آنچه باید در مورد سوزاندن نیشکر بدانید

[ad_1]

در میان شیرینی ها، محصولات پخته شده، نوشیدنی ها و غیره، آمریکایی ها شکر سفید زیادی می خورند، تقریباً 68 پوند در سال. کمتر از نیمی از این شکر از نیشکر تهیه می شود، اما کشت این شکر شیرین نیست، به ویژه برای افرادی که در اطراف مزارع نی در فلوریدا مرکزی زندگی می کنند، که به طور سنتی قبل از برداشت برای تسهیل پردازش سوزانده می شوند. ساکنان شکایت دارند که سوختگی مشکلات تنفسی را بدتر می کند، اما در مبارزه با صنایع بزرگ در منطقه چندان موفق نبوده است. اما برای مصرف کنندگانی که می خواهند محصولی را بخرند که به روشی بهتر ساخته شده است، گزینه هایی وجود دارد.

مشکلات آتش زدن مزارع نیشکر

سوزاندن مزارع نیشکر در سراسر جهان به دلیل ترس از آلودگی هوا تا حد زیادی متوقف شده است، اما کشاورزان هنوز در منطقه اصلی تولید شکر فلوریدا به نام گلیدز این کار را انجام می دهند. تولیدکنندگان آنجا می گویند که برای جلوگیری از حوادث در هنگام برداشت و کاهش هزینه ها، ادامه رویه سنتی ضروری است.

سوزاندن نیاز به مجوز دارد و حداقل در تئوری کشاورزان مجاز به سوزاندن در روزهایی که دود در جهات خاصی حرکت می کند، ندارند. اما با وجود مقررات، ساکنان اطراف نی‌زارها شکایت دارند که دود اغلب مناطق حساسی مانند مدارس و بیمارستان‌ها را تحت تأثیر قرار می‌دهد. در روزهای گرم پاییز و زمستان، هوا پر از خاکستر می شود که ساکنان آن را “برف سیاه” می نامند.

برای جوامع گلیدز، فصل نی به معنای افزایش حملات آسم، مشکلات سینوسی و سایر مشکلات تنفسی است. ارائه دهندگان بهداشت محلی نیز به خوبی از اثرات “برف سیاه” آگاه هستند و در هنگام سوختن عصا شاهد افزایش 35 درصدی مراجعه به بیمارستان های راه هوایی هستند.

ساکنان مسن مشکلات مزمن تنفسی و درد قفسه سینه را گزارش می‌کنند و شواهد روزافزونی وجود دارد که قرار گرفتن در معرض سوختن مزارع نیشکر می‌تواند باعث مشکلات طولانی‌مدت سلامتی شود. محققان همچنین دریافتند که سوزاندن عصا مسئول مقادیر قابل توجهی از آلاینده های سرطان زا مانند فرمالدئید در هوا است و ساکنان گلید بیشتر از بقیه ایالت ها از این مواد شیمیایی تنفس می کنند.

با این حال، علی‌رغم شکایت‌های مردم محلی و سال‌ها شواهد خود، خدمات بهداشتی محلی عمدتاً به دستور صنعت شکر آتش سوزی را نادیده گرفتند.

مشکلات نظارت بر آلودگی در هنگام سوزاندن نیشکر

صنعت نیشکر اصرار دارد که استانداردهای قانون هوای پاک را رعایت کند و نظارت فدرال می گوید که گلیدز کیفیت هوای بالاتر از حد متوسط ​​دارد. این از نظر فنی صحیح است، اما تنها به دلیل حذف اندازه گیری است.

