اعتصابات کم تحرک جنبش کارگری را متحول کرد – آیا ممکن است این اتفاق دوباره بیفتد؟


جو بایدن اغلب می‌گوید که می‌خواهد از فرانکلین دی. روزولت، رئیس‌جمهوری که در میان لیبرال‌های آمریکایی (همراه با جان اف کندی و اخیراً باراک اوباما) مورد احترام است، تقلید کند. بایدن به نحوی که بدون شک شکایت می‌کند، واقعاً از FDR تقلید کرده است – دیدن یک جفت «مرکزگرا» از حزب خودش (در این مورد جو مانچین و کرستن سینما) دستور کار او را تضعیف می‌کنند. روزولت با برخی از شدیدترین مخالفت‌های خود از جانب دموکرات‌های محافظه‌کار، از جمله معاون خود، جان نانس گارنر، که نام مستعار او در واقع کاکتوس جک بود، مواجه شد.

تا حدودی مانند مانچین و سینما، گارنر سخنان پیش پاافتاده ای درباره سنت و حکومت محدود به زبان آورد تا سرسپردگی خود را به چیزی که اکنون «یک درصد» نامیده می شود، پنهان کند. در بیشتر دوره اول ریاست جمهوری روزولت، گارنر با اضطرابی خاموش تماشا می کرد که FDR تاریخ مغشوش ایدئولوژیک حزب دموکرات را رد می کند و به شدت به سمت چپ حرکت می کند، حداقل در سیاست اقتصادی. گارنر در ابتدا به دلایل بسیاری از محافظه کاران از روزولت حمایت کرد، زیرا او معتقد بود که نجات دموکراسی به کاهش ناآرامی اجتماعی ناشی از رکود بزرگ بستگی دارد. همانطور که بلایای ملی فوری شروع به فروکش کردند، گارنر مانند هر جمهوری خواه مدرن به سمت تجارت جزم گرا بازگشت.

در ماه‌های پس از انتخاب مجدد روزولت در سال 1936، گارنر به نقطه شکست رسید. مشکلی وجود داشت که FDR موضعی را اتخاذ کرد که گارنر آن را کاملاً غیرقابل قبول می‌دانست و رابطه آنها را برای همیشه از هم پاشید. نه تنها کاکتوس جک زمانی که FDR خواستار (و برنده) سومین دوره بی سابقه در سال 1940 شد، اخراج شد، گارنر در واقع برای روزولت برای نامزدی دموکرات ها رقابت می کرد.

مطالب مرتبط: تاریخچه مختصری از فیلیباستر: به ندرت ابزار خیر – و هرگز ابزار دموکراسی

مشکل چی بود؟ روزولت از اتخاذ موضعی قاطع در برابر «اعتصاب تحصن»، یک تاکتیک بحث برانگیز کارگری که چالشی مستقیم برای کارفرمایان بزرگ صنعتی بود، خودداری کرد. در یک اعتصاب بی تحرک، کارگران به معنای واقعی کلمه (البته فقط به طور موقت) وسایل تولید را تصاحب می کنند، مثلاً در یک کارخانه «نشستن» و از حرکت امتناع می کنند. این امر کارفرمایان را تقریباً غیرممکن کرده است که کارگران گال را جایگزین اعتصاب کنندگان کنند یا تجهیزات را حذف کنند، حداقل بدون توسل به زور فیزیکی. هر اعتصابی که از نظر فیزیکی کارفرمایان را از تولید یا عرضه کالا در بازار بدون عبور از کارگران خود باز می دارد، می تواند به عنوان تحصن توصیف شود، اما این اصطلاح معمولاً در کارخانه ها یا سایر تاسیسات صنعتی بزرگ به کار می رود.

ایالات متحده موجی از تحصن ها را در دهه 1930 تجربه کرد، اما به نظر می رسد این مفهوم از فرانسه سرچشمه گرفته است، جایی که بسیاری از کارگران کارخانه های آنها را در ژوئن 1936 اشغال کردند. این الهام بخش کار سازماندهی شده آمریکایی بود و جوزف مک کارتی، استاد تاریخ جورج تاون، در ایمیلی توضیح داد که نقطه عطف در 30 دسامبر 1936، زمانی که کارگران جنرال موتورز کنترل مجتمع آنها را در فلینت، میشیگان به دست گرفتند، رخ داد.

