ایالات متحده به طور متوسط ​​روزانه 46 بمب پرتاب می کند: چرا جهان باید ما را به عنوان نیروی صلح ببیند؟

[ad_1]

پنتاگون سرانجام اولین خلاصه نیروی هوایی خود را از زمان روی کار آمدن رئیس جمهور بایدن در یک سال پیش منتشر کرد. این گزارش های ماهانه از سال 2007 برای مستندسازی تعداد بمب ها و موشک های پرتاب شده توسط نیروی هوایی تحت رهبری ایالات متحده در افغانستان، عراق و سوریه از سال 2004 منتشر شده است. اما پرزیدنت ترامپ پس از فوریه 2020 انتشار آنها را متوقف کرد و بمباران مداوم ایالات متحده را مخفیانه پنهان کرد. .

در 20 سال گذشته، همانطور که در جدول زیر نشان داده شده است، نیروی هوایی ایالات متحده و متفقین بیش از 337000 بمب و موشک بر روی سایر کشورها پرتاب کرده اند. این به طور متوسط ​​46 سکته در روز به مدت 20 سال است. این بمباران بی پایان نه تنها برای قربانیان خود مرگبار و ویرانگر است، بلکه به طور گسترده به عنوان تضعیف جدی صلح و امنیت بین المللی و کاهش موقعیت آمریکا در جهان شناخته شده است.

دولت و تشکیلات سیاسی ایالات متحده به طرز قابل ملاحظه ای توانسته اند افکار عمومی آمریکا را از عواقب وخیم این کمپین های کشتار جمعی طولانی مدت بی خبر نگه دارند و به آنها این امکان را می دهد که توهم نظامی گری ایالات متحده را به عنوان یک نیروی خیر در جهان در سیاست داخلی خود حفظ کنند. لفاظی

متصل: آیا می‌توانیم هزینه‌های هنگفت نظامی خود را بودجه «دفاعی» نخوانیم؟

اکنون، حتی در مواجهه با قدرت گرفتن طالبان در افغانستان، آنها موفقیت خود را در فروش این داستان جنجالی به مردم آمریکا دو چندان می کنند تا جنگ سرد قدیمی خود را با روسیه و چین از سر بگیرند و به طور چشمگیری و قابل پیش بینی خطر جنگ هسته ای را افزایش می دهند.

داده‌های New Airpower Summary نشان می‌دهد که ایالات متحده از فوریه 2020 تاکنون 3246 بمب و موشک دیگر بر روی افغانستان، عراق و سوریه پرتاب کرده است (2068 بمب در زمان ترامپ و 1178 بمب در زمان بایدن).

خبر خوب این است که بمباران سه کشور توسط ایالات متحده به میزان قابل توجهی از بیش از 12000 بمب و موشکی که در سال 2019 بر روی آنها پرتاب شد کاهش یافته است. در واقع، از زمانی که نیروهای اشغالگر ایالات متحده در ماه اوت از افغانستان خارج شدند، ارتش ایالات متحده به طور رسمی عملیات هوایی انجام نداده است. در آنجا مورد حمله قرار گرفت و تنها 13 بمب یا موشک به عراق و سوریه پرتاب کرد – اگرچه این مانع از حملات اعلام نشده اضافی توسط نیروهای تحت فرمان یا کنترل سیا نمی شود.

هم ترامپ و هم بایدن به خاطر اعتراف به اینکه بمباران و اشغال بی پایان نمی تواند برای افغانستان پیروزی به ارمغان بیاورد شایسته تقدیر هستند. سرعت سقوط دولت مستقر توسط ایالات متحده به دست طالبان پس از آغاز عقب نشینی ایالات متحده تأیید کرد که 20 سال اشغال نظامی خصمانه، بمباران هوایی و حمایت از دولت های فاسد در نهایت تنها به بازگرداندن مردم خسته از جنگ افغانستان به افغانستان کمک کرد. طالبان.