تحقیقاتی که توسط ProPublica و The Palm Beach Post در اوایل سال جاری انجام شد نشان داد که تنها یک مانیتور کیفیت هوا در منطقه اطراف مزارع نیشکر وجود دارد که برای هشت سال شکسته شده بود. و ممکن است مهم نباشد که مانیتور همچنان به درستی کار می کند. مطابقت با قانون هوای پاک با میانگین 24 ساعته ذرات معلق در هوا تعیین می شود، اما از آنجایی که مزارع نی برای مدت طولانی نمی سوزند، آلودگی ناشی از سوزاندن مزارع در قسمت های سریع رخ می دهد. بنابراین، در حالی که میانگین میزان آلودگی شناسایی شده در یک دوره 24 ساعته ممکن است برای تحریک تنظیم‌کننده‌های فدرال کافی نباشد، خاکستر و دود ممکن است در دوره‌های کوتاه و شدیدی رخ دهد که برای ایجاد آسم، تشنج و سایر مشکلات کافی است. محققان با استفاده از مانیتورهای خود دریافتند که با گذشت زمان، میزان ذرات ریز گرد و غبار موجود در هوا می‌تواند تا چهار برابر بیشتر از حد متوسط ​​باشد، که بیش از حدی است که باعث ناراحتی تنفسی شود.

ساکنان تلاش کرده اند تا سوختگی را به چالش بکشند، اما این کار آسان نبوده است. برای شروع، بسیاری بر سر تصاحب صنعت قند احساس تعارض می کنند، زیرا این صنعت یکی از کارفرمایان اصلی در منطقه است. یک دعوای دسته جمعی از طرف ساکنان در حال انجام است، اگرچه قوانین جدیدی که برای محافظت از صنعت طراحی شده است ممکن است کسب درآمد را برای ساکنان دشوار کند.

به هر حال، افرادی که در نزدیکی مزارع نیشکر زندگی می کنند – عمدتا سیاه پوستان و جوامع کم درآمد اسپانیایی – زمان یا منابع لازم برای حمایت موثر از هوای تازه را ندارند. این در تضاد کامل با برخی از جوامع دیگر این منطقه است، مانند ولینگتون، یک جامعه سفیدپوست ثروتمندتر که چندین دهه پیش مخالفت شدیدی را با دود نی آغاز کرد. در نتیجه، وزارت کشاورزی فلوریدا سوزاندن مزارع نی را در زمانی که احتمال وزش دود به سمت ولینگتون وجود دارد ممنوع کرده است. این سناریو که در آن صنعت آلاینده از جامعه ای با منابع ناکافی به عنوان محل دفن زباله استفاده می کند، یک مورد کلاسیک نژادپرستی زیست محیطی است و در صنایع آلاینده در سیستم غذایی رایج است.

اصلا چرا سوختن؟

اما چرا مزارع نیشکر در وهله اول می سوزند؟ برگ های خشکی که در اطراف پایه عصا جمع می شوند و به عنوان زباله شناخته می شوند، ممکن است کار سختی باشد و طرفداران صنعت دلایل مختلفی را برای سوختن ذکر می کنند. بستر برگ بسیار قابل اشتعال است و نیشکرها می گویند که نسوخته ماندن مزارع به معنای در معرض خطر آتش سوزی تصادفی دروگران و فرآوری ها است. همچنین شواهدی وجود دارد مبنی بر اینکه بستر برگ های باقی مانده در مزارع ممکن است رشد را در فصل آینده کند کند، زیرا خاک سیاه و سوخته سریعتر از خاک پوشیده از پوشش گیاهی فصل گذشته گرم می شود. اما این به سرعت تسطیح می‌شود و بوته‌ها به همان میزان در پایان فصل رشد می‌رسند.

در نهایت، انتخاب برای سوزاندن نیشکر به پول بستگی دارد: ترک زباله از برگ های چسبیده به نیشکرها به معنای حمل مواد بیشتر به کارخانه فرآوری است. این نیاز به سفر بیشتر و زمان پردازش بیشتری دارد که گران است. روش های دیگر برداشت سبز، مانند حذف زباله در مزرعه، نیاز به تجهیزات و توجه بیشتری دارد که هر دو باعث کاهش سود می شوند. اما صنعت قند نیشکر فلوریدا تمایلی به انجام هر کاری که می تواند تولید را گرانتر کند، ندارد، با این استدلال که این هزینه ها صرفاً به مصرف کنندگان منتقل می شود.

