آنچه هوکولینو اوکو در مورد ناشنوایی می‌داند – و آنچه که پنهان می‌کند


در قسمت سوم “Hawkeye”، نمایش Disney + برای تیرانداز مارول، هاوکی ربوده شده / کلینت بارتون (جرمی رنر) و انتقام جویان جاه طلب کیت بیشاپ (هیلی استاینفلد) با مایا لوپز / اکو شرور ملاقات می کنند و گفتگوی جالبی با هم دارند. . مایا، که در نمایش ناشنوا است و توسط آلاکوا کاکس، که او نیز ناشنوا است، به تصویر کشیده شده است، اولین اقدام خوب و غیر شرورانه ای را انجام می دهد: او نوار اتصال دست های کلینت را قطع می کند.

اکو متوجه شد که کلینت یک سمعک در یک گوش خود بسته است. کلینت نیز ناشنوا یا ناشنوا است، اما بر خلاف اکو، کلینت دیر ناشنوا می شود، که نتیجه سال ها انفجار، خشونت و چیزهای رایج ابرقهرمانی است که در یک فلش بک عالی و مختصر ذکر شده است. پژواک کلینت را علامت می‌زند، که بلافاصله به زبان انگلیسی عذرخواهی می‌کند و علامت می‌دهد که ناشنوا است، نه کاملاً ناشنوا. وقتی دوباره امضا می کند، نمی تواند او را دنبال کند. او امضا می‌کند: «لطفاً کوکی‌های بیشتری. با تشکر از شما “- نشانه های ابتدایی که شاید کوچکترین پسرش که برای حمایت از پدرش زبان اشاره آمریکایی (ASL) را مطالعه می کند، بتواند برای او امضا کند.

اکو پاسخ می دهد و او را به خاطر نادانی اش طرد می کند و مترجم او کازی (فره فی) دوباره دست های کلینت را می بندد. اکو از طریق مترجمش می گوید: «شما بیش از حد به فناوری تکیه می کنید. – ممکن است متوجه شوید که بدون او وضعیت بهتری دارید. کلینت به کیت نگاه می کند که قبل از پاسخ شفاهی می شنود: “بله، گاهی اوقات من هم همین فکر را می کنم.”

گفتگو ادامه دارد. اما تمام نشده است.

متصل: اولین ابرقهرمان ناشنوای مارول می درخشد، اما Eternal مشکل دسترسی دارد

این قسمت با عنوان “اکو” عمدتاً توسط جامعه ناشنوایان به دلیل دقیق ترین نمایش ناشنوایی مورد استقبال قرار گرفت. همراه با انتخاب کاکس، که در نقش اولش خیره کننده بود، خود رنر به عنوان ناشنوا شناخته شد، که به اجرای خوب اما ظریف او اصالت می بخشد.

پس از اینکه اکو سمعک خود را در نبرد خرد می کند، کلینت نمی تواند چیزی بشنود. او متوجه نمی شود که کیت صحبت کرده است (و رنر خطاب به او اشتباه نمی کند)، اما برخی از افکار او را تکرار می کند و نشان می دهد که آنها در یک صفحه هستند – او رابین برای بتمن او است. کلینت در حالی که آنها در خیابان راه می روند به طرف مقابل کیت حرکت می کند تا بتواند صدای او را بهتر بشنود. او هنگام صرف ناهار با او سمعک تعمیر شده اش را از گوشش خارج می کند – و در اوایل سریال، در نسخه موزیکال انتقام جویان در برادوی – برای استراحت از شنیدن. یا، از کاپیتان آمریکا – شماره های رقص سنگین.

خستگی گوش دادن یک پدیده واقعی است. تمرکز شدید مورد نیاز ناشنوایان برای حرکت در دنیای شنوایی، از جمله تلاش برای دنبال کردن مکالمات گفتاری، داشتن آگاهی از موقعیت و مقابله با موقعیت‌های پر سر و صدا، باعث دردهای فیزیکی مانند سردرد می‌شود. مطمئن نیستم که تا به حال داستانی در مورد ناشنوایی با این جزئیات دیده باشم، و نه حتی شروع به بحث کردم، همانطور که اکو به نظر می رسد، که چرا افراد ناشنوا ممکن است نخواهند یا باید همیشه به طور فیزیکی بشنوند.

