افزایش قیمت بنزین پیش نمایشی از گذار آشفته انرژی است


از آنجایی که آمریکایی ها در زمستان امسال با 5 دلار در هر گالن پمپ و هشدارهای افزایش 50 درصدی قبوض گرمایش خانه خود مواجه هستند، این کشور در حال چشیدن خطرات انتقال انرژی ضعیف است. یکی از ترسناک ترین بخش های انتقال سوخت فسیلی این خطر است که دولت ها در مدیریت رقص ظریف بین کاهش عرضه و تقاضا شکست نخواهند خورد. بدون افزایش موازی گزینه های خالص، منابع را خیلی سریع کاهش دهید و افرادی که هنوز به سوخت های فسیلی متکی هستند – که اکنون تقریباً همه هستند – با کمبود انرژی و قیمت های بالا مواجه خواهند شد.

با افزایش سرسام آور قیمت بنزین در ماه های اخیر، جمهوری خواهان ایالت های غنی از سوخت فسیلی، مانند سناتور جان باراسو از وایومینگ، با محکوم کردن سیاست آب و هوایی جو بایدن، رئیس جمهور آمریکا، شروع به سوء استفاده از این ترس کرده اند. باراسو در یک سخنرانی اخیر در سنا با بایدن در مورد “حمله خود به انرژی آمریکا” صحبت کرد و خواستار استعفای رئیس خط لوله کیستون XL، توقف موقت دولت لیزینگ نفت و گاز و گزارش اخیر وزارت کشور شد. توصیه هزینه های بالاتر برای حفاری در زمین های فدرال.

اما در حالی که این اقدامات ممکن است تولید نفت و گاز را در آینده محدود کند، هیچ یک از آنها به انقباض فعلی که باعث افزایش قیمت ها می شود مرتبط نیست. در واقع، کارشناسان می گویند بقیه برنامه آب و هوایی بایدن، که بیشتر آن در قانون 1.85 تریلیون دلاری Build Back Better که در ماه نوامبر تصویب شد، گنجانده شده است، ابزارهای مناسبی را برای منزوی کردن آمریکایی ها از چنین نوسانات قیمتی در آینده فراهم می کند.

قیمت نفت و گاز در حال افزایش است زیرا حفاری چاه های آن را بیکار کرده و هزاران کارگر را در سال 2020 بیکار کرده است، زمانی که تقاضا به دلیل همه گیر COVID-19 کاهش یافت. تقاضا بهبود یافته است و تولید به سرعت ادامه نمی یابد، که منجر به محدود شدن عرضه جهانی نفت و گاز و قیمت های بالا شده است.

دلایل اینکه چرا تولید به کندی باز می گردد پیچیده است. سازمان کشورهای صادرکننده نفت یا اوپک به همراه روسیه در اوایل سال جاری تصمیم گرفتند تولید خود را به تدریج از سر بگیرند و عرضه را هر ماه 400 هزار بشکه در روز افزایش دهند. تاکنون، این گروه درخواست های بایدن برای توسعه سریعتر را رد کرده است.

در همین حال، بر اساس مطالعه ای که بانک فدرال رزرو دالاس در ماه سپتامبر منتشر کرد، شرکت های نفت و گاز ایالات متحده در یافتن کارگران ماهر و دسترسی به اعتبار با مشکل مواجه هستند. برخی گفتند که تولید را متوقف می‌کنند، زیرا شک دارند که قیمت‌های بالا باقی بماند. شرکت ها همچنین به جای سرمایه گذاری مجدد در تولید، سود را به سهامداران خود پرداخت می کنند. پس از نزدیک به یک دهه کسب درآمد اندک از شرکت‌های نفت و گاز به دلیل رونق فراکینگ که بازار ارزان انرژی را فراگرفته بود، سرمایه‌گذاران بر شرکت‌ها فشار می‌آورند که تولید را خیلی سریع افزایش ندهند.

Severin Borenstein، اقتصاددان در دانشگاه کالیفرنیا، برکلی، دانشکده بازرگانی هاس، در یک پست وبلاگ اخیر گفت که قیمت بنزین آنقدر که به نظر می رسد بالا نیست. با تعدیل تورم، قیمت‌ها پس از رسیدن به سطوح بی سابقه درست قبل از بحران مالی 2008، همچنان پایین‌تر از قیمت‌ها هستند.