این موقعیت عجیبی برای صنعت قند است، با توجه به اینکه آمریکایی ها در حال حاضر بهای مصنوعی بالایی را برای اراده خود صنعت می پردازند. فلوریدا ممکن است مکان خوبی برای کشت نیشکر باشد، اما ترکیب آب و هوای استوایی در تمام طول سال، نیروی کار ارزان (اغلب مورد استثمار شدید) و حمایت سخاوتمندانه دولت، کشت نیشکر را در کشورهایی مانند برزیل آسان‌تر می‌کند.

برای محافظت از تولیدکنندگان شکر آمریکایی در برابر از دست دادن شکر وارداتی با قیمت های پایین تر، دولت واردات را محدود می کند، بنابراین در حالی که ما شکر را یک ماده ارزان قیمت می دانیم، خریداران آمریکایی در واقع برای حمایت از صنعت داخلی هزینه اضافی می پردازند. موسسه کارآفرینی ایالات متحده، یک گروه ضد یارانه، تخمین می زند که محدودیت های واردات و سایر کمک های شکر حدود 10 دلار برای هر نفر در سال هزینه دارد. خیلی زیاد به نظر نمی رسد، اما این پول در دستان نسبتاً کمی است و این بدان معناست که تولیدکنندگان شکر در حال ثروتمندتر شدن هستند.

بخش عمده ای از این پول صرف لابی می شود و توضیح می دهد که چرا صنعت شکر ایالات متحده موفق شده از تنظیم احتراق اجتناب کند، در حالی که سایر کشورها محدودیت های شدیدتری را اعمال کرده اند. این امر به ویژه در فلوریدا صادق است، جایی که لابی شکر 11 میلیون دلار برای نامزدهای صنعت دوست در سال 2020 هزینه کرده است. این در آوریل زمانی که قانونگذاران ایالات متحده لایحه ای را تصویب کردند که شکایت از تولیدکنندگان شکر را به دلیل آلودگی جامعه دشوارتر می کند، نتیجه داد. قوانین “مزرعه”، که از تولیدکنندگان گوشت خوک پرورش یافته در کارخانه ها در برابر شکایت ها محافظت می کند. محیط بانان می گویند که این قانون به صنعت اجازه می دهد تا به سوزاندن مزارع نیشکر ادامه دهد و در عین حال خسارت احتمالی ناشی از چالش هایی مانند دعوای دسته جمعی را محدود کند.

صنعتی که از قبل برای سرپا ماندن به مردم متکی است، مجبور نیست هزینه های اضافی هوای آلوده را به جوامع اطراف تحمیل کند. اما این درست است که تغییر به برداشت سبز نیاز به پول دارد: کشورهایی که سوزاندن را حذف کرده‌اند، معمولاً این کار را با یارانه انجام می‌دهند تا به کشاورزان کمک کنند تجهیزات جدید یا فرآوری گران‌تر را تهیه کنند. با این حال، علاوه بر دادن پول بیشتر به صنعت برای انتقال، اقدامات دیگری نیز وجود دارد که می تواند آسیب را محدود کند. لوئیزیانا، که تقریباً به اندازه فلوریدا شکر تولید می کند، شکایات بسیار کمتری از سوزاندن زباله دریافت می کند. ProPublica اشاره می کند که حتی یک تغییر کوچک در برداشت – ابتدا بریدن عصا و سپس سوزاندن زباله – منجر به آتش سوزی بسیار کمتری شده است که دود کمتری تولید می کند و شکایات بسیار کمتری ایجاد می کند.

