آنچه حیوانات مبهم می توانند از خانه “نگاه کن” نتفلیکس در مورد اضطراب آب و هوا بیاموزند

[ad_1]

یکی از کتاب های مورد علاقه من «خانه همسایه» نوشته آن ریورس سیدنز است. این کتاب که در سال 1978 منتشر شد، یک انحراف برای سیدنز است، که اغلب رمان‌های خانوادگی گسترده و واقع‌گرایانه می‌نویسد که ریشه در جنوب آمریکا دارد، جایی که در آن متولد شده است. اما The House Next Door، یکی از پرفروش‌ترین کتاب‌های نیویورک تایمز، رمانی ترسناک است که درباره آن اتفاقی می‌افتد که وقتی یک قطعه زمین خالی به یک زوج میانسال فروخته می‌شود و خانه جدیدی در آنجا ساخته می‌شود، خانه‌ای وحشتناک و مدرن که در آن ادامه می‌دهند. اتفاقات بد می افتد

خانه‌ها می‌توانند حاوی وحشت‌های زیادی باشند، نه فقط انواع ارواح. من در مزرعه ای 200 ساله در اوهایو بزرگ شدم. اسکلت پنهانی از گربه در آتش شومینه ما بود. وقتی پدر و مادرم خانه قدیمی را خریدند، از کار افتاده بود. در طی بسیاری از تعمیرات، کارگران اجاق گاز را پاره کردند و اسکلت آن را کشف کردند. در حالی که بتن جدیدی برای پایه شومینه می ریختند، آن را روی گوشته قرار دادند. و سپس، هنگامی که بتن سخت شد، اسکلت به طور تصادفی دوباره سقوط کرد. تا جایی که من می دانم هنوز در آنجا دفن است.

طرح اصلی فیلم 2021 دیزنی + «انکانتو»، تخریب تهدیدآمیز یک خانه قدیمی است، خانه ای که خانواده قدرت و قدرت خود را از آن می گیرند که به آنها پناه می دهد و همچنین نمادی از امنیت را برای کل جامعه فراهم می کند.

بنابراین، گاردین The House، گلچین ترسناک ۲۰۲۲ نتفلیکس را به عنوان «یک کنجکاوی کوچک سرگرم‌کننده برای منحرف کردن حواس شما از همه چیز برای مدتی توصیف می‌کند». اما متوجه شدم که سه کارتون استاپ موشن نوشته اندا والش درست برعکس بود. آنها ذهن من را به افکاری معطوف کردند که بسیار مرتبط و واقعی بودند، به ویژه نگرانی های آب و هوایی.

مطالب مرتبط: سالن ها را با فیلم های ترسناک تزئین کنید

انیمیشن استاپ موشن فرمت ایده آلی برای پیام های خشن و زمزمه دار The House است: شکلی از انیمیشن که در آن اشیا حرکات واقعی اما نه کاملاً واقع گرایانه را دریافت می کنند و فرآیندی دشوار برای خلق هنر. استاپ موشن به گلچین پوچ غیرمنتظره ای می بخشد. ما از درس هایی که مستقیماً به ما می دهند، خوشمان نمی آید. شاید معنای آن با یک قاشق شکر بهتر کاهش یابد – یا توسط یک گربه مبهم در داستانی کودکانه بیان شود، اما واقعاً برای کودکان نیست. شاید اگر داستان یک افسانه سوررئال باشد که فقط نیمی از آن روایت شده باشد، موثرتر باشد.

اولین داستان The House به کارگردانی اما دو سوف و مک جیمز رولز به دهه 1800 باز می گردد. پس از اینکه یک مرد خانواده از دیدار اقوام اسنوب ها شرمنده می شود، با پیرمردی مست، “معمار مشهور” در کالسکه ای مست به سبک سیندرلا در جنگل آشنا می شود. شوهرش به او پیشنهاد ساخت یک خانه کاملا جدید و باشکوه را به صورت رایگان برای خانواده می دهد.

هر کس افسانه ها را بلد باشد می داند که باید مراقب پیرزن های جنگلی بود. اما پیرمردها؟ پدر ریموند (متیو گود) سعی می‌کند خانواده‌اش را که خانه ساده اما کاملاً سرویس‌دهی شده‌شان را ترک می‌کنند، که به زودی تخریب می‌شود، از بین ببرد و به عمارت معمار روی تپه نقل مکان کند.