بورنشتاین می‌نویسد که تلاش بایدن برای مقابله با قیمت‌های بالا، مانند آزادسازی نفت از ذخایر استراتژیک نفت، یک ذخایر نفتی که توسط وزارت انرژی کنترل می‌شود، فایده‌ای ندارد. (بایدن اعلام کرد که 50 میلیون بشکه نفت را درست قبل از عید شکرگزاری آزاد خواهد کرد، اما انتظار نمی رفت که این امر منجر به کاهش شدید قیمت بنزین شود.) بورنشتاین گفت که مشکل واقعی که باید روی آن کار شود، افزایش نابرابری در درآمد است.

«به همین دلیل است تمام بحران دسترسی برای افراد رها شده، با برنامه های اجتماعی قوی تر، فرصت های آموزشی و فرصت های شغلی، “او نوشت.

بسیاری از خانواده هایی که در طول همه گیری همه گیر قادر به پرداخت قبوض آب و برق خود نبودند، وارد ماه های زمستان می شوند و هنوز بدهکار هستند. به گفته انجمن ملی مدیران کمک های انرژی، یک سازمان دولتی از کارمندان، خانوارها در سراسر کشور در مجموع حدود 20 میلیارد دلار بدهکار هستند که بیش از 60 درصد بیشتر از میانگین است.

کاخ سفید با تشویق ایالت‌ها، محلات، قبایل و شرکت‌ها برای برنامه‌ریزی زودهنگام و مدیریت فعالانه بودجه جدید برای طرح ایالات متحده، ویروس کرونا، در تلاش است تا اطمینان حاصل کند که مردم مجبور نباشند بین گرم ماندن یا خرید غذا در زمستان امسال یکی را انتخاب کنند. لایحه امدادی که کنگره در ماه مارس تصویب کرد. این لایحه 4.5 میلیارد دلار اضافی به اضافه 3 تا 4 میلیارد دلاری که سالانه برای کمک به خانواده های کم درآمد و متوسط ​​در پرداخت قبوض آب و برق اختصاص می یابد، فراهم می کند. همچنین 21.5 میلیارد دلار به برنامه اضطراری اجاره می ریزد، که می تواند برای کمک به مستاجران در پرداخت هزینه انرژی خانگی استفاده شود.

با این حال، کارشناسان می گویند بیشتر نیاز است. انجمن ملی مدیران کمک های انرژی در ماه اکتبر نامه ای به کنگره ارسال کرد و از آن درخواست 5 میلیارد دلار اضافی برای کمک به خانواده های کم درآمد برای پوشش هزینه های انرژی کرد.

اما روندهای فعلی نشان می دهد که این ممکن است یک مشکل کوتاه مدت نباشد که چرخه ای از هزینه های شبکه ایمنی اضافی بتواند آن را حل کند. سرمایه گذاران و طلبکاران به دلیل فشارهای اجتماعی و سیاسی فزاینده برای توقف تامین مالی سوخت های فسیلی، از تامین مالی تولید نفت و گاز دور می شوند.

آمریتا سن، تحلیلگر ارشد نفت در Energy Aspects، یک شرکت تحقیقاتی انرژی، در پادکستی برای بورس انرژی دانشگاه کلمبیا گفت: «کمبود شدید بودجه در این بخش وجود دارد. سن گفت با خشک شدن منابع مالی، تقاضا برای سوخت های فسیلی هنوز کاهش نیافته است. سفرهای هوایی روز شکرگزاری تقریباً در سطح قبل از همه‌گیری بود و ترافیک بزرگراه نیز بازگشت. اگرچه فروش خودروهای الکتریکی در حال رشد است، اما هنوز کمتر از 1 درصد از سهام خودروهای جهان را تشکیل می دهند. تقریباً 60 درصد خانه ها در ایالات متحده با نفت، پروپان یا گاز طبیعی گرم می شوند.

تغییرات آب و هوایی به خودی خود بازار را نیز تهدید می کند. یکی دیگر از عوامل موثر در جهش کنونی قیمت‌ها دمای پایین‌تر از دمای عادی در زمستان گذشته است که باعث کاهش ذخایر گاز طبیعی شد زیرا مردم آن را برای گرما سوزانده‌اند و به دنبال آن دمای بالا در تابستان امسال که مصرف برق از گاز طبیعی را افزایش داد. در مجموع، این روندهای هواشناسی به این معنی بود که ذخایر گاز طبیعی دوباره پر نمی شوند.

سارا بالدوین، مدیر سیاست برق رسانی در Energy Innovation، اتاق فکر انرژی و آب و هوا، گفت: «ما می دانیم که از این طریق شاهد آب و هوای بیشتر مرتبط با آب و هوا خواهیم بود. “بنابراین تنها در صورتی که ما به طور کامل به گاز و نفت متکی باشیم، این چرخه احتمالا ادامه خواهد داشت و در طول زمان بدتر می شود.