فعالان از این تاکتیک ها در فلینت استفاده کردند زیرا می دانستند که این بخش مهمی از سیستم GM است و معتقد بودند که سازماندهی کافی در کارخانه های آنجا برای انجام این کار دارند. همه از انتخاب مجدد متقاعد کننده اخیر FDR که به نظر می رسد حمایت عمومی از قانون واگنر را تایید کرده است، هیجان زده شدند. [a landmark 1935 labor law] و سایر اقدامات نیو دیل. و سازمان دهندگان به طور فزاینده ای نسبت به تاخیر مداوم و مقاومت جنرال موتورز در برابر اتحاد بی تاب شدند. بنابراین تصمیم گرفتند دست خود را به شرکت تحمیل کنند.

محافظه‌کارانی مانند گارنر هراسان بودند زیرا اعتصاب‌ها به طور همزمان مفهوم اساسی سرمایه‌داری صنعتی – ماهیت مقدس مالکیت خصوصی – را به چالش می‌کشید، اما نتیجه‌اش را نیز به همراه داشت. FDR از دستور حذف اجباری کارگران از کارخانه فلینت امتناع کرد و اعتصاب کنندگان به هدف اصلی خود رسیدند: اتحادیه در GM. مک کارتی دوباره:

بدون اعتصاب تحصن فلینت، اتحاد جنرال موتورز می توانست سال های بیشتری طول بکشد و کل جنبش اتحادیه صنعتی ممکن است به بلوغ نرسد. این پیشرفت باعث تقویت کمیته سازمان صنعتی (CIO) شد و به امکان پیروزی های دیگر کمک کرد. در واقع، US Steel تصمیم گرفته است داوطلبانه کمیته سازماندهی کارگران فولاد (SWOC) CIO را به رسمیت بشناسد به این امید که از نوع اختلالی که GM تجربه کرده است جلوگیری کند. هر دو جنرال موتورز و USS قبل از اینکه کسی بداند تسلیم CIO شدند [Supreme Court] از قانون اساسی NLRA (قانون واگنر) حمایت خواهد کرد، که بعداً در 12 آوریل 1937 انجام داد. [much] اهرم اعتصاب تحصن به کارگران داد.


آیا می خواهید همه اخبار و نظراتی که سالن ارائه می دهد مرور روزانه داشته باشید؟ در خبرنامه صبحگاهی ما، دوره تصادف، مشترک شوید.


مک کارتی نتیجه گرفت که تحصن فلینت “مسلما مهمترین اعتصاب دوران بود.”

این دوران برای کارگران آمریکایی پر تنش بود، اما مدت زیادی دوام نیاورد. در سال 1939، جریان سیاسی علیه روزولت شروع به چرخش کرد و دادگاه عالی عملاً تحصن ها را غیرقانونی اعلام کرد. درگیری های داخلی بین دموکرات ها به این معنی است که حزب نمی تواند از تاکتیک هایی حمایت کند که مستقیماً به مالکیت خصوصی ثروتمندان با منافع خاص حمله می کند. برای استفاده از عبارتی که ریچارد ولف، استاد بازنشسته اقتصاد در UMass Amherst ترجیح می دهد، آنها «گروگان اهداکنندگان خود» شده بودند.

گارنر اساساً رهبر دموکرات‌های ضد اتحادیه بود – رهبر کارگران معدن متحد جان ال. لوئیس او را به عنوان “فریبنده، بازیکن پوکر، ویسکی خور، پیرمرد شرور” توصیف کرد – اما او تنها نبود. در حالی که دموکرات های میانه رو یا محافظه کار دیدگاه های متفاوتی در مورد سیاست FDR به طور کلی داشتند، آنها صبری برای تحصن نداشتند و آنها را به عنوان عوامل هرج و مرج و استبداد شبیه به نفوذ کمونیستی توصیف می کردند. خود روزولت مجبور به عقب نشینی شد و در طول اعتصاب کوچک فولاد در سال 1937 بی طرف ماند از ترس تقسیم حزب و بیگانه کردن رای دهندگان دموکرات. (گارنر همچنین بر سر تلاش FDR برای اصلاح دادگاه عالی مرتجع وارد جنگ شد، که محافظه کاران آن را به سخره گرفتند و آن را «دربار بسته بندی کرد» – و این داستان بخش بزرگی از بی میلی بایدن برای تغییر دادگاه است.)

اعتصابات کم تحرک تا حد زیادی از جنبش کارگری ناپدید شده اند، تا حدی به این دلیل که آمریکایی های رو به زوال در تاسیسات صنعتی بزرگ کار می کنند. در عصر کنونی استعفای بزرگ، پژواک‌های مفهومی تاکتیک‌های تعدیل‌شده با زمان زوم وجود دارد، که همچنین این مفهوم ضمنی را به چالش می‌کشد که کارگران باید طبق قوانین بازی – همانطور که توسط صاحبان سرمایه تعریف شده است – بازی کنند و قدرتی برای بازی کردن با آنها نداشته باشند. تغییر می کند. مانند تحصن ها، Big Quit اعتبار کل این سیستم را به چالش می کشد، به این معنی که کارشناسان و کارشناسان پاسخ می دهند و به طور جدی می گویند که این یک ایده وحشتناک است.