تصمیم بی رحم بایدن برای دنبال کردن 20 سال اشغال استعماری و بمباران هوایی در افغانستان با همان جنگ محاصره اقتصادی وحشیانه ای که ایالات متحده به کوبا، ایران، کره شمالی و ونزوئلا تحمیل کرد، تنها می تواند بیش از پیش آمریکا را در چشم جهانیان بی اعتبار کند.

هیچ مسئولیتی در قبال این 20 سال تخریب بی معنی نبود. حتی با انتشار خلاصه‌های ایرپاور، واقعیت زشت جنگ‌های بمباران ایالات متحده و تلفات گسترده آنها تا حد زیادی از مردم آمریکا پنهان مانده است.

قبل از خواندن این مقاله چه تعداد از 3246 حمله ثبت شده در خلاصه نیروی هوایی فوریه 2020 را می دانستید؟ احتمالاً در مورد حمله هواپیمای بدون سرنشین که منجر به کشته شدن 10 غیرنظامی افغان در کابل در ماه اوت 2021 شد شنیده اید. اما در مورد 3245 بمب و موشک باقی مانده چطور؟ چه کسانی کشته یا معلول شدند و خانه های آنها ویران شد؟

افشای پیامدهای حملات هوایی ایالات متحده در دسامبر 2021 توسط نیویورک تایمز، نتیجه یک تحقیق پنج ساله، نه تنها با تلفات بالای غیرنظامیان و دروغ های نظامی که کشف کرده بود، خیره کننده بود، بلکه همچنین به این دلیل که نشان داد که تعداد کمی از گزارش های تحقیقی ایالات متحده رسانه ها این دو دهه جنگ را ساختند.

در جنگ‌های هوایی صنعتی آمریکا با کنترل از راه دور، حتی پرسنل نظامی آمریکایی که مستقیماً و نزدیک‌ترین آنها درگیر هستند، از تماس انسانی با افرادی که زندگی‌شان در حال نابودی است محافظت می‌شوند، در حالی که برای اکثریت مردم آمریکا این صدها هزار نفر مرگبار هستند. انفجارها حتی اتفاق نیفتاد.

عدم آگاهی عمومی از حملات هوایی ایالات متحده نتیجه عدم نگرانی در مورد کشتار جمعی است که دولت ما از طرف ما انجام می دهد. در موارد نادری که ما درک می کنیم، مانند حمله هواپیمای بدون سرنشین در کابل در ماه اوت، عموم مردم می خواهند بدانند چه اتفاقی افتاده است و قویا از مسئولیت ایالات متحده در قبال مرگ غیرنظامیان حمایت می کنند.


آیا می خواهید همه اخبار و نظراتی که سالن ارائه می دهد مرور روزانه داشته باشید؟ در خبرنامه صبحگاهی ما، دوره تصادف، مشترک شوید.


بنابراین ناآگاهی عمومی از 99 درصد حملات هوایی ایالات متحده و پیامدهای آن نتیجه بی علاقگی عمومی نیست، بلکه نتیجه تصمیمات عمدی ارتش ایالات متحده، سیاستمداران هر دو حزب و رسانه های شرکتی برای نگه داشتن جامعه در تاریکی است. سرکوب 21 ماهه خلاصه های ماهانه Airpower تنها آخرین نمونه است.

اکنون که رزومه جدید Airpower ارقام پنهان قبلی را برای سال‌های 2020-2021 تکمیل می‌کند، در اینجا کامل‌ترین داده‌های موجود برای 20 سال حملات هوایی مرگبار و ویرانگر توسط ایالات متحده و متحدانش آمده است.

تعداد بمب‌ها و موشک‌هایی که ایالات متحده و متحدانش از سال 2001 روی دیگر کشورها انداخته‌اند. (نمودار مدیا بنجامین و نیکلاس جی اس دیویس)

مجموع = 337055 بمب و موشک.

** سایر کشورها: لبنان، لیبی، پاکستان، فلسطین، سومالی.

این ارقام بر اساس خلاصه نیروی هوایی ایالات متحده برای افغانستان، عراق و سوریه است. تحقیقات پهپاد در مورد حمله هواپیمای بدون سرنشین در پاکستان، سومالی و یمن؛ تعداد بمب‌ها و موشک‌هایی که توسط پروژه داده یمن به یمن پرتاب شده است (تا سپتامبر 2021)؛ پایگاه داده بنیاد آمریکای جدید در مورد حملات هوایی خارجی در لیبی و منابع دیگر.

