https://charsounews.ir/
https://chsnews.ir/
https://dezfil.ir/
https://dmwebmaster.ir/
https://dota2news.ir/
https://erfanhd.ir/
https://etminan110.ir/
https://faratarazkhabar.ir/
https://farsgardi20.ir/
https://footynews.ir/
https://goto98.ir/
https://ilyarkhabar.ir/
https://ir2khabar.ir/
https://iranalmanac.ir/
https://irandaryafest.ir/
https://khabarehaft.ir/
https://khabarontime.ir/
https://lolsms.ir/
https://maadgig.ir/
https://masoudtb.ir/
https://mp3news.ir/
https://music-ha.ir/
https://nakhlestankhabar.ir/
https://newcharge.ir/
https://news-links.ir/
https://news180.ir/
https://pimn.ir/
https://prmf.ir/
https://pvnews.ir/
https://rejawnews.ir/
https://sahab-co.ir/
https://samanbarg.ir/
https://semanews.ir/
https://shirinonews.ir/
https://soheilesonghor.ir/
https://tacity.ir/
https://taktanews.ir/
https://tarabaranmag.ir/
https://telegram-persian.ir/
https://tfcenter.ir/
https://trika.ir/
https://velninews.ir/
https://vidnaz.ir/
https://wajnews.ir/
https://your-news.ir/
https://zangannews.ir/
https://2016downloadnew.ir/
https://paxsolomusic.ir/
https://daryamedia.ir/
https://andikakhabar.ir/
https://seo-pbn.ir/
https://ghezelwich.ir
https://panaztebtabriz.ir
https://shayna-net.ir
https://kanooneslamshahr.ir
https://raynuts.ir
https://honare2.ir
https://itsama.ir
https://flingpet.ir
https://foreverpro.ir
https://fraeesi.ir
https://gkhabar.ir
https://18amlak.ir
https://pooyesh-khabar.ir
https://matsef.ir
https://photo-land.ir
https://tabarestan118.ir
https://disachain.ir
https://chikaapp.ir
https://mahestan18.ir
https://radyaabkala.ir
https://c-civil.ir
https://saeeed.ir
https://copytops.ir
https://modirsearch.ir
https://shz1music.ir
https://m-khosravi.ir
https://iranhayashi.ir
https://iranian-dress.ir
https://gigblog.ir
https://basitcg.ir
https://mashhadhekmat.ir
https://rahetamin.ir
https://radolyamani.ir
https://bnemati.ir
https://face-wood.ir
https://tourvare.ir
https://centertasisat.ir
https://bidarirafsanjan.ir
https://namahaa.ir
https://30pp.ir
https://script-tabadol-link.ir
https://simayesarbedar.ir
https://pakdashtiha.ir
https://rentacars.ir
https://2019movies.ir
https://ekar24.ir
https://saber-ramezani.ir
https://teb-saharsina.ir

ایندکسر

hacklink al hd film izle php shell indir siber güvenlik türkçe anime izle Fethiye Escort android rat duşakabin fiyatları fud crypter hack forum mobil ödeme bozdursu tesisatçısıMobil Ödeme Bozdurma beğeni satın alMobil Ödeme Nakite ÇevirmeTürk Telekom Mobil Ödeme BozdurmaMobil Ödeme Bozdur 7/24html nullednulled themes1xbet-girişbuy instagram followersMobil Ödeme BozdurmakronosslotkronosslotkronosslotkronosslotkronosslotkronosslotViagraMobil Ödeme BozdurmaMobil Ödeme Nakite ÇevirmeMobil Ödeme Nakite Çevirme