“اجلاس سران برای دموکراسی” طعنه آمیز جو بایدن: خوب به نظر می رسد، اما تحت تأثیر جنجال

[ad_1]

نشست دموکراسی مجازی پرزیدنت بایدن در 9 و 10 دسامبر بخشی از کارزاری برای بازگرداندن موقعیت ایالات متحده در جهان است که تحت تأثیر سیاست خارجی پرنوسان دونالد ترامپ چنین شکستی را متحمل شده است. بایدن امیدوار است با ظهور به عنوان قهرمان حقوق بشر و شیوه های دموکراتیک در سراسر جهان، جایگاه خود را در راس میز “جهان آزاد” تضمین کند.

ارزش بیشتر احتمالی این گردهمایی 111 ایالتی این است که در عوض می تواند به عنوان یک “مداخله” یا فرصتی برای مردم و دولت ها در سراسر جهان باشد تا نگرانی های خود را در مورد کاستی های دموکراسی آمریکایی و روش غیردموکراتیک ایالات متحده بیان کنند. کنار آمدن با بقیه دنیا در اینجا فقط چند موضوع قابل بررسی است:

1 ایالات متحده ادعا می کند که در دموکراسی جهانی رهبر است، در زمانی که دموکراسی عمیقاً معیوب خود در حال فروپاشی است، همانطور که حمله تکان دهنده به ساختمان کنگره ایالات متحده در 6 ژانویه نشان می دهد. علاوه بر مشکل سیستمی دوقطبی، که سایر احزاب سیاسی را مسدود نگه می‌دارد، و نفوذ ناپسند پول در سیاست، سیستم انتخاباتی ایالات متحده با روند رو به رشد چالش‌برانگیز شدن نتایج انتخاباتی معتبر و تلاش‌های گسترده برای سرکوب حضور رأی‌دهندگان تضعیف شده است. 19 ایالت 33 قانون را تصویب کرده اند که رأی دادن را برای شهروندان دشوار می کند).

یک رتبه بندی جهانی گسترده از کشورها بر اساس معیارهای مختلف دموکراسی، ایالات متحده را در رتبه 33 قرار داده است، در حالی که خانه آزادی که توسط ایالات متحده تامین مالی می شود، ایالات متحده را در رتبه 61 در جهان از نظر آزادی سیاسی و آزادی های مدنی، همراه با مغولستان، پاناما و رومانی قرار داده است.

مطالب مرتبط: 10 مشکل بزرگ در سیاست خارجی جو بایدن – و یک راه حل

2. دستور کار ناگفته ایالات متحده در این “اجلاس” شیطان سازی و منزوی ساختن چین و روسیه است. اما اگر موافقیم که دموکراسی ها باید بر اساس نحوه رفتارشان با مردمشان قضاوت شوند، پس چرا کنگره از تصویب لایحه ای برای ارائه خدمات اولیه مانند مراقبت های بهداشتی، مراقبت از کودکان، مسکن و آموزش که در اکثر شهروندان چینی به صورت رایگان تضمین شده است، کوتاهی می کند. یا با حداقل قیمت؟

و به موفقیت خارق العاده چین در کاهش فقر فکر کنید. همانطور که آنتونیو گوترش، دبیرکل سازمان ملل متحد گفت: “هر بار که از چین بازدید می کنم، از سرعت تغییر و پیشرفت شگفت زده می شوم. شما یکی از پویاترین اقتصادهای جهان را ایجاد کردید، در حالی که به بیش از 800 میلیون نفر کمک کردید از فقر بیرون بیایند – بزرگترین دستاورد ضد فقر در تاریخ.”

چین همچنین در مقابله با این همه گیری بسیار از ایالات متحده پیشی گرفته است. جای تعجب نیست که گزارش دانشگاه هاروارد نشان می دهد که بیش از 90 درصد چینی ها دولت خود را دوست دارند. می توان فکر کرد که دستاوردهای برجسته داخلی چین، دولت بایدن را در مورد مفهوم دموکراسی خود کمی متواضع تر می کند.

3. بحران آب و هوا و بیماری همه گیر زنگ خطری برای همکاری جهانی است، اما این نشست به طور شفاف برای تشدید اختلافات طراحی شده است. سفرای چین و روسیه در واشنگتن علناً ایالات متحده را به سازماندهی نشستی برای دامن زدن به تقابل ایدئولوژیک و تقسیم جهان به اردوگاه های متخاصم متهم کرده اند، در حالی که چین آخر هفته قبل از اجلاس سران ایالات متحده، یک مجمع بین المللی رقابتی برای دموکراسی با 120 کشور برگزار کرد.