خانه (نتفلیکس)

همه چیز آنطور که به نظر می رسد نیست. آنها هرگز نیستند، و همانطور که اغلب اتفاق می افتد، فقط بچه ها متوجه می شوند (میا گوت در نقش میبل و النور دی سوف-رولز در نقش مگی سیمپسون در نقش بیبی ایزوبل). والدین مجذوب فضای مجلل، لباس های مجلل مجلل و غذای رایگانی هستند که گاهی اوقات فقط شبیه جادوی جن های خانگی به نظر می رسد. این خانه همچنان در اطراف خانواده ساخته می شود، در نوعی پیچ و خم از پلکان مرموز وینچستر که به جایی نمی رسد و درهایی که به قطرات مرگبار باز می شوند.

فیلم بعدی گلچین به کارگردانی نیکی لیندروت فون بار در همان خانه ای می گذرد که اکنون به نظر می رسد در فرم خود چیده شده است. حداقل کارگران زامبی مانند آنجا نیستند که به ساختن آن ادامه دهند. در عوض، این فقط یک باله خانگی سخت کوش است (جارویس کوکر). او هم موش است.

امروز روز است و قهرمان موش ما در حال و هوای جهنمی است که نمای بیرونی خانه را تاریخی و بکر نگه می دارد و در عین حال فضای داخلی را با تمام امکانات مدرنی که خریداران خانه های لوکس انتظار دارند به روز می کند. تلویزیون صفحه تخت، آشپزخانه کابلی، جکوزی. در همین حال، مرمت کننده موش روی تختی در زیرزمین می خوابد، فقط منتظر زمان خود است که بتواند خانه را بفروشد، سود کند و شاید عشق تماس گیرنده مرموز را به دست آورد، که او همچنان به استخدام او برای حمایت ادامه می دهد.

این به عنوان ترسناک عنوان شده است تا بدانیم این اتفاق نخواهد افتاد و نخواهد افتاد. تصادف در باز تنها دو خریدار بالقوه علاقه مند دارد (“بسیار علاقه مند”)، یک زوج مسن عجیب و غریب که به سادگی هرگز آنجا را ترک نمی کنند. این یک ترسناک مدرن است که قابل قبول به نظر می رسد، و آزاردهنده ترین قطعه از این سه فیلم، گروتسک و ناراحت کننده است. (و من اتفاقاً از posums خوشم می آید.)

قسمت سوم و پایانی The House بیشتر شبیه یک رمان است، یک ضد اتوپیای وسیع که به عنوان یک کتاب پرفروش و شاید یک اقتباس جریانی تلقی می شود. اکنون خانه معروف با گنبد آخرین سازه ای است که در نوعی زمین بایر «دنیای آب» ایستاده است. این خانه صاحبخانه ای به نام رزا (سوزان ووکوما) دارد، گربه ای که سعی می کند آن را کنار هم نگه دارد و بعد از سیل مرموز خانه آپارتمان را بازسازی کند، جز ده نفر از مستاجرانش: جن (بادی هلنا بونهام کارتر) و الیاس (ویل شارپ) ) که به ترتیب کریستال و ماهی به او می پردازد. مه صورتی خانه را احاطه کرده است. به سادگی هیچ چیز دیگری وجود ندارد – هیچ ساختار دیگری، هیچ سرزمینی برای دیده شدن نیست، فقط یک دیگرگی تار که مانند هیچ در داستان بی پایان نزدیک و نزدیکتر می شود.


آیا می خواهید همه اخبار و نظراتی که سالن ارائه می دهد مرور روزانه داشته باشید؟ در خبرنامه صبحگاهی ما، دوره تصادف، مشترک شوید.


وجه مشترک این داستان ها نه تنها موقعیت مرکزی خانه، بلکه دغدغه طبیعت است. طبیعت وارد می شود، طبیعت بد است، طبیعت سردرگم است.

طبق افسانه، سارا وینچستر معتقد بود که باید به ساختن خانه بزرگ خود ادامه دهد تا ارواح کشته شدگان توسط سلاح های خانواده اش را آرام کند. مورخان دیگر معتقدند که او فقط می خواست این خانه را بسازد درست. ما مطمئن نیستیم که چرا معمار در خانه باید به ساخت و ساز ادامه دهد، اما او مطمئناً برای انجام این کار، استان بوکولیس را ویران می کند تا خلقت مدرن خود را به “فانوس دریایی روی تپه” تبدیل کند. طبیعت چیزی است که باید در خدمت پیشرفت رام کرد، نابود کرد، نابود کرد، مثل لامپ های گازی که در داستان اول چشمک می زنند. توسعه دهنده موش ها و رزا باید به حفظ و به روز کردن خانه ادامه دهد: نوارهایی از کاغذ دیواری را بچسبانید که رطوبت آنها را پایین می آورد و با دقت تخته های دامن را اعمال می کند که از آنها اشکال بیرون می آید.

