آیا آمریکا روان پریشی توده ای را تجربه می کند؟


در سال 2020، 34 درصد از جمهوری‌خواهان و مستقل‌های متمایل به راست، که توسط مرکز تحقیقاتی پیو انجام شد، موافق بودند که «محتمل» یا «قطعاً درست» است که افراد با نفوذ عمداً برای شیوع COVID-19 برنامه‌ریزی کرده‌اند. هجده درصد از دموکرات‌ها و چپ‌ها نیز موافق بودند. در همان سال، یک نظرسنجی جدید NPR / PBS NewsHour / Marist نشان داد که تقریباً سه چهارم جمهوری خواهان به نتایج انتخابات ریاست جمهوری 2020 اعتقاد ندارند.

ناگفته نماند که این نوع باورها خیالی هستند و ریشه در هیچ حقیقت یا دلیل عقلی ندارند. بنابراین، کسی که از دور افزایش باورهای توطئه و شبه علم را مشاهده می کند، ممکن است بسیاری از جامعه آمریکا را متوهم توصیف کند. از جنبش COVID-truther گرفته تا افرادی که معتقدند در انتخابات ریاست جمهوری 2020 تقلب شده است، به نظر می رسد که بدنه سیاسی – به بیان ملایم – دیگر در یک صفحه قرار ندارد.

با توجه به وضعیت روانی آشفته بسیاری از آمریکایی ها، ارزش این را دارد که بپرسیم آیا چیزی در حال رخ دادن است – از نظر روانی – که باعث می شود بسیاری از آمریکایی ها در واقعیت های بسیار متفاوت زندگی کنند.

روانشناسان می گویند بله؛ و علاوه بر این، آنچه در حال وقوع است در واقع مدتها پیش توسط روانپزشک سوئیسی کارل یونگ پیش بینی شده بود. در واقع، یونگ یک بار نوشت که فروپاشی جامعه یک تهدید فیزیکی نیست، بلکه یک توهم توده ای خواهد بود – یک روان پریشی جمعی.

دکتر کارلا ماری مانلی، روانشناس بالینی و نویسنده کتاب The Joy of Fear به سالن گفت: «کارل یونگ خاطرنشان کرد که «گرگ درون» تهدیدی بسیار بزرگتر از نیروهای خارجی برای موجودیت انسان است. زمانی که نیروهای روانی آنقدر سمی می شوند که به رفاه کلی ما در سطح فردی و جمعی آسیب می رسانند، یک «اپیدمی روانی» می تواند رخ دهد.

در واقع، خود یونگ هشدار می دهد که جامعه مدرن به دلیل همه گیری “ایده های گمراه کننده” مستعد فروپاشی است.

یونگ می‌نویسد: «بزرگ‌ترین خطرات فیزیکی، پیامدهای عظیم ایده‌های فریبنده است که هنوز توسط هر واقعیتی توسط آگاهی کور جهانی ما رد می‌شود. “ذهن بسیار تحسین شده ما و اراده های ما که بی نهایت بیش از حد بها داده شده اند، گاهی در برابر افکار “غیر واقعی” کاملاً ناتوان هستند.”

به ویژه، یونگ معتقد است که ایالات متحده به ویژه در برابر توهماتی که جامعه را ویران می کند، آسیب پذیر است.

«هر چیز جدید باید همیشه با احتیاط مورد سؤال و آزمایش قرار گیرد، زیرا می تواند به راحتی فقط یک بیماری جدید باشد. به همین دلیل است که پیشرفت واقعی بدون قضاوت بالغ غیرممکن است، “یونگ نوشت. «کسی که از بافت تاریخی بی خبر باشد و ارتباطش با گذشته را از دست بدهد، دائماً در خطر تسلیم شدن در برابر جنون و توهم ناشی از همه اخبار است.

برخی از روانشناسان معتقدند که این همان چیزی است که کشور در حال حاضر – کم و بیش – تجربه می کند.

کاترین برینبریج، تحلیلگر یونگی، به Salon گفت: “حتماً چیزی در حال رخ دادن است و من فکر می کنم کووید آن را تا حد دردناکی تقویت کرده است.”


آیا می خواهید داستان های روانشناختی و علمی بیشتری در صندوق پستی خود داشته باشید؟ در خبرنامه هفتگی دانشمند مبتذل مشترک شوید.