دعوت از دولت تایوان به نشست سران ایالات متحده، بیانیه 1972 شانگهای را که در آن ایالات متحده سیاست چین واحد را به رسمیت شناخت و با کاهش تأسیسات نظامی در تایوان موافقت کرد، بیشتر تضعیف کرد.


آیا می خواهید همه اخبار و نظراتی که سالن ارائه می دهد مرور روزانه داشته باشید؟ در خبرنامه صبحگاهی ما، دوره تصادف، مشترک شوید.


دولت فاسد ضد روسیه که توسط کودتای مورد حمایت ایالات متحده در اوکراین در سال 2014 تأسیس شد نیز دعوت شده است و ادعا می کند که نیمی از نیروهای نظامی خود آماده حمله به جمهوری های خودخوانده خلق دونتسک و لوهانسک در شرق اوکراین هستند که اعلام کردند. استقلال در پاسخ به کودتای 2014، ایالات متحده و ناتو تاکنون از این تشدید بزرگ جنگ داخلی که تاکنون 14000 کشته برجای گذاشته است، حمایت کرده اند.

4. ایالات متحده و متحدان غربی آن – رهبران حقوق بشر که خود را مسح کرده اند – به سادگی ثابت می کنند که تامین کنندگان اصلی سلاح و آموزش برخی از شرورترین دیکتاتورهای جهان هستند. دولت بایدن و کنگره، علیرغم تعهد شفاهی خود به حقوق بشر، اخیراً در زمانی که پادشاهی سرکوبگر مردم یمن را بمباران کرده و مردم یمن را گرسنگی می کشد، قرارداد 650 میلیون دلاری تسلیحات برای عربستان سعودی را تصویب کردند.

دولت حتی از دلارهای مالیاتی آمریکا برای «اهدای» اسلحه به دیکتاتورها، مانند ژنرال سیسی در مصر، که بر رژیمی با هزاران زندانی سیاسی که بسیاری از آنها شکنجه شده اند نظارت می کند، استفاده کرده است. البته، این متحدان ایالات متحده به اجلاس سران دموکراسی دعوت نشدند – که بسیار ناخوشایند خواهد بود.

5. شاید کسی باید به بایدن اطلاع دهد که حق زنده ماندن یک حق اساسی بشر است. حق غذا در اعلامیه جهانی حقوق بشر 1948 به عنوان بخشی از حق برخورداری از استانداردهای مناسب زندگی به رسمیت شناخته شده است و در میثاق بین المللی حقوق اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی 1966 ذکر شده است.

پس چرا ایالات متحده تحریم های وحشیانه ای را علیه کشورهایی از ونزوئلا تا کره شمالی اعمال می کند که باعث تورم، کمبود و سوء تغذیه در بین کودکان می شود؟ آلفرد دی زایاس، گزارشگر ویژه سابق سازمان ملل متحد، ایالات متحده را به مشارکت در یک “جنگ اقتصادی” متهم کرده و تحریم های غیرقانونی یکجانبه آنها را با محاصره های قرون وسطایی مقایسه کرده است. هیچ کشوری را که عمدا حق غذا را از کودکان سلب کرده و آنها را با گرسنگی می کشد، نمی توان قهرمان دموکراسی نامید.

6. زمانی که ایالات متحده از طالبان شکست خورد و نیروهای اشغالگر خود را از افغانستان خارج کرد، آنها به عنوان یک بازنده عمل کردند و از تعهدات عمده بین المللی و بشردوستانه چشم پوشی کردند. حکومت طالبان در افغانستان قطعاً مانعی برای حقوق بشر به ویژه برای زنان است، اما تعطیلی اقتصاد افغانستان برای کل ملت فاجعه بار است.

ایالات متحده دسترسی دولت جدید به میلیاردها دلار از ذخایر ارزی افغانستان را که در اختیار بانک های آمریکایی است، محروم کرده است که منجر به فروپاشی سیستم بانکی شده است. صدها هزار کارمند دولتی حقوق دریافت نکرده اند. سازمان ملل متحد هشدار می دهد که میلیون ها افغان در زمستان امسال در معرض خطر گرسنگی در نتیجه این اقدامات قهری توسط ایالات متحده و متحدانش قرار دارند.

