آیا اف بی آی دستور ترور مالکوم ایکس را صادر کرده است؟ افشاگری های جدید یک سوال قدیمی را مطرح می کند

[ad_1]

درست چند روز قبل از اینکه شهر نیویورک مجسمه عظیم توماس جفرسون را از تالار شهر بردارد، سایروس ونس، دادستان منطقه منهتن از یک قاضی دادگاه ایالتی خواست تا حکم دو مردی را که به ناحق به قتل یک متفکر حقوق مدنی محکوم شده بودند، لغو کند. Malcolm X در سال 1965 در سالن رقص Audubon در هارلم.

اگرچه ممکن است جابجایی مجسمه دشوار به نظر برسد، اما در مقایسه با نیروی درونی روح مورد نیاز برای بازنگری در بی عدالتی های نژادی که قربانی رنگین پوستانی می شود که اکنون زندگی می کنند و همچنان ضربه های جنایتکاران، نژادپرستانه و اغلب احساس می کنند، چیزی نیست. مجری قانون فاسد

تبرئه‌های مردان سیاه‌پوست محکوم غیرقانونی اکنون به قدری تکرار می‌شود که در انتهای برنامه خبری، درست قبل از زمان و قیمت سهام ظاهر می‌شود. هیچ اعتباری برای «نظریه نژادی انتقادی» بیشتر از پیگیری منظم این موارد با تمام جزئیات خونین آنها نیست.

ونس که در چند روز گذشته در دفتر خود بوده است، به دادگاه گفت که محمد عبدالعزیز (که هنوز زنده است، 83 ساله) و خلیل اسلام (که در سال 2009 درگذشت) قربانیان “نقض غیرقابل قبول قانون و افکار عمومی شده اند. اعتماد “در مقیاس بزرگ، که به راحتی از مرز به چیزی بسیار شوم تر از پروفایل نژادی پیش پا افتاده شما عبور کرد.

ونس در دادگاه گفت: «اما آنچه که اکنون در این تحقیق مجدد دریافت کرده‌ایم، مواد متعددی است که دفتر من در سال 1965 به طرز غم‌انگیزی در اختیار نداشت و بنابراین به دفاع تحویل داده نشد.» مهمتر از همه، ما ده ها و ده ها گزارش از FBI و دفتر خدمات ویژه و تحقیقات اداره پلیس نیویورک دریافت کرده ایم. ادگار هوور، اف‌بی‌آی به بسیاری از شاهدان دستور داده است که به پلیس یا دادستان نگویند که در واقع مخبران اف‌بی‌آی هستند.

مطالب مرتبط: دموکرات های میانه رو MLK را جشن می گیرند. از آنها منزجر شده بود

ونس ادامه داد: بسیاری از این اسناد قابل بخشش بودند. هیچ کدام از آنها به دفاع فاش نشدند. بدون این پرونده ها مشخص است که این افراد محاکمه عادلانه ای نداشته اند و باید احکام آنها لغو شود. علاوه بر این، در شرایط منحصر به فرد ارائه شده در یک پرونده 55 ساله، امکان بررسی مجدد هیچ یک از اتهامات مندرج در کیفرخواست وجود نداشت. بنابراین مردم معتقدند که اتهام آقای عزیز و اسلام باید رفع شود.»

هر دو مرد در طول دادگاه و حبس بی گناه خود را حفظ کردند. در نهایت آنها 20 سال حبس را سپری کردند و در دهه 1980 با آزادی مشروط آزاد شدند.

ونس در ادامه از عزیز و خانواده‌اش، از خانواده اسلام و خانواده مالکوم ایکس عذرخواهی کرد: «از طرف سازمان‌های مجری قانون کشورمان به خاطر این بی‌عدالتی چند دهه‌ای که ایمان عمومی را نسبت به نهادهایی که برای تضمین حفاظت برابر طراحی شده‌اند از بین می‌برد. از قانون ما نمی‌توانیم آنچه را که از این مردان و خانواده‌هایشان گرفته شده است، بازیابی کنیم، اما با تنظیم سوابق، ممکن است بتوانیم این ایمان را بازیابی کنیم.»