شخصیت‌ها از بازگشت طبیعت می‌ترسند، اگرچه خودشان موجودات وحشی هستند. در داستان اول، شخصیت های انسانی شبیه سیب زمینی هستند. در دوم و سوم، حیوانات جایگزین انسان‌ها شدند: آفاتی مانند موش‌ها، سوسک‌ها، گربه‌های لاغر، و مقداری پوسوم با ظاهری وحشتناک با کت چرمی. بازگرداندن سازنده موش به حالت طبیعی خود – او دیگر یک کارآفرین چابک و چابک نیست، بلکه یک جونده کثیف است – به اندازه دیدن دانلد داک بدون پیراهنش بی ادب است. او تسلیم شد، تسلیم جنون مهمانان ناخوانده اش شد، که مهمانان بیشتری را دعوت کردند و تسلیم شدند، وحشی شد و به معنای واقعی کلمه اثاثیه را می جود.

خانهویل شارپ در نقش الیاس در فیلم The House (نتفلیکس)

یکی از زوج های عجیب و غریب (ایون لومبارد) با لهجه ای مبهم اروپایی گفت: “آنها قبلاً اینجا زندگی می کردند، می دانید.” که این سوال را ایجاد می کند: در صحنه های ما چه بر سر خانه آمده است کار را نکرد می بینید، در سال هایی که فیلم رد شد؟ چه چیزی باعث سقوط او شد؟ سیل چه آورد؟

تغییر اقلیم در آخرین فیلم به کارگردانی پالوما بائزا با نام مورد بحث قرار نگرفته است – در تمام این داستان ها که بیشتر شبیه رویا به نظر می رسند تا داستان های کاملاً تحقق یافته، چیزهای زیادی ناگفته باقی مانده است – اما حضوری سنگین و بی سابقه به نظر می رسد. چیزی باعث سیل وحشتناکی می شود که باغ را فرا می گیرد، مهی که افق را محو می کند. سپس آب شروع به خزش در خود خانه می کند.

ناتوانی رزا در اقدام، تصمیم گیری، برای ما آشنا به نظر می رسد که در زمانه بلاتکلیفی و انکار آب و هوایی زندگی می کنیم. او کاغذ دیواری رنگی را روی دیوارهای در حال فرو ریختن می چسباند که برای سقوط طراحی شده اند.

در حالی که اولین داستان خانه شاید کامل‌ترین داستان باشد و من را به یاد داستان‌گوی جیم هانسون و آتش یک احمق جولی تریمور در زیبایی متمایز و تاریکش می‌اندازد، آخرین بخش جوی‌ترین، مرتبط‌ترین و شاید به همین ترتیب است. واقعی ترین اگر نه آب، پس آتش یا زمین یا همه موارد بالا به سراغ ما می آید، و کسی باید کاری انجام دهد که قهرمان فضایی (پل کی)، یک گربه هیپی مسافر، در اینجا انجام می دهد. کسی باید چیزی بسازد – یک دایک، یک اهرم، یک قایق واقعا بزرگ، یک نقشه – و با تغییر جهان تغییری ایجاد کند.

همانطور که موجودات، انسان و دیگران، کشف می کنند. . . هیچ چیز برای همیشه ماندگار نیست نه حتی یک خانه. نه حتی خانه ای در سیاره ای که ما ویران کردیم.

خانه در حال حاضر از نتفلیکس پخش می شود. تریلر آن را در زیر از طریق یوتیوب تماشا کنید:

https://www.youtube.com/watch?v=wqbZlAEUb5w

داستان های بیشتری مانند این:

[ad_2]

