آیا فقر در پایان دوره می تواند راز صلح جهانی باشد؟

[ad_1]

پاییز گذشته برای چند روز آنجا فکر می‌کردم شاید راز صلح جهانی را درک کرده باشم. با تامپون همراه است. هرچند کمی پیچیده تر است.

در اوایل اکتبر، آنتونیو گوترش، دبیرکل سازمان ملل متحد، پس از تماشای نمایشگاه عکس سازمان ملل متحد توسط زنان عکاس که «تجربه، دانش و تجربه متنوع» زنان در حافظ صلح در سراسر جهان را به نمایش می‌گذاشت، با هیجان صحبت کرد. او به گروهی از سفرا گفت: «بسیار اوقات، زنان در حاشیه فرآیندهای رسمی صلح باقی می‌مانند و تا حد زیادی از اتاق‌های تصمیم‌گیری کنار گذاشته می‌شوند». ما دیگر نمی توانیم نیمی از بشریت را از صلح و امنیت بین المللی حذف کنیم.»

در آن زمان من در یک دوره مطالعه صلح و درگیری بودم و اظهارات گوترش باعث شد به همه دلایل فکر کنم. چرا زنان از اتاق‌هایی که در آن تصمیم‌گیری می‌شود – و برای تمام اتاق‌های دیگری که در راه از آن‌ها حذف می‌شوند کنار گذاشته می‌شوند. وقتی حتی نمی توانید به مدرسه بروید، رسیدن به راهروهای قدرت سخت است. وقتی حتی نمی توانید خانه را ترک کنید، رفتن به مدرسه سخت است.


آیا می خواهید داستان های سلامتی و علمی بیشتری در صندوق پستی خود داشته باشید؟ در خبرنامه هفتگی دانشمند مبتذل مشترک شوید.


عدم دسترسی به محصولات تمیز و ایمن از آن دوره یک مشکل خیره کننده در هر گوشه از جهان است. گروه حمایتی Global Citizen تخمین می زند که “500 میلیون نفر بدون بهداشت قاعدگی کافی زندگی می کنند.” عواقب آن بسیار زیاد است. (البته، همه کسانی که قاعدگی دارند به عنوان یک زن شناخته نمی شوند، و نه هر زن سیس قاعدگی دارد، اما اکثریت کسانی که در این دوره تحت تاثیر فقر قرار گرفته اند، خود را زن می دانند.) در مطالعه ای بر روی دخترانی که توسط Always maxi pads از شرکت تامین مالی شده است. در سال 2018، از هر پنج نفر یک نفر گفت که در مقطعی “یا زودتر از موعد مدرسه را ترک کرده اند یا کلاً مدرسه را از دست داده اند، زیرا برای مدتی به محصولات دسترسی نداشته اند.”

در همین حال، یک مطالعه در سال 2020 توسط یونیسف و سازمان بهداشت جهانی نشان داد که “تعداد قابل توجهی از زنان در بسیاری از کشورهای در حال توسعه هنوز در حال تلاش برای مدیریت ایمن دوره های خود هستند، بدون دسترسی به محصولات قاعدگی، آب و مکان های خصوصی برای شستن و تعویض لباس.” به عنوان مثال، این گزارش نشان می‌دهد که از هر پنج دختر و زن در اتیوپی، ساموآ و لائوس، یک نفر و در نیجر و بورکینافاسو، یک نفر در نیجر و بورکینافاسو از محصولات مناسب قاعدگی استفاده نمی‌کند و در معرض خطر عفونت و سایر مشکلات سلامتی قرار می‌گیرد. مشکلات بیش از نیمی از زنان در بنگلادش گفتند که در دوران قاعدگی به فعالیت های روزانه نمی پردازند. در چاد و جمهوری آفریقای مرکزی، یک نفر از هر سه گفت که از دست داده است.