هیچ مدرک فیزیکی دال بر ارتباط عزیز و اسلام با صحنه قتل وجود نداشت و هر دو اصرار داشتند که در هنگام قتل که در روز روشن اتفاق افتاد در خانه بودند و با شلیک یک تیرانداز و سپس مهمات اضافی از سوی دو عامل دیگر شروع شد. تپانچه ها

در مقابل، شواهد فیزیکی قابل توجهی مبنی بر دخالت مجاهد عبدالحلیم (معروف در آن زمان به نام تلماج حایر)، سومین نفری که در ابتدا همراه با عزیز و اسلام محکوم شدند، وجود داشت. حلیم که توسط یکی از نیروهای امنیتی مالکوم ایکس از ناحیه پا مورد اصابت گلوله قرار گرفته بود، در مقابل سالن رقص اودوبون توسط جمعیت دستگیر شد.

حلیم ابتدا در طول دادگاه منکر دست داشتن در قتل مالکوم ایکس شد، اما پس از صحبت با عزیز و اسلام در حالی که آنها با هم در زندان بودند، نظرش تغییر کرد. او شهادت داد که یکی از تیراندازان بوده است، اما عزیز و اسلام هیچ ارتباطی با قتل نداشته اند و گفت که سه یا چهار مرد دیگر در تیراندازی دست داشته اند و او می داند که آنها چه کسانی هستند، اما از شناسایی آنها خودداری کرده است.

به لطف یک گروه کر یونانی متشکل از 12 شاهد عینی – برخی یا همه خبرچینان FBI – که شهادت دادند که عزیز و اسلام را در صحنه دیدند، آنها محکوم شدند. آنچه ما در اینجا داریم، ساختگی آشکاری است که پلیس شهر نیویورک و FBI را درگیر می کند.


آیا می خواهید همه اخبار و نظراتی که سالن ارائه می دهد مرور روزانه داشته باشید؟ در خبرنامه صبحگاهی ما، دوره تصادف، مشترک شوید.


نقش یکی از “شاهدان عینی” مشتاق را در نظر بگیرید که بنا به پیشنهاد ونس، تپانچه نیمه اتوماتیک کالیبر 45 حلیم را پس از انداختن آن برداشت، “آن را به خانه خود در بروکلین بازگرداند و آن را جدا کرد.” سپس، ساعاتی بعد، “با دفتر FBI در نیویورک تماس گرفت و ترتیب داد که اسلحه را به آنها بدهد. FBI اسلحه را به پلیس نیویورک داد.”

نیویورک تایمز گزارش می دهد که بررسی ونس پس از “مستند انفجاری” در نتفلیکس در مورد قتل “و یک بیوگرافی جدید باعث تجدید علاقه به پرونده شد. [but] مشخص نمی کند که چه کسی اکنون به عقیده دادستان ها او مالکوم ایکس را کشته است.

مقاله تایمز ادامه می‌دهد: «هیچکدام طرح پلیس یا دولت برای کشتن او را فاش نکردند. او همچنین سوالاتی را در مورد اینکه چگونه و چرا پلیس و دولت فدرال در جلوگیری از کشته شدن حداقل یکی از اعضای نیوجرسی ملت اسلام شکست خوردند، بی پاسخ گذاشت.

آنچه در اسناد ونس و پوشش بعدی اخبار گم شده است، هرگونه تلاشی برای قرار دادن این آخرین تحولات در زمینه تاریخی COINTELPRO، فرزندان شرور J.W. ادگار هوور، که هدفش بی اعتبار کردن و خنثی کردن فعالان مهم حقوق مدنی و عوامل تغییر، از جمله مالکوم ایکس، مارتین لوتر کینگ جونیور، چهره های برجسته در پلنگ سیاه و بسیاری دیگر بود.

