انواع تیرآهن بر اساس سایزبندی

معرفی انواع تیرآهن براساس سایزبندی

تیرآهن یکی از از مهمترین و دارای ترین المان هایی می باشد که در اسکلت بندی ساختمان ها به فعالیت برده می شود، امروزه برای اسکلت بندی ساختمان های بزرگ به جهت کمتر هزینه از تیرآهن دارای قطر گوناگون استفاده می کنندیکی از مهمترین علت هایی که از تیرآهن به جهت اسکلت بندی به کار گیری می کنند بهینه سازی در دوران در زمان نصب می باشد

همیشه یکی از از عنصرها اهمیت به جهت استحکام سازی ساختمان تیرآهن می باشد که می تواند استحکام سازی ساختمان شما تا حد بسیار متعددی افزایش دهد. اسکلت بندی فولادی مقاومت دوچندان زیادی نسبت به دیگر محصولات داراست و حاذق می باشد در برابر گونه های فشار حساس توجه به مقدار مقاومت خویش مقاومت کند. در سازه های مهندسی معمولا از تیرآهن در نقاط  حیاتی ساختمان سازی به فعالیت برده می شود یا به عنوان اهرم یا لنگر خمشی به کارگیری می شود

انواع تیرآهن

 تیرآهن از حیث سایز، کارگاه ایجاد کننده و همینطور بر اساس جنس به دسته‌های مختلفی تقسیم می‌شوند. در ادامه دسته‌بندی‌های مختلف تیرآهن را باز‌نگری می‌کنیم

گونه های تیرآهن بر مبنا کارخانه و مارک

کارخانه‌های متعددی در میهن ما به ایجاد این مدت زمان فولادی مشغول هستند و محصولاتی دارای درجه‌های کیفی گوناگون را در گونه های سایزها به بازار عرضه می‌کنندمیزان مرغوب بودن محصول و مارک ایجاد کننده یکی از از فاکتورهای مهم اثر گذار بر قیمت تیرآهن است. در ادامه مهم‌ترین کارخانه‌های تولیدی فعال در ساخت این جنس معرفی شده‌اند.

·        ذوب آهن اصفهان

·         گروه ملی صنعتی فولاد ایران

·        جهان فولاد غرب

·        صنعت ماهان

·        ظفر بناب

·        ناب تبریز

·        یزد (احرامیان)

·        فولاد البرز ایرانیان (فایکو)

·        صبح پارسیان

و

 

اشکال تیرآهن بر پایه سایزبندی

یکی دیگر از فاکتورهای دسته‌بندی این محصول، بر اساس سایز استارزش تیرآهن به میزان زیادی متعلق به سایز آن است. در ادامه لیستی از سایزهای گوناگون را تماشا می‌کنید.

·        تیرآهن 12

·        تیرآهن 14

·        تیرآهن 16

·        تیرآهن 18

·        تیرآهن 20

·        تیرآهن 22

·        تیرآهن 24

·        تیرآهن 27

·        تیرآهن 30

 

 

قیمت تیرآهن

قیمت تیرآهن به دست اندرکاران متفاوتی از جمله کیفیت کارخانه سازنده، ابعاد و جور آن بستگی دارد. قیمت تیر آهن علاوه بر آنچه گفته شد به موردها دیگری از پاراگراف قیمت بازار جهانی آهن، بها سنگ، مقدار تمنا برای تیرآهن، هزینه های حمل و نقل بستگی دارااست بها تیرآهن در بازار آهن به رخ شاخه ای مشخص و معلوم می شود و قیمت تیرآهن بال پهن (هاش) به صورت کیلویی و ارزش تیرآهن آشیانه زنبوری به صورت شاخه ای تعیین می شود

عوامل دیگری هم بر قیمت تیرآهن موثرند. به طور کلی ارزش آهن بر شالوده کیلو و وزن آهن ، فروش به شکل کلاف یا شاخه، ابعاد و ضخامت می تواند تغییر و تحول کند. جدول وزنی استاندارد فلزات گوناگون در سایت شهرآهن قرار دیتا شده است.