آنچه قابل توجه است تنها مشکلی نیست که بسیاری از زنان و دختران در مدیریت قاعدگی با آن روبرو هستند. همانطور که CNN در ماه جولای اشاره کرد، این مطالعه “یکی از اولین مطالعاتی بود که داده های مربوط به سلامت قاعدگی را در تعدادی از کشورها جمع آوری و تجزیه و تحلیل کرد.” چالش‌های واقعی و دائمی مدیریت دوره‌ها اغلب با سکوت، شرم، جهل و بی‌علاقگی عمدی دشوارتر می‌شوند. همانطور که امی اسمیت از مرکز پرستاری پن برای سلامت جهانی زنان در مورد وضعیت فقر دوره ای در ایالات متحده در سال 2019 اشاره کرد، “بدون این عناصر، جنبش و جاه طلبی زنان جعل می شود.” در این زمان‌ها، آنها ممکن است احساس نکنند که نمی‌توانند خانه‌های خود را ترک کنند، به سر کار بروند، یا به زندگی مدنی بپردازند.

مرتبط: زنان بیشتری پس از پیوند رحم زایمان می کنند – و کارشناسان می گویند که حتی می توان آنها را به مردان نیز انجام داد

در سال 2020، مجمع جهانی اقتصاد خاطرنشان کرد که در حالی که “دختران بیشتر از پسران از مدرسه باز می مانند”. هر دلاری که برای حقوق دختران و تحصیلات خرج می شود، 2.80 دلار بازده ایجاد می کند – معادل میلیاردها دلار تولید ناخالص داخلی اضافی. و همانطور که موسسه اقتصاد و صلح گزارش می دهد، “عملکرد اقتصادی و صلح اغلب متقابلاً تقویت می شوند. عملکرد اقتصادی بهتر به ایجاد صلح کمک می کند و بالعکس.”

اگر شواهد بیشتری از پتانسیل در اینجا می‌خواهید، فقط به همپوشانی قابل توجه بین جایی که زنان موفق‌ترین هستند – مانند کانون‌های جهانی توانمندسازی زنان که توسط ویلیام راسل بریتانیایی شناسایی شده است – و برآوردهایی مانند شاخص صلح جهانی نگاه کنید. این نمی تواند تصادفی باشد که کشورهایی مانند ایسلند، ایرلند، دانمارک، فنلاند، نروژ، سوئد و کانادا در هر دو رتبه بالایی دارند.

در چند سال گذشته، فشارهای اجتماعی قوی‌تر و بیشتری برای مبارزه با فقر در این دوره وجود داشته است. در هند، دستگاه پد زنانه «انقلابی» Arunachalam Muruganantham به ایجاد شغل برای زنان روستایی و همچنین رساندن لوازم پاک به آنها کمک کرد. منابعی مانند Days for Girls کیت‌های پدهای قابل استفاده مجدد را ارسال می‌کنند که می‌توانند شسته شوند و در سراسر جهان استفاده شوند. بنابراین منطقی است که هر چیزی که به دختران و زنان کمک کند تا به مدرسه بروند و سر کار بروند و تمام کارهایی را که باید در زندگی خود انجام دهند، دنیای بهتری را برای همه بسازد. اما اینجاست که عجیب می شود. وقتی شروع به جستجوی شواهد کردم، تقریباً هیچ داده سختی در مورد اثرات بلندمدت این بهبودها یافتم.

من به دنبال گزارش‌هایی از سازمان‌هایی بودم که در زمینه تأمین لوازم قاعدگی در جوامع نیازمند کار می‌کردند، و اطلاعات آنها در مورد نتایج کمیاب بود. شواهدی وجود دارد که نشان می دهد میزان ترک تحصیل در حال کاهش است، تخمین ها در حال بهبود هستند، درآمد زنان در مکان هایی که سلامت قاعدگی در اولویت قرار گرفته است در حال افزایش است؟ هنگامی که NEA News در سال 2020 گزارش داد که “یک پروژه آزمایشی در نیویورک نشان داد که حضور در مدارس با نشریات رایگان 2.4 درصد افزایش یافته است”، این افزایش اندک به عنوان مدرکی برای موفقیت در نظر گرفته شد. نانسی کرامر، مدافع چرخه قاعدگی، بنیانگذار Free The Tampons، در آن زمان به روزنامه گفت که “وقتی آنها این موضوع را دیدند، به انجام آن در سراسر شهر رای دادند، و سپس ایالت از این روش پیروی کرد.”