گزینه های قند پایدار

بنابراین این برای قند پایدار چه معنایی دارد؟ متأسفانه شکر سفید به عنوان یک کالا فروخته می شود: کاملاً قابل تعویض است و تقریباً غیرممکن است که منبع را ردیابی کنید. این بدان معناست که در صورت خرید شکر معمولی، اجتناب از شکر نیشکر، که از مزارع سوخته در فلوریدا می آید، دشوار است. خرید شکر ارگانیک تولید شده در ایالات متحده نیز مشکل را حل نمی کند، زیرا نیشکر ارگانیک عمدتا در فلوریدا کشت می شود. شکر خانگی که از چغندر تهیه می شود از مزارع سوخته به دست نمی آید، اما کشت چغندر قند مشکلات خاص خود را دارد، مانند فرسایش و استفاده زیاد از مواد شیمیایی، همراه با بوی ترش که جوامع اطراف را تحت تاثیر قرار می دهد، اگرچه مشکلات سلامتی مشابهی را ایجاد نمی کند. همانطور که سوزاندن نیشکر انجام می دهد. نیشکر وارداتی از خارج با مشکلات کارگری و پایداری خود مملو است.

با این حال، یافتن شکر تولید شده از نظر اخلاقی غیرممکن نیست: برچسب‌های تجارت منصفانه می‌توانند به تامین شکر وارداتی که با استانداردهای کاری بالاتر تولید می‌شوند، کمک کنند، و گواهی‌های دیگری مانند Bonsucro برای شفاف‌سازی در مورد پایداری بازار بین‌المللی شکر (اگرچه هیچ‌کدام از گواهی‌های تایید شده وجود ندارد). در حال حاضر با تولیدکنندگان شکر آمریکایی کار می کنند). جایگزین کردن شکر سفید در هر دستور غذایی آسان نیست، اما استفاده از شیرین کننده های جایگزین – از جمله افرا، خرما و سایر قندها – می تواند به کاهش ردپای تغذیه ای شیرینی شما کمک کند.

[ad_2]