https://20khababr.ir
https://afkharebartar.ir
https://akhabarebartar.ir
https://andnews.ir
https://avatefepak.ir
https://baranmajale.ir
https://behtaringam.ir
https://daltek.ir
https://elmitarin.ir
https://fardayeashena.ir
https://forbos.ir
https://foxirani.ir
https://gisoon.ir
https://hodhodirani.ir
https://iranisard.ir
https://kahkashani.ir
https://lasttimes.ir
https://lilaki.ir
https://livejame.ir
https://magirani.ir
https://majaleiranian.ir
https://mervina.ir
https://mineralnews.ir
https://modirezard.ir
https://momon.ir
https://moniseh.ir
https://nationaliran.ir
https://netcrafti.ir
https://news-single.ir
https://newsexpress.ir
https://newslife.ir
https://newsspot.ir
https://newsteen.ir
https://nikmag.ir
https://officemag.ir
https://okaziyon.ir
https://one-news.ir
https://pandamag.ir
https://parsroids.ir
https://patris-fun.ir
https://senatornews.ir
https://seratmag.ir
https://sibala.ir
https://sohanian.ir
https://sosokan.ir
https://tazekhabari.ir
https://technoirani.ir
https://timesirani.ir
https://yamorani.ir
https://yandexkhabari.ir
https://abdoosnews.ir
https://zehnenoandinsh.ir
https://abestanews.ir
https://abtinnews.ir
https://akhbarebartaaar.ir
https://akhbaremaaaa.ir
https://akhbareshomaaa.ir
https://akhshijnews.ir
https://atrinnews.ir
https://atroticnews.ir
https://atshnews.ir
https://bashariatemrooz.ir
https://dastesalamatt.ir
https://dostemansalam.ir
https://elementorsite.ir
https://emrooztafahom.ir
https://ensanedirooooooz.ir
https://etelaresankhabar.ir
https://examplenews.ir
https://fardaalefba.ir
https://gisooyekhabar.ir
https://halohekayatha.ir
https://hashtadonoh.ir
https://hekayatfardayeemaaa.ir
https://honarmandkhabar.ir
https://istgaheshomareyek.ir
https://ketabkhoooon.ir
https://kimyagaaaar.ir
https://markazeakhbar.ir
https://masternewss.ir
https://mohamadrezasite.ir
https://morvarideasia.ir
https://mramins.ir
https://naserinews.ir
https://nasermr.ir
https://newsamins.ir
https://newsatropat.ir
https://newscenterals.ir
https://newsmineral.ir
https://newsouls.ir
https://newspishgamannn.ir
https://newssalam.ir
https://newsshans.ir
https://newsworlds.ir
https://parinews.ir
https://patris-music.ir
https://poshtibannews.ir
https://powernewss.ir
https://recordejadid.ir
https://salamnewws.ir
https://23ncfst.ir/
https://amiran-carpet.ir/
https://armanenergytec.ir/
https://blogenews.ir/
https://blogkhoon.ir/
https://bvfars.ir/
https://charsounews.ir/
https://chsnews.ir/
https://dezfil.ir/
https://dmwebmaster.ir/
https://dota2news.ir/
https://erfanhd.ir/
https://etminan110.ir/
https://faratarazkhabar.ir/
https://farsgardi20.ir/
https://footynews.ir/
https://goto98.ir/
https://ilyarkhabar.ir/
https://ir2khabar.ir/
https://iranalmanac.ir/
https://irandaryafest.ir/
https://khabarehaft.ir/
https://khabarontime.ir/
https://lolsms.ir/
https://maadgig.ir/
https://masoudtb.ir/
https://mp3news.ir/
https://music-ha.ir/
https://nakhlestankhabar.ir/
https://newcharge.ir/
https://news-links.ir/
https://news180.ir/
https://pimn.ir/
https://prmf.ir/
https://pvnews.ir/
https://rejawnews.ir/
https://sahab-co.ir/
https://samanbarg.ir/
https://semanews.ir/
https://shirinonews.ir/
https://soheilesonghor.ir/
https://tacity.ir/
https://taktanews.ir/
https://tarabaranmag.ir/
https://telegram-persian.ir/
https://tfcenter.ir/
https://trika.ir/
https://velninews.ir/
https://vidnaz.ir/
https://wajnews.ir/
https://your-news.ir/
https://zangannews.ir/
https://2016downloadnew.ir/
https://paxsolomusic.ir/
https://daryamedia.ir/
https://andikakhabar.ir/
https://seo-pbn.ir/
https://ghezelwich.ir
https://panaztebtabriz.ir
https://shayna-net.ir
https://kanooneslamshahr.ir
https://raynuts.ir
https://honare2.ir
https://itsama.ir
https://flingpet.ir
https://foreverpro.ir
https://fraeesi.ir
https://gkhabar.ir
https://18amlak.ir
https://pooyesh-khabar.ir
https://matsef.ir
https://photo-land.ir
https://tabarestan118.ir
https://disachain.ir
https://chikaapp.ir
https://mahestan18.ir
https://radyaabkala.ir
https://c-civil.ir
https://saeeed.ir
https://copytops.ir
https://modirsearch.ir
https://shz1music.ir
https://m-khosravi.ir
https://iranhayashi.ir
https://iranian-dress.ir
https://gigblog.ir
https://basitcg.ir
https://mashhadhekmat.ir
https://rahetamin.ir
https://radolyamani.ir
https://bnemati.ir
https://face-wood.ir
https://tourvare.ir
https://centertasisat.ir
https://bidarirafsanjan.ir
https://namahaa.ir
https://30pp.ir
https://script-tabadol-link.ir
https://simayesarbedar.ir
https://pakdashtiha.ir
https://rentacars.ir
https://2019movies.ir
https://ekar24.ir
https://saber-ramezani.ir
https://teb-saharsina.ir

ایندکسر