این اولین وعده های غذایی بعد از تولد خاص ترین هستند – 6 والدین دلیل آن را توضیح می دهند

[ad_1]

در روزهای پس از به دنیا آمدن دخترم، شوهرم کاری را برای من انجام داد که من فقط می توانم آن را بهترین BLT در تمام وجود توصیف کنم. اواسط تیرماه بود و او با دقت یک گوجه فرنگی آبدار از خانواده کشاورز انتخاب کرده بود. بیکن غلیظ و دودی بود، تقریباً یک غذای جداگانه. نان؟ فوق العاده ترد، سقف دهانم را به بهترین شکل می تراشید. توده سخاوتمندانه ای از جوانه های یونجه خام، که برای ماه ها توسط خود باردار من ممنوع شده بود، به تردی گیاهی اضافه کرد در حالی که تکه های آووکادو به آن کرمی الهی می بخشید. یک اسمیر تند از “سس مخفی” الهام گرفته از In-n-Out آن را به هم نزدیک کرد.

وقتی روی بالش بوپی فرود آمدم همه چیز را قورت دادم – در تمام مدت هنوز به یک بالش زیر الاغم نیاز داشتم – و گریه کردم. ساده بود آره. خیلی خوب.

بعداً فهمیدم که واکنش من احتمالاً، حداقل تا حدی، هورمونی است. در روزهای پس از تولد، سطح هورمون می تواند به شدت کاهش یابد. برای برخی از زنان، کاهش ممکن است به چند روز گریه تبدیل شود، در حالی که برای برخی دیگر ممکن است منادی اختلالات خلقی جدی تری باشد. اما در تجربه من – و برای بسیاری دیگر، همانطور که توسط والدینی که در مورد این مقاله با آنها صحبت کردم فاش شد – این دوره از احساسات شدید می تواند حتی تجربیات معمولی را به تجربه های خلسه تبدیل کند. شاید به همین دلیل است که بسیاری از خاطرات پس از زایمان حول محور غذا می چرخند، که حتی در غیاب هورمون های خشمگین اغلب چیزی بیش از سوخت برای بدن است.

برای من، این BLT نشان دهنده روشی بود که شریکم در این دوران عجیب و شگفت انگیز از من مراقبت می کرد، بدون در نظر گرفتن فراز و نشیب های هیجان انگیزی که با فرزندپروری جدید همراه است. معلوم می شود که تجربیات والدین دیگر پس از تولد به اندازه من به یاد ماندنی است.

هیتا پالپو، مدیر اجرایی داروسازی و نویسنده در نیویورک، دقیقاً چیزهایی را که پس از تولد فرزندش در سال 2015 از تخت بیمارستان خورده و نوشیده به یاد می آورد. ، حتی گنجانده شده است بیوگرافی او در توییتر او گفت: “و پدرم به بار شراب مورد علاقه من، Ardesia رفت و از آنها خواست که یک بطری شامپاین مخصوص برای من انتخاب کنند، زیرا آنها کام من را به خوبی می شناسند.” حباب ها کاملاً با کرانچی تاکو سوپریم (با لوبیا به جای گوشت)، چیپس با پنیر ناچو و پیچ و تاب دارچینی چورو مانند سفارش دهید.

در همین حال، مادر پالپو غذاهای خانگی آیورودا را که با انواع مختلف غلاف تهیه شده بود، به ارمغان آورد، پودر درشتی که از ادویه های خشک آسیاب شده تهیه می شود و اعتقاد بر این است که خواص درمانی دارد.

او گفت: «کاروایپاکو پودی، کاندی پودی و نوو پودی همان چیزی بود که او برای من مخلوط کرد، همراه با برنج با ماست تا معده من خنک شود. غلاف‌ها سرشار از شنبلیله بودند، اعتقاد بر این است که تولید شیر را تحریک می‌کنند و در منطقه هندوستان که خانواده پالپو از آن می‌آیند، سنتی هستند.

اگرچه همه چیز خوشمزه بود – و در واقع، پالپو تمام جزئیاتی را که لب هایش را گاز می گیرد به یاد می آورد – او معتقد است که تجربه مراقبت از او با مهربانی چیزی است که ظروف را به یاد ماندنی می کند.

پالپو به یاد می‌آورد: “بسیار اوقات ما روی نوزادانی تمرکز می‌کنیم که تازه به دنیا آمده‌اند، اما مادر نیز به مادری نیاز دارد – و همه برای مراقبت کامل از من حاضر شدند.”