اما هشدارهایی وجود دارد. برینبریج گفت: «این پیچیده است. از دیدگاه چپ، افرادی که واکسینه نشده‌اند یا فکر می‌کنند در انتخابات تقلب شده، روان‌پریشی هستند، اینطور نیست؟ اگر جناح راست باشید، فکر می کنید چپ روانی است و در سیاست هویتی عقلش را از دست داده است. هر دو طرف به هم نگاه می کنند و می گویند: “عقلت را از دست دادی.”

شاید تعجبی نداشته باشد که مفهوم “روان پریشی توده ای” توسط نظریه پردازان توطئه برای توجیه توطئه های خود استفاده شده است. به عنوان مثال، تأثیرگذاران ضد واکسیناسیون مانند جوزف مرکولا از این اصطلاح استفاده می کنند تا نشان دهند که کسانی که واکسینه شده اند «هذیان» واقعی هستند.

برینبریج می‌گوید برای اینکه بتوانیم آنچه را که واقعاً در آمریکا اتفاق می‌افتد از طریق دریچه یونگی زمینه‌سازی کنیم، باید نقش یک اسطوره اصلی محوری در نظر گرفته شود.

برینبریج گفت: “یونگ گفت که شما نمی توانید بدون دین زندگی کنید – پس شما آن را جبران کنید.” “شما نمی توانید یک اسطوره اصلی برای زندگی داشته باشید. او می گفت که شاید در این زمان که ما این را از دست داده ایم – ما یک اصل وحدت جمعی نداریم.

نظریه پردازان فرهنگی اغلب تاریخ تمدن بشری را به عنوان انتقالی بین اسطوره های مختلف اصلی اصلی توصیف می کنند. در جهان غرب، بیش از هزار سال است که مسیحیت در قلب زندگی روزمره و جامعه قرار داشته است. پس از رنسانس، اسطوره اصلی هدایت گر باور به عقل گرایی شد. سپس، در دوران مدرن، این باور وجود دارد که فناوری می تواند سرنوشت همه مردم را بهبود بخشد.

اگرچه این عبارت اغلب نفرین شده است، دوران پست مدرن – که در حدود دهه 1960 یا 1970 شروع شد، بسته به اینکه از چه کسی بپرسید – صرفاً به معنای انتقال فرهنگی به عصری است که در آن هیچ اسطوره اساسی اساسی وجود ندارد که دیگر وجود نداشته باشد. جوامع انسانی را متحد کند و منجر به پیشرفت شود. چنین عصری طبیعتاً از نظر اجتماعی پراکنده تر است. دو نفر که به طور تصادفی از دوران پست مدرن گرفته شده اند ممکن است خود را به چیزهای کاملاً متفاوتی در مورد جامعه بشری، پیشرفت و اخلاق باور داشته باشند که وجه اشتراک کمی دارند.

برینبریج توضیح داد که یونگ معتقد بود که مردم برای زندگی با اسطوره ها نیاز دارند – از این رو اهمیت دین. با این حال، جالب است که آمریکایی‌های بیشتری از مذهب سازمان‌یافته خارج می‌شوند. در مقابل، بسیاری از مردم – شاید کسانی که اصلاً مذهبی نبودند – به باورهای معنوی عصر جدید روی آورده اند، که در برخی محافل به طرز عجیبی با اصول تئوری توطئه راست افراطی QAnon هماهنگ است.

برینبریج به تضاد بین حلقه‌های عصر جدید و QAnon به تعبیر یونگ اشاره کرد.

برینبریج گفت: «یکی فوق‌العاده تاریک و آخرالزمانی است و دیگری اتوپیایی است. “مشکل تفکر عصر جدید این است که سایه ها را ترک می کند – و سپس QAnon در سایه ها وسواس دارد.”

مانلی گفت: متأسفانه بسیاری از مردم قبل از همه‌گیری به سمت تئوری‌های توطئه گرایش پیدا کردند، اما این روند در طول همه‌گیری به دلیل افزایش زمان آنلاین، اضطراب و احساس درماندگی تشدید شد.

مانلی این را به ایده یونگ در مورد “گرگ درون” مرتبط می کند. افراد و گروه‌هایی که از تئوری‌های توطئه حمایت می‌کنند، اغلب عمداً به توده‌های مردم «غذای گرگ درون» می‌دهند – اغلب با پیامدهای منفی قابل توجهی برای سلامت روان.»