چندین دسته از حملات هوایی وجود دارد که در این جدول گنجانده نشده است، به این معنی که تعداد واقعی سلاح های آزاد شده قطعا بیشتر است. آنها عبارتند از:

هلیکوپتر حمله می کند: Military Times منتشر می کند مقاله فوریه 2017 با عنوان: “آمار ارتش ایالات متحده در مورد حملات هوایی مرگبار اشتباه است. هزاران نفر هنوز نامشخص هستند.” بزرگترین گروه از حملات هوایی که در خلاصه نیروی هوایی گنجانده نشده است، حملات با هلیکوپترهای تهاجمی است. ارتش به نویسندگان گفت که هلیکوپترهایش 456 حمله هوایی اعلام نشده در افغانستان را در سال 2016 انجام دادند. نویسندگان توضیح دادند که عدم گزارش حملات هلیکوپتر در جنگ‌های پس از 11 سپتامبر ثابت بود و آنها هنوز نمی‌دانند چه تعداد موشک دارد. در آن 456 حمله در افغانستان به مدت یک سال تحت بررسی قرار گرفتند.

ناوهای جنگی AC-130: ارتش آمریکا پزشکان بدون مرز را نابود نمی کند. شفاخانه قندوز، افغانستان، در سال 2015 با بمب یا موشک، اما با یک توپ لاکهید-بوئینگ AC-130. این ماشین‌های کشتار جمعی که معمولاً توسط نیروهای عملیات ویژه نیروی هوایی اداره می‌شوند، به گونه‌ای طراحی شده‌اند که در مدار یک هدف قرار می‌گیرند و هویتزر و توپ را به داخل آن پرتاب می‌کنند تا زمانی که به طور کامل منهدم شود. ایالات متحده از AC-130 در افغانستان، عراق، لیبی، سومالی و سوریه استفاده کرده است.

استرافینگ جریان دارد: خلاصه‌های نیروی هوایی از سال 2004 تا 2007 شامل این نکته است که تعداد حملات مهمات آنها شامل تفنگ‌ها و موشک‌های 20 میلی‌متری و 30 میلی‌متری نمی‌شود. ولی توپ های 30 میلی متری A-10 Warthogs و سایر هواپیماهای تهاجمی سلاح های قدرتمندی هستند که در اصل برای نابودی تانک های شوروی طراحی شده اند. A-10 می تواند 65 گلوله اورانیوم ضعیف شده در ثانیه شلیک کند تا منطقه ای را با آتش مرگبار و بی رویه بپوشاند. اما به نظر نمی رسد که در خلاصه Airpower این یک “آزادسازی سلاح” در نظر گرفته شود.

عملیات علیه شورشیان و تروریسم در سایر نقاط جهان: ایالات متحده در سال 2005 یک ائتلاف نظامی با 11 کشور غرب آفریقا تشکیل داد و یک پایگاه هواپیماهای بدون سرنشین در نیجر ایجاد کرد، اما ما هیچ گزارش سیستماتیکی از حملات هوایی توسط ایالات متحده و متحدانش در منطقه یا فیلیپین، آمریکای لاتین پیدا نکردیم. یا جای دیگر

ناکامی دولت، سیاستمداران و رسانه های شرکتی ایالات متحده در اطلاع رسانی و آموزش مردم آمریکا در مورد کشتار جمعی سیستماتیک ناشی از نیروهای مسلح کشورمان باعث شده است که این کشتار تا حدود 20 سال بدون توجه و کنترل نشده ادامه یابد.