زمان کشف: نیمه ناشنوا هستم و به دنیا آمده ام. من از سمعک یا هیچ وسیله کمکی استفاده نمی کنم. در ابتدا به این دلیل که آنها به من گفتند که وضعیت من نمی تواند توسط آنها کمک کند. اما اکنون، به عنوان اکو، همانطور که هستم خوشحالم. من هم مثل کلینت بعضی ها را می شنوم، بعضی از لب هایم را می خوانم و امضا می کنم.

برای من، به عنوان یک فرد ناشنوا، دقیق‌ترین صحنه ناشنوایی در هوکولینو اوکو در ابتدای اپیزود اکو می‌آید: مایا در نقش یک کودک ناشنوای کوچک (دارنل بس درخشان) در مدرسه‌ای «انبوه»، بدون همکلاسی‌های ناشنوا، بدون دوستان ناشنوا یک خارجی خاموش شده است، او فقط سرش را پایین می اندازد و تمام کارهایش را انجام می دهد، تا معلم شنوایی خود را شگفت زده کند. او کاملا تنها است.

بعداً، هنگامی که مایا از پدرش، با بازی زین مک‌کلارنون همیشه زیبا، می‌پرسد که چرا نمی‌تواند به مدرسه ناشنوایان برود (خانواده نمی‌توانند آن را بپردازند – جزئیات واقعی در مورد زندگی به عنوان یک فرد معلول، که امیدوارم بیشتر مورد بررسی قرار خواهد گرفت)، پدرش توضیح می دهد که او به سادگی باید بیاموزد که “پریدن بین دو جهان، شنوا و ناشنوا… فقط با تماشا کردن.”

درست در همان لحظه، شریک شنوایی من دستش را از روی مبل دراز کرد تا دستم را بگیرد. او گفت: این تو هستی.

به عنوان فردی که تا حدی ناشنوا است، در کودکی از زبان اشاره محافظت می‌شود، یکپارچه شده است اما نمی‌تواند به عنوان شنوایی منتقل شود: فکر نمی‌کنم هرگز ندیده باشم که هویتم به این شکل روی صفحه نمایش داده شود.


آیا می خواهید همه اخبار و نظراتی که سالن ارائه می دهد مرور روزانه داشته باشید؟ در خبرنامه صبحگاهی ما، دوره تصادف، مشترک شوید.


هر دو بودن می تواند دشوار باشد. پریدن بین دنیاها یا تلاش برای انجام آن به این معنی است که شما یک دنیای مرکزی ندارید که آن را جهان خود بنامید، شما خانه ندارید. چیزی که من در مورد اکو بسیار واقعی خواندم، تنهایی اوست، تنهایی ناشی از نمایش امواج توسط کاکس – و تنهایی که کلینت، به عنوان شخصیتی که بعداً در زندگی کر شد، دقیقاً به همان شکل از آن برخوردار نیست.

یکی از جنبه های ناشنوا بودن این است که مردم مدام آنها را خاموش می کنند. یکی از راه هایی که یاد گرفتم با این موضوع کنار بیایم، سرم را پایین بیاورم، تمام کارهایم را انجام دهم تا معلمان شنوایی خود را شگفت زده کنم. منطقی است که اکو فردی تنها به نظر می رسد، او فوق العاده توانا، هوشیار، مراقب و محکم است. او باید باشد.

آلاکوا کاکس در «هوکولینو اوکو» (Marvel Studios)

برخی از جنبه های ناشنوایی در نمایش چندان واقع بینانه یا ظریف به نظر نمی رسد. هیچ کس نگفته است که سمعک کلینت کاملاً کار می کند. او وقتی آن را می گذارد فریاد می زند، اما در غیر این صورت نمایش نمی تواند نشان دهد که چگونه سمعک دنیا را وارونه می کند – نه فقط یک مکالمه – که می تواند طاقت فرسا و کشنده باشد. سمعک او از بین رفته است و کلینت هنوز می تواند صدای یک طرفدار لباس ورزشی را از پشت سرش بشنود. و مشخصات ناشنوایی کلینت نامشخص است، که با منبع منبع مطابقت دارد، جایی که ناشنوایی نقش مهمی را ایفا می کند، اگر نه همیشه به طور مداوم حفظ شود.