اما چرا اکنون این اتفاق می افتد؟ همانطور که برینبریج اشاره کرد، به نظر می رسد همه گیری ویروس کرونا شکاف های موجود را تشدید کرده است. جو کلی، متخصص در مداخلات فرقه‌ای نیز به Salon گفت که مردم معمولاً وقتی رنج می‌برند جذب افراط‌گرایی می‌شوند.

“اگر فردی رنج می برد – از نظر مالی، در هر سطحی، شغل خود را از دست می دهد، با وام مسکن خود مشکل دارد، با غذا مشکل دارد – به احتمال زیاد به ایدئولوژی های افراطی گوش می دهد و در مورد توطئه ای در اطراف آنها صحبت می کند که خارج از کنترل آنها است. “کنترل، “کلی گفت.

روانشناسان اجتماعی مانند یونگ اغلب دولت را جایگزینی برای شخصیت های معتبر مانند والدین می دانند. در واقع، باینبریج گفت، می‌توان قیاسی با تئوری‌های توطئه و مذاهب عصر جدید به‌عنوان کودکانی که وقتی «والدین» (منظور دولت) از آنها مراقبت درستی نمی‌کنند، عمل می‌کنند.

بینبریج گفت: “اگر والدین از کودک مراقبت نمی کنند، پس کودک در حال بازیگری است، اینطور نیست؟ کودک عصبانی است زیرا نیازهای خود را برآورده نمی کند.” و افراد زیادی هستند، مانند مترقی‌های چپ، که می‌پرسیدند: «ترامپ چگونه انتخاب شد؟» اما وقتی واقعاً به آن نگاه می‌کنید، کاملاً واضح است زیرا بخش عظیمی از آمریکا وجود دارد که بین نیو قرار دارد. یورک و لس‌آنجلس، و این مردم خسته شده‌اند و احساس فراموشی می‌کنند.»

بینبریج می گوید راه برون رفت از این معمای یونگ، پذیرش انسان گرایی و همدلی است.

“ما باید انسانیت خود را پیدا کنیم و [ask]برینبریج گفت: «انسان بودن به چه معناست؟» “این بدان معنی است که شما باید تاریکی خود را ادغام کنید، با پارادوکس های خود مبارزه کنید و از فرافکنی مخالف در درون خود به دیگران دست بردارید.”

برینبریج افزود: “هیچ پاسخ ساده ای وجود ندارد. اما ما باید به جای طراحی و شیطان سازی دیگران، به انسانیت خودمان پایبند باشیم. اینگونه زنده می مانیم.”

درباره توهمات گسترده آمریکا بیشتر بخوانید:


https://20khababr.ir
https://afkharebartar.ir
https://akhabarebartar.ir
https://andnews.ir
https://avatefepak.ir
https://baranmajale.ir
https://behtaringam.ir
https://daltek.ir
https://elmitarin.ir
https://fardayeashena.ir
https://forbos.ir
https://foxirani.ir
https://gisoon.ir
https://hodhodirani.ir
https://iranisard.ir
https://kahkashani.ir
https://lasttimes.ir
https://lilaki.ir
https://livejame.ir
https://magirani.ir
https://majaleiranian.ir
https://mervina.ir
https://mineralnews.ir
https://modirezard.ir
https://momon.ir
https://moniseh.ir
https://nationaliran.ir
https://netcrafti.ir
https://news-single.ir
https://newsexpress.ir
https://newslife.ir
https://newsspot.ir
https://newsteen.ir
https://nikmag.ir
https://officemag.ir
https://okaziyon.ir
https://one-news.ir
https://pandamag.ir
https://parsroids.ir
https://patris-fun.ir
https://senatornews.ir
https://seratmag.ir
https://sibala.ir
https://sohanian.ir
https://sosokan.ir
https://tazekhabari.ir
https://technoirani.ir
https://timesirani.ir
https://yamorani.ir
https://yandexkhabari.ir
https://abdoosnews.ir
https://zehnenoandinsh.ir
https://abestanews.ir
https://abtinnews.ir
https://akhbarebartaaar.ir
https://akhbaremaaaa.ir
https://akhbareshomaaa.ir
https://akhshijnews.ir
https://atrinnews.ir
https://atroticnews.ir
https://atshnews.ir
https://bashariatemrooz.ir
https://dastesalamatt.ir
https://dostemansalam.ir
https://elementorsite.ir
https://emrooztafahom.ir
https://ensanedirooooooz.ir
https://etelaresankhabar.ir
https://examplenews.ir
https://fardaalefba.ir
https://gisooyekhabar.ir
https://halohekayatha.ir
https://hashtadonoh.ir
https://hekayatfardayeemaaa.ir
https://honarmandkhabar.ir
https://istgaheshomareyek.ir
https://ketabkhoooon.ir
https://kimyagaaaar.ir
https://markazeakhbar.ir
https://masternewss.ir
https://mohamadrezasite.ir
https://morvarideasia.ir
https://mramins.ir
https://naserinews.ir
https://nasermr.ir
https://newsamins.ir
https://newsatropat.ir
https://newscenterals.ir
https://newsmineral.ir
https://newsouls.ir
https://newspishgamannn.ir
https://newssalam.ir
https://newsshans.ir
https://newsworlds.ir
https://parinews.ir
https://patris-music.ir
https://poshtibannews.ir
https://powernewss.ir
https://recordejadid.ir
https://salamnewws.ir
https://23ncfst.ir/
https://amiran-carpet.ir/
https://armanenergytec.ir/
https://blogenews.ir/
https://blogkhoon.ir/
https://bvfars.ir/
https://charsounews.ir/
https://chsnews.ir/
https://dezfil.ir/
https://dmwebmaster.ir/
https://dota2news.ir/
https://erfanhd.ir/
https://etminan110.ir/
https://faratarazkhabar.ir/
https://farsgardi20.ir/
https://footynews.ir/
https://goto98.ir/
https://ilyarkhabar.ir/
https://ir2khabar.ir/
https://iranalmanac.ir/
https://irandaryafest.ir/
https://khabarehaft.ir/
https://khabarontime.ir/
https://lolsms.ir/
https://maadgig.ir/
https://masoudtb.ir/
https://mp3news.ir/
https://music-ha.ir/
https://nakhlestankhabar.ir/
https://newcharge.ir/
https://news-links.ir/
https://news180.ir/
https://pimn.ir/
https://prmf.ir/
https://pvnews.ir/
https://rejawnews.ir/
https://sahab-co.ir/
https://samanbarg.ir/
https://semanews.ir/
https://shirinonews.ir/
https://soheilesonghor.ir/
https://tacity.ir/
https://taktanews.ir/
https://tarabaranmag.ir/
https://telegram-persian.ir/
https://tfcenter.ir/
https://trika.ir/
https://velninews.ir/
https://vidnaz.ir/
https://wajnews.ir/
https://your-news.ir/
https://zangannews.ir/
https://2016downloadnew.ir/
https://paxsolomusic.ir/
https://daryamedia.ir/
https://andikakhabar.ir/
https://seo-pbn.ir/
https://ghezelwich.ir
https://panaztebtabriz.ir
https://shayna-net.ir
https://kanooneslamshahr.ir
https://raynuts.ir
https://honare2.ir
https://itsama.ir
https://flingpet.ir
https://foreverpro.ir
https://fraeesi.ir
https://gkhabar.ir
https://18amlak.ir
https://pooyesh-khabar.ir
https://matsef.ir
https://photo-land.ir
https://tabarestan118.ir
https://disachain.ir
https://chikaapp.ir
https://mahestan18.ir
https://radyaabkala.ir
https://c-civil.ir
https://saeeed.ir
https://copytops.ir
https://modirsearch.ir
https://shz1music.ir
https://m-khosravi.ir
https://iranhayashi.ir
https://iranian-dress.ir
https://gigblog.ir
https://basitcg.ir
https://mashhadhekmat.ir
https://rahetamin.ir
https://radolyamani.ir
https://bnemati.ir
https://face-wood.ir
https://tourvare.ir
https://centertasisat.ir
https://bidarirafsanjan.ir
https://namahaa.ir
https://30pp.ir
https://script-tabadol-link.ir
https://simayesarbedar.ir
https://pakdashtiha.ir
https://rentacars.ir
https://2019movies.ir
https://ekar24.ir
https://saber-ramezani.ir
https://teb-saharsina.ir

ایندکسر