با کارشناسان بهداشت عمومی تماس گرفتم. بسیاری از آنها داستان های قدرتمندی از اثرات منفی فقر در آن دوره داشتند، اما تقریباً هیچ کس نمی توانست به من بگوید که با شروع به بسته شدن این شکاف ها چه چیزی بهبود یافته است. من یک مدیر پزشکی سازمانی داشتم که به من گفت: “اگر مکان های بیشتری این اقلام را تهیه کنند، می توانیم این بحران بهداشتی را کاهش دهیم و شرایط بهداشتی قابل پیشگیری ناشی از فقر را در این دوره جبران کنیم”، اما نمی توانست دقیق تر باشد. این.

در نهایت، یکی از نمایندگان یک سازمان بهداشت قاعدگی توضیح داد که چرا نمی توانم داده های آنها را در مورد شاخص هایی مانند حضور در مدرسه یا پیشرفت تحصیلی پیدا کنم. این به این دلیل است که آنها آن را جمع نمی کنند.

آنها دلایل خوبی برای این کار دارند. مهمتر از همه، این یک چالش است، به خصوص در مکان هایی که تابوهای قوی در مورد قاعدگی وجود دارد، واداشتن مردم به صحبت در مورد قاعدگی خود. علاوه بر این، “اگر شما این را اندازه گیری کنید و داده های شما مثبت باشد، انتقاد این است که در مورد عوامل دیگری که نقش داشته اند؟” “از کجا می دانید که این مداخله است؟ اگر داده‌ها چندان مثبت نباشند، عوامل زیادی وجود دارد که می‌تواند در ناتوانی یک دختر به مدرسه یا اینکه چگونه خود را از نظر تحصیلی نشان می‌دهد کمک می‌کند که این را نمی‌توان به تنهایی به مداخله مرتبط کرد. “همانطور که او به من گفت:” اینطور نیست فقط در مورد سلامت قاعدگی

من همچنین با آمایا آرانز، مدیر ارشد عملیات و مدیر امور اجتماعی در Ruby Cup، یک برند اروپایی جام قاعدگی که دارای فنجان است، صحبت کردم که به انتشار ۱۰۰۰۰۰ فنجان در سراسر جهان کمک کرده است. او به من گفت که «گزارش‌هایی که ما داریم می‌گویند که دختران می‌گویند که در کلاس احساس اعتماد بیشتری می‌کنند. آنها کمتر می ترسند بلند شوند و بگویند: «من جواب آن را می دانم.» اما او اعتراف کرد: «به نظر خیلی می رسد. به دست آوردن اطلاعات دقیق در مورد اینکه آیا آنها بیشتر در مدرسه می مانند یا نه، دشوار است، اگر در اواخر زندگی ازدواج کنند، از بارداری در سنین نوجوانی اجتناب می کنند. موانع زیادی که آنها را از ماندن در مدرسه و پیشرفت باز می دارد، من فکر می کنم خیلی زیاد است که انتظار داشته باشیم یک چیز بر همه موانع غلبه کند.”

سپس او تنها چیزی را گفت که بیشتر از همه نیاز به شنیدن آن داشتم. او گفت: “من همچنین فکر می کنم که بتوانید چرخه خود را با خیال راحت مدیریت کنید، به خودی خود نتیجه خوبی است. گاهی فکر می کنم چرا باید نشان دهیم که این دختران در مدرسه بهتر هستند یا دیرتر ازدواج می کنند؟ آیا این واقعیت که مجبور نیستید هر ماه از جوراب های کفش کتانی خود استفاده کنید نتیجه کافی خوب نیست؟ آیا آنها باید برای احترام به کرامت خود کار دیگری انجام دهند؟”

تمام مدت اشتباه نگاهش کردم من هنوز هم به شدت معتقدم که کمک به دختران و زنان برای زندگی ایمن و سالم دنیا را به مکانی بهتر برای همه مردم تبدیل می کند. اما اکنون ارزیابی جدیدی از این ایده ساده دارم که دختران و زنان نباید در این جبهه به این شدت ادعا کنند. اگر هر فردی که قاعدگی دارد، صرف نظر از پتانسیل تحصیلی یا حرفه ای خود، به راحتی خونریزی کند چه؟

