آیا ماسک من برای مبارزه با Omicron به اندازه کافی خوب است؟

[ad_1]

نسخه بسیار قابل حمل omicron ایالات متحده را فرا گرفته است و باعث جهش عظیمی در موارد کووید-19 شده و بسیاری از سیستم های بیمارستانی را تحت کنترل خود درآورده است. مقامات بهداشت عمومی علاوه بر ترغیب آمریکایی ها به واکسینه شدن و تقویت آنها، از مردم می خواهند که از ماسک های بوم به سمت ماسک های پزشکی با کیفیت بهتر روی آورند.

اما این حتی به چه معناست؟

در جلسه اخیر کمیته بهداشت، آموزش، کار و بازنشستگی سنا، مقامات ارشد بهداشت عمومی انواع مختلفی از پوشش را نشان دادند. دکتر روشل والنسکی، مدیر مرکز کنترل و پیشگیری از بیماری‌ها، چیزی شبیه ماسک جراحی می‌پوشید که زیر یک ماسک پارچه‌ای قرار گرفته بود، در حالی که دکتر آنتونی فائوچی، مشاور ارشد پزشکی رئیس‌جمهور، چیزی شبیه ماسک تنفسی به چشم می‌زد. KN95.

برخی از مقامات محلی و سایر سازمان ها سیاست های خود را ارائه می دهند. به عنوان مثال، شهرستان لس آنجلس، کارفرمایان را ملزم به ارائه ماسک های N95 یا KN95 به کارمندان از 17 ژانویه می کند. در اواخر ماه دسامبر، کلینیک مایو شروع به ملزم کردن تمام مراجعه کنندگان و بیماران به پوشیدن ماسک های جراحی به جای نسخه های پارچه ای کرد. دانشگاه آریزونا استفاده از ماسک های بوم را ممنوع کرد و از همه افراد حاضر در دانشگاه خواست که از ماسک های با کیفیت بالاتر استفاده کنند.

پرسش‌هایی درباره سطح محافظت در برابر کووید که ماسک‌ها ارائه می‌کنند – چه پارچه، چه جراحی یا یک کلاس پزشکی پیشرفته – موضوع بحث و بحث از اولین روزهای همه‌گیری بوده است. ما تابستان گذشته به این موضوع نگاه کردیم. و همانطور که علم تغییر می کند و انواع با قابلیت حمل بالاتر ظاهر می شود، نظرات نیز افزایش می یابد.

مرکز کنترل و پیشگیری از بیماری از اکتبر، قبل از ظهور نسخه omicron، دستورالعمل های خود را برای ماسک ها به روز نکرده است. این راهنما استفاده از ماسک تنفسی N95 را توصیه نمی‌کند، بلکه فقط بیان می‌کند که ماسک‌ها باید حداقل دو لایه، مناسب و دارای سیم برای بینی باشند.

بسیاری از کارشناسانی که با آنها مشورت کردیم گفتند که دستورالعمل‌های فعلی CDC به اندازه کافی پیش نمی‌روند. آنها در مورد دیگری توافق کردند: پوشیدن ماسک پارچه ای بهتر از نپوشیدن ماسک است، اما اگر می توانید ارتقا دهید – یا یک پارچه جراحی را لایه برداری کنید – اکنون وقت آن است.

اگرچه ممکن است ماسک‌های پارچه‌ای مهم‌تر از گزینه ماسک جراحی کاغذی به نظر برسند، اما ماسک‌های جراحی و همچنین ماسک‌های KN95 و N95 دارای بار الکترواستاتیکی هستند که به فیلتر کردن ذرات کمک می‌کند.

دکتر مگان رانی، رئیس دانشگاهی دانشکده بهداشت عمومی در دانشگاه براون، گفت: از نقطه نظر آگاهی از نحوه انتقال کووید و آنچه در مورد اومیکرون می‌دانیم، پوشیدن ماسک با کیفیت بالاتر برای جلوگیری از گسترش omicron بسیار مهم است. .