همچنین ما را در برابر تجدید حیات یک داستان نابهنگام و مانوی از جنگ سرد که خطر فاجعه‌ای بزرگ‌تر را تهدید می‌کند، آسیب‌پذیر کرد. در این داستان وارونه «از طریق آینه» کشوری که در واقع بمباران می‌شود شهرهای ویران‌شده و به راه انداختن جنگ‌هایی که میلیون‌ها نفر را می‌کشند، به‌عنوان نیروی خیرخواه برای خیر در جهان معرفی می‌شوند. او سپس کشورهایی مانند چین، روسیه و ایران را که برای جلوگیری از حمله آمریکا به آنها تا حد زیادی تقویت شده اند، به عنوان تهدیدی برای مردم آمریکا و صلح جهانی ترسیم کرد.

که در مکالمات سطح بالا در اوایل این هفته در ژنو، ایالات متحده و روسیه یک فرصت حیاتی، شاید حتی آخرین فرصت، برای کنترل تشدید جنگ سرد کنونی قبل از اینکه این فروپاشی در روابط شرق و غرب برگشت ناپذیر شود یا به یک درگیری نظامی تبدیل شود، دارند.

اگر می‌خواهیم از این باتلاق نظامی‌گری خارج شویم و از خطر جنگ آخرالزمانی با روسیه یا چین اجتناب کنیم، مردم آمریکا باید داستان مخالف جنگ سرد را به چالش بکشند، داستانی که رهبران نظامی و غیرنظامی ایالات متحده برای توجیه همیشه آن‌ها معامله می‌کنند. افزایش سرمایه گذاری در انرژی هسته ای سلاح و ماشین نظامی آمریکا

درباره سیاست خارجی ایالات متحده و تنش های رو به رشد جهانی بیشتر بخوانید:

[ad_2]