مایه دلگرمی است که بهتر می شود. در سال 2020، اسکاتلند اولین کشور در جهان شد که محصولات تکراری را برای “هر کسی که به آنها نیاز دارد” رایگان کرد. اینجا در ایالات متحده، در سال 2021، آن آربور اولین شهر آمریکایی بود که “به طور قانونی نیاز به ارائه محصولات قاعدگی در دستشویی های عمومی” داشت، در حالی که مدارس اورگان قانون کرامت قاعدگی را تصویب کردند، که “محصولات قاعدگی رایگان را در مدارس الزامی می کند”. صورتحساب های مشابه در سراسر کشور ظاهر می شود. همچنین در سال 2021، برای اولین بار، برنامه مشترک نظارت بر آب و فاضلاب با استناد به داده‌های جمع‌آوری‌شده از 42 کشور به عنوان بخشی از هدف خود برای دستیابی به بهداشت و بهداشت کافی و منصفانه برای همه، «داده‌های بهداشت ملی قاعدگی در حال ظهور» را ارائه کرد.

تعداد بیشتری از این ابتکارات در دست آماده سازی است، اگرچه در برخی محافل مخالفت وجود دارد.

جودی آرون جمهوری خواه، که لایحه ای را برای لغو الزام ایالت خود برای ارائه محصولات رایگان قاعدگی در مدارس دولتی ارائه کرد، گفت: “فکر نمی کنم نیوهمپشایر باید یک دولت خرد برای مدارس در مورد نحوه و مکان ارائه این محصولات باشد.” در جلسه استماع کمیسیون آموزش مجلس در اوایل سال جاری. نیکول کلاریدز-دیتریا، جمهوری‌خواه کانکتیکات، در مخالفت با لایحه ارائه محصولات رایگان قاعدگی در مدارس دولتی در ایالت خود، گفت: “من با مافوقم صحبت کردم و آنها گفتند که همه دانش‌آموزان در صورت نیاز به آنها به دفتر پرستار دسترسی دارند. “

با این حال، با وجود شکست‌ها و ناکامی‌ها، حقوق قاعدگی در نهایت به یک اولویت مهم در جوامع در سراسر جهان تبدیل می‌شود. چون حقوق بشر هستند. و همانطور که کریستینا گارسیا، نماینده مجلس کالیفرنیا، پس از تصویب قانون عدالت قاعدگی برای همه در ایالتش در ماه اکتبر گفت: “دسترسی راحت و رایگان به این محصولات به این معنی است که زمان ما را از عضویت مولد جامعه باز نخواهد داشت.”

داستان های بیشتر در مورد سلامت باروری زنان:

[ad_2]