هر سایز تیرآهن چه کاربردی دارد ؟

هر سایز تیرآهن برای مواردی آیتم استفاده قرار می گیرند. در ادامه به تحلیل کاربرد هر سایز تیرآهن می پردازیم:

 تیرآهن سایز ۱۲این تیرآهن در وزن ۱۰.۴ الی ۲۶.۸ کیلوگرم در ازای هر متر تولید می شودهمین محصولات مطابق استاندارد ایجاد شده و به جهت مواردی زیرا پوشش سقف سازه، ایجاد ستون و تیر مورد به کارگیری قرار می گیرد.

تیرآهن سایز ۱۴: محدوده وزنی تیرآهن 14 در میان ۱۲.۹ الی ۳۳.۷ کیلوگرم است که یکی از پرکاربردترین گونه تیرآهن می باشدهمین تیرآهن در بخش اعظم کارگاه ها ایجاد و عرضه می شود. از این تیرآهن در تولید ستون، نعل، تیر و خرپا استفاده می شود. از کاربردهای دیگر همین سایز تیرآهن می اقتدار به استعمال در پوشش سقف اشاره کردنوع سنگین خیس همین تیرآهن در نصیب هایی که نیاز به تحمل نیروی بیشتری دارا هستند آیتم استفاده می باشد. از تیرآهن سایز ۱۴ جور لانه زنبوری در ایجاد پل هم استعمال می شود.

 تیرآهن سایز ۱۶: وزن این تیرآهن براساس استانداردهای گوناگون میان ۱۵.۵ الی ۴۱.۶ کیلوگرم متغییر است. از همین تیرآهن در پوشش سقف و پل لانه زنبوری به کارگیری می شود. از کاربردهای دیگر تیرآهن 16 استعمال در تولید خرپا، تیر و نعل می باشد.

تیرآهن سایز ۱۸همین تیرآهن براساس استانداردهای INP، IPE و IPB ساخت شده و وزن آن در هر متر بین ۱۸.۸ الی ۴۹.۱ متغیر است. وزن این تیرآهن سنگین بوده و در بنا های تبارک کاربرد دارد. در ایجاد خرپا، نعل و تیر از همین تیرآهن استعمال می شودهمچنین در ایجاد پل لانه زنبوری و پوشش سقف هم از تیرآهن سایز ۱۸ استفاده می شود.

تیرآهن سایز ۲۰این سایز تیرآهن در انداره ها و سایزهای متعدد در تمامی کارگاه ها ساخت می شود. هر متر این تیرآهن ۲۲.۴ الی ۶۰ کیلوگرم است. وزن و مقاومت این تیرآهن بالا هست و معمولا در بنا های پهناور و طبقات زیرین بنا مورد به کارگیری قرار می گیرد.

 عوامل اثرگذار در کاربرد تیرآهن

از عامل ها اصلی در کاربرد تیرآهن وزن آن استبه کار گیری از جدول اشتال که براساس استانداردهای مشخص می باشد می تواند داده ها کاملی درباره هر سایز تیرآهن به شما بدهد و کمک نماید که هر تیرآهن به جهت چه کاربردی مطلوب است. سایز تیرآهن از دیگر کارداران موثر می باشد که بر کاربرد آن تاثیر دارد. ضخامت و طول بال و ارتفاع جان نیز از دیگر عواملی هستند که هر کدام به نحوی بر کاربرد تیرآهن اثر گذار می باشندچک کردن طول هر شاخه تیرآهن برحسب متر

 بایستی بگوییم بعد از این‌که تیرآهن را به طریق نورد گرم ساخت کردند آن را به طول ۶ متر و ۱۲ متر برش می دهند. در عاقبت طول هر شاخه تیرآهن ۱۲ متر و ۶ متر استبه کار گیری ترکیبی از شاخه ها در صنعت ساختمان‌سازی بیشترین استعمال را دارد. علاوه بر همین تیرآهن‌ها در اندازه‌های متمایز از ۸ سانتی‌متر تا ۶۰ ساخته می‌شوند.

 خرید تیرآهن

خوبتر می باشد بدانید تیرآهن ۱۲ الی تیرآهن ۳۰ از جمله پرکاربردترین سایزهای تیرآهن ها می باشد. شما مخاطبان گرامی به جهت خرید کردن تیرآهن، خرید آهن آلات و خرید کردن نبشی و دیگر محصولات فولادی می توانید از طرز وبسایت https://ahanhyper.com/ مبادرت نمائید.

ایندکسر

دیدگاهتان را بنویسید