بالدوین اصلاحات کوتاه‌مدت دولت بایدن را تحسین کرد، اما گفت بهترین راه برای کمک به آمریکایی‌ها برای منزوی کردن خود از بی‌ثباتی بازار نفت و گاز، کمک به آنها برای برق‌رسانی خودروها و خانه‌هایشان است. اگر برای رفت و آمد به طور کامل به عرضه بنزین یا گاز طبیعی برای گرم کردن خانه خود متکی هستید، در معرض هجمه‌های بازار هستید. اما سیستم الکتریکی به طور فزاینده‌ای متنوع می‌شود و با ترکیبی از انرژی‌های بادی، خورشیدی، آبی، زمین گرمایی و هسته‌ای، علاوه بر سوخت‌های فسیلی، آن را با تغییرات ناگهانی قیمت‌ها پر می‌کند.

قانون بهبودی بهتر، لایحه هزینه های اجتماعی و آب و هوا که در ماه نوامبر توسط مجلس تصویب شد، حاوی میلیاردها دلار است که به آمریکایی ها کمک می کند تا تفاوت ایجاد کنند. برای هر خانه تا 10000 دلار تخفیف برای عایق بندی، لوازم الکتریکی مانند پمپ های حرارتی و اجاق های القایی، و ارتقاء تابلو برق برای نگهداری از این لوازم جدید ارائه می دهد. تخفیف ها برای خانوارهای کم درآمد و متوسط، ساختمان های چند خانواری و جوامع قبیله ای حداکثر تا 14000 دلار افزایش می یابد. همچنین 5.89 میلیارد دلار تخفیف در سایر اقدامات بهره وری انرژی وجود دارد که باعث کاهش قبوض آب و برق مردم می شود.

اینها فقط خانه نیستند. این لایحه همچنین تخفیف خودروهای برقی – نو و دست دوم – را افزایش می‌دهد و آنها را کاملاً قابل بازیابی می‌کند، به این معنی که آمریکایی‌ها می‌توانند بدون توجه به بدهی مالیاتی خود، کل مبلغ را مطالبه کنند. و برای بورنشتاین، این قانون همچنین تقریباً 2 میلیون شغل ایجاد می کند و برنامه های آموزشی شغلی را گسترش می دهد.

در دنیایی که این لایحه از طریق سنا تصویب می‌شود و بسیاری از آمریکایی‌ها از این برنامه‌ها استفاده می‌کنند، اگر عرضه نفت و گاز محدود باقی بماند، ممکن است قیمت‌های بالا بر دوش آن‌هایی که این کار را نمی‌کنند ادامه دهند. بالدوین می‌گوید سیاستمداران باید تلاش کنند تا مطمئن شوند که آسیب‌پذیرترین افراد در مرحله گذار اولویت دارند.

همچنین این خطر وجود دارد که قیمت‌های بالای مداوم باعث شود دولت‌ها از برنامه‌های اقلیمی خود منحرف شوند و از ابزارهای سیاسی برای توسعه تولید نفت و گاز استفاده کنند. بالدوین گفت: «این به رهبری در همه جبهه‌ها نیاز دارد تا اطمینان حاصل شود که به کاوش عمیق‌تر ادامه نمی‌دهیم».