7. به طور قابل توجهی، دولت بایدن در یافتن کشورهای خاورمیانه برای دعوت به اجلاس بسیار دشوار بود. ایالات متحده به تازگی 20 سال و 8 تریلیون دلار را صرف تلاش برای تحمیل برند دموکراسی خود در خاورمیانه و افغانستان کرده است، بنابراین شما فکر می کنید که آنها چند حامی برای نشان دادن دارند.

اما نه. در نهایت، آنها فقط می‌توانستند با دعوت از دولت اسرائیل موافقت کنند، رژیم آپارتایدی که برتری یهودیان را بر تمام سرزمین‌هایی که به طور قانونی یا غیر قانونی اشغال کرده است، تحمیل می‌کند. دولت بایدن به دلیل اینکه هیچ کشور عربی در آن حضور ندارد، عراق را اضافه کرد که دولت بی ثبات آن از زمان تهاجم آمریکا در سال 2003 به دلیل فساد و اختلافات فرقه ای دچار مشکل شده است. نیروهای امنیتی وحشیانه آن بیش از 600 معترض را از زمان تظاهرات بزرگ ضد دولتی در سال 2019 کشته اند.

8. لطفاً بگویید چه چیزی دموکراتیک در گولاگ آمریکایی در گوانتانامو است؟ دولت ایالات متحده در ژانویه 2002 بازداشتگاه گوانتانامو را به عنوان راهی برای دور زدن حاکمیت قانون با ربودن و بازداشت افراد بدون محاکمه پس از جنایات 11 سپتامبر 2001 افتتاح کرد. از آن زمان تاکنون، 780 مرد در آنجا بازداشت شده اند. تعداد بسیار کمی به جرمی متهم شدند یا به عنوان جنگجو تایید شدند، اما با این وجود شکنجه شدند، سال ها بدون اتهام در بازداشت بودند و هرگز محاکمه نشدند.

این نقض فاحش حقوق بشر همچنان ادامه دارد و اکثر 39 زندانی دیگر حتی هرگز به جرمی متهم نشدند. با این حال، این کشور که صدها مرد بی گناه را بدون روند قانونی تا 20 سال زندانی کرده است، هنوز مدعی است که این قدرت را دارد که مراحل قانونی دیگر کشورها، به ویژه تلاش های چین برای سرکوب رادیکالیسم اسلام گرا و تروریسم در میان اقلیت اویغور را محکوم کند.

9. با تحقیقات اخیر در مورد بمباران سوریه توسط آمریکا در مارس 2019 که منجر به کشته شدن 70 غیرنظامی شد و حمله هواپیمای بدون سرنشین که منجر به کشته شدن یک خانواده 10 نفره افغان در اوت 2021 شد، حقیقت در مورد تلفات عظیم غیرنظامیان در حملات هواپیماهای بدون سرنشین و حملات هوایی ایالات متحده آشکار است. به تدریج آشکار می شود. همانطور که این جنایات جنگی به جای پیروزی در آن یا پایان دادن به آن، “جنگ علیه ترور” را تداوم بخشیده و به آن دامن زده است.

اگر این یک اجلاس واقعی دموکراسی بود، خبرچینانی مانند دانیل هیل، چلسی منینگ و جولیان آسانژ که برای افشای واقعیت جنایات جنگی ایالات متحده به جهانیان ریسک زیادی کردند، به جای زندانیان سیاسی در آمریکا مهمان افتخاری این نشست بودند. گولاگ

10. ایالات متحده کشورها را به‌عنوان «دموکراسی» بر مبنای کاملاً خودخواهانه انتخاب می‌کند. اما در مورد ونزوئلا، او از این هم فراتر رفت و به جای دولت واقعی این کشور، از یک “رئیس جمهور” خیالی منصوب شده توسط ایالات متحده دعوت کرد.

دولت ترامپ خوان گوایدو را به عنوان “رئیس جمهور” ونزوئلا منصوب کرده است و بایدن او را به اجلاس دعوت کرد. اما گیدو نه رئیس جمهور است و نه دموکرات زیرا او انتخابات پارلمانی 2020 و انتخابات منطقه ای 2021 را تحریم می کند. رد امتیاز هر مخالف در ونزوئلا 83 درصد و کمترین میزان محبوبیت 13 درصد است.