در مصاحبه با Salon Wolf، او خاطرنشان کرد که کل ایده داشتن چیزی خاص یا مقدس در مالکیت خصوصی مضحک است. مالکیت خصوصی، مانند هر جنبه دیگری از اقتصاد، مفهومی است که توسط انسان ایجاد شده است که می تواند هر لحظه در این مفهوم و قوانین اجتماعی پیرامون آن تجدید نظر کند. فرهنگ و تاریخ به ما آموخته است که وقتی کارگران به دنبال ایجاد تغییرات اساسی در قوانین مالکیت هستند، وحشت کنیم – اما ولف می‌گوید ثروتمندان و قدرتمندان همیشه این کار را می‌کنند.

او گفت: «مالکیت خصوصی هر روز در اینجا در ایالات متحده نقض می شود. تنها سوال این است که چه کسی و برای چه هدفی آن را نقض می کند. وقتی کارگران روی صندلی می نشینند و یک سرمایه دار خروشان از “مالکیت خصوصی” به شما می گوید. [that’s] فوت و فن. این راهی برای تلاش برای حل یک مشکل است. “روش هایی مانند حوزه پرمخاطب – که در آن فرد می تواند مجبور به فروش دارایی خصوصی شود اگر یک نهاد دولتی اعلام کند که برای یک هدف اجتماعی فرضی نیاز است – برای قرن ها وجود داشته است و اغلب وجود دارد. به عنوان مثال توسط توسعه دهندگان ثروتمند دستکاری شده است.

اگرچه بعید است که اعتصابات بی تحرک از دهه 1930 هرگز تکرار شوند، ولف پیشنهاد می کند که این اعتصاب ها را می توان به خاطر نشان دادن راه رو به جلو برای یک روش انسانی تر کار به خاطر آورد. او گفت: «این یک حرکت بسیار عمیق بود که این کارگران خودرو در میشیگان در حالی که نشسته بودند انجام دادند. آنها چه می دانستند و چه ندانند، نه تنها برای حقوق کار خود، بلکه برای چیزی بسیار بزرگتر جنگیدند، که ولف آن را به عنوان “تغییر سیستم کارمندان از طریق دموکراتیزه کردن در محل کار که کارگران مشاغل خود را اداره می کنند” توصیف کرد. او گفت که اعتصابات نشسته “گامی انتقالی از یکی به دیگری” است.

نزدیک به یک قرن بعد، ما به «دموکراتیزه شدن کامل در محل کار» خیلی نزدیکتر نیستیم. اما کارگران در اقتصاد کنسرت غیرمتمرکز و اقتصاد خانگی کووید به همان آگاهی کارگران صنعتی در دوران رکود می رسند: تغییر قوانین و شاید حتی بازی ممکن است.

اطلاعات بیشتر از متیو روزا در مورد زوایای ناشناخته تاریخ سیاسی:


