اگر آمریکا واقعاً تسلیم فاشیسم شود، پس چه؟ سوالات دردناکی در راه است

[ad_1]

هر هفته تأیید بیشتری را برای ما به ارمغان می آورد که دونالد ترامپ و اعضای رژیم او اقدام به کودتا کرده اند. کاملاً واضح به نظر می رسد که آنها با تعداد کمی از آنها روبرو خواهند شد. مریک گارلند، دادستان کل و وزارت دادگستری ظاهراً آماده نیستند که شخصاً ترامپ یا یکی از سازمان‌دهندگان اصلی قیام 6 ژانویه را تعقیب کنند – و کاری که آنها انجام می‌دهند بسیار کند پیش می‌رود.

بدون مداخله مهم، به اصطلاح “دموکراسی پیشرو” در جهان بی سر و صدا به خواب می رود.

گاردین جزئیات جدیدی در مورد نقش رهبری ترامپ در کودتای ژانویه ارائه می دهد که گسترده تر و جدی تر از آنچه تاکنون شناخته شده بود، ارائه می دهد. بر اساس گزارشی از هوگو لاول (بر اساس تعدادی از منابع ناشناس)، ترامپ در بعدازظهر 5 ژانویه و صبح روز 6 ژانویه چندین تماس با “ستوانان ارشد” خود در هتل ویلارد در واشنگتن برقرار کرد. «راه‌هایی» برای تعلیق تأییدیه پیروزی جو بایدن در انتخابات».

ترامپ به تیم ویلارد خود گفت که مایک پنس، معاون رئیس‌جمهوری آمریکا تمایلی به موافقت با طرحی برای «پذیرفتن نقش تشریفاتی خود در نشست مشترک کنگره» و تلاش برای ایجاد دوره دوم برای ترامپ ندارد. لاول نوشت: این گفتگوها «خط مستقیمی از کاخ سفید و مرکز فرماندهی ویلارد را آشکار می‌کند، و همچنین نشان می‌دهد که به نظر می‌رسد افکار ترامپ با انگیزه‌های اوباش طرفدار ترامپ که حمله به کاپیتول را انجام دادند، مطابقت دارد». “

مطالب مرتبط: رسانه‌های راست‌گرا و همه‌گیری: بازخورد سمی که فاشیسم را تقویت می‌کند

همانطور که می دانیم، ترامپ پس از مخالفت پنس با درخواست هایش برای ملاقات در دفتر بیضی شکل، خشمگین شد. اما ترامپ آماده نبود. او “چندین تماس” با وفاداران ویلارد را دنبال کرد، گروهی که شامل رودی جولیانی، جان ایستمن، بوریس اپستاین و استیو بنن بود:

در طول این تماس ها، رئیس جمهور سابق ابتدا آنچه را که در جریان ملاقات در دفتر بیضی با پنس رخ داد، بیان کرد و به وکلای بنن و ویلارد اطلاع داد که به نظر می رسد معاون او آماده است تا او را در نشست مشترک چند ساعت دیگر ترک کند.

به عنوان مثال، ترامپ به بنن پنس گفت: «او متکبر است» در تبادلی که در «خطر» گزارش شده است – روش خودش برای گفتن اینکه پنس بعید است توپ بازی کند. [the book by Bob Woodward and Robert Costa] و توسط گاردین تایید شده است.

اما در حداقل یکی از این تماس‌ها، ترامپ همچنین از وکلای ویلارد خواست تا جلسه مشترک را متوقف کنند تا اطمینان حاصل شود که بایدن به عنوان رئیس‌جمهور در 6 ژانویه گواهینامه دریافت نکند، به عنوان بخشی از بحث گسترده‌تر در مورد به دست آوردن زمان و ترغیب ایالات متحده به اعزام رأی دهندگان به ترامپ.

گزینه پشتیبان که به نظر می رسد ترامپ و معاونانش متوقف کرده اند این بود که اعضای جمهوری خواه کنگره را تشویق کنند تا اعتراضات کافی را مطرح کنند تا حتی بدون تعویق پنس جلسه مشترک، روند صدور گواهینامه به تعویق بیفتد تا ایالت ها بتوانند نامه های ترامپ را ارسال کنند.

البته نمی توان این اکانت جدید را «وحی» تلقی کرد. این به سادگی شواهد بیشتری را به انبوه عظیم از قبل اضافه می کند و روشن می کند که توطئه ترامپ به شدت در توطئه ای برای باطل کردن نتایج انتخابات ریاست جمهوری 2020 به منظور تبدیل ترامپ به یک دیکتاتور بالفعل نقش داشته است.