اوایل سال جاری، خانواده مالکوم ایکس و وکیل بن کرامپ نامه‌ای را منتشر کردند که توسط یک افسر پلیس سابق نیویورک نوشته شده بود که در آن می‌گفتند «پلیس نیویورک و اف‌بی‌آی پشت ترور یک رهبر برجسته سیاه‌پوست در سال 1965 بودند.»

“نامه ای در سال 2011 به افسر مرده ریموند آ. وود بیان می کند که وود توسط روسای پلیس شهر نیویورک مجبور شد دو نفر از اعضای تیم امنیتی مالکوم ایکس را مجبور به ارتکاب جنایاتی کند که منجر به دستگیری آنها شد. فقط چند روز قبل از این روزنامه می گوید که ترور. “پس از آن، آنها نتوانستند ورود به سالن رقص Audubon در نیویورک را تضمین کنند، جایی که مالکوم ایکس در هنگام کشته شدن او صحبت می کرد.

بر اساس گزارش FBI در وب سایت خود آژانس، COINTELPRO، “مخفف برنامه ضد جاسوسی” در سال 1956 “برای ایجاد اختلال در فعالیت های حزب کمونیست ایالات متحده” راه اندازی شد و در دهه 1960 به “شامل تعدادی از برنامه ها” گسترش یافت. سایر گروه‌های داخلی مانند کوکلوکس کلان، حزب کارگران سوسیالیست و حزب پلنگ سیاه».

دفتر به ما اطمینان می دهد که همه چیز در سال 1971 به پایان رسید. در عوض، توصیف آندی اف بی آی همچنان “از نظر دامنه محدود (حدود دو دهم درصد حجم کاری FBI در 15 سال)” و “بعدها به درستی توسط کنگره مورد انتقاد قرار گرفت. و مردم آمریکا برای محدود کردن حقوق متمم اول به دلایل دیگر.

این در بهترین حالت، حسابداری جزئی است. زمینه و جدول زمانی در اینجا بسیار مهم است.

به این فکر کنید که در تابستان 1964، زمانی که فانی لو هامر و حزب دموکرات می سی سی پی می سی سی پی به کنوانسیون ملی دموکرات ها در آتلانتیک سیتی آمدند تا به جایگاه نژاد سفید که دستگاه حزب ایالتی را کنترل می کرد، اعتراض کنند، رئیس جمهور لیندون جانسون دستور داد. از هوور برای نظارت مخفیانه هامر و فعالان همکارش.

گزارش تلویزیونی دست اول هامر از اعتبار کمیته، که توصیف می کند چگونه پلیس محلی و ایالتی در می سی سی پی او را به دلیل تلاش برای ثبت نام برای رای دادن به شدت مورد ضرب و شتم قرار داد، ملت را خفه کرد.

هامر در سال 1917 به دنیا آمد و یکی از 20 فرزند خانواده هیزم شکن می سی سی پی است که ذرت و پنبه کشت می کنند. او در سن 44 سالگی، با تحصیلات ابتدایی، شروع به شرکت در جلسات کمیته هماهنگی بدون خشونت دانشجویی کرد، که کمپین های ثبت نام رای دهندگان را سازماندهی می کند.

FBI قبلاً شنود غیرقانونی دکتر کینگ را انجام می داد. بعد از آتلانتیک سیتی، هامر در ماه های بعد به مالکوم ایکس معرفی شد. آنچه احتمالاً توجه هوور را به خود جلب کرد این واقعیت بود که حضور مشترک هامر و مالکوم ایکس نشان دهنده نزدیک شدن نیروها در کنشگری سیاهپوستان بود.

در مصاحبه ای با برنامه WBAI من، ران کوبی، وکیل مدافع حقوق مدنی و جنایی نیویورک، به یاد آورد که استاد و دوست سابقش بیل کونستلر در دهه 1970 سعی کرد دقیقاً همان کاری را انجام دهد که او انجام داد. اعتراف کننده مالکوم ایکس.

