آیا ترامپ فقط یک “اقدام گرم کردن” بود؟ هشدار دانشمند کانادایی درباره “دیکتاتوری دست راستی”

[ad_1]

در چند سال، سیستم دموکراتیک عمیقاً ناقص و شکننده‌تر ایالات متحده می‌تواند زیر بار یک حمله ارتجاعی طولانی فروپاشیده و جای خود را به یک دیکتاتوری راست‌گرا بدهد – دیکتاتوری که دونالد ترامپ، رئیس‌جمهور سابق آمریکا «فقط برایش گرم بود». بالا.”

توماس هومر-دیکسون، مدیر اجرایی مؤسسه Cascade در دانشگاه رویال رودز و محققی در مورد درگیری های خشونت آمیز، در مقاله ای جامع که در روزنامه کانادایی The Globe and Mail منتشر شد، هشدار شدیدی چنین بود.

هومر-دیکسون، رئیس سابق مرکز مطالعات صلح و درگیری در دانشگاه تورنتو، هشدار داد که “چشم انداز سیاسی و اجتماعی” ایالات متحده – کشوری عمیقا نابرابر و از نظر ایدئولوژیک قطبی شده که همچنین “تا دندان مسلح” است. – دارای علائم هشدار دهنده است.

او نوشت: «تا سال 2025. دموکراسی آمریکایی می تواند سقوط کند و باعث بی ثباتی شدید سیاسی داخلی، از جمله خشونت مدنی گسترده شود. تا سال 2030، اگر نه زودتر، کشور می تواند توسط یک دیکتاتوری دست راستی اداره شود.

مطالب مرتبط: آیا دموکراسی آمریکایی می تواند از زنجیره محکوم به فرار بگریزد؟ تا کنون، نشانه ها امیدوار کننده نیستند

هومر-دیکسون با ادعای اینکه شخصیت‌های مرتجع برجسته مانند راش لیمبو مجری فقید رادیویی جناح راست و ترامپ – که مدال آزادی ریاست جمهوری را در سال 2020 به لیمبو اعطا کرد – به عنوان علل “علائم” ناکارآمدی سیاسی ایالات متحده هستند، گفت. بحران های کنونی ملت ریشه در پدیده های تاریخی بی شماری دارد:

برخی از آنها را می توان به تأسیس کشور ردیابی کرد – به بی اعتمادی مداوم به دولت که در فرهنگ سیاسی کشور در طول انقلاب نهفته بود، به برده داری، به سازش سیاسی هیئت انتخاباتی که باعث برده داری شد، تا نمایندگی بیش از حد رای دهندگان در مناطق روستایی سنا و شکست بازسازی پس از جنگ داخلی.

او ادامه داد: «اما سیاست‌های موفق در سراسر جهان بر کاستی‌هایی غلبه می‌کنند که به همان اندازه اساسی هستند».

پس چرا دموکراسی آمریکایی به ویژه در برابر سقوط کامل در آینده نزدیک آسیب پذیر است؟

هومر-دیکسون استدلال می کند که «آنچه که به نظر می رسد امروز ایالات متحده را به آستانه از دست دادن دموکراسی خود سوق داده است، تأثیر چند برابری بین کاستی های اصلی آن و تغییرات اخیر در ویژگی های «مادی» جامعه است.

این تغییرات شامل درآمدهای راکد با درآمد متوسط، عدم اطمینان مزمن اقتصادی و نابرابری فزاینده به عنوان اقتصاد کشور – که با تغییرات تکنولوژیکی و جهانی شدن متحول شده است – تغییر مسیر از قدرت عضلانی، صنایع سنگین و تولید به عنوان منابع اصلی ثروت به قدرت ایده‌ها، اطلاعات است. فناوری، تولید نمادین و مالی. نابرابری‌های اقتصادی، نژادی و اجتماعی در آمریکا به دو قطبی شدن ایدئولوژیک بین راست و چپ سیاسی کمک کرده است و قطبی‌سازی رو به وخامت دولت را فلج کرده و در عین حال اختلافات را عمیق‌تر کرده است.

ترامپ و جمهوری‌خواهانش که برای بهره‌برداری از چنین اختلاف‌هایی بی‌صبر هستند و موقعیت خوبی دارند، بسیاری از آنها از «دروغ بزرگ» حمایت کردند که ترامپ در انتخابات ریاست‌جمهوری 2020 پیروز شد، اما حزب دموکرات از او دزدید.

هومر-دیکسون نوشت: این دروغ – که به قیام کنگره در 6 ژانویه کمک کرد و بر اساس یک نظرسنجی جدید، توسط دو سوم رأی دهندگان جمهوری خواه پذیرفته شد – یک سم قدرتمند ضد دمکراتیک است.