در واقع، کودتا شکست نخورد. و بحران دموکراسی در آمریکا بدتر می شود.

دموکراسی شکست خورده ما نزدیک است به طور مهلکی توسط یک سیستم انتخاباتی تقلبی تضعیف شود که به گونه ای طراحی شده است که شکست دادن انتخابات برای جمهوری خواهان تقریبا غیرممکن خواهد بود.

نظرسنجی‌ها و دیگر نظرسنجی‌ها نشان می‌دهند که آن دسته از آمریکایی‌هایی که به شدت نگران دموکراسی هستند و می‌خواهند ترامپ و کابالای او را به دلیل جنایات آشکارشان مجازات کنند، به طور فزاینده‌ای خسته شده‌اند. بسیاری دیگر باور ندارند که عدالت واقعی هرگز اجرا خواهد شد.

در مقام مقایسه، اکثر رای دهندگان جمهوری خواه این دروغ بزرگ را که انتخابات 2020 “دزدیده شده” است را درونی کرده اند و تمایل دارند بر این باورند که دونالد ترامپ هنوز یک رئیس جمهور قانونی است. درصد زیادی از جمهوری خواهان نیز بر این باورند که شیوه زندگی «سنتی» آنها در خطر است و برای «حفاظت» از خشونت حاضرند خشونت را تأیید یا تأیید کنند.


آیا می خواهید همه اخبار و نظراتی که سالن ارائه می دهد مرور روزانه داشته باشید؟ در خبرنامه صبحگاهی ما، دوره تصادف، مشترک شوید.


در نهایت، بسیاری از آمریکایی ها، اگر نگوییم اکثریت، با رضایت ضمنی یا صرفاً بی تفاوتی، تسلیم موج نئوفاشیستی می شوند و به خود اجازه می دهند در آن غوطه ور شوند. پیروان ترامپ و دیگر «محافظه‌کاران» در باورشان پرانرژی هستند که موج فزاینده فاشیستی آنها را به «عظمت» خیالی‌شان به‌عنوان «آمریکایی‌های واقعی» بازمی‌گرداند. آنها همچنین غرق خواهند شد – فقط بیشتر طول می کشد.

رهبران فرضی طرفدار دموکراسی آمریکا باید مردم را برای مقابله با یورش فاشیست های جمهوری خواه جمع کنند. اکثر آنها نیستند. در معروف‌ترین مثال، جو بایدن، رئیس‌جمهور آمریکا، علناً «دو حزب‌گرایی» را انتخاب می‌کند به این امید بیهوده که موفقیت‌های قانون‌گذاری حزب دموکرات به نحوی قدرت جنبش جمهوری‌خواه-فاشیست را کمرنگ کند.

در همین حال، رسانه‌های جریان اصلی به جای پرداختن به نوع روزنامه‌نگاری دفاع از دموکراسی مورد نیاز در تشدید بحران‌های سیاسی کشور، در دام هنجارهای منسوخ «عدالت»، «تعادل» و «عینیت» هستند.

رسانه های دست راستی و دوربین اکو بزرگتر آنها یک ماشین تبلیغاتی و اطلاعات نادرست هستند. نقش اصلی آن متقاعد کردن افکار راست – و به طور کلی رای دهندگان کم اطلاعات – است که حقیقت و واقعیت تجربی دیگر وجود ندارند یا ابزاری برای “نخبگان” و “دولت عمیق” هستند.

بسیاری از آمریکایی ها درگیر حس مرگ غیرنظامیان هستند، که تنها با طاعون واقعی و بی پایان همه گیر کروناویروس پیچیده تر می شود. این احساسات ناامیدی و عذاب نتیجه دیگری از دوران ترامپ است که در آن چیزی که قبلا غیرقابل تصور بود تقریباً عادی می شود. این روند عادی سازی شامل اعمال بزرگ و کوچک تسلیم به عنوان ابزاری برای حفظ سلامت نسبی در یک جامعه دیوانه است. یک کشور نمی تواند به راحتی از چنین وضعیت عادی بدخیم خلاص شود.

آمریکا اولین کشوری نیست که چنین بحرانی را تجربه می کند. درس های گذشته باید به ما کمک کند تا زمان حال را بهتر درک کنیم تا از تکرار اشتباهات مشابه جلوگیری کنیم. این در کشوری که تحت تأثیر فراموشی سازمان یافته قرار گرفته است دشوارتر می شود.