https://20khababr.ir
https://afkharebartar.ir
https://akhabarebartar.ir
https://andnews.ir
https://avatefepak.ir
https://baranmajale.ir
https://behtaringam.ir
https://daltek.ir
https://elmitarin.ir
https://fardayeashena.ir
https://forbos.ir
https://foxirani.ir
https://gisoon.ir
https://hodhodirani.ir
https://iranisard.ir
https://kahkashani.ir
https://lasttimes.ir
https://lilaki.ir
https://livejame.ir
https://magirani.ir
https://majaleiranian.ir
https://mervina.ir
https://mineralnews.ir
https://modirezard.ir
https://momon.ir
https://moniseh.ir
https://nationaliran.ir
https://netcrafti.ir
https://news-single.ir
https://newsexpress.ir
https://newslife.ir
https://newsspot.ir
https://newsteen.ir
https://nikmag.ir
https://officemag.ir
https://okaziyon.ir
https://one-news.ir
https://pandamag.ir
https://parsroids.ir
https://patris-fun.ir
https://senatornews.ir
https://seratmag.ir
https://sibala.ir
https://sohanian.ir
https://sosokan.ir
https://tazekhabari.ir
https://technoirani.ir
https://timesirani.ir
https://yamorani.ir
https://yandexkhabari.ir
https://abdoosnews.ir
https://zehnenoandinsh.ir
https://abestanews.ir
https://abtinnews.ir
https://akhbarebartaaar.ir
https://akhbaremaaaa.ir
https://akhbareshomaaa.ir
https://akhshijnews.ir
https://atrinnews.ir
https://atroticnews.ir
https://atshnews.ir
https://bashariatemrooz.ir
https://dastesalamatt.ir
https://dostemansalam.ir
https://elementorsite.ir
https://emrooztafahom.ir
https://ensanedirooooooz.ir
https://etelaresankhabar.ir
https://examplenews.ir
https://fardaalefba.ir
https://gisooyekhabar.ir
https://halohekayatha.ir
https://hashtadonoh.ir
https://hekayatfardayeemaaa.ir
https://honarmandkhabar.ir
https://istgaheshomareyek.ir
https://ketabkhoooon.ir
https://kimyagaaaar.ir
https://markazeakhbar.ir
https://masternewss.ir
https://mohamadrezasite.ir
https://morvarideasia.ir
https://mramins.ir
https://naserinews.ir
https://nasermr.ir
https://newsamins.ir
https://newsatropat.ir
https://newscenterals.ir
https://newsmineral.ir
https://newsouls.ir
https://newspishgamannn.ir
https://newssalam.ir
https://newsshans.ir
https://newsworlds.ir
https://parinews.ir
https://patris-music.ir
https://poshtibannews.ir
https://powernewss.ir
https://recordejadid.ir
https://salamnewws.ir
https://23ncfst.ir/
https://amiran-carpet.ir/
https://armanenergytec.ir/
https://blogenews.ir/
https://blogkhoon.ir/
https://bvfars.ir/
https://charsounews.ir/
https://chsnews.ir/
https://dezfil.ir/
https://dmwebmaster.ir/
https://dota2news.ir/
https://erfanhd.ir/
https://etminan110.ir/
https://faratarazkhabar.ir/
https://farsgardi20.ir/
https://footynews.ir/
https://goto98.ir/
https://ilyarkhabar.ir/
https://ir2khabar.ir/
https://iranalmanac.ir/
https://irandaryafest.ir/
https://khabarehaft.ir/
https://khabarontime.ir/
https://lolsms.ir/
https://maadgig.ir/
https://masoudtb.ir/
https://mp3news.ir/
https://music-ha.ir/
https://nakhlestankhabar.ir/
https://newcharge.ir/
https://news-links.ir/
https://news180.ir/
https://pimn.ir/
https://prmf.ir/
https://pvnews.ir/
https://rejawnews.ir/
https://sahab-co.ir/
https://samanbarg.ir/
https://semanews.ir/
https://shirinonews.ir/
https://soheilesonghor.ir/
https://tacity.ir/
https://taktanews.ir/
https://tarabaranmag.ir/
https://telegram-persian.ir/
https://tfcenter.ir/
https://trika.ir/
https://velninews.ir/
https://vidnaz.ir/
https://wajnews.ir/
https://your-news.ir/
https://zangannews.ir/
https://2016downloadnew.ir/
https://paxsolomusic.ir/
https://daryamedia.ir/
https://andikakhabar.ir/
https://seo-pbn.ir/
https://ghezelwich.ir
https://panaztebtabriz.ir
https://shayna-net.ir
https://kanooneslamshahr.ir
https://raynuts.ir
https://honare2.ir
https://itsama.ir
https://flingpet.ir
https://foreverpro.ir
https://fraeesi.ir
https://gkhabar.ir
https://18amlak.ir
https://pooyesh-khabar.ir
https://matsef.ir
https://photo-land.ir
https://tabarestan118.ir
https://disachain.ir
https://chikaapp.ir
https://mahestan18.ir
https://radyaabkala.ir
https://c-civil.ir
https://saeeed.ir
https://copytops.ir
https://modirsearch.ir
https://shz1music.ir
https://m-khosravi.ir
https://iranhayashi.ir
https://iranian-dress.ir
https://gigblog.ir
https://basitcg.ir
https://mashhadhekmat.ir
https://rahetamin.ir
https://radolyamani.ir
https://bnemati.ir
https://face-wood.ir
https://tourvare.ir
https://centertasisat.ir
https://bidarirafsanjan.ir
https://namahaa.ir
https://30pp.ir
https://script-tabadol-link.ir
https://simayesarbedar.ir
https://pakdashtiha.ir
https://rentacars.ir
https://2019movies.ir
https://ekar24.ir
https://saber-ramezani.ir
https://teb-saharsina.ir

ایندکسر