آیا می خواهید همه اخبار و نظراتی که سالن ارائه می دهد مرور روزانه داشته باشید؟ در خبرنامه صبحگاهی ما، دوره تصادف، مشترک شوید.


او گفت: «تمایل به تایید علنی دروغ بزرگ به آزمونی برای وفاداری جمهوری خواهان به آقای ترامپ تبدیل شده است. «این فقط یک حرکت ایدئولوژیک برای ترویج همبستگی جمهوری خواهان علیه دموکرات ها نیست. او حامیان خود را یک قدم عقب تر از پویایی روانی غیرانسانی سازی شدید، که منجر به برخی از بدترین خشونت ها در تاریخ بشر شد، قرار می دهد. و تلاش‌های جمهوری‌خواهان برای تبدیل حوزه‌های کنگره به شکل‌هایی شبیه چوب شور، محدود کردن حق رای و تحت کنترل گرفتن رای‌دهندگان در سطح ایالت – به یک جنگ صلیبی اخلاقی علیه شر تبدیل می‌شود.»

همانطور که گاردین روز یکشنبه گزارش داد، «همپیمانان دونالد ترامپ و دیگرانی که تئوری‌های توطئه بی‌اساس درباره انتخابات منتشر می‌کنند، کمپین‌هایی را برای پست‌های کلیدی – از فرماندار گرفته تا وزیر خارجه – راه‌اندازی کرده‌اند که تأثیر قابل‌توجهی بر روند صدور گواهینامه پس از انتخابات دارد.

«جمهوری‌خواهانی که دروغ‌های انتخاباتی را پذیرفته‌اند، در میشیگان، جورجیا، آریزونا و نوادا نیز برای تصدی پست وزارت امور خارجه شرکت می‌کنند. که سال‌ها نادیده گرفته شده بود، اکنون آگاهی وسیع‌تری از قدرت عظیم این وزیران امور خارجه در مورد نحوه برگزاری انتخابات و شمارش آرا وجود دارد. این قدرت در سال 2020 بی‌سابقه بود، زمانی که وزرای خارجه درباره مواردی مانند نحوه تنظیم صندوق‌های رای و ارسال خودکار درخواست‌های رای‌گیری از طریق پست برای رای‌دهندگان تصمیم گرفتند.

گاردین می‌گوید: «وزرای امور خارجه قدرت یکجانبه عظیمی دارند و در صورت انتخاب، انکار انتخابات می‌تواند صدمات قابل‌توجهی به انتخابات آینده وارد کند». اضافه.

اگرچه پیش‌بینی‌های او در بدترین حالت وحشتناک هستند، هومر-دیکسون روشن کرده است که او تنها دانشمندی نیست که معتقد است دموکراسی آمریکایی در آستانه شکست کامل است.

او گفت: «نوامبر گذشته، بیش از 150 استاد سیاست، دولت، اقتصاد سیاسی و روابط بین‌الملل از کنگره خواستند قانون آزادی رأی را تصویب کند که از یکپارچگی انتخابات ایالات متحده محافظت می‌کند اما اکنون در سنا متوقف شده است». . آنها نوشتند: «این لحظه ای از «خطر و خطر بزرگ» است. “هوا داره می گذره و نیمه شب نزدیکه.”

هومر-دیکسون همچنین با کارشناسانی مشورت کرد که در صورت بازگشت ترامپ به قدرت در سال 2024، تعدادی از نتایج احتمالی را پیشنهاد کردند – “بدون خوش خیم”:

آنها از کشورها و رژیم های سیاسی خاصی برای نشان دادن اینکه ایالات متحده می تواند به کجا برود استناد می کنند: مجارستان ویکتور اوربان با دستگاه قانونی اجباری «دموکراسی غیرلیبرال»; برزیل ژایر بولسونارو با بحران اجتماعی مزمن و ناکارآمدی اداری. یا روسیه ولادیمیر پوتین با خودکامگی وحشیانه یک دست فراملی گرایانه اش. همه موافق بودند که در دولت دوم ترامپ، لیبرالیسم به حاشیه رانده خواهد شد و بر گروه های مسیحی دست راستی چیره خواهد شد، در حالی که خشونت توسط گروه های هوشیار و شبه نظامی به شدت افزایش خواهد یافت.

هومر-دیکسون در ادامه به «رژیم سیاسی دیگری، از نظر تاریخی، که می‌تواند آینده وحشتناک‌تری را برای ایالات متحده متصور باشد، اشاره کرد: جمهوری وایمار».

او نوشت: «هنگامی که تابستان گذشته تاریخ جمهوری محکوم به فنا را خواندم، حداقل پنج شباهت نگران‌کننده را با وضعیت کنونی ایالات متحده ترسیم کردم، از جمله اینکه در هر دو مورد یک رهبر کاریزماتیک موفق شد افراط‌گرایان راست‌گرا را بر سر یک موضوع متحد کند. دستور کار سیاسی. تسخیر دولت “.