https://20khababr.ir
https://afkharebartar.ir
https://akhabarebartar.ir
https://andnews.ir
https://avatefepak.ir
https://baranmajale.ir
https://behtaringam.ir
https://daltek.ir
https://elmitarin.ir
https://fardayeashena.ir
https://forbos.ir
https://foxirani.ir
https://gisoon.ir
https://hodhodirani.ir
https://iranisard.ir
https://kahkashani.ir
https://lasttimes.ir
https://lilaki.ir
https://livejame.ir
https://magirani.ir
https://majaleiranian.ir
https://mervina.ir
https://mineralnews.ir
https://modirezard.ir
https://momon.ir
https://moniseh.ir
https://nationaliran.ir
https://netcrafti.ir
https://news-single.ir
https://newsexpress.ir
https://newslife.ir
https://newsspot.ir
https://newsteen.ir
https://nikmag.ir
https://officemag.ir
https://okaziyon.ir
https://one-news.ir
https://pandamag.ir
https://parsroids.ir
https://patris-fun.ir
https://senatornews.ir
https://seratmag.ir
https://sibala.ir
https://sohanian.ir
https://sosokan.ir
https://tazekhabari.ir
https://technoirani.ir
https://timesirani.ir
https://yamorani.ir
https://yandexkhabari.ir
https://abdoosnews.ir
https://zehnenoandinsh.ir
https://abestanews.ir
https://abtinnews.ir
https://akhbarebartaaar.ir
https://akhbaremaaaa.ir
https://akhbareshomaaa.ir
https://akhshijnews.ir
https://atrinnews.ir
https://atroticnews.ir
https://atshnews.ir
https://bashariatemrooz.ir
https://dastesalamatt.ir
https://dostemansalam.ir
https://elementorsite.ir
https://emrooztafahom.ir
https://ensanedirooooooz.ir
https://etelaresankhabar.ir
https://examplenews.ir
https://fardaalefba.ir
https://gisooyekhabar.ir
https://halohekayatha.ir
https://hashtadonoh.ir
https://hekayatfardayeemaaa.ir
https://honarmandkhabar.ir
https://istgaheshomareyek.ir
https://ketabkhoooon.ir
https://kimyagaaaar.ir
https://markazeakhbar.ir
https://masternewss.ir
https://mohamadrezasite.ir
https://morvarideasia.ir
https://mramins.ir
https://naserinews.ir
https://nasermr.ir
https://newsamins.ir
https://newsatropat.ir
https://newscenterals.ir
https://newsmineral.ir
https://newsouls.ir
https://newspishgamannn.ir
https://newssalam.ir
https://newsshans.ir
https://newsworlds.ir
https://parinews.ir
https://patris-music.ir
https://poshtibannews.ir
https://powernewss.ir
https://recordejadid.ir
https://salamnewws.ir
https://23ncfst.ir/
https://amiran-carpet.ir/
https://armanenergytec.ir/
https://blogenews.ir/
https://blogkhoon.ir/
https://bvfars.ir/
https://charsounews.ir/
https://chsnews.ir/
https://dezfil.ir/
https://dmwebmaster.ir/
https://dota2news.ir/
https://erfanhd.ir/
https://etminan110.ir/
https://faratarazkhabar.ir/
https://farsgardi20.ir/
https://footynews.ir/
https://goto98.ir/
https://ilyarkhabar.ir/
https://ir2khabar.ir/
https://iranalmanac.ir/
https://irandaryafest.ir/
https://khabarehaft.ir/
https://khabarontime.ir/
https://lolsms.ir/
https://maadgig.ir/
https://masoudtb.ir/
https://mp3news.ir/
https://music-ha.ir/
https://nakhlestankhabar.ir/
https://newcharge.ir/
https://news-links.ir/
https://news180.ir/
https://pimn.ir/
https://prmf.ir/
https://pvnews.ir/
https://rejawnews.ir/
https://sahab-co.ir/
https://samanbarg.ir/
https://semanews.ir/
https://shirinonews.ir/
https://soheilesonghor.ir/
https://tacity.ir/
https://taktanews.ir/
https://tarabaranmag.ir/
https://telegram-persian.ir/
https://tfcenter.ir/
https://trika.ir/
https://velninews.ir/
https://vidnaz.ir/
https://wajnews.ir/
https://your-news.ir/
https://zangannews.ir/
https://2016downloadnew.ir/
https://paxsolomusic.ir/
https://daryamedia.ir/
https://andikakhabar.ir/
https://seo-pbn.ir/
https://ghezelwich.ir
https://panaztebtabriz.ir
https://shayna-net.ir
https://kanooneslamshahr.ir
https://raynuts.ir
https://honare2.ir
https://itsama.ir
https://flingpet.ir
https://foreverpro.ir
https://fraeesi.ir
https://gkhabar.ir
https://18amlak.ir
https://pooyesh-khabar.ir
https://matsef.ir
https://photo-land.ir
https://tabarestan118.ir
https://disachain.ir
https://chikaapp.ir
https://mahestan18.ir
https://radyaabkala.ir
https://c-civil.ir
https://saeeed.ir
https://copytops.ir
https://modirsearch.ir
https://shz1music.ir
https://m-khosravi.ir
https://iranhayashi.ir
https://iranian-dress.ir
https://gigblog.ir
https://basitcg.ir
https://mashhadhekmat.ir
https://rahetamin.ir
https://radolyamani.ir
https://bnemati.ir
https://face-wood.ir
https://tourvare.ir
https://centertasisat.ir
https://bidarirafsanjan.ir
https://namahaa.ir
https://30pp.ir
https://script-tabadol-link.ir
https://simayesarbedar.ir
https://pakdashtiha.ir
https://rentacars.ir
https://2019movies.ir
https://ekar24.ir
https://saber-ramezani.ir
https://teb-saharsina.ir

ایندکسر

hacklink al hd film izle php shell indir siber güvenlik türkçe anime izle Fethiye Escort android rat duşakabin fiyatları fud crypter hack forum mobil ödeme bozdursu tesisatçısıMobil Ödeme Bozdurma beğeni satın alMobil Ödeme Nakite ÇevirmeTürk Telekom Mobil Ödeme BozdurmaMobil Ödeme Bozdur 7/24html nullednulled themes1xbet-girişbuy instagram followersMobil Ödeme BozdurmakronosslotkronosslotkronosslotkronosslotkronosslotkronosslotViagraMobil Ödeme BozdurmaMobil Ödeme Nakite ÇevirmeMobil Ödeme Nakite ÇevirmeMobil Ödeme Bozdurma 1xbetistanbul escort, elit escort, maltepe escort, sahne escort, istanbulun en iyi escortları, mükemmel escort sitesi, güvenilir escort, hatun escort