میلتون مایر در کتاب خود فکر می‌کردند که آزادند: آلمان‌ها، ۱۹۳۳-۱۹۴۵، تجربیات خود را از زندگی تحت رژیم نازی در آلمان بازتاب می‌دهد. او در یک قسمت بینش دوستش را به اشتراک می گذارد:

زندگی در این فرآیند کاملاً غیرممکن است که متوجه آن شوید – لطفاً سعی کنید من را باور کنید – مگر اینکه فردی از آگاهی سیاسی و تیزبینی بسیار بیشتری نسبت به آنچه که بیشتر ما تا به حال فرصت رشد داشته ایم داشته باشد. هر مرحله آنقدر کوچک، آنقدر بی‌اهمیت، آنقدر خوب توضیح داده شده بود، یا گاهی اوقات «متاسفانه» بود که مگر اینکه از ابتدا از کل فرآیند جدا شده باشد، مگر اینکه بفهمیم کل ماجرا چیست، همه اینها چیست. چیزی که هیچ یک آلمانی میهن پرست نمی تواند خشمگین شود، باید روزی به این واقعیت منجر شود که انسان نمی بیند چگونه روز به روز توسعه یابد، نه اینکه یک کشاورز در مزرعه خود ببیند که ذرت چگونه رشد می کند. یک روز بالای سرش است.

چگونه در میان مردم عادی، حتی افراد عادی با تحصیلات عالی، از این امر اجتناب کنیم؟ راستش نمی دانم. الان هم نمی بینمش از زمانی که همه چیز اتفاق افتاده است، بارها و بارها به این جفت اصل عالی، Principiis obsta و Finem respice فکر کرده ام – “در آغاز مقاومت کنید” و “به پایان فکر کنید”. اما برای ایستادن یا حتی دیدن آغاز باید پایان را پیش بینی کرد. باید پایان را به وضوح و مطمئناً پیش بینی کرد و چگونه آن را از مردم عادی یا حتی از افراد خارق العاده پیش بینی کرد؟ چیزها می توانند داشته باشند. و همه بر این قدرت تکیه دارند.

این قطعه قابل توجه هم به عنوان شهادت و هم به عنوان هشدار عمل می کند. بسیاری از آمریکایی ها، به ویژه سفیدپوستان، هیچ درک واقعی از تاریخ کشور ندارند: هزینه پذیرش در سفیدپوست نوعی کوته فکری و فراموشی عمدی است. سیاه‌پوست‌ها و قهوه‌ای‌های آمریکایی، هندی‌ها، مسلمانان، مهاجران اخیر و دیگرانی که از قدرت رنج برده‌اند اجازه چنین خیال‌پردازی‌هایی ندارند.

به این ترتیب، بسیاری از آمریکایی های سفیدپوست به زودی، برخلاف میل جمعی خود، مجبور خواهند شد این درس های تاریخی در مورد فاشیسم و ​​استبداد و اینکه چگونه جوامع را می توان دیوانه کرد، دوباره بیاموزند. برای آن دسته از آمریکایی هایی که عمق بحران دموکراتیک کشور را درک می کنند، انتخاب مهمی در انتظار آنهاست. مقاومت موثر چگونه است؟ چه چیزی را می توان از دموکراسی کشور در سال های آینده نجات داد؟ بهتره اینجا بمونی و یه روز دیگه بجنگی یا تسلیم بشی و بری؟

مورخ روث بن گیات در جدیدترین بخش بولتن خود به بررسی این موضوع اخیر می پردازد و بینش او شایسته نقل قول گسترده است:

اگر جمهوری خواهان در دوره های موقت در سال 2022 به خوبی عمل کنند تا کنترل مجلس نمایندگان و سنا را در دست بگیرند، دست دولت آمریکا و کارکنان آن سنگین تر خواهد شد. سپس همه چیز می تواند سرعت بگیرد.

همه در آموزش عمومی، از مهدکودک گرفته تا موسسات پیشرفته، در ایالت های قرمز عادلانه بازی می کنند. کارولینای جنوبی در حال بررسی لایحه‌ای برای لغو دستور در کالج‌ها و دانشگاه‌های دولتی است. همچنین بدون توجه به اینکه در کجا زندگی می کنید، تراجنسیتی بودن خطرناک تر خواهد بود.

بنابراین، یک پاسخ می تواند این باشد: اگر در دسته ای از افراد در خطر انقراض قرار دارید، مانند بسیاری از کسانی که برای من نامه می نویسند، همین حالا شروع به بررسی گزینه های خود کنید. فرانچسکو نیتی، نخست وزیر سابق ایتالیا، در سال 1925 خطاب به پادشاه ویکتور امانوئل سوم نوشت: «تبعید بهتر از زندانی شدن» و توضیح داد که چرا با به دست گرفتن قدرت توسط نازی ها ایتالیا را ترک کرد. نیتی از خارج از کشور برای مقابله با تبلیغات استبدادی در مورد آنچه در کشورش اتفاق می‌افتد، کار می‌کرد، مانند تبعیدیان از هنگ کنگ، میانمار و جاهای دیگر.