این نادرستی ها ممکن است از این واقعیت ناشی شود که هیچ نویسنده ای از Hokolino Oko خود را ناشنوا معرفی نکرده است، اگرچه نمایش مشاوران ناشنوا از جمله نویسندگان همکار داشت. کیتی متیوسون، نماینده سازمان غیر انتفاعی RespectAbility.

برخلاف اکثر رسانه‌ها، که شامل ارائه ناشنوایی (یا نوعی ناتوانی) می‌شود، ابیلیسم در هوکولینو اوکو گسترش نمی‌یابد. کیت بلافاصله ناشنوایی کلینت را پذیرفت. او انتظار ندارد که او حرف هایش را بشنود یا وقتی صدایش را نمی شنود عصبانی شود. مافیای لباس‌های ورزشی، پسران بدی که اکو رهبری می‌کند، که به‌عنوان کله‌های گوشتی نامناسب به تصویر کشیده می‌شوند، به ASL یاد ندادند که با او ارتباط برقرار کند، اما پدر شنوا او این کار را کرد. مهم این است که کری کلینت با خنده بازی نمی شود. این یک شوخی نیست و تمام هویت او و نه یک ابرقدرت است، همانطور که برای اکو نیست. ناشنوایی فقط بخشی از آنهاست، یک بخش.

بازیگران ناشنوای «چشم شاهین» یک قدم اول عالی هستند و همچنین آگاهی دائمی از ناشنوایی که در نمایش می گذرد. اما چشم فالکون به نویسندگان ناشنوا نیز نیاز دارد. در کنار اذعان به وجود زندگی‌های ناشنوایان، مارول باید وجود استعدادهای ناشنوا را نیز تصدیق کند، استعدادی که فراتر از بازیگران ناتوان است و به نقش‌هایی که توسط سازندگان ناتوان نوشته شده‌اند (احتمالاً اسپین‌آف برنامه‌ریزی‌شده اکو بستری برای شروع این کار است). شعار «بدون ما برای ما چیزی نیست»، شعاری که ریشه در عدالت معلولیت دارد، یکی از شعارهای مارول است که شاید به اندازه «انتقام‌جویان گردهم می‌آیند» خوب باشد.

“Hawkeye” قسمت های جدید چهارشنبه را در دیزنی + منتشر می کند.