https://20khababr.ir
https://afkharebartar.ir
https://akhabarebartar.ir
https://andnews.ir
https://avatefepak.ir
https://baranmajale.ir
https://behtaringam.ir
https://daltek.ir
https://elmitarin.ir
https://fardayeashena.ir
https://forbos.ir
https://foxirani.ir
https://gisoon.ir
https://hodhodirani.ir
https://iranisard.ir
https://kahkashani.ir
https://lasttimes.ir
https://lilaki.ir
https://livejame.ir
https://magirani.ir
https://majaleiranian.ir
https://mervina.ir
https://mineralnews.ir
https://modirezard.ir
https://momon.ir
https://moniseh.ir
https://nationaliran.ir
https://netcrafti.ir
https://news-single.ir
https://newsexpress.ir
https://newslife.ir
https://newsspot.ir
https://newsteen.ir
https://nikmag.ir
https://officemag.ir
https://okaziyon.ir
https://one-news.ir
https://pandamag.ir
https://parsroids.ir
https://patris-fun.ir
https://senatornews.ir
https://seratmag.ir
https://sibala.ir
https://sohanian.ir
https://sosokan.ir
https://tazekhabari.ir
https://technoirani.ir
https://timesirani.ir
https://yamorani.ir
https://yandexkhabari.ir
https://abdoosnews.ir
https://zehnenoandinsh.ir
https://abestanews.ir
https://abtinnews.ir
https://akhbarebartaaar.ir
https://akhbaremaaaa.ir
https://akhbareshomaaa.ir
https://akhshijnews.ir
https://atrinnews.ir
https://atroticnews.ir
https://atshnews.ir
https://bashariatemrooz.ir
https://dastesalamatt.ir
https://dostemansalam.ir
https://elementorsite.ir
https://emrooztafahom.ir
https://ensanedirooooooz.ir
https://etelaresankhabar.ir
https://examplenews.ir
https://fardaalefba.ir
https://gisooyekhabar.ir
https://halohekayatha.ir
https://hashtadonoh.ir
https://hekayatfardayeemaaa.ir
https://honarmandkhabar.ir
https://istgaheshomareyek.ir
https://ketabkhoooon.ir
https://kimyagaaaar.ir
https://markazeakhbar.ir
https://masternewss.ir
https://mohamadrezasite.ir
https://morvarideasia.ir
https://mramins.ir
https://naserinews.ir
https://nasermr.ir
https://newsamins.ir
https://newsatropat.ir
https://newscenterals.ir
https://newsmineral.ir
https://newsouls.ir
https://newspishgamannn.ir
https://newssalam.ir
https://newsshans.ir
https://newsworlds.ir
https://parinews.ir
https://patris-music.ir
https://poshtibannews.ir
https://powernewss.ir
https://recordejadid.ir
https://salamnewws.ir
https://23ncfst.ir/
https://amiran-carpet.ir/
https://armanenergytec.ir/
https://blogenews.ir/
https://blogkhoon.ir/
https://bvfars.ir/
https://charsounews.ir/
https://chsnews.ir/
https://dezfil.ir/
https://dmwebmaster.ir/
https://dota2news.ir/
https://erfanhd.ir/
https://etminan110.ir/
https://faratarazkhabar.ir/
https://farsgardi20.ir/
https://footynews.ir/
https://goto98.ir/
https://ilyarkhabar.ir/
https://ir2khabar.ir/
https://iranalmanac.ir/
https://irandaryafest.ir/
https://khabarehaft.ir/
https://khabarontime.ir/
https://lolsms.ir/
https://maadgig.ir/
https://masoudtb.ir/
https://mp3news.ir/
https://music-ha.ir/
https://nakhlestankhabar.ir/
https://newcharge.ir/
https://news-links.ir/
https://news180.ir/
https://pimn.ir/
https://prmf.ir/
https://pvnews.ir/
https://rejawnews.ir/
https://sahab-co.ir/
https://samanbarg.ir/
https://semanews.ir/
https://shirinonews.ir/
https://soheilesonghor.ir/
https://tacity.ir/
https://taktanews.ir/
https://tarabaranmag.ir/
https://telegram-persian.ir/
https://tfcenter.ir/
https://trika.ir/
https://velninews.ir/
https://vidnaz.ir/
https://wajnews.ir/
https://your-news.ir/
https://zangannews.ir/
https://2016downloadnew.ir/
https://paxsolomusic.ir/
https://daryamedia.ir/
https://andikakhabar.ir/
https://seo-pbn.ir/
https://ghezelwich.ir
https://panaztebtabriz.ir
https://shayna-net.ir
https://kanooneslamshahr.ir
https://raynuts.ir
https://honare2.ir
https://itsama.ir
https://flingpet.ir
https://foreverpro.ir
https://fraeesi.ir
https://gkhabar.ir
https://18amlak.ir
https://pooyesh-khabar.ir
https://matsef.ir
https://photo-land.ir
https://tabarestan118.ir
https://disachain.ir
https://chikaapp.ir
https://mahestan18.ir
https://radyaabkala.ir
https://c-civil.ir
https://saeeed.ir
https://copytops.ir
https://modirsearch.ir
https://shz1music.ir
https://m-khosravi.ir
https://iranhayashi.ir
https://iranian-dress.ir
https://gigblog.ir
https://basitcg.ir
https://mashhadhekmat.ir
https://rahetamin.ir
https://radolyamani.ir
https://bnemati.ir
https://face-wood.ir
https://tourvare.ir
https://centertasisat.ir
https://bidarirafsanjan.ir
https://namahaa.ir
https://30pp.ir
https://script-tabadol-link.ir
https://simayesarbedar.ir
https://pakdashtiha.ir
https://rentacars.ir
https://2019movies.ir
https://ekar24.ir
https://saber-ramezani.ir
https://teb-saharsina.ir

ایندکسر