کوبی یادآور شد: «این پیشنهاد به دادگاه رفت و با مخالفت شدید دادستان منطقه رابرت مورگنتاو مواجه شد. در پایان، قاضی هارولد روتو، که کوبا او را یکی از بدترین افراد روی نیمکت در نیویورک توصیف کرد، “این درخواست را رد کرد و این افراد یک دهه دیگر در زندان ماندند تا اینکه به صورت مشروط آزاد شدند.”

کوبا موافقت کرد که خوب بود که عدالت در این مورد اجرا شد – اما چیزهای بیشتری برای گفتن وجود داشت. او گفت: “باید بگویم که این تجارت برای تبرئه سیاه پوستان بیگناه مرده چیز خوبی است، اما کمی زمان بیشتری باید صرف شود: الف) تبرئه سیاهان بیگناه زنده پشت میله ها و ب) تلاش برای جلوگیری از حضور بیشتر مردم. رفتن به زندان برای جنایاتی که یا مرتکب نشده‌اند یا آنقدر بیش از حد جرم انگاری شده‌اند که هیچ توضیحی جز نژادپرستی ساختاری برای زندانی شدن آنها وجود ندارد.»

مجسمه ها واقعا راحت تر بلند می شوند. این داستان گمشده پشت قتل مالکوم ایکس بسیار دشوارتر است.

بیشتر در مورد تاریخ، عدالت نژادی و وضعیت نظارت:

[ad_2]