گیدو در سال 2019 خود را “رئیس جمهور موقت” (بدون مجوز قانونی) خواند و کودتای نافرجامی را علیه دولت منتخب ونزوئلا به راه انداخت. زمانی که تلاش‌های مورد حمایت ایالات متحده برای سرنگونی دولت شکست خورد، گیدو یک حمله مزدوران را امضا کرد که به طرز شگفت‌انگیزی شکست خورد. اتحادیه اروپا دیگر ادعای گیدو برای ریاست جمهوری را به رسمیت نمی شناسد و «وزیر خارجه موقت» او اخیرا با متهم کردن گیدو به فساد استعفا داد.

نتیجه

همانطور که مردم ونزوئلا خوان گوایدو را به عنوان رئیس جمهور خود انتخاب یا منصوب نکردند، مردم جهان نیز ایالات متحده را به عنوان رئیس جمهور یا رهبر کل سیاره ما انتخاب یا منصوب نکردند.

هنگامی که ایالات متحده از جنگ جهانی دوم به عنوان قوی ترین قدرت اقتصادی و نظامی جهان بیرون آمد، رهبران آن خردمندی داشتند که ادعای چنین نقشی را نداشته باشند. در عوض، آنها جهان را متحد کرده اند تا سازمان ملل متحد را بر اساس اصول برابری حاکمیتی، عدم مداخله در امور داخلی طرف مقابل، تعهد همگانی به حل و فصل مسالمت آمیز اختلافات و ممنوعیت تهدید یا استفاده از زور بر علیه دیگران تشکیل دهند. .

ایالات متحده از ثروت و قدرت بین المللی زیادی در سیستم سازمان ملل متحد که آنها طراحی کرده بودند، برخوردار بود. اما در دوران پس از جنگ سرد، رهبران تشنه قدرت ایالات متحده منشور سازمان ملل و حاکمیت قوانین بین‌المللی را به عنوان موانعی در برابر جاه‌طلبی‌های سیری ناپذیر خود می‌دانستند. آنها با اتکا به تهدید و استفاده از زور که توسط منشور سازمان ملل متحد ممنوع شده است، با تأخیر ادعای رهبری و سلطه جهانی جهانی را مطرح کردند. نتایج برای میلیون ها نفر در بسیاری از کشورها از جمله آمریکایی ها فاجعه بار است.

در حالی که ایالات متحده دوستان خود را در سراسر جهان به این “اجلاس دموکراسی” دعوت می کند، شاید آنها بتوانند از این فرصت استفاده کنند تا حامی بمباران خود را متقاعد کنند که اعتراف کند که تلاش او برای یک نیروی جهانی یکجانبه شکست خورده است و در عوض شما باید این کار را انجام دهید. تعهد واقعی به صلح، همکاری و دموکراسی بین المللی مطابق با قوانین منشور ملل متحد.

بیشتر در مورد سیاست خارجی و مبارزه سیاسی جهانی:

[ad_2]

