آیین همبستگی جنبش استادی ایران با جنبش نفس در آمریکا برگزار شد

آیین همبستگی جنبش استادی ایران با جنبش نفس در آمریکا برگزار شد

[ad_1]

به گزارش خبرنگار دانشگاه خبرگزاری دانشجو، آیین همبستگی جبنش استادی ایران با جنبش اجتماعی نفس در آمریکا امروز در شورای بسیج اساتید خراسان رضوی برگزار شد.

در این مراسم استادان دانشگاه‌های خراسان رضوی به احترام هفته دقیقه‌ای که جورج فلوید، شهروند سیاه پوست آمریکایی زیر پای پلیس نفس می‌کشید، هفت دقیقه ادای احترام کردند.

استادان دانشگاه‌های مشهد در این مراسم پس از قرائت نامه استادان به رئی قوه قضاییه، نامه را به نمایندگی از همکاران خود امضا کردند.

در بیانیه‌ای که در این مراسم قرائت شد، آمده است:

به این وسیله ما جمع کثیری از استادان دانشگاه‌ها، مراکز آموزش عالی و پژوهشی کشور ضمن قدردانی و تشکر از زحمات حضرتعالی، تقاضا داریم مراتب تقدیر و سپاس نهاد‌های علم، پژوهش و فناوری و جنبش استادی ایران را به مجموعه همکاران ارزشی، قاطع و شجاع خود که به پرونده‌های مفسدان اقتصادی، ویژه خواران، ناقضان هنجار‌های قانونی و مجرمان یقه سفیدی که متاسفانه زمانی نیز کارگزاری در مناصب قدرت را وسیله انحصار طلبی، رانت خواری، فرصت طلبی، قانون شکنی و خیانت به کشور و توده‌های محروم ملت قرار داده اند، ابلاغ فرمایید.

آحاد ملت بزرگوار ایران و جامعه فرهیختگان و صاحبان اندیشه و خرد می‌دانند، در اسلام و نظام عدالت پرور اسلامی، به لحاظ حقوقی، ایفای وظایف کارگزاران دارای هیچ ملازمه و نسبتی با ارتکاب جرم نیست و بر این مبنا نیز، هیچکس از تعقیب، محاکمه و محکومیت به واسطه اعمال مجرمانه مصونیت ندارد گو این که مبانی اسلام عزیز و اصول متعدد قانون اساسی به ویژه اصول سوم، نوزدهم، بیستم و هشتاد و ششم و نیز تفسیر مرجع ذیصلاح قانونی، جملگی مؤید تساوی همگان در برابر قانون بوده و هرگونه تبعیض و ملاحظه در اجرای عدالت با کرامت انسانی و مبانی حقوقی مغایر است، زیرا اجرای عدالت در مورد مجرمان، یقه سفید و یقه سیاه نشناخته و صاحبان قدرت و ثروت و فاقدان آن در چشم مرجع قضایی اسلامی یکسان هستند. اینک البته وضع تمدن غرب و بخصوص لیبرال دموکراسی آمریکایی و دیکتاتوری مستبد و قاتل برادر شهید مان؛ جورج فلوید و.. پیش چشمان ما و جهانیان است، پرواضح است اگر ژن‌های باصطلاح خوب در میهن عزیزمان ایران اسلامی در حاشیه‌ای امن از تعقیب و مجازات واقع شوند و حکمرانان نیز به نژاد پرستی، قبیله گرایی، خواص گرایی و مصونیت نمایی روی آورده و از مردمگرایی و جلب رضایت توده ملت فاصله گیرند؛ مشمول بیان نورانی امیرالمومنین علی علیه السلام در صدر این نامه شده و با قهر الهی مواجه خواهیم شد.

در پایان مجددا ضمن اعلام پشتیبانی قاطع خود از اقدامات عدالت گستر مجموعه ارزشمند دستگاه قضایی، توفیق حضرتعالی و همکاران انقلابی تان، به ویژه قضات شجاع، قاطع و ارزشی آن دستگاه در برخورد با ناقضان قانون، هنجارشکنان، مفسدان و براندازان اقتصادی و سیاسی در هر لباس، مقام، صنف، جناح و موقعیتی که هستند را از خدای قادر متعال مسئلت می‌کنیم.

[ad_2]

Source link

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>