https://20khababr.ir
https://afkharebartar.ir
https://akhabarebartar.ir
https://andnews.ir
https://avatefepak.ir
https://baranmajale.ir
https://behtaringam.ir
https://daltek.ir
https://elmitarin.ir
https://fardayeashena.ir
https://forbos.ir
https://foxirani.ir
https://gisoon.ir
https://hodhodirani.ir
https://iranisard.ir
https://kahkashani.ir
https://lasttimes.ir
https://lilaki.ir
https://livejame.ir
https://magirani.ir
https://majaleiranian.ir
https://mervina.ir
https://mineralnews.ir
https://modirezard.ir
https://momon.ir
https://moniseh.ir
https://nationaliran.ir
https://netcrafti.ir
https://news-single.ir
https://newsexpress.ir
https://newslife.ir
https://newsspot.ir
https://newsteen.ir
https://nikmag.ir
https://officemag.ir
https://okaziyon.ir
https://one-news.ir
https://pandamag.ir
https://parsroids.ir
https://patris-fun.ir
https://senatornews.ir
https://seratmag.ir
https://sibala.ir
https://sohanian.ir
https://sosokan.ir
https://tazekhabari.ir
https://technoirani.ir
https://timesirani.ir
https://yamorani.ir
https://yandexkhabari.ir
https://abdoosnews.ir
https://zehnenoandinsh.ir
https://abestanews.ir
https://abtinnews.ir
https://akhbarebartaaar.ir
https://akhbaremaaaa.ir
https://akhbareshomaaa.ir
https://akhshijnews.ir
https://atrinnews.ir
https://atroticnews.ir
https://atshnews.ir
https://bashariatemrooz.ir
https://dastesalamatt.ir
https://dostemansalam.ir
https://elementorsite.ir
https://emrooztafahom.ir
https://ensanedirooooooz.ir
https://etelaresankhabar.ir
https://examplenews.ir
https://fardaalefba.ir
https://gisooyekhabar.ir
https://halohekayatha.ir
https://hashtadonoh.ir
https://hekayatfardayeemaaa.ir
https://honarmandkhabar.ir
https://istgaheshomareyek.ir
https://ketabkhoooon.ir
https://kimyagaaaar.ir
https://markazeakhbar.ir
https://masternewss.ir
https://mohamadrezasite.ir
https://morvarideasia.ir
https://mramins.ir
https://naserinews.ir
https://nasermr.ir
https://newsamins.ir
https://newsatropat.ir
https://newscenterals.ir
https://newsmineral.ir
https://newsouls.ir
https://newspishgamannn.ir
https://newssalam.ir
https://newsshans.ir
https://newsworlds.ir
https://parinews.ir
https://patris-music.ir
https://poshtibannews.ir
https://powernewss.ir
https://recordejadid.ir
https://salamnewws.ir
https://23ncfst.ir/
https://amiran-carpet.ir/
https://armanenergytec.ir/
https://blogenews.ir/
https://blogkhoon.ir/
https://bvfars.ir/
https://charsounews.ir/
https://chsnews.ir/
https://dezfil.ir/
https://dmwebmaster.ir/
https://dota2news.ir/
https://erfanhd.ir/
https://etminan110.ir/
https://faratarazkhabar.ir/
https://farsgardi20.ir/
https://footynews.ir/
https://goto98.ir/
https://ilyarkhabar.ir/
https://ir2khabar.ir/
https://iranalmanac.ir/
https://irandaryafest.ir/
https://khabarehaft.ir/
https://khabarontime.ir/
https://lolsms.ir/
https://maadgig.ir/
https://masoudtb.ir/
https://mp3news.ir/
https://music-ha.ir/
https://nakhlestankhabar.ir/
https://newcharge.ir/
https://news-links.ir/
https://news180.ir/
https://pimn.ir/
https://prmf.ir/
https://pvnews.ir/
https://rejawnews.ir/
https://sahab-co.ir/
https://samanbarg.ir/
https://semanews.ir/
https://shirinonews.ir/
https://soheilesonghor.ir/
https://tacity.ir/
https://taktanews.ir/
https://tarabaranmag.ir/
https://telegram-persian.ir/
https://tfcenter.ir/
https://trika.ir/
https://velninews.ir/
https://vidnaz.ir/
https://wajnews.ir/
https://your-news.ir/
https://zangannews.ir/
https://2016downloadnew.ir/
https://paxsolomusic.ir/
https://daryamedia.ir/
https://andikakhabar.ir/
https://seo-pbn.ir/
https://ghezelwich.ir
https://panaztebtabriz.ir
https://shayna-net.ir
https://kanooneslamshahr.ir
https://raynuts.ir
https://honare2.ir
https://itsama.ir
https://flingpet.ir
https://foreverpro.ir
https://fraeesi.ir
https://gkhabar.ir
https://18amlak.ir
https://pooyesh-khabar.ir
https://matsef.ir
https://photo-land.ir
https://tabarestan118.ir
https://disachain.ir
https://chikaapp.ir
https://mahestan18.ir
https://radyaabkala.ir
https://c-civil.ir
https://saeeed.ir
https://copytops.ir
https://modirsearch.ir
https://shz1music.ir
https://m-khosravi.ir
https://iranhayashi.ir
https://iranian-dress.ir
https://gigblog.ir
https://basitcg.ir
https://mashhadhekmat.ir
https://rahetamin.ir
https://radolyamani.ir
https://bnemati.ir
https://face-wood.ir
https://tourvare.ir
https://centertasisat.ir
https://bidarirafsanjan.ir
https://namahaa.ir
https://30pp.ir
https://script-tabadol-link.ir
https://simayesarbedar.ir
https://pakdashtiha.ir
https://rentacars.ir
https://2019movies.ir
https://ekar24.ir
https://saber-ramezani.ir
https://teb-saharsina.ir

ایندکسر