بعید است که حکومت جمهوری خواهان مانند ترکیه اردوغان به معنای حبس دسته جمعی برای مخالفان سیاسی باشد. ویکتور اوربان، مورد علاقه حزب جمهوری خواه، این مسیر را طی نکرده است. و شرم آور است که افراد توانمند را در زمانی که در خانه بیشتر مورد نیاز هستند از دست دهیم – اگر جمهوری خواهان قدرت بیشتری کسب کنند و کاخ سفید را در سال 2024 دوباره به دست آورند، وضعیت در ایالات متحده چگونه خواهد بود؟

اعداد و ارقام برای موفقیت اعتراضات غیرخشونت آمیز، برای جبران انتخابات تقلبی، و برای ساختن جنبش دموکراتیک گسترده ای که آمریکا به شدت به آن نیاز دارد، که در آن هر کس روش کار خود را برای محافظت از آزادی های ما یا محافظت از خود می یابد، اهمیت دارد. کسانی که ممکن است از دست بدهیم

هر کس به دلایل خود عمل می کند و هر موقعیتی منحصر به فرد است. اما در تاریخ تبعید یک امر ثابت وجود دارد. این بدان معناست که رنج کشور خود را از دور تماشا کنید، و برای کسانی که می‌خواهند برگردند، وارد حالت توقف شوید: انتظار برای بهتر شدن اوضاع، انتظار برای مرگ ظالم، انتظار برای احیای آزادی‌ها.

اگر دموکراسی آمریکایی بیمار بود، خود درمانی برای تسکین درد است، اما بیماری فاشیستی تقریباً کشنده است و زمان درمان مؤثر رو به پایان است.

یک ملت – به صورت فردی، جمعی یا هر دو – چه باید بکند وقتی که هنوز کار زیادی برای انجام دادن وجود دارد و از قبل خسته شده است؟ یا زمانی که سرنوشت گرایی منطقی تر از امید به نظر می رسد؟ بحران کنونی دیر یا زود این مسائل را با مردم آمریکا مطرح خواهد کرد. فردا تضمینی نیست – و مطمئناً نمی توانیم تصور کنیم که بهتر از امروز خواهد بود.

نظرات بیشتر در مورد بحران عمیق دموکراسی آمریکا:

[ad_2]