https://20khababr.ir
https://afkharebartar.ir
https://akhabarebartar.ir
https://andnews.ir
https://avatefepak.ir
https://baranmajale.ir
https://behtaringam.ir
https://daltek.ir
https://elmitarin.ir
https://fardayeashena.ir
https://forbos.ir
https://foxirani.ir
https://gisoon.ir
https://hodhodirani.ir
https://iranisard.ir
https://kahkashani.ir
https://lasttimes.ir
https://lilaki.ir
https://livejame.ir
https://magirani.ir
https://majaleiranian.ir
https://mervina.ir
https://mineralnews.ir
https://modirezard.ir
https://momon.ir
https://moniseh.ir
https://nationaliran.ir
https://netcrafti.ir
https://news-single.ir
https://newsexpress.ir
https://newslife.ir
https://newsspot.ir
https://newsteen.ir
https://nikmag.ir
https://officemag.ir
https://okaziyon.ir
https://one-news.ir
https://pandamag.ir
https://parsroids.ir
https://patris-fun.ir
https://senatornews.ir
https://seratmag.ir
https://sibala.ir
https://sohanian.ir
https://sosokan.ir
https://tazekhabari.ir
https://technoirani.ir
https://timesirani.ir
https://yamorani.ir
https://yandexkhabari.ir
https://abdoosnews.ir
https://zehnenoandinsh.ir
https://abestanews.ir
https://abtinnews.ir
https://akhbarebartaaar.ir
https://akhbaremaaaa.ir
https://akhbareshomaaa.ir
https://akhshijnews.ir
https://atrinnews.ir
https://atroticnews.ir
https://atshnews.ir
https://bashariatemrooz.ir
https://dastesalamatt.ir
https://dostemansalam.ir
https://elementorsite.ir
https://emrooztafahom.ir
https://ensanedirooooooz.ir
https://etelaresankhabar.ir
https://examplenews.ir
https://fardaalefba.ir
https://gisooyekhabar.ir
https://halohekayatha.ir
https://hashtadonoh.ir
https://hekayatfardayeemaaa.ir
https://honarmandkhabar.ir
https://istgaheshomareyek.ir
https://ketabkhoooon.ir
https://kimyagaaaar.ir
https://markazeakhbar.ir
https://masternewss.ir
https://mohamadrezasite.ir
https://morvarideasia.ir
https://mramins.ir
https://naserinews.ir
https://nasermr.ir
https://newsamins.ir
https://newsatropat.ir
https://newscenterals.ir
https://newsmineral.ir
https://newsouls.ir
https://newspishgamannn.ir
https://newssalam.ir
https://newsshans.ir
https://newsworlds.ir
https://parinews.ir
https://patris-music.ir
https://poshtibannews.ir
https://powernewss.ir
https://recordejadid.ir
https://salamnewws.ir
https://23ncfst.ir/
https://amiran-carpet.ir/
https://armanenergytec.ir/
https://blogenews.ir/
https://blogkhoon.ir/
https://bvfars.ir/
https://charsounews.ir/
https://chsnews.ir/
https://dezfil.ir/
https://dmwebmaster.ir/
https://dota2news.ir/
https://erfanhd.ir/
https://etminan110.ir/
https://faratarazkhabar.ir/
https://farsgardi20.ir/
https://footynews.ir/
https://goto98.ir/
https://ilyarkhabar.ir/
https://ir2khabar.ir/
https://iranalmanac.ir/
https://irandaryafest.ir/
https://khabarehaft.ir/
https://khabarontime.ir/
https://lolsms.ir/
https://maadgig.ir/
https://masoudtb.ir/
https://mp3news.ir/
https://music-ha.ir/
https://nakhlestankhabar.ir/
https://newcharge.ir/
https://news-links.ir/
https://news180.ir/
https://pimn.ir/
https://prmf.ir/
https://pvnews.ir/
https://rejawnews.ir/
https://sahab-co.ir/
https://samanbarg.ir/
https://semanews.ir/
https://shirinonews.ir/
https://soheilesonghor.ir/
https://tacity.ir/
https://taktanews.ir/
https://tarabaranmag.ir/
https://telegram-persian.ir/
https://tfcenter.ir/
https://trika.ir/
https://velninews.ir/
https://vidnaz.ir/
https://wajnews.ir/
https://your-news.ir/
https://zangannews.ir/
https://2016downloadnew.ir/
https://paxsolomusic.ir/
https://daryamedia.ir/
https://andikakhabar.ir/
https://seo-pbn.ir/
https://ghezelwich.ir
https://panaztebtabriz.ir
https://shayna-net.ir
https://kanooneslamshahr.ir
https://raynuts.ir
https://honare2.ir
https://itsama.ir
https://flingpet.ir
https://foreverpro.ir
https://fraeesi.ir
https://gkhabar.ir
https://18amlak.ir
https://pooyesh-khabar.ir
https://matsef.ir
https://photo-land.ir
https://tabarestan118.ir
https://disachain.ir
https://chikaapp.ir
https://mahestan18.ir
https://radyaabkala.ir
https://c-civil.ir
https://saeeed.ir
https://copytops.ir
https://modirsearch.ir
https://shz1music.ir
https://m-khosravi.ir
https://iranhayashi.ir
https://iranian-dress.ir
https://gigblog.ir
https://basitcg.ir
https://mashhadhekmat.ir
https://rahetamin.ir
https://radolyamani.ir
https://bnemati.ir
https://face-wood.ir
https://tourvare.ir
https://centertasisat.ir
https://bidarirafsanjan.ir
https://namahaa.ir
https://30pp.ir
https://script-tabadol-link.ir
https://simayesarbedar.ir
https://pakdashtiha.ir
https://rentacars.ir
https://2019movies.ir
https://ekar24.ir
https://saber-ramezani.ir
https://teb-saharsina.ir

ایندکسر