برای دیگران، وعده های غذایی پس از زایمان لحظات دگرگون کننده جشن بود. ارین کاتالدو، مدیر حساب کاربری در راکفورد، میشیگان، هنوز از تعطیلات پس از تولد دخترش در آخرین لحظات سال 2015 لذت می برد. آنها می دانید، آنها برنامه های مهمانی NYE خود را با دوستانشان لغو کردند، “کاتالدو گفت. آنها همچنین تمام غذای مهمانی خود را بسته بندی کردند – دنده های درجه یک هیولا، سیب زمینی های پخته ترد، سالاد بزرگ و مقدار زیادی شامپاین – و همه چیز را به خانه کاتالدو آوردند. .

او گفت: «این قطعاً رفتن به خانه را به یک تعطیلات تبدیل کرد. گسترش عظیم یک مزیت اضافه داشت: غذاهای باقی مانده برای روزها، برکت، زیرا کاتالدو به زودی متوجه شد که “هیچکس در خانه ما به اندازه کافی بیدار نیست که بپزد!”

کیک شکلاتی برای پریسیلا بلوم، روزنامه نگار اهل دنور، کلرادو، اهمیت ویژه ای دارد. وقتی پسرش در سال 2014 به دنیا آمد، فشار خون شدید ریوی او را به مدت دو ماه به NICU فرستاد. بلوم می‌گوید: «من کاملاً ویران و وحشت‌زده بودم، اما یک دوست خوب به دیدن من آمد و وضعیتم را ببیند. در آغوش دوستش وقتی وارد اتاق بیمارستان شد: یک کیک شکلاتی گرد.

“وقتی کسی برایم کیک می آورد – چیزی برای جشن گرفتن – حتی در لحظاتی که احساس می کردم یکی از تاریک ترین ها هستم، به من کمک کرد به یاد بیاورم که هنوز هم آورده ام. [my son] تا آخر عمر، اینکه من هنوز هر کاری از دستم بر می‌آید انجام می‌دهم تا مادر خوبی برای او باشم، و این خود دلیلی برای جشن بود.»

برخی دیگر تصمیم گرفتند تولد فرزندشان را با غذاهای نمادین جشن بگیرند که وزن عاطفی شخصی را به همراه داشت. برای جیمی شانکر پاسرو، مدیر یک راهنمای غیرانتفاعی و غذا در فیلادلفیا، سفارش کوفته‌های سوپ سه روز پس از تولد پسرش در اواخر سال 2020 در منوی غذا بود. ماه تشخیص او، نوامبر، با خاطرات سخت بیماری.

دو سال بعد، در سال 2018، شوهرش با پیشنهاد ازدواج در ماه نوامبر با حلقه ای که در دستگاه کوفته سوپ پنهان شده بود، به او کمک کرد تا این احساسات را “بازیابی و تغییر دهد”. از آن زمان، کوفته های سوپ به نمادی از تولد دوباره و شادی برای شانکر پاسرو تبدیل شده است. فقط وقتی پسرش به دنیا آمد، با چوب هایی که روی سرش ثابت نشده بود، خوردن آنها منطقی بود. (نگران نباشید، شانکر-پاسرو یک حرفه ای است.)

شانکر پاسرو گفت: “کودک من یک هدیه است – من از سرطان سینه جان سالم به در بردم، بنابراین ما نمی دانستیم که ممکن است این اتفاق بیفتد.” جشن ورود پسرش با غذاهای خاص منطقی است زیرا همانطور که خودش توضیح داد “غذا قطعا زبان عشق من است.”

او ادامه داد: «این غذا خوردن و لذت بردن است، اما با هم به اشتراک گذاشتن و تجربه کردن. “وقتی حواس شما درگیر است، خاطرات شما قوی تر می شود.”

در همین حال، برای دیگران هنوز، هر چیزی که بعد از تولد در منوی غذا باشد، بعدها اهمیت ویژه ای پیدا کرد. پاستا و پنیر برای لیسان لایت‌فوت، نویسنده و شوهر نظامی در جکسون‌ویل، کارولینای شمالی، به نمادی از انعطاف‌پذیری تبدیل شده‌اند. سومین فرزند او در بحبوحه طوفان ایزابل در سال 2011 در حالی که همسرش در افغانستان مستقر بود به دنیا آمد.