https://20khababr.ir
https://afkharebartar.ir
https://akhabarebartar.ir
https://andnews.ir
https://avatefepak.ir
https://baranmajale.ir
https://behtaringam.ir
https://daltek.ir
https://elmitarin.ir
https://fardayeashena.ir
https://forbos.ir
https://foxirani.ir
https://gisoon.ir
https://hodhodirani.ir
https://iranisard.ir
https://kahkashani.ir
https://lasttimes.ir
https://lilaki.ir
https://livejame.ir
https://magirani.ir
https://majaleiranian.ir
https://mervina.ir
https://mineralnews.ir
https://modirezard.ir
https://momon.ir
https://moniseh.ir
https://nationaliran.ir
https://netcrafti.ir
https://news-single.ir
https://newsexpress.ir
https://newslife.ir
https://newsspot.ir
https://newsteen.ir
https://nikmag.ir
https://officemag.ir
https://okaziyon.ir
https://one-news.ir
https://pandamag.ir
https://parsroids.ir
https://patris-fun.ir
https://senatornews.ir
https://seratmag.ir
https://sibala.ir
https://sohanian.ir
https://sosokan.ir
https://tazekhabari.ir
https://technoirani.ir
https://timesirani.ir
https://yamorani.ir
https://yandexkhabari.ir
https://abdoosnews.ir
https://zehnenoandinsh.ir
https://abestanews.ir
https://abtinnews.ir
https://akhbarebartaaar.ir
https://akhbaremaaaa.ir
https://akhbareshomaaa.ir
https://akhshijnews.ir
https://atrinnews.ir
https://atroticnews.ir
https://atshnews.ir
https://bashariatemrooz.ir
https://dastesalamatt.ir
https://dostemansalam.ir
https://elementorsite.ir
https://emrooztafahom.ir
https://ensanedirooooooz.ir
https://etelaresankhabar.ir
https://examplenews.ir
https://fardaalefba.ir
https://gisooyekhabar.ir
https://halohekayatha.ir
https://hashtadonoh.ir
https://hekayatfardayeemaaa.ir
https://honarmandkhabar.ir
https://istgaheshomareyek.ir
https://ketabkhoooon.ir
https://kimyagaaaar.ir
https://markazeakhbar.ir
https://masternewss.ir
https://mohamadrezasite.ir
https://morvarideasia.ir
https://mramins.ir
https://naserinews.ir
https://nasermr.ir
https://newsamins.ir
https://newsatropat.ir
https://newscenterals.ir
https://newsmineral.ir
https://newsouls.ir
https://newspishgamannn.ir
https://newssalam.ir
https://newsshans.ir
https://newsworlds.ir
https://parinews.ir
https://patris-music.ir
https://poshtibannews.ir
https://powernewss.ir
https://recordejadid.ir
https://salamnewws.ir
https://23ncfst.ir/
https://amiran-carpet.ir/
https://armanenergytec.ir/
https://blogenews.ir/
https://blogkhoon.ir/
https://bvfars.ir/
https://charsounews.ir/
https://chsnews.ir/
https://dezfil.ir/
https://dmwebmaster.ir/
https://dota2news.ir/
https://erfanhd.ir/
https://etminan110.ir/
https://faratarazkhabar.ir/
https://farsgardi20.ir/
https://footynews.ir/
https://goto98.ir/
https://ilyarkhabar.ir/
https://ir2khabar.ir/
https://iranalmanac.ir/
https://irandaryafest.ir/
https://khabarehaft.ir/
https://khabarontime.ir/
https://lolsms.ir/
https://maadgig.ir/
https://masoudtb.ir/
https://mp3news.ir/
https://music-ha.ir/
https://nakhlestankhabar.ir/
https://newcharge.ir/
https://news-links.ir/
https://news180.ir/
https://pimn.ir/
https://prmf.ir/
https://pvnews.ir/
https://rejawnews.ir/
https://sahab-co.ir/
https://samanbarg.ir/
https://semanews.ir/
https://shirinonews.ir/
https://soheilesonghor.ir/
https://tacity.ir/
https://taktanews.ir/
https://tarabaranmag.ir/
https://telegram-persian.ir/
https://tfcenter.ir/
https://trika.ir/
https://velninews.ir/
https://vidnaz.ir/
https://wajnews.ir/
https://your-news.ir/
https://zangannews.ir/
https://2016downloadnew.ir/
https://paxsolomusic.ir/
https://daryamedia.ir/
https://andikakhabar.ir/
https://seo-pbn.ir/
https://ghezelwich.ir
https://panaztebtabriz.ir
https://shayna-net.ir
https://kanooneslamshahr.ir
https://raynuts.ir
https://honare2.ir
https://itsama.ir
https://flingpet.ir
https://foreverpro.ir
https://fraeesi.ir
https://gkhabar.ir
https://18amlak.ir
https://pooyesh-khabar.ir
https://matsef.ir
https://photo-land.ir
https://tabarestan118.ir
https://disachain.ir
https://chikaapp.ir
https://mahestan18.ir
https://radyaabkala.ir
https://c-civil.ir
https://saeeed.ir
https://copytops.ir
https://modirsearch.ir
https://shz1music.ir
https://m-khosravi.ir
https://iranhayashi.ir
https://iranian-dress.ir
https://gigblog.ir
https://basitcg.ir
https://mashhadhekmat.ir
https://rahetamin.ir
https://radolyamani.ir
https://bnemati.ir
https://face-wood.ir
https://tourvare.ir
https://centertasisat.ir
https://bidarirafsanjan.ir
https://namahaa.ir
https://30pp.ir
https://script-tabadol-link.ir
https://simayesarbedar.ir
https://pakdashtiha.ir
https://rentacars.ir
https://2019movies.ir
https://ekar24.ir
https://saber-ramezani.ir
https://teb-saharsina.ir

ایندکسر