یک مطالعه بزرگ در دنیای واقعی که در بنگلادش انجام شد و در ماه دسامبر منتشر شد نشان داد که ماسک‌های جراحی در پیشگیری از انتقال کووید موثرتر از ماسک‌های پارچه‌ای هستند.

بنابراین، یک استراتژی آسان برای بهبود محافظت، قرار دادن ماسک جراحی زیر یک پارچه است. ماسک های جراحی را می توان نسبتاً ارزان به صورت آنلاین خریداری کرد و در عرض یک هفته مجدداً استفاده کرد.

رانی گفت که به افرادی که لایه‌بندی را انتخاب می‌کنند توصیه می‌کند ماسک‌های باکیفیت‌تر مانند ماسک جراحی را در نزدیک‌ترین فاصله به صورت خود بگذارند و ماسک با کیفیت پایین‌تری را در قسمت بیرونی قرار دهند.

اگر واقعاً کمبود منابع دارید، دکتر استفان لوبی، استاد بیماری‌های عفونی در دانشگاه استنفورد و یکی از نویسندگان مطالعه روی ماسک‌ها در بنگلادش، گفت که در صورت مشکل مالی، ماسک‌های جراحی را می‌توان شست و دوباره استفاده کرد. تقریباً دو سال پس از همه‌گیری، چنین ماسک‌هایی در ایالات متحده ارزان و فراوان هستند و بسیاری از خرده‌فروشان هنگام ورود به تجارت، آن‌ها را به صورت رایگان در اختیار مشتریان قرار می‌دهند.

لوبی گفت: «در طول مطالعه، به شرکت‌کنندگان گفتیم که می‌توانند ماسک‌های جراحی را با مواد شوینده و آب بشویند و دوباره از آن‌ها استفاده کنند. “شما مقداری اثر را از بار الکترواستاتیکی از دست می دهید، اما آنها همچنان بهتر از ماسک های بوم هستند.”

با این حال، کارشناسان می گویند پوشیدن ماسک تنفسی KN95 یا N95 بهترین محافظت در برابر omicron است، زیرا این ماسک ها در فیلتر کردن ذرات ویروسی بسیار موثر هستند. “95” در نام ها به کارایی 95 درصدی ماسک های فیلتر کننده در برابر ذرات با اندازه مشخص اشاره دارد. ماسک های N95 توسط موسسه ملی ایمنی و سلامت در محل کار تنظیم می شوند، در حالی که KN95 توسط دولت چین و KF94 توسط دولت کره جنوبی تنظیم می شود.

در ابتدا از آمریکایی‌ها خواسته شد که در ابتدای همه‌گیری ماسک‌های جراحی یا N95 نخرند تا اطمینان حاصل شود که منابع کافی برای کارکنان بهداشتی وجود دارد. اما اکنون به اندازه کافی برای دور زدن وجود دارد.

دکتر لیانا ون، استاد سیاست گذاری و مدیریت سلامت در دانشگاه جورج واشنگتن، گفت، اگر منابع لازم برای ارتقا به ماسک N95، KN95 یا KF94 را دارید، حتما باید این کار را انجام دهید. او گفت اگرچه این مدل‌ها گران‌تر هستند و ممکن است ناراحت‌کننده‌تر باشند، اما ارزش سرمایه‌گذاری در ایمنی را دارند که ارائه می‌کنند.

“[Omicron is] ویروس بسیار مسری تر است، بنابراین خطای بسیار کمتری از نظر فعالیت هایی وجود دارد که زمانی می توانستید بدون آلوده شدن انجام دهید، “ون گفت.”

ون همچنین گفت که اگرچه این ماسک ها یک بار مصرف هستند، مگر اینکه در یک مرکز بهداشتی باشید، KN95 و N95 را می توان بیش از یک بار پوشید. او بیش از یک هفته است که از یکی از KN95 های شخصی خود استفاده می کند.