لایت فوت گفت: «من تنها بودم و برق بیمارستان قطع شد، بنابراین وقتی مرا به طبقه ریکاوری منتقل کردند، یک چراغ قوه به من دادند و به من گفتند که هنگام تماشای گردباد در راهرو پناه بگیرم. بدون برق برای روشن کردن آشپزخانه بیمارستان، کارکنان فقط می‌توانستند لایت‌فوت را با تنقلات میوه و یک بار گرانولا تامین کنند. او ادامه داد: «تا اینکه روز بعد یک کامیون مواد غذایی جلوی بیمارستان پارک کرد و بالاخره توانستم غذای گرم تهیه کنم، نگذشته بود. اما این به سادگی سفارش زایمان نبود: درست یک روز پس از تولد، لایت فوت سرانجام نوزادش را با احتیاط از چند پله پایین آورد تا غذا را از کامیون حمل غذا – دانه های خشخاش و پنیر – بگیرد و قبل از اینکه برای خوردن به طبقه بالا برود.

او گفت: “من هرگز برای غذا اینقدر سخت کار نکرده ام، احتمالاً به همین دلیل است که آنقدر خوشمزه بود!” تا به امروز، لایت فوت دسته های بزرگ پاستا و پنیر را برای مادران تازه وارد در حلقه اجتماعی خود آماده می کند. با این حال، به آنها اجازه می دهد در رختخواب بمانند.

گاهی اوقات بهترین و پرمعنی ترین غذاهای بعد از زایمان همان هایی هستند که خودتان درست می کنید. برای سارا استولر، مورخ و نویسنده ای از برکلی، کالیفرنیا، این یک کاسه داغ در حال جوش از سوپ عدس با سیر، سوسیس و چغندر بود که چند هفته قبل از تولد دخترش در سال 2020 آن را درست کرد و منجمد کرد.

“این چیزی بود که ماماها از من خواستند در مورد آن فکر کنم. استولر به یاد می آورد: «پس از زایمان بیشتر دوست دارید چه بخورید؟» احساس می‌کردم چیزی با آهن و پروتئین دارم. فراوان، چرب. به طور کلی غذای راحت.»

تهیه سوپ یخ زده اولین اقدام او به عنوان یک مادر به نظر می رسید. مواظب خودش بود تا بهتر از بچه اش مراقبت کند. همچنین به خوشمزه بودن سوپ کمک کرد. او گفت: “هیچ چیز روی زمین نمی تواند طعم بهتری داشته باشد.”

* * *

اگرچه نمی‌توانم همه آنها را اینجا به اشتراک بگذارم، این داستان‌های غذایی پس از زایمان تنها درصد کمی از آن‌هایی را که با من به اشتراک گذاشته‌اند منعکس می‌کند.. وقتی شروع به پرسیدن کردم، به نظر می‌رسید که هر پدر و مادری که می‌شناختم یکی از آنها را دارد، چه داستانی درباره غذا خوردن در خانه در اتاق بیمارستان یا پیروی از یک رژیم غذایی سخت پس از زایمان که به آرامی توسط یکی از اعضای خانواده تهیه شده بود. ظروف در این داستان ها به ندرت یکسان بود، اما همه آنها احساسات را با شدت فوق العاده منتقل می کردند – عشق، مراقبت، انعطاف پذیری، جشن. شاید این ثابت کند که غذای واقعی به خودی خود اهمیت کمتری دارد و به خودی خود کمتر به یاد ماندنی است تا داستان پشت آن.

یک چیز را با اطمینان می توانم بگویم: تا زمانی که زنده هستم هرگز این BLT را فراموش نمی کنم.[ad_2]