یکی دیگر از موارد مشابه احتمالی بین وایمار و ایالات متحده می تواند «فروپاشی دموکراتیک و به دنبال آن تحکیم دیکتاتوری» باشد.

هومر-دیکسون نوشت: «آقای ترامپ فقط می تواند یک اقدام گرم کننده باشد – فردی ایده آل برای مرحله اول، اما نه برای مرحله دوم. او گفت: «با بازگشت به قدرت، او توپی خواهد بود که دموکراسی را از بین می برد، اما این روند منجر به فروپاشی سیاسی و اجتماعی خواهد شد. با این حال، از طریق آزار و اذیت و اخراج عمدی، او می‌تواند صفوف مخالفان جنبش خود را در داخل کمرنگ کند. سپس صحنه برای حاکم صالح‌تر حاکم بعد از آقای ترامپ آماده می‌شود تا به هرج و مرج نظم بخشد. ایجاد شده. “

در ماه اکتبر، استیو بنن، مشاور سابق ترامپ در کاخ سفید، آشکارا به مردم گفت که “نیروهای ضربتی” جمهوری خواه باید به محض روی کار آمدن رئیس جمهور بعدی جمهوری خواه در دستگاه فدرال مستقر شوند تا “دولت را مجددا” از درون تشکیل دهند. .

هومر-دیکسون با انتظار منتقدانی که ممکن است تحلیل او از وضعیت دموکراسی آمریکا را نگران کننده بدانند، هشدار داد که “ما نباید این احتمالات را صرفاً به این دلیل که مضحک به نظر می رسند یا بیش از حد وحشتناک تصور می شوند رد کنیم.”

او گفت: «در سال 2014، این فرض که دونالد ترامپ رئیس جمهور شود نیز تقریباً برای همه پوچ به نظر می رسد. اما امروز ما در دنیایی زندگی می کنیم که پوچ به طور منظم به واقعیت و یک زندگی روزمره وحشتناک تبدیل می شود.

هومر-دیکسون به عنوان یک کانادایی، درخواست خود برای اقدام را بر روی دولت کشورش متمرکز کرد، که او خواستار تشکیل یک کمیته دائمی و غیرحزبی پارلمانی برای آمادگی برای احتمال فروپاشی دموکراتیک در جنوب شد، نتیجه ای که می توانست به همراه داشته باشد. عواقب جدی برای کانادا

او هشدار داد: «ما باید با شناخت کامل مقیاس خطر شروع کنیم. «اگر آقای ترامپ دوباره انتخاب شود، حتی در سناریوهای خوش بینانه تر، خطرات اقتصادی و سیاسی برای کشور ما بی شمار خواهد بود.

در ایالات متحده، گروه‌های مدافع از دموکرات‌ها، که در حال حاضر کنگره ایالات متحده را کنترل می‌کنند، ترغیب می‌کنند تا هر کاری در توان دارند – از جمله چکش زدن علیه قوانین تعیین‌شده سنا – برای محافظت از حق رای و نهادهای دموکراتیک در برابر جمهوری‌خواهان در سطح ایالتی انجام دهند. پیش از دستورات موقت کلیدی در سال 2022، به شدت به سمت محدود کردن دسترسی به برگه های رأی و «انتخابات آدم ربایی» حرکت کند.

گروه حامی سنای ما را درست کن از دموکرات ها خواست: «به ماجرا پایان دهید». توییت اخیر. “قانونی را در مورد حق رای تصویب کنید. دموکراسی ما را نجات دهید.”

درباره بحران واقعی دموکراسی در آمریکا بیشتر بخوانید:[ad_2]