نکته مهم دیگری که باید به آن توجه داشت این است که بسیاری از ماسک‌های تقلبی N95 و KN95 وجود دارند که به صورت آنلاین فروخته می‌شوند، بنابراین مصرف‌کنندگان باید هنگام سفارش آنها مراقب باشند و مطمئن شوند که آنها را فقط از یک تامین‌کننده معتبر و قابل اعتماد تهیه می‌کنند.

CDC لیستی از ماسک های N95 مورد تایید NIOSH را نگهداری می کند. Wirecutter و The Strategist دستورالعمل هایی را برای خرید ماسک های تایید شده KN95 و KF94 منتشر کرده اند. رانی همچنین مشاوره با پروژه A95 یا کانال یوتیوب “Mask Nerd” توسط مهندس آرون کالینز را توصیه می کند.

و به یاد داشته باشید که خطر انتقال نه تنها به ماسکی که می پوشید بستگی دارد، بلکه به شیوه های ماسک زدن دیگران در اتاق نیز بستگی دارد – بنابراین رفتن به یک جلسه یا رستوران که در آن دیگران نقاب دارند یا فقط از ماسک های پارچه ای استفاده می کنند، شانس ابتلا را افزایش می دهد. ، مهم نیست که چقدر مراقب باشید. این نمودار تفاوت های بزرگ را نشان می دهد.

دکتر نیل گفت، حتی با ارتقای ماسک، اگر هنوز در مورد omicron و به خصوص در مورد یک مورد جدی کووید نگران هستید، اولین کاری که می توانید برای محافظت از خود انجام دهید این است که واکسینه شوید و تقویت کنید. Chaseon، دستیار پزشکی در کلینیک کلیولند

چیس گفت: «گفت‌وگوهای زیادی در مورد افرادی که واکسینه شده‌اند برای دریافت omicron وجود دارد. اما من در بخش مراقبت‌های ویژه کار کرده‌ام و احتمالاً 95 درصد از بیمارانی که در حال حاضر از آنها مراقبت می‌کنیم توصیه‌های لازم برای واکسینه شدن را انجام نداده‌اند.

این خبر در پولی فکت نیز منتشر شده است.[ad_2]