داستان های بیشتری مانند این:
https://20khababr.ir
https://afkharebartar.ir
https://akhabarebartar.ir
https://andnews.ir
https://avatefepak.ir
https://baranmajale.ir
https://behtaringam.ir
https://daltek.ir
https://elmitarin.ir
https://fardayeashena.ir
https://forbos.ir
https://foxirani.ir
https://gisoon.ir
https://hodhodirani.ir
https://iranisard.ir
https://kahkashani.ir
https://lasttimes.ir
https://lilaki.ir
https://livejame.ir
https://magirani.ir
https://majaleiranian.ir
https://mervina.ir
https://mineralnews.ir
https://modirezard.ir
https://momon.ir
https://moniseh.ir
https://nationaliran.ir
https://netcrafti.ir
https://news-single.ir
https://newsexpress.ir
https://newslife.ir
https://newsspot.ir
https://newsteen.ir
https://nikmag.ir
https://officemag.ir
https://okaziyon.ir
https://one-news.ir
https://pandamag.ir
https://parsroids.ir
https://patris-fun.ir
https://senatornews.ir
https://seratmag.ir
https://sibala.ir
https://sohanian.ir
https://sosokan.ir
https://tazekhabari.ir
https://technoirani.ir
https://timesirani.ir
https://yamorani.ir
https://yandexkhabari.ir
https://abdoosnews.ir
https://zehnenoandinsh.ir
https://abestanews.ir
https://abtinnews.ir
https://akhbarebartaaar.ir
https://akhbaremaaaa.ir
https://akhbareshomaaa.ir
https://akhshijnews.ir
https://atrinnews.ir
https://atroticnews.ir
https://atshnews.ir
https://bashariatemrooz.ir
https://dastesalamatt.ir
https://dostemansalam.ir
https://elementorsite.ir
https://emrooztafahom.ir
https://ensanedirooooooz.ir
https://etelaresankhabar.ir
https://examplenews.ir
https://fardaalefba.ir
https://gisooyekhabar.ir
https://halohekayatha.ir
https://hashtadonoh.ir
https://hekayatfardayeemaaa.ir
https://honarmandkhabar.ir
https://istgaheshomareyek.ir
https://ketabkhoooon.ir
https://kimyagaaaar.ir
https://markazeakhbar.ir
https://masternewss.ir
https://mohamadrezasite.ir
https://morvarideasia.ir
https://mramins.ir
https://naserinews.ir
https://nasermr.ir
https://newsamins.ir
https://newsatropat.ir
https://newscenterals.ir
https://newsmineral.ir
https://newsouls.ir
https://newspishgamannn.ir
https://newssalam.ir
https://newsshans.ir
https://newsworlds.ir
https://parinews.ir
https://patris-music.ir
https://poshtibannews.ir
https://powernewss.ir
https://recordejadid.ir
https://salamnewws.ir
https://23ncfst.ir/
https://amiran-carpet.ir/
https://armanenergytec.ir/
https://blogenews.ir/
https://blogkhoon.ir/
https://bvfars.ir/
https://charsounews.ir/
https://chsnews.ir/
https://dezfil.ir/
https://dmwebmaster.ir/
https://dota2news.ir/
https://erfanhd.ir/
https://etminan110.ir/
https://faratarazkhabar.ir/
https://farsgardi20.ir/
https://footynews.ir/
https://goto98.ir/
https://ilyarkhabar.ir/
https://ir2khabar.ir/
https://iranalmanac.ir/
https://irandaryafest.ir/
https://khabarehaft.ir/
https://khabarontime.ir/
https://lolsms.ir/
https://maadgig.ir/
https://masoudtb.ir/
https://mp3news.ir/
https://music-ha.ir/
https://nakhlestankhabar.ir/
https://newcharge.ir/
https://news-links.ir/
https://news180.ir/
https://pimn.ir/
https://prmf.ir/
https://pvnews.ir/
https://rejawnews.ir/
https://sahab-co.ir/
https://samanbarg.ir/
https://semanews.ir/
https://shirinonews.ir/
https://soheilesonghor.ir/
https://tacity.ir/
https://taktanews.ir/
https://tarabaranmag.ir/
https://telegram-persian.ir/
https://tfcenter.ir/
https://trika.ir/
https://velninews.ir/
https://vidnaz.ir/
https://wajnews.ir/
https://your-news.ir/
https://zangannews.ir/
https://2016downloadnew.ir/
https://paxsolomusic.ir/
https://daryamedia.ir/
https://andikakhabar.ir/
https://seo-pbn.ir/
https://ghezelwich.ir
https://panaztebtabriz.ir
https://shayna-net.ir
https://kanooneslamshahr.ir
https://raynuts.ir
https://honare2.ir
https://itsama.ir
https://flingpet.ir
https://foreverpro.ir
https://fraeesi.ir
https://gkhabar.ir
https://18amlak.ir
https://pooyesh-khabar.ir
https://matsef.ir
https://photo-land.ir
https://tabarestan118.ir
https://disachain.ir
https://chikaapp.ir
https://mahestan18.ir
https://radyaabkala.ir
https://c-civil.ir
https://saeeed.ir
https://copytops.ir
https://modirsearch.ir
https://shz1music.ir
https://m-khosravi.ir
https://iranhayashi.ir
https://iranian-dress.ir
https://gigblog.ir
https://basitcg.ir
https://mashhadhekmat.ir
https://rahetamin.ir
https://radolyamani.ir
https://bnemati.ir
https://face-wood.ir
https://tourvare.ir
https://centertasisat.ir
https://bidarirafsanjan.ir
https://namahaa.ir
https://30pp.ir
https://script-tabadol-link.ir
https://simayesarbedar.ir
https://pakdashtiha.ir
https://rentacars.ir
https://2019movies.ir
https://ekar24.ir
https://saber-ramezani.ir
https://teb-saharsina.ir

ایندکسر