https://20khababr.ir
https://afkharebartar.ir
https://akhabarebartar.ir
https://andnews.ir
https://avatefepak.ir
https://baranmajale.ir
https://behtaringam.ir
https://daltek.ir
https://elmitarin.ir
https://fardayeashena.ir
https://forbos.ir
https://foxirani.ir
https://gisoon.ir
https://hodhodirani.ir
https://iranisard.ir
https://kahkashani.ir
https://lasttimes.ir
https://lilaki.ir
https://livejame.ir
https://magirani.ir
https://majaleiranian.ir
https://mervina.ir
https://mineralnews.ir
https://modirezard.ir
https://momon.ir
https://moniseh.ir
https://nationaliran.ir
https://netcrafti.ir
https://news-single.ir
https://newsexpress.ir
https://newslife.ir
https://newsspot.ir
https://newsteen.ir
https://nikmag.ir
https://officemag.ir
https://okaziyon.ir
https://one-news.ir
https://pandamag.ir
https://parsroids.ir
https://patris-fun.ir
https://senatornews.ir
https://seratmag.ir
https://sibala.ir
https://sohanian.ir
https://sosokan.ir
https://tazekhabari.ir
https://technoirani.ir
https://timesirani.ir
https://yamorani.ir
https://yandexkhabari.ir
https://abdoosnews.ir
https://zehnenoandinsh.ir
https://abestanews.ir
https://abtinnews.ir
https://akhbarebartaaar.ir
https://akhbaremaaaa.ir
https://akhbareshomaaa.ir
https://akhshijnews.ir
https://atrinnews.ir
https://atroticnews.ir
https://atshnews.ir
https://bashariatemrooz.ir
https://dastesalamatt.ir
https://dostemansalam.ir
https://elementorsite.ir
https://emrooztafahom.ir
https://ensanedirooooooz.ir
https://etelaresankhabar.ir
https://examplenews.ir
https://fardaalefba.ir
https://gisooyekhabar.ir
https://halohekayatha.ir
https://hashtadonoh.ir
https://hekayatfardayeemaaa.ir
https://honarmandkhabar.ir
https://istgaheshomareyek.ir
https://ketabkhoooon.ir
https://kimyagaaaar.ir
https://markazeakhbar.ir
https://masternewss.ir
https://mohamadrezasite.ir
https://morvarideasia.ir
https://mramins.ir
https://naserinews.ir
https://nasermr.ir
https://newsamins.ir
https://newsatropat.ir
https://newscenterals.ir
https://newsmineral.ir
https://newsouls.ir
https://newspishgamannn.ir
https://newssalam.ir
https://newsshans.ir
https://newsworlds.ir
https://parinews.ir
https://patris-music.ir
https://poshtibannews.ir
https://powernewss.ir
https://recordejadid.ir
https://salamnewws.ir
https://23ncfst.ir/
https://amiran-carpet.ir/
https://armanenergytec.ir/
https://blogenews.ir/
https://blogkhoon.ir/
https://bvfars.ir/
https://charsounews.ir/
https://chsnews.ir/
https://dezfil.ir/
https://dmwebmaster.ir/
https://dota2news.ir/
https://erfanhd.ir/
https://etminan110.ir/
https://faratarazkhabar.ir/
https://farsgardi20.ir/
https://footynews.ir/
https://goto98.ir/
https://ilyarkhabar.ir/
https://ir2khabar.ir/
https://iranalmanac.ir/
https://irandaryafest.ir/
https://khabarehaft.ir/
https://khabarontime.ir/
https://lolsms.ir/
https://maadgig.ir/
https://masoudtb.ir/
https://mp3news.ir/
https://music-ha.ir/
https://nakhlestankhabar.ir/
https://newcharge.ir/
https://news-links.ir/
https://news180.ir/
https://pimn.ir/
https://prmf.ir/
https://pvnews.ir/
https://rejawnews.ir/
https://sahab-co.ir/
https://samanbarg.ir/
https://semanews.ir/
https://shirinonews.ir/
https://soheilesonghor.ir/
https://tacity.ir/
https://taktanews.ir/
https://tarabaranmag.ir/
https://telegram-persian.ir/
https://tfcenter.ir/
https://trika.ir/
https://velninews.ir/
https://vidnaz.ir/
https://wajnews.ir/
https://your-news.ir/
https://zangannews.ir/
https://2016downloadnew.ir/
https://paxsolomusic.ir/
https://daryamedia.ir/
https://andikakhabar.ir/
https://seo-pbn.ir/
https://ghezelwich.ir
https://panaztebtabriz.ir
https://shayna-net.ir
https://kanooneslamshahr.ir
https://raynuts.ir
https://honare2.ir
https://itsama.ir
https://flingpet.ir
https://foreverpro.ir
https://fraeesi.ir
https://gkhabar.ir
https://18amlak.ir
https://pooyesh-khabar.ir
https://matsef.ir
https://photo-land.ir
https://tabarestan118.ir
https://disachain.ir
https://chikaapp.ir
https://mahestan18.ir
https://radyaabkala.ir
https://c-civil.ir
https://saeeed.ir
https://copytops.ir
https://modirsearch.ir
https://shz1music.ir
https://m-khosravi.ir
https://iranhayashi.ir
https://iranian-dress.ir
https://gigblog.ir
https://basitcg.ir
https://mashhadhekmat.ir
https://rahetamin.ir
https://radolyamani.ir
https://bnemati.ir
https://face-wood.ir
https://tourvare.ir
https://centertasisat.ir
https://bidarirafsanjan.ir
https://namahaa.ir
https://30pp.ir
https://script-tabadol-link.ir
https://simayesarbedar.ir
https://pakdashtiha.ir
https://rentacars.ir
https://2019movies.ir
https://ekar24.ir
https://saber-ramezani.ir
https://teb-saharsina.ir

ایندکسر