https://20khababr.ir
https://afkharebartar.ir
https://akhabarebartar.ir
https://andnews.ir
https://avatefepak.ir
https://baranmajale.ir
https://behtaringam.ir
https://daltek.ir
https://elmitarin.ir
https://fardayeashena.ir
https://forbos.ir
https://foxirani.ir
https://gisoon.ir
https://hodhodirani.ir
https://iranisard.ir
https://kahkashani.ir
https://lasttimes.ir
https://lilaki.ir
https://livejame.ir
https://magirani.ir
https://majaleiranian.ir
https://mervina.ir
https://mineralnews.ir
https://modirezard.ir
https://momon.ir
https://moniseh.ir
https://nationaliran.ir
https://netcrafti.ir
https://news-single.ir
https://newsexpress.ir
https://newslife.ir
https://newsspot.ir
https://newsteen.ir
https://nikmag.ir
https://officemag.ir
https://okaziyon.ir
https://one-news.ir
https://pandamag.ir
https://parsroids.ir
https://patris-fun.ir
https://senatornews.ir
https://seratmag.ir
https://sibala.ir
https://sohanian.ir
https://sosokan.ir
https://tazekhabari.ir
https://technoirani.ir
https://timesirani.ir
https://yamorani.ir
https://yandexkhabari.ir
https://abdoosnews.ir
https://zehnenoandinsh.ir
https://abestanews.ir
https://abtinnews.ir
https://akhbarebartaaar.ir
https://akhbaremaaaa.ir
https://akhbareshomaaa.ir
https://akhshijnews.ir
https://atrinnews.ir
https://atroticnews.ir
https://atshnews.ir
https://bashariatemrooz.ir
https://dastesalamatt.ir
https://dostemansalam.ir
https://elementorsite.ir
https://emrooztafahom.ir
https://ensanedirooooooz.ir
https://etelaresankhabar.ir
https://examplenews.ir
https://fardaalefba.ir
https://gisooyekhabar.ir
https://halohekayatha.ir
https://hashtadonoh.ir
https://hekayatfardayeemaaa.ir
https://honarmandkhabar.ir
https://istgaheshomareyek.ir
https://ketabkhoooon.ir
https://kimyagaaaar.ir
https://markazeakhbar.ir
https://masternewss.ir
https://mohamadrezasite.ir
https://morvarideasia.ir
https://mramins.ir
https://naserinews.ir
https://nasermr.ir
https://newsamins.ir
https://newsatropat.ir
https://newscenterals.ir
https://newsmineral.ir
https://newsouls.ir
https://newspishgamannn.ir
https://newssalam.ir
https://newsshans.ir
https://newsworlds.ir
https://parinews.ir
https://patris-music.ir
https://poshtibannews.ir
https://powernewss.ir
https://recordejadid.ir
https://salamnewws.ir
https://23ncfst.ir/
https://amiran-carpet.ir/
https://armanenergytec.ir/
https://blogenews.ir/
https://blogkhoon.ir/
https://bvfars.ir/
https://charsounews.ir/
https://chsnews.ir/
https://dezfil.ir/
https://dmwebmaster.ir/
https://dota2news.ir/
https://erfanhd.ir/
https://etminan110.ir/
https://faratarazkhabar.ir/
https://farsgardi20.ir/
https://footynews.ir/
https://goto98.ir/
https://ilyarkhabar.ir/
https://ir2khabar.ir/
https://iranalmanac.ir/
https://irandaryafest.ir/
https://khabarehaft.ir/
https://khabarontime.ir/
https://lolsms.ir/
https://maadgig.ir/
https://masoudtb.ir/
https://mp3news.ir/
https://music-ha.ir/
https://nakhlestankhabar.ir/
https://newcharge.ir/
https://news-links.ir/
https://news180.ir/
https://pimn.ir/
https://prmf.ir/
https://pvnews.ir/
https://rejawnews.ir/
https://sahab-co.ir/
https://samanbarg.ir/
https://semanews.ir/
https://shirinonews.ir/
https://soheilesonghor.ir/
https://tacity.ir/
https://taktanews.ir/
https://tarabaranmag.ir/
https://telegram-persian.ir/
https://tfcenter.ir/
https://trika.ir/
https://velninews.ir/
https://vidnaz.ir/
https://wajnews.ir/
https://your-news.ir/
https://zangannews.ir/
https://2016downloadnew.ir/
https://paxsolomusic.ir/
https://daryamedia.ir/
https://andikakhabar.ir/
https://seo-pbn.ir/
https://ghezelwich.ir
https://panaztebtabriz.ir
https://shayna-net.ir
https://kanooneslamshahr.ir
https://raynuts.ir
https://honare2.ir
https://itsama.ir
https://flingpet.ir
https://foreverpro.ir
https://fraeesi.ir
https://gkhabar.ir
https://18amlak.ir
https://pooyesh-khabar.ir
https://matsef.ir
https://photo-land.ir
https://tabarestan118.ir
https://disachain.ir
https://chikaapp.ir
https://mahestan18.ir
https://radyaabkala.ir
https://c-civil.ir
https://saeeed.ir
https://copytops.ir
https://modirsearch.ir
https://shz1music.ir
https://m-khosravi.ir
https://iranhayashi.ir
https://iranian-dress.ir
https://gigblog.ir
https://basitcg.ir
https://mashhadhekmat.ir
https://rahetamin.ir
https://radolyamani.ir
https://bnemati.ir
https://face-wood.ir
https://tourvare.ir
https://centertasisat.ir
https://bidarirafsanjan.ir
https://namahaa.ir
https://30pp.ir
https://script-tabadol-link.ir
https://simayesarbedar.ir
https://pakdashtiha.ir
https://rentacars.ir
https://2019movies.ir
https://ekar24.ir
https://saber-ramezani.ir
https://teb-saharsina.ir

ایندکسر

hacklink al hd film izle php shell indir siber güvenlik türkçe anime izle Fethiye Escort android rat duşakabin fiyatları fud crypter hack forum mobil ödeme bozdursu tesisatçısıMobil Ödeme Bozdurma beğeni satın alMobil Ödeme Nakite ÇevirmeTürk Telekom Mobil Ödeme BozdurmaMobil Ödeme Bozdur 7/24html nullednulled themes1xbet-girişbuy instagram followersMobil Ödeme BozdurmakronosslotkronosslotkronosslotkronosslotkronosslotkronosslotViagraMobil Ödeme BozdurmaMobil Ödeme Nakite ÇevirmeMobil Ödeme Nakite Çevirme