https://20khababr.ir
https://afkharebartar.ir
https://akhabarebartar.ir
https://andnews.ir
https://avatefepak.ir
https://baranmajale.ir
https://behtaringam.ir
https://daltek.ir
https://elmitarin.ir
https://fardayeashena.ir
https://forbos.ir
https://foxirani.ir
https://gisoon.ir
https://hodhodirani.ir
https://iranisard.ir
https://kahkashani.ir
https://lasttimes.ir
https://lilaki.ir
https://livejame.ir
https://magirani.ir
https://majaleiranian.ir
https://mervina.ir
https://mineralnews.ir
https://modirezard.ir
https://momon.ir
https://moniseh.ir
https://nationaliran.ir
https://netcrafti.ir
https://news-single.ir
https://newsexpress.ir
https://newslife.ir
https://newsspot.ir
https://newsteen.ir
https://nikmag.ir
https://officemag.ir
https://okaziyon.ir
https://one-news.ir
https://pandamag.ir
https://parsroids.ir
https://patris-fun.ir
https://senatornews.ir
https://seratmag.ir
https://sibala.ir
https://sohanian.ir
https://sosokan.ir
https://tazekhabari.ir
https://technoirani.ir
https://timesirani.ir
https://yamorani.ir
https://yandexkhabari.ir
https://abdoosnews.ir
https://zehnenoandinsh.ir
https://abestanews.ir
https://abtinnews.ir
https://akhbarebartaaar.ir
https://akhbaremaaaa.ir
https://akhbareshomaaa.ir
https://akhshijnews.ir
https://atrinnews.ir
https://atroticnews.ir
https://atshnews.ir
https://bashariatemrooz.ir
https://dastesalamatt.ir
https://dostemansalam.ir
https://elementorsite.ir
https://emrooztafahom.ir
https://ensanedirooooooz.ir
https://etelaresankhabar.ir
https://examplenews.ir
https://fardaalefba.ir
https://gisooyekhabar.ir
https://halohekayatha.ir
https://hashtadonoh.ir
https://hekayatfardayeemaaa.ir
https://honarmandkhabar.ir
https://istgaheshomareyek.ir
https://ketabkhoooon.ir
https://kimyagaaaar.ir
https://markazeakhbar.ir
https://masternewss.ir
https://mohamadrezasite.ir
https://morvarideasia.ir
https://mramins.ir
https://naserinews.ir
https://nasermr.ir
https://newsamins.ir
https://newsatropat.ir
https://newscenterals.ir
https://newsmineral.ir
https://newsouls.ir
https://newspishgamannn.ir
https://newssalam.ir
https://newsshans.ir
https://newsworlds.ir
https://parinews.ir
https://patris-music.ir
https://poshtibannews.ir
https://powernewss.ir
https://recordejadid.ir
https://salamnewws.ir
https://23ncfst.ir/
https://amiran-carpet.ir/
https://armanenergytec.ir/
https://blogenews.ir/
https://blogkhoon.ir/
https://bvfars.ir/
https://charsounews.ir/
https://chsnews.ir/
https://dezfil.ir/
https://dmwebmaster.ir/
https://dota2news.ir/
https://erfanhd.ir/
https://etminan110.ir/
https://faratarazkhabar.ir/
https://farsgardi20.ir/
https://footynews.ir/
https://goto98.ir/
https://ilyarkhabar.ir/
https://ir2khabar.ir/
https://iranalmanac.ir/
https://irandaryafest.ir/
https://khabarehaft.ir/
https://khabarontime.ir/
https://lolsms.ir/
https://maadgig.ir/
https://masoudtb.ir/
https://mp3news.ir/
https://music-ha.ir/
https://nakhlestankhabar.ir/
https://newcharge.ir/
https://news-links.ir/
https://news180.ir/
https://pimn.ir/
https://prmf.ir/
https://pvnews.ir/
https://rejawnews.ir/
https://sahab-co.ir/
https://samanbarg.ir/
https://semanews.ir/
https://shirinonews.ir/
https://soheilesonghor.ir/
https://tacity.ir/
https://taktanews.ir/
https://tarabaranmag.ir/
https://telegram-persian.ir/
https://tfcenter.ir/
https://trika.ir/
https://velninews.ir/
https://vidnaz.ir/
https://wajnews.ir/
https://your-news.ir/
https://zangannews.ir/
https://2016downloadnew.ir/
https://paxsolomusic.ir/
https://daryamedia.ir/
https://andikakhabar.ir/
https://seo-pbn.ir/
https://ghezelwich.ir
https://panaztebtabriz.ir
https://shayna-net.ir
https://kanooneslamshahr.ir
https://raynuts.ir
https://honare2.ir
https://itsama.ir
https://flingpet.ir
https://foreverpro.ir
https://fraeesi.ir
https://gkhabar.ir
https://18amlak.ir
https://pooyesh-khabar.ir
https://matsef.ir
https://photo-land.ir
https://tabarestan118.ir
https://disachain.ir
https://chikaapp.ir
https://mahestan18.ir
https://radyaabkala.ir
https://c-civil.ir
https://saeeed.ir
https://copytops.ir
https://modirsearch.ir
https://shz1music.ir
https://m-khosravi.ir
https://iranhayashi.ir
https://iranian-dress.ir
https://gigblog.ir
https://basitcg.ir
https://mashhadhekmat.ir
https://rahetamin.ir
https://radolyamani.ir
https://bnemati.ir
https://face-wood.ir
https://tourvare.ir
https://centertasisat.ir
https://bidarirafsanjan.ir
https://namahaa.ir
https://30pp.ir
https://script-tabadol-link.ir
https://simayesarbedar.ir
https://pakdashtiha.ir
https://rentacars.ir
https://2019movies.ir
https://ekar24.ir
https://saber-ramezani.ir
https://teb-saharsina.ir

ایندکسر