https://20khababr.ir
https://afkharebartar.ir
https://akhabarebartar.ir
https://andnews.ir
https://avatefepak.ir
https://baranmajale.ir
https://behtaringam.ir
https://daltek.ir
https://elmitarin.ir
https://fardayeashena.ir
https://forbos.ir
https://foxirani.ir
https://gisoon.ir
https://hodhodirani.ir
https://iranisard.ir
https://kahkashani.ir
https://lasttimes.ir
https://lilaki.ir
https://livejame.ir
https://magirani.ir
https://majaleiranian.ir
https://mervina.ir
https://mineralnews.ir
https://modirezard.ir
https://momon.ir
https://moniseh.ir
https://nationaliran.ir
https://netcrafti.ir
https://news-single.ir
https://newsexpress.ir
https://newslife.ir
https://newsspot.ir
https://newsteen.ir
https://nikmag.ir
https://officemag.ir
https://okaziyon.ir
https://one-news.ir
https://pandamag.ir
https://parsroids.ir
https://patris-fun.ir
https://senatornews.ir
https://seratmag.ir
https://sibala.ir
https://sohanian.ir
https://sosokan.ir
https://tazekhabari.ir
https://technoirani.ir
https://timesirani.ir
https://yamorani.ir
https://yandexkhabari.ir
https://abdoosnews.ir
https://zehnenoandinsh.ir
https://abestanews.ir
https://abtinnews.ir
https://akhbarebartaaar.ir
https://akhbaremaaaa.ir
https://akhbareshomaaa.ir
https://akhshijnews.ir
https://atrinnews.ir
https://atroticnews.ir
https://atshnews.ir
https://bashariatemrooz.ir
https://dastesalamatt.ir
https://dostemansalam.ir
https://elementorsite.ir
https://emrooztafahom.ir
https://ensanedirooooooz.ir
https://etelaresankhabar.ir
https://examplenews.ir
https://fardaalefba.ir
https://gisooyekhabar.ir
https://halohekayatha.ir
https://hashtadonoh.ir
https://hekayatfardayeemaaa.ir
https://honarmandkhabar.ir
https://istgaheshomareyek.ir
https://ketabkhoooon.ir
https://kimyagaaaar.ir
https://markazeakhbar.ir
https://masternewss.ir
https://mohamadrezasite.ir
https://morvarideasia.ir
https://mramins.ir
https://naserinews.ir
https://nasermr.ir
https://newsamins.ir
https://newsatropat.ir
https://newscenterals.ir
https://newsmineral.ir
https://newsouls.ir
https://newspishgamannn.ir
https://newssalam.ir
https://newsshans.ir
https://newsworlds.ir
https://parinews.ir
https://patris-music.ir
https://poshtibannews.ir
https://powernewss.ir
https://recordejadid.ir
https://salamnewws.ir
https://23ncfst.ir/
https://amiran-carpet.ir/
https://armanenergytec.ir/
https://blogenews.ir/
https://blogkhoon.ir/
https://bvfars.ir/
https://charsounews.ir/
https://chsnews.ir/
https://dezfil.ir/
https://dmwebmaster.ir/
https://dota2news.ir/
https://erfanhd.ir/
https://etminan110.ir/
https://faratarazkhabar.ir/
https://farsgardi20.ir/
https://footynews.ir/
https://goto98.ir/
https://ilyarkhabar.ir/
https://ir2khabar.ir/
https://iranalmanac.ir/
https://irandaryafest.ir/
https://khabarehaft.ir/
https://khabarontime.ir/
https://lolsms.ir/
https://maadgig.ir/
https://masoudtb.ir/
https://mp3news.ir/
https://music-ha.ir/
https://nakhlestankhabar.ir/
https://newcharge.ir/
https://news-links.ir/
https://news180.ir/
https://pimn.ir/
https://prmf.ir/
https://pvnews.ir/
https://rejawnews.ir/
https://sahab-co.ir/
https://samanbarg.ir/
https://semanews.ir/
https://shirinonews.ir/
https://soheilesonghor.ir/
https://tacity.ir/
https://taktanews.ir/
https://tarabaranmag.ir/
https://telegram-persian.ir/
https://tfcenter.ir/
https://trika.ir/
https://velninews.ir/
https://vidnaz.ir/
https://wajnews.ir/
https://your-news.ir/
https://zangannews.ir/
https://2016downloadnew.ir/
https://paxsolomusic.ir/
https://daryamedia.ir/
https://andikakhabar.ir/
https://seo-pbn.ir/
https://ghezelwich.ir
https://panaztebtabriz.ir
https://shayna-net.ir
https://kanooneslamshahr.ir
https://raynuts.ir
https://honare2.ir
https://itsama.ir
https://flingpet.ir
https://foreverpro.ir
https://fraeesi.ir
https://gkhabar.ir
https://18amlak.ir
https://pooyesh-khabar.ir
https://matsef.ir
https://photo-land.ir
https://tabarestan118.ir
https://disachain.ir
https://chikaapp.ir
https://mahestan18.ir
https://radyaabkala.ir
https://c-civil.ir
https://saeeed.ir
https://copytops.ir
https://modirsearch.ir
https://shz1music.ir
https://m-khosravi.ir
https://iranhayashi.ir
https://iranian-dress.ir
https://gigblog.ir
https://basitcg.ir
https://mashhadhekmat.ir
https://rahetamin.ir
https://radolyamani.ir
https://bnemati.ir
https://face-wood.ir
https://tourvare.ir
https://centertasisat.ir
https://bidarirafsanjan.ir
https://namahaa.ir
https://30pp.ir
https://script-tabadol-link.ir
https://simayesarbedar.ir
https://pakdashtiha.ir
https://rentacars.ir
https://2019movies.ir
https://ekar24.ir
https://saber-ramezani.ir
https://teb-saharsina.ir

ایندکسر