https://20khababr.ir
https://afkharebartar.ir
https://akhabarebartar.ir
https://andnews.ir
https://avatefepak.ir
https://baranmajale.ir
https://behtaringam.ir
https://daltek.ir
https://elmitarin.ir
https://fardayeashena.ir
https://forbos.ir
https://foxirani.ir
https://gisoon.ir
https://hodhodirani.ir
https://iranisard.ir
https://kahkashani.ir
https://lasttimes.ir
https://lilaki.ir
https://livejame.ir
https://magirani.ir
https://majaleiranian.ir
https://mervina.ir
https://mineralnews.ir
https://modirezard.ir
https://momon.ir
https://moniseh.ir
https://nationaliran.ir
https://netcrafti.ir
https://news-single.ir
https://newsexpress.ir
https://newslife.ir
https://newsspot.ir
https://newsteen.ir
https://nikmag.ir
https://officemag.ir
https://okaziyon.ir
https://one-news.ir
https://pandamag.ir
https://parsroids.ir
https://patris-fun.ir
https://senatornews.ir
https://seratmag.ir
https://sibala.ir
https://sohanian.ir
https://sosokan.ir
https://tazekhabari.ir
https://technoirani.ir
https://timesirani.ir
https://yamorani.ir
https://yandexkhabari.ir
https://abdoosnews.ir
https://zehnenoandinsh.ir
https://abestanews.ir
https://abtinnews.ir
https://akhbarebartaaar.ir
https://akhbaremaaaa.ir
https://akhbareshomaaa.ir
https://akhshijnews.ir
https://atrinnews.ir
https://atroticnews.ir
https://atshnews.ir
https://bashariatemrooz.ir
https://dastesalamatt.ir
https://dostemansalam.ir
https://elementorsite.ir
https://emrooztafahom.ir
https://ensanedirooooooz.ir
https://etelaresankhabar.ir
https://examplenews.ir
https://fardaalefba.ir
https://gisooyekhabar.ir
https://halohekayatha.ir
https://hashtadonoh.ir
https://hekayatfardayeemaaa.ir
https://honarmandkhabar.ir
https://istgaheshomareyek.ir
https://ketabkhoooon.ir
https://kimyagaaaar.ir
https://markazeakhbar.ir
https://masternewss.ir
https://mohamadrezasite.ir
https://morvarideasia.ir
https://mramins.ir
https://naserinews.ir
https://nasermr.ir
https://newsamins.ir
https://newsatropat.ir
https://newscenterals.ir
https://newsmineral.ir
https://newsouls.ir
https://newspishgamannn.ir
https://newssalam.ir
https://newsshans.ir
https://newsworlds.ir
https://parinews.ir
https://patris-music.ir
https://poshtibannews.ir
https://powernewss.ir
https://recordejadid.ir
https://salamnewws.ir
https://23ncfst.ir/
https://amiran-carpet.ir/
https://armanenergytec.ir/
https://blogenews.ir/
https://blogkhoon.ir/
https://bvfars.ir/
https://charsounews.ir/
https://chsnews.ir/
https://dezfil.ir/
https://dmwebmaster.ir/
https://dota2news.ir/
https://erfanhd.ir/
https://etminan110.ir/
https://faratarazkhabar.ir/
https://farsgardi20.ir/
https://footynews.ir/
https://goto98.ir/
https://ilyarkhabar.ir/
https://ir2khabar.ir/
https://iranalmanac.ir/
https://irandaryafest.ir/
https://khabarehaft.ir/
https://khabarontime.ir/
https://lolsms.ir/
https://maadgig.ir/
https://masoudtb.ir/
https://mp3news.ir/
https://music-ha.ir/
https://nakhlestankhabar.ir/
https://newcharge.ir/
https://news-links.ir/
https://news180.ir/
https://pimn.ir/
https://prmf.ir/
https://pvnews.ir/
https://rejawnews.ir/
https://sahab-co.ir/
https://samanbarg.ir/
https://semanews.ir/
https://shirinonews.ir/
https://soheilesonghor.ir/
https://tacity.ir/
https://taktanews.ir/
https://tarabaranmag.ir/
https://telegram-persian.ir/
https://tfcenter.ir/
https://trika.ir/
https://velninews.ir/
https://vidnaz.ir/
https://wajnews.ir/
https://your-news.ir/
https://zangannews.ir/
https://2016downloadnew.ir/
https://paxsolomusic.ir/
https://daryamedia.ir/
https://andikakhabar.ir/
https://seo-pbn.ir/
https://ghezelwich.ir
https://panaztebtabriz.ir
https://shayna-net.ir
https://kanooneslamshahr.ir
https://raynuts.ir
https://honare2.ir
https://itsama.ir
https://flingpet.ir
https://foreverpro.ir
https://fraeesi.ir
https://gkhabar.ir
https://18amlak.ir
https://pooyesh-khabar.ir
https://matsef.ir
https://photo-land.ir
https://tabarestan118.ir
https://disachain.ir
https://chikaapp.ir
https://mahestan18.ir
https://radyaabkala.ir
https://c-civil.ir
https://saeeed.ir
https://copytops.ir
https://modirsearch.ir
https://shz1music.ir
https://m-khosravi.ir
https://iranhayashi.ir
https://iranian-dress.ir
https://gigblog.ir
https://basitcg.ir
https://mashhadhekmat.ir
https://rahetamin.ir
https://radolyamani.ir
https://bnemati.ir
https://face-wood.ir
https://tourvare.ir
https://centertasisat.ir
https://bidarirafsanjan.ir
https://namahaa.ir
https://30pp.ir
https://script-tabadol-link.ir
https://simayesarbedar.ir
https://pakdashtiha.ir
https://rentacars.ir
https://2019movies.ir
https://ekar24.ir
https://saber-ramezani.ir
https://teb-saharsina.ir

ایندکسر

hacklink al hd film izle php shell indir siber güvenlik türkçe anime izle Fethiye Escort android rat duşakabin fiyatları fud crypter hack forum mobil ödeme bozdursu tesisatçısıMobil Ödeme Bozdurma beğeni satın alMobil Ödeme Nakite ÇevirmeTürk Telekom Mobil Ödeme BozdurmaMobil Ödeme Bozdur 7/24html nullednulled themes1xbet-girişbuy instagram followersMobil Ödeme BozdurmakronosslotkronosslotkronosslotkronosslotkronosslotkronosslotViagraMobil Ödeme BozdurmaMobil Ödeme Nakite ÇevirmeMobil